free web hit counter Skocz do zawartości
SilverX

23 lata wolne łysienie, prośba o radę

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, łysieje już od 3-4 lat. Co dziennie wypada mi maksymalnie 50 włosów, może 10-30 mniej. Najgorzej jest na czubku, chociaż z przodu głowy też mam przerzedzone włosy. Dermatolog powiedział, że to androgenowe, zresztą ojciec i 3/4 wujów są łysi. Wydaje mi się, że mam wysokie DHT, na nogach mam bardzo dużo włosów, na klatce też sporo, jednak broda nie jest jakoś super gęsta, na plecach wyrastają już mi pierwsze włosy. Do tego czasami wyskoczą mi jakieś pryszcze na twarzy i plecach. Chyba mam też lekko powiększoną prostatę, przy oddawaniu moczu nic nie piecze czy boli ale jednak zawsze kilka kropel moczu zostaje. Co do kuracji to zdecydowałem się na fina i zoxin, minoxidil na razie sobie odpuszczę, mam problem z przetłuszczającymi się włosami i boję się o serce. Finaster podzieliłem na sześć części, dwie już wziąłem. Jednak po kolejnym wieczorze z tym forum mam wątpliwości co do fina. Jak myślicie w mojej sytuacji co robić? Dalej jechać na finie? Może zmniejszyć dawkę? RU odpada, jestem biednym studentem. Docelowo po studiach jestem skłonny rzucić fina na owe RU. Chciałbym chociaż zachować te włosy co mam, w dziennym świetle przerzedzenia na czubku są mało widoczne. Cierpię odkąd pamiętam na nadpotliwość (najgorzej jest z pachami i stopami), radzę sobie z tym używając Etiaxil.

1.thumb.jpg.1234d9921b4540ba4a61dccbd2c9a997.jpg

2.thumb.jpg.a547a96e2a5ba6133c8616ac19599f95.jpg

3.thumb.jpg.9c63545c43dc48026f387937c6ce67fc.jpg

4.thumb.jpg.2aaff57bc9f68f0b8faf42b70130dea7.jpg

5.thumb.jpg.a369da099717c565544a9f0575bca459.jpg

6.thumb.jpg.af1114486bebde94c67ac929d241399b.jpg

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie masz kasy na coś innego to musisz pogodzić się z używanie duta albo fina, lub posiłkować się ziółkami i szamponem z ketkonazolem, zmienić dietę i mieć nadzieję, że naturalnymi sposobami spowolnisz to tak, że będzie co ratować później przy użyciu RU lub pewnie lepszych środków opartych na CB.

 

Musisz się też liczyć z tym, że co zaoszczędzisz teraz np. na RU (choć dla mnie to też nie jest jakieś cudowne remedium, bo po finie chociaż wiadomo czego można się spodziewać) to potem będziesz musiał wydać np. na przeszczep. Albo i więcej. Kuracja Ru to około 200 zł na miesiąc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedz. 200 zł? Dużo i mało, chociaż jeżeli faktycznie ludzie po tym nie mają uboków to jestem skłonny tyle wydać. Reasumując walić fina i kupować RU? Aplikować wtedy go tylko na czubek?

 

EDIT:

Czytam, czytam i czytam... U mnie chyba jednak DHT jest naprawdę wysokie: pryszcze, wszędzie włosy (nawet na trzonie prącia!), prostata, tłusta cera. W takim przypadku rozumiem, że RU nie podziała na pryszcze itd. ? Libido mam wysokie, zbyt wysokie, może uboki po finie nie będą u mnie jakieś tragiczne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy przypadkiem ubytki rzedu 50-150 wlosow dziennie to nie jest norma?:)


23.02.2019 - początek kuracji RU + KB, stężenie 5%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@djmostek

Tyle dziennie aż nie tracę. Na czubku jednak włosy mam naprawdę marnej jakości. Podczas mycia dużo nie tracę, może 10. Jutro zrobię porządny test, umyję w misce głowę i dam znać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Btw. jak zobaczyłem Twoje foty to myślałem że to mi ktoś zdjęcie zrobił ;P mam idealnie to samo praktycznie na głowie i też zastanawiam się nad kuracja


23.02.2019 - początek kuracji RU + KB, stężenie 5%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak 50 włosów dziennie to jest zbyt optymistyczna wartość. Podczas mycia włosów około 30 mi wypadło. Zaczynam kuracje finem na poważnie,dam wam znać o ubokach czy też jakichś efektach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chętnie zobaczę jaką kurację obierzesz...

