free web hit counter Skocz do zawartości
bejker

Spironolactone - co sądzicie

Rekomendowane odpowiedzi

Jako że na RU chwilę poczekam, a walkę chcę zacząć wcześniej, zastanawiam się nad blokerami i środkami.

Fina brać nie chcę(uboki), a szukam innych blokerów, który być może nieco opóźnią wypadanie włosów.

Narazie walczę jedynie Keto, chce go czymś wspomóc.

Pytanie jest takie co sądzicie o popularnym Spiro?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja swego czasu walczyłem właśnie zestawem spiros5 + nizoral krem. Powinieneś spróbować. Spiro oczywiście jest 2x gorsze od RU, ale działa na tej samej zasadzie. Jeśli to kuracja tylko na przeczekanie do zamówienia RU to myślę, że ok


Aktualna Kuracja (data rozpoczęcia)

RU 5% w KB 2 ml dziennie ( 9.08.12)

Biotyna 10 mg (22.01.14)

MSM 1.5g (15.01.18)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja swego czasu walczyłem właśnie zestawem spiros5 + nizoral krem. Powinieneś spróbować. Spiro oczywiście jest 2x gorsze od RU, ale działa na tej samej zasadzie. Jeśli to kuracja tylko na przeczekanie do zamówienia RU to myślę, że ok

 

Spiro jest średnio 3x gorsze od RU lub flutamidu także jako jedyny specyfik nie zdziała cudów, musiałbym używać dość często 2 razy dziennie i to w połączeniu z jakimiś innymi środkami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zastanawiasz się nad kremem spiro s5 to koniecznie trzeba stosować 2 razy dziennie i najlepiej z nizoral kremem. To może spowolnić łysienie- u mnie nawet była minimalna poprawa, ale to ze względu na młody wiek. Natomiast myślę, że takie połączenie na dłuższą metę się nie sprawdzi i na pewno spiro trzeba zamienić na RU i dorzucić jeszcze jakiś stymulator. Wszystko zależy od tego co chcesz osiągnąć.


Aktualna Kuracja (data rozpoczęcia)

RU 5% w KB 2 ml dziennie ( 9.08.12)

Biotyna 10 mg (22.01.14)

MSM 1.5g (15.01.18)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje tego na czas przybycia RU, tak po prostu jest to chyba jedyny zewnętrzny środek który jest w aptece i prócz keto jest w stanie zachamowywać łysienie. Chyba że jest coś innego o czym nie wiem (jeszcze wiem o flucie, ale chyba nawet Ziom pisał że to dość niebezpieczna zabawa...).

 

Keto(krem na wieczór + szampon raz na 2/3 dni) + Spiro(rano i wieczór) - rozumiem że nie dorzucać minoxa/latanoprost, bo to za słabe blokery i może wyrządzić więcej złego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak wiem, źle napisałem, ale z tego co zrozumiałem po lekturze forum, stymulatorów nie stosować bez blokerów Pytanie czy takie blokery jak Nizoral + Spiro (dwa razy dziennie) + Nizoral szampon, plus co tam się da innego, są wystarczające na minoxa, czy jednak to nadal za słabe i czekać na RU?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powinny być wystarczające, z tym że nasuwa się pytanie czy masz aż takie ubytki żeby zaczynać zabawę z minoksem? w niektórych przypadkach zastosowanie samej kuracji "blokującej" może dać zadowalające efekty: pogrubienie, wzmocnienie i możliwie że niewielki odrost

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie to jest za mało, żeby rozpoczynać zabawę z minoxem. Ze stymulatorem (poza ahk) bezpieczniej poczekać na dobry bloker- w tym przypadku RU.


Aktualna Kuracja (data rozpoczęcia)

RU 5% w KB 2 ml dziennie ( 9.08.12)

Biotyna 10 mg (22.01.14)

MSM 1.5g (15.01.18)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcę utrzymać to co mam i wzmocnić, i to co wypadło w przeciągu kilku tygodni fajnie jakby odrosło. Nie mam zakoli, ale tam mam przerzedzone włosy...

