free web hit counter Skocz do zawartości
bejker

Spironolactone - co sądzicie

Rekomendowane odpowiedzi

idź do apteki powiedz, że ostatnio miałeś to przepisane regularnie (albo Twoja mama) i że nie chcesz (ona nie chce) iść po raz kolejny do lekarza, płacić 50-100zł żeby dostać receptę na to samo co kosztuje mniej niż sama wizyta, tylko się nie stresuj za bardzo bo zauważą, że coś jest nie tak...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy wg Was warto zrobic spiro krem,wg tego przepisu?:

"

Buy some Cetaphil cream

Buy some Spiro (100mg)

 

Figure out a percent you want(3-5%)

 

I believe there's an 8 oz container (about 250g) of cetaphil.

 

10 spiro = 1 g

1g = 0.4% (1/250)

 

5g (50 spiro 100mg) = 2.0% (5g/250g)"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze takie pytanie, bo przeczytałem na zagranicznym forum, że Spiro jest w sumie najbezpieczniejszym, albo jednym z najbezpieczniejszych środków, w 99% bez uboków, bo nie dostaje się do systemu i działa jedynie na mieszki?

Jest słaby ale bardzo bezpieczny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest szybko konwertowany do bezpiecznej formy dlatego bardzo rzadko zdążają się skutki uboczne. I tak jest on słabszym blokerem, ale to nie znaczy że nie warto go dorzucić do kuracji Ja będę np stosował zapobiegawczo na miejsca gdzie nie mam jeszcze większych problemów (czubek głowy)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze chyba warto dodać z tego co czytałem że przy Spiro należy zrezygnować z potasu(jako suplementu diety), jeśli dobrze rozumiem.

Warnings: Spironolactone therapy should not be used in conjunction with any kind of potassium supplementation.

 

W porównaniu do kremu Nizoral - Spiro jest mocniejsze? Jak byście to oszacowali?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te środki działają na innej zasadzie, ale gdybym miał wybierać to używałbym nizoral krem ze względu na badanie w którym Japończyk miał świetne efekty...

 

Odnośnie tego potasu to jest w przypadku przyjmowania spiro doustnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie gdyby wypowiedziały sie osoby stosujące spiro miejscowo,jakies korzyści itp podsyłam linka http://www.youtube.com/watch?v=W8lh0_ctW8g facet zna sie na łysieniu w skrócie to mowi ze nie poleca spiro ,stosował chyba z 5 różnych rodzajów spiro i zadne nie dały mu korzyści ,rekomenduje kwas azelainowy który działa bardzo dobrze i przynosi realne korzyści dla niego i jak mowi kwas azelainowy jest zabujcą DHT hamuje do 100% DHT obydwu rodzajów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Fajnie gdyby wypowiedziały sie osoby stosujące spiro miejscowo,jakies korzyści itp podsyłam linka http://www.youtube.com/watch?v=W8lh0_ctW8g facet zna sie na łysieniu w skrócie to mowi ze nie poleca spiro ,stosował chyba z 5 różnych rodzajów spiro i zadne nie dały mu korzyści ,rekomenduje kwas azelainowy który działa bardzo dobrze i przynosi realne korzyści dla niego i jak mowi kwas azelainowy jest zabujcą DHT hamuje do 100% DHT obydwu rodzajów.Jakis dobry człowiek podrzuci linka gdzie mozna kupic kwas azelainowy

 

Ja stosowałem spiro, kwas azelainowy, wszystkie rzeczy ogólnie dostępne więc wypowiadam się nie tyko podtrzymując się badaniami ale i własną obserwacją....

 

gość średnio na się na rzeczy skoro sugeruje że AA > spiro. Były badania, kwasu azelainowego ale tylko in vitro więc jego działanie jest wątpliwe, dodam ze w tym samym badaniu był używany siarczan cynku i pochodna vit b6 iefekty były podobne, stosowałem wszystkie 3 bez efektu. Spiro natomiast "coś działało" ale jest to słaby środek. BTW jak można stosować 5 rodzajów spiro? - głupota

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O tego nie widziałem więc jednak był badany pod tym kątem.

 

tak czy siak ja efektów w postaci zatrzymania nie zauważyłem. Poza tym o ile się nie mylę AA blokuje AR typu I i praktycznie nie oddziałuje na typ II

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Fajnie gdyby wypowiedziały sie osoby stosujące spiro miejscowo,jakies korzyści itp podsyłam linka http://www.youtube.com/watch?v=W8lh0_ctW8g facet zna sie na łysieniu w skrócie to mowi ze nie poleca spiro ,stosował chyba z 5 różnych rodzajów spiro i zadne nie dały mu korzyści ,rekomenduje kwas azelainowy który działa bardzo dobrze i przynosi realne korzyści dla niego i jak mowi kwas azelainowy jest zabujcą DHT hamuje do 100% DHT obydwu rodzajów.

 

Czy ktoś się orientuje gdzie można kupić ten kwas i przy okazji w miarę czyste spiro (tzn. bez wypełniaczy) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gościu z filmiku powyżej nie rekomenduje azelaic acid jako takiego. Rekomenduje Lipogaine, które ma przecież w składzie minoxidil, retinol, saw palmetto, beta-sisterol i nawet biotynę, no i azelaic acid.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś się orientuje gdzie można kupić czyste spiro (bez wypełniaczy) ?

 

Ponawiam pytanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jesli robie wlasnorecznie tonik na alkoholu Spiro z tabletek ze spironolactonem i nie do konca chce on sie w nim rozpuscic (pozostaje dziwny bialy osad,zapewne sa to wypelniacze z tabletki),oznacza to,ze cos poszlo nie tak,czy tez tak powinno byc?Czy mozna taki tonik przefiltrowac filtrem do kawy,zeby oddzielic osad od wody i bedzie ok?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy jesli robie wlasnorecznie tonik na alkoholu Spiro z tabletek ze spironolactonem i nie do konca chce on sie w nim rozpuscic (pozostaje dziwny bialy osad,zapewne sa to wypelniacze z tabletki),oznacza to,ze cos poszlo nie tak,czy tez tak powinno byc?Czy mozna taki tonik przefiltrowac filtrem do kawy,zeby oddzielic osad od wody i bedzie ok?

A jakiego alkoholu użyłeś ilu procentowego?i jaki pojazd do tego wykorzystałeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uzylem alkoholu etylowego 95%.

Chcialem zrobic spiro liquid wg proporcji :

50% alkohol

20% PG

30% woda

12tabsow 100mg spironolu na 60ml liquidu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kolego na przykład podgrzewam miksturę z flutamidu w mikrofalówce bo nie zawsze się wszystko dobrze rozpuszcza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja kolego na przykład podgrzewam miksturę z flutamidu w mikrofalówce bo nie zawsze się wszystko dobrze rozpuszcza.

 

Sprawdzałeś czy wysokie temperatury i promieniowanie nie wpływają negatywnie na flutamid?

 

Jeśli ktoś chce podgrzewać to niech lepiej robi to w łazni wodnej, tzn podgrzewa delikatnie wode w garnku i w tej wodzie trzyma własnie swoją mieszankę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...