 

ja cały czas mam wątpliwosci co do RU, nie mówiąc już o finie bo tam są stwierdzone uboki, z drugiej strony - czy RU ich nie ma i czy działa równie dobrze co fin... niestety nikt na te pytania nam nie odpowie, nawet ziom.

 

ps. czy pozostali też mają włosy na trzonie prącia? do tej pory myślałem że parę włosków tam to normalna rzecz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie szanowne grono. Szczerze nie wchodziłem tak długo na forum ponieważ po finie wydaje mi się że jest poprawa na czubku głowy, w sensie włosy wydają się mocniejsze i mniej ich wypada. Uboki? Oprócz bolących jąder na początku kuracji nic innego nie stwierdziłem, po odstawieniu fina na jeden dzień jądra zaczęły lekko pobolewać, dlatego biorę fina codziennie. Oprócz fina, 1-2 razy w tygodniu umyję włosy Zoxinem i tyle, nic więcej. Jak na razie jestem zadowolony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ps. czy pozostali też mają włosy na trzonie prącia? do tej pory myślałem że parę włosków tam to normalna rzecz...

Przyznam nieskromnie, że rozbawiła mnie ta część Twojego wpisu. Włosy na penisie to coś zupełnie normalnego. Im bliżej żołędzi tym jest ich mniej, a niektórzy "szczęściarze" mają nawet na napletku. Jeżeli tak bardzo Ci przeszkadzają to penseta w dłoń, patyk w zęby i naprzód Dobra, lecę na piwo. Dobranoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dlugo zamierzasz stosować kuracje Finem?


23.02.2019 - początek kuracji RU + KB, stężenie 5%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak dlugo zamierzasz stosować kuracje Finem?

Maksymalnie 3 lata, jak zrobię magistra i dostanę jakąś normalną w miarę pracę to zacznę z RU. Chyba, że za te 2-3 lata ruszy się coś z CB-03-01.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

magiczne trzy litery przy nazwisku niewiele zmieniają


23.02.2019 - początek kuracji RU + KB, stężenie 5%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie po prawie rocznej kuracji finem. Od trzech miesięcy dodałem cynk 10mg i biotynę 5mg. Także przez cały rok dwa razy w tygodniu Zoxin. Zakola w czasie tego roku zapewne się powiększyły, ale minimalnie. Gniazdo wygląda stabilnie od dłuższego czasu, jednak na górze mam wrażenie, że włosy trochę się przerzedziły. Włosy nadal wypadają, strzelam, że w ilości 50 dziennie. Jednak są to włosy mocniejsze i grubsze niż przed kuracją, nigdy nie widziałem u mnie takich włosów. Myślałem nad dodaniem Loxonu 5%, co myślicie o mojej sytuacji? Dodać jeszcze coś?

 

Zdjęcia robione z mocnym fleszem.

1.thumb.jpg.0e8700db7bfbde1ec538d7bc1cc512a6.jpg

2.thumb.jpg.bdb8551265f9763a8974a0fe80fe6eeb.jpg

3.thumb.jpg.b0409c19543e6120b92cc32ddaa9b2cd.jpg

4.thumb.jpg.d01e43db02960a6ae3dea0264db194fe.jpg

5.thumb.jpg.f75840e62d1d764fb6eae28c2af2a544.jpg

6.thumb.jpg.5d8c1a744cbed74beee9d4519f6573d4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Masz DPA - wiec nie patrz na zakola

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To się nazywa problem... Jak mniemam RU musiałbym aplikować na całą górę, czyli mało realna opcja.Więc co mogę jeszcze zmienić/dodać w kuracji? Fin może i jakoś działa, ale cudem tego nazwać nie mogę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To się nazywa problem... Jak mniemam RU musiałbym aplikować na całą górę, czyli mało realna opcja.Więc co mogę jeszcze zmienić/dodać w kuracji? Fin może i jakoś działa, ale cudem tego nazwać nie mogę.

Czemu aplikacja Ru na całą górę jest mało realna ? 1.5 - 2 ml przy takiej długości włosów spokojnie Ci wystarczy. Osobiście smarowałem całą górę i boki ilością 2 ml.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Potwierdzam. Smaruje 1,6-1,8 ml na całą górę i starcza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...