Muszę się dowiedzieć o historii mojego łysienia bo wcześniej to brałem co dawali i nie myślałem, dopiero jak konkretnie zaczęło się sypać to zacząłem o tym czytać.

Wcześniej używałem Loxon 5% + wcierka(muszę się o lekarza dowiedzieć) i w sumie podobno włosy mi odrosły, korona się poprawiła itd...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli same przerzedzenia, to poczekaj z dodawaniem stymulatora, zobacz jak reagujesz na blokery, z czasem możesz dodać ahk-cu który ma lekkie właściwości stymulujące, a dopiero później w przypadku gdybyś chciał osiągnąć więcej dorzucisz minoxa lub bimatoprost jeśli potanieje. Nie ma co się spieszyć, walka z łysieniem jest żmudna i trzeba uzbroić się w cierpliwość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ziom, możesz mi bardziej na chłopski rozum wyjaśnić o co to chodzi: ma on też wadę – działanie antyangiogennie, czyli ogranicza wzrost nowych naczyń krwionośnych - ewentualnie jak temu zapobiec i czym to skutkuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem dokładnie o czym mówisz, pewnie chodzi Ci o działanie anty-androgenowe i nie jest to wadą

 

Lub mówisz o tym że spiro zmniejsza VEGF, czyli tak jak napisałeś wzrost nowych naczyń krwionośnych, a co za tym idzie zmniejsza się ilość substancji dostarczanych do mieszków włosowych oraz osłabia działanie stymulatorów takich jak minoksidil (który zwiększa VEGF), andonezyna, arginina. Ale nie było badań obrazujących dokładnie w jak wielkim stopniu spiro wpływa na VEGF, dlatego nie przejmowałbym się tym aż tak znacząco, zwłaszcza że chcesz to stosować tylko przez krótki okres czasu, do momentu otrzymania dużo lepszego RU58841

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"z czasem możesz dodać ahk-cu który ma lekkie właściwości stymulujące" lekkie?


Aktualna Kuracja (data rozpoczęcia)

RU 5% w KB 2 ml dziennie ( 9.08.12)

Biotyna 10 mg (22.01.14)

MSM 1.5g (15.01.18)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak lekkie, porównywalne do mioksidilu 2%.

 

AHK-Cu sam w sobie nie jest stosowany jako stymulator, ma za zadanie odwracać fibriozę, oraz powstrzymuje apoptozę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ziom uważasz że Spiro, przejściowo jest najlepszym zewnętrznym blokerem + keto, jaki jest na rynku, czy jest coś lepszego? (nie mówie o flucie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ziom, możesz mi powiedzieć gdzie znajdę przepis, jak zrobić Spiro?

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz mój przepis na NRF krem, odejmij ok 10% wody, zamiast tego daj spirytus w którym wymieszaj kapsułki ze spiro (Verospiron 100mg z apteki, ale tylko na receptę). Musisz także uwzględnić wypełniacze w kapsułkach. Resztę przepisu krok po kroku masz w dziale artykuły -> NRF krem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ziom, jak to lepiej stosować po czy przed Nizoralem? Rozumiem że 2 razy dziennie najlepiej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak uważa ziom, ale ja stosowałem swego czasu takie połączenie i u mnie wyglądało to tak, że rano nakładałem krem spiro, po południu (gdzieś o godzinie 16) nizoral krem i przed spaniem znowu krem spiro.

Co do drugiego pytania to tak- najlepiej stosować 2x dziennie jeśli chcesz mieć jakieś rezultaty (spowolnienie łysienia).


Aktualna Kuracja (data rozpoczęcia)

RU 5% w KB 2 ml dziennie ( 9.08.12)

Biotyna 10 mg (22.01.14)

MSM 1.5g (15.01.18)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najlepiej 2x dziennie z tym że krem NRF jest gęsty i pozostawia na głowie biały nalot (chyba że się mocno wciera), dlatego ja nie wyobrażam sobie stosowania kremów na dzień, ale jeśli Ci to nie przeszkadza to byłoby to wskazane tak jak pisał fighter...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaki odstęp godzinowy powinien być pomiędzy keto a spiro, tak około? Bo myślałem rano Spiro, koło 18 Keto i 22 Spiro, plus rano Nizoral

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...