free web hit counter Skocz do zawartości
lysy007

BHR Clinic Dr Bisanga, FUE, marzec 2015, 31 lat

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Ze względu na dobre opinie zdecydowałem sie na zabieg FUE u doktora Bisanga. We wrześniu ubiegłego roku byłem na darmowych konsultacjach w Warszawie - dostałem informacje :

Po zbadaniu Twojego obszaru dawczego wynika że gęstość w tym rejonie to średnio 77 graftów/cm2.

Odbudowa Twoijej linii wlosów i zagęszczenie obszaru za nię będzie ok. 2000- 2300 graftów.

Łysienie zauważyłem już dość dawno 8/9 lat temu ale dopiero rok temu postanowiłem coś z tym zrobić- od kwietnia jestem na Propeci i Loxonie.

 

Poniżej załączam zdjęcia.

01.thumb.jpg.84d34ad725aca20c615cf9aa25f4f497.jpg

02.thumb.jpg.13cddd2a30d66a6290ede53f89ff7265.jpg

03.thumb.jpg.6de11c0326d31ec4f967196b0f6193d2.jpg

04.thumb.jpg.a35c705a92fd3de985759bdb7ad43cd9.jpg

05.thumb.jpg.6d2cb936bdfb6e030bccf8bd12547f75.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i kiedy masz zabieg? Jeśli coś koło 10-tego, to się tam być może spotkamy.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym na Twoim miejscu dał sobie spokój z loxonem jak masz mieć HT i jeszcze zdecydowałeś się na finasteryd. Ogólnie to minoxa sam zastosowałbym tylko na czubek jeśli już no i jest to lek, który stosują ludzie, którzy chcą odrostów i nie idą na HT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zabieg bedzie 11 marca.

adas - dzieki za uwage, moze niepotrzebnie loxona uzywalem chociaz zamysl byl taki zeby uzywac bo nie zaszkodzi a co odrosnie to moze utrzyma sie juz na samej propeci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety odrosty po minoxie nie utrzymają się na Propecii . Te włosy są minoxozależne i odstawienie Loxonu spowoduje utratę tych włosów . Dlatego też nie zawsze