free web hit counter Skocz do zawartości
Mariusx

29 lat, Propecia + Loxon 5%, lecimy z tym koksem

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

 

Od kilku miesięcy nastawiałem się na przeszczep FUE, jednak dr Bisanga oraz Jan zaproponowali mi najpierw leczenie blokerem DHT. Dzisiaj byłem u dermatologa który skasował 120 zł i przepisał mi Propecię (189 zł) oraz Loxon 5% (57 zł).

 

Zamierzam zażywać 1 tabletkę Propecii ok. 20:00 oraz Loxon 5% ok. godz. 9:00 i 20:00.

 

http://imgur.com/aoQLeCz,HvCZmhp#0

http://imgur.com/aoQLeCz,HvCZmhp#1

 

Podejrzewam u siebie bardzo wysoki poziom DHT, ponieważ mam bardzo wysokie libido i bujne owłosienie oczywiście wszędzie tylko nie na głowie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grubo przepłaciłeś. Taka propecia starczy Ci na miesiąc czasu, a gdybyś kupił proscar, który zawiera tą samą substancję tylko w 4x większym stężeniu, w cenie 30zł za pudełko, to wyszłoby Ci 30zł za 120dni (oczywiście dzieląc tabletkę na 4 części)

 

Do tego gdybyś najpierw zajrzał na forum, to dostałbyś lepszą diagnozę z różnymi wariantami leczenia (w zależności od stanu majątkowego) i to za darmo No ale człowiek uczy się na błędach (:

 

Pani dermatolog zapewne nie wspomniała, że po finasterydzie można skończyć jako impotent, lub z trwale obniżonym libido. Ów Pani dermatolog znała pewnie tylko oklepaną regułkę, że odstawiając finasteryd wszystko wraca do normy, lecz realia są nieco inne Oczywiście impotencja jest bardzo rzadka, lecz obniżone libido występuje dość często i szereg innych skutków ubocznych. Skoro jesteś w stanie płacić 180zł za miesięczną kurację, to mógłbyś zamiast finasterydu stosować RU58841. Mechanizm działania podobny, tylko używa się go miejscowo na głowie, jest skuteczniejszy i o wiele bezpieczniejszy, a w porównaniu do tego co teraz stosujesz, wyszłoby Ci nawet taniej (: bo koło 800zł za pół roku kuracji z Twoim stanem na głowie. Finasteryd działa najlepiej na tył głowy, który Ci pewnie by odrósł, lecz przód by wypadł. Według mnie, RU daje większą szansę na zachowanie/odrost i tyłu i przodu.

 

Do tego 2mg finasterydu !? 1mg spokojnie by Ci wystarczył, co za babsztyl głupi. Zafundowała Ci mega drogą i niebezpieczną kurację.

 

Polecam Ci dodać jakiś szampon z ketonokazolem do kuracji, 2-3 racy w tygodniu, potrzymać na głowie z 10min i spłukać

 

"Podejrzewam u siebie bardzo wysoki poziom DHT, ponieważ mam bardzo wysokie libido i bujne owłosienie oczywiście wszędzie tylko nie na głowie "

- To nie jest kwestia DHT. Można mieć niski poziom DHT i ogólnie testosteronu i łysieć, bo łysienie to kwestia WRAŻLIWOŚCi mieszków włosowych na DHT. Nie ma też związku między ilością testosteronu/dht i owłosieniem na ciele, to po prostu kwestia genetyczna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety na Proscar również trzeba mieć receptę a dermatolog nie chciała mi jej dać więc co zrobię? Dochodzi tu jeszcze kwestia równego podzielenia tabletki która nie jest okrągła. Dziwi mnie że nie ma żadnych tabletek 1mg, chyba znalazłem niszę na biznes

 

Pani dermatolog zapewne nie wspomniała, że po finasterydzie można skończyć jako impotent, lub z trwale obniżonym libido. Ów Pani dermatolog znała pewnie tylko oklepaną regułkę, że odstawiając finasteryd wszystko wraca do normy, lecz realia są nieco inne

 

Akurat podobną formułkę usłyszałem od Jana z BHR, sam bierze finasteryd od 5 lat bez skutków ubocznych. Dermatolog w ogóle nie wspominała o skutkach ubocznych. Pożyjemy zobaczymy

 

RU chyba nie jest dostępny w Polsce. Na razie zobaczę czy finasteryd w ogóle zadziała a potem będę optymalizował koszty lub przerzucę się na RU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj widzę, że poza napisaniem tego tematu nic nie przeczytałeś na forum (:

 

Proscar możesz kupić na tym forum, jest odpowiedni dział. Tabletki może nie da się dokładnie podzielić, ale ostatecznie organizm co 4 dni dostaje te 4mg. Co do gościa od BHR, to ja mam babcię, która ma 100 lat i pali fajki i nic jej nie jest i znajomego co ma raka płuc w wieku 30 lat. To nie jest argument (: Ryzyko może nie jest duże, ale istnieje i lepiej byś był tego świadom, a wtedy zrozumiesz, że wypadanie włosów to nie jest problem xD Na tym forum nie ma osoby, której by się libido nie obniżyło po finasterydzie, a tu nie chodzi tylko o libido, ale też gorszy sen, pamięć, motywacja itp. No ale jak chcesz to ryzykuj (: Poczytaj więcej o RU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej podzielić Finaride lub Apo-fina , ponieważ są to okrągłe tabletki .

