free web hit counter Skocz do zawartości
Andrzej

32 lata kuracja

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich mam 32 lata łysieje gdzieś od 23 roku życia.Miałem bujne i gęste włosy zawsze myślałem ze z tym nie można nic zrobić tzn z postępującym łysieniem.Od niedawna czytam rózne materiały tematy na temat kuracji pierwszy raz słysze o takich lekach jak Minoxidil Finasteryd RU.Moja jedyna kuracja składała sie jak dotąd z ampułek vichy i szamponu tez tej marki poza walorami zapachowymi nie zaobserwowałem zadnej poprawy po 2 miesiącach stosowania.Moja historia łysienia przebiegała chyba standartowo jak u większości zakola cofnięta linia na początku a gdzieś od roku włosy zaczeły przerzedzac mi na czubku głowy.Na czubku głowy wyrastają takie włoski 2-3 mm są twarde,ale nie wiem wygląda to tak jakby włosy ułamały się u ich nasady.Prośba moja do doświadczonych Kolegów w pomocy doboru kuracji,powalcze jeszcze zeby mieć chociasz czyste sumienie nawet jakby się nie udało.Raz juz zgoliłem się na bardzo krutko czułem się beznadziejnie.Pozdrawiam

IMG_3356.thumb.JPG.952576623147514c3d8889ba79010d92.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli łamią się u nasady może to być grzybica... Niby się łysieje a to po prostu włos się łamie przy skórze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uważna lektura forum dostarcza kompletnej wiedzy nt środków (farmakologicznych i operacyjnych) obecnie dostępnych w ramach skutecznej walki z łysieniem.

 

Nie wiem jak koledzy starsi stażem sądzą, ale myślę, że w tym przypadku zadziałać może tylko szybka i zdecydowana akcja z finem/dutem lub w przypadku obaw o skutki uboczne RU. Na początek, póki nie uzyskasz tych środków, warto zwalczyć łojotok i zadbać o stan skóry głowy - przede wszystkim odpowiednia dieta pozbawiona cukrów + szampony z keto (np. Nizoral) albo kompleksowe szampony (ale drogawe) typu Revita czy Regenepur Dr.

 

Jestem za krótko tutaj żeby wypowiadać się na temat możliwych do uzyskania efektów kompleksowej kuracji (fin/dut albo ru, keto, minox itd) zaczynając od takiego stanu - tutaj pytanie do kolegów czy da się coś jeszcze zrobić.


23.02.2019 - początek kuracji RU + KB, stężenie 5%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie czy jest sęs w obecnym stanie jeszcze próbować z kuracjami czy juz za pózno?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Andrzej to Ty musisz odpowiedzieć na to pytanie. W tej chwili sytacja jest nieciekawa. To Ty musisz podjąć decyzję, czy chcesz się ogolić.

Faktem jest, że nawet jeśli zaczniesz kuracje farmakologiczne to bez transplantacji się nie obejdzie (a i tak będziesz musiał stosować pewnie jakieś nanogeny i inne toppiki by włosy wydawały się pełniejsze).

 

Ja zawsze powtarzam, ze gdybym czuł się komfortowo z łysą głową to bym się ogolił do zera i ewentualnie zrobił mikropigmentację, a to co mam smarował RU do czasu aż wymyślła lepsze leki, lub po prostu oszczędzał na przeszczep z użyciem klonowanych włosów - ale to odległa przyszłość i nie warto sobie tym zawracać dupy, bo jutro może nas auto rozjechać .

 

Nie wiem co Ci doradzić dut i fin mają udowodnione uboki, a Ru cóż jest to w końcu lek, który nie trafił do oficjalnej sprzedaży. Do końca nie wiadomo dlaczego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie oczekuje cudów fajnie by było jakby się udało zagęscic te włosy na czubku głowy i zachamować wypadanie.Kiedyś w przyszłości jakieś dogęszczanie przedniej lini za pomocą przeszczepu.Dziwna sprawa z tym łysieniem androgenowym u mnie Ojciec ma włosy w dobrej kondycji zadnego łysienia,Mama to samo.Podejrzewam ze dostałem prezent po Dziadku ze strony Mamy czytałem ze w ten sposób równiez dziedziczymy częsć genów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat polecam nie zastanawiać się od kogo to dostaliśmy, bo były już teorie, że tylko od strony Matki, że omija pokolenia itp.

Ja przestałem wnikać, bo wszyscy pełne głowy włosów (prawie), a nawet jak wskażę 'winnego' to nic mi to nie da. Chyba, że odkopali by szczątki i przepadali pod kątem chorób, może mieliśmy to samo i to wywołało łysienie hahaha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie z czego się dowiedziełem z tego forum po pierwsze musze zapodać do kuracji Minoxidil 5% jako stymulant wzrostu szampon z keto nizoral mysle tez nad kremem ma działanie antyandrogenne i jakiś bloker dht co o tym myślicie?Na pewno nie ma się co bawić w zadne ampułki vichy placenta itp łysienia tym nie zwalczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety minoxa trzeba stosować dwa razy na dzień aż do grobowej deski . Rzeczywiście potrzebujesz odrostów , ale czy masz tyle samozaparcia , aby stosować minoxa przez całe życie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze czytałem dużo na temat minoxa i wielu ludziom pomaga,jestem zmotywowany bardzo, koszty jeszcze nie są jakieś straszne jeśli chodzi o sam minoxidil kuracja miesięczna wychodzi 30-40 zł Kirkland,loxon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebny będzie mi bloker finasteryd ,wiem ze ma duzo skutków ubocznych,czytam o Saw palmetto,ale jest dużo sprzecznych komentarzy wychodzi na to ze jest słaby.Jakie Panowie polecilibyście blokery zewnętrzne?Tylko nie złosćcie się na mnie,wiem ze jest wszystko na forum czytam z doskoku jak tylko czas pozwala,będe miał więcej wolnego to na pewno przestudiuje dokładnie kazdy temat.Czyli do kuracji włanczam Loxon5% Nizoral szampon ,Cynk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz iść na ostro i faktycznie powalczyć o odrost możesz zaordynować sobie BIG 3 :

 

- finasteryd doustnie

- minoks na włosy

- szampon z ketokonazolem

 

Plusy i minusy środków masz dokładnie opisane na forum. Ja bym polecił revivogen zamiast minoksa. Fina + revi + dodatki dają radę. Oczywiście jest jeszcze RU, ale drogo wychodzi jak chcesz smarować całą głowicę.

 

Oczywiście nikt do niczego NIE namawia. Środki te działają różnie na różnych ludzi. Mogą też wystąpić skutki uboczne. Uboki finasterydu masz dobrze opisane w odpowiednim dziale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Revivogen to ten szampon ograniczający działanie DHT?Bardziej skłaniam się do RU, nie chce ryzykować z finasterydem,czytałem gdzieś ze czasem nawet po odstawieniu go skutki uboczne mogą utrzymywać się jeszcze bardzo długo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o szampon tylko o revivogen wcierke. Razem z finasterydem to w miare dobre kombo.

 

Minoks ma wady - może powodować uzależnienie włosów, linienie, po zaprzestaniu stosowania włosy mogą lecieć jeszcze bardziej. Mimo wszystko daje pewną szansę dużych odrostów (w połączeniu z blokerami DHT), ale tylko u tych co są podatni na jego działanie. Tutaj na forum w którymś z wątków było to dobrze opisane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...