 

Nie każdemu obniża się libido po stosowaniu fina . Po prostu osoby , które nie mają żadnych uboków nie piszą o tym na forum . Olewają takie fora , ponieważ nie są im do niczego potrzebne .

 

U mnie na siłce na 6 znajomych stosujących fina , tylko jedna ma problem z libido . Żadna z nich nie ma problemów z miękką fają . A przynajmniej tak twierdzą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

malkolm sam stosuje ru ale zastanawiam sie czy nie przejsc na fina z powodu widomych ew. skutkow ubocznych. Ru moze i daje nadzieje ale jak wplywa na nasz organizm teraz i w przyszlosci pozostaje tylko domyslami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
malkolm sam stosuje ru ale zastanawiam sie czy nie przejsc na fina z powodu widomych ew. skutkow ubocznych. Ru moze i daje nadzieje ale jak wplywa na nasz organizm teraz i w przyszlosci pozostaje tylko domyslami.

 

mali118 czy mógłbyś opisać swoje skutki uboczne? może najlepiej w temacie z RU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj odczuwam lekkie osłabienie i wyraźne otępienie. Libido jest chyba na tym samym poziomie. Wczoraj i przedwczoraj odczuwałem senność późnym popołudniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Libido tak nie spadnie z dnia na dzień Ja dopiero pierwszy raz odczułem leciutki spadek po 4 miesiącach, a kolejny po 1,5 roku, ale to kwestia indywidualna, niektórym po tygodniu ostro spada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te osłabienie było jednak spowodowane tym, że złapałem przeziębienie. Na chwilę obecną nie widzę żadnych skutków ubocznych poza tym że dostałem łupieżu

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na zakolach mam biały meszek, mam nadzieje że coś z tego wykiełkuje. Oczywiście to nie jest jeszcze zasługa leków (chyba)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Minął miesiąc od rozpoczęcia kuracji. Na głowie nic się nie zmieniło, brak linienia oraz nowych włosów. Brak jakichkolwiek uboków poza wysuszoną skórą głowy od Loxonu. Zdjęcie zrobione przed chwilą z dłuższymi włosami (12 mm) - http://imgur.com/Ot5Pxi6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zacząłem jeść drożdże (zalane wrzątkiem 25g rano i 25g wieczorem) na szybszy porost włosów, aktualna długość włosów wynosi 14,5 mm. Włosy rosną mi w tempie 10-12 mm na miesiąc. Mam nadzieję, że fryzjer coś z nich ułoży tak jak u Jude Law, który ma podobne zakola Generalnie widzę u siebie masę siwych włosów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te drożdże faktycznie pomagają, mierzyłem przed chwilą włosy i jest 19,5 mm, czyli wzrost o 5 mm w 8 dni. Dzisiaj pewnie jeszcze dorzucę Seboradin lotion regenerujący zawierający m.in. czarną rzepę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrzucę foto w weekend. Loxon który jest na alkoholu strasznie wysuszył skalp, czego skutkiem był spory łupież, kupiłem w lidlu krem nawilżający bebeauty za 6 czy 7 zł którym smaruję skalp przed spaniem ok. 23:00 i jak na razie problem łupieżu zniknął.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na dzień dzisiejszy tak to wygląda http://imgur.com/aNbxQXc,RBaFczi

 

Pod koniec stycznia jestem umówiony na przeszczep 5000 graftów u Dr Koraya, doktor zalecił mi zaprzestanie stosowania Loxonu na 2 miesiące przed zabiegiem ponieważ Loxon może znacząco pogorszyć efekt. Minusem stosowania Loxonu jest jeszcze to, że wyklucza on stosowanie Nanogenu (wilgotny skalp), a po Nanogenie mam włosy gęste jak Rumun praktycznie natychmiast. Na chwilę obecną zamierzam stosować 0,5 ml loxonu 2 razy dziennie, chociaż podejrzewam że być może włosy jeszcze się nie przyzwyczaiły do minoxa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sensie, że loxon moze zle wpłynac na przeszczepione wlosy i ich pozniejszy odrost?

Czy ogolnie doktor ma negatywne zdanie o minoxie? Zeby go nie "dotykać"?

 

Zastanawia mnie to bo np. Lion chyba w swoim temacie pisał, ze przed zabiegiem stosował minox i inne preparaty, żeby jak najbardziej wzmocnić to co jest na głowie przed zabiegiem, dla pozniejszego jak najlepszego efektu po przeszczepie.


RU 100mg w KB

Minox foam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to , aby nie było dużego krwawienia podczas zabiegu , a minox ma tutaj znaczący wpływ .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W sensie, że loxon moze zle wpłynac na przeszczepione wlosy i ich pozniejszy odrost?

Czy ogolnie doktor ma negatywne zdanie o minoxie? Zeby go nie "dotykać"?

 

Zastanawia mnie to bo np. Lion chyba w swoim temacie pisał, ze przed zabiegiem stosował minox i inne preparaty, żeby jak najbardziej wzmocnić to co jest na głowie przed zabiegiem, dla pozniejszego jak najlepszego efektu po przeszczepie.

 

Po prostu minox zwiększa ukrwienie skalpu co może spowodować wymywanie graftów przez krew.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od dzisiaj całkowicie porzucam kurację Loxonem i szykuję się na przeszczep. Mam nadzieję, że włosy nie polecą bo jeszcze nic nowego nie wykiełkowało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak z sentymentem przeglądam ten topik który założyłem rok temu. Cieszę się że po roku mogę pochwalić się tym że moja walka z łysieniem zakończyła się sukcesem

DSC03430.jpg

DSC03464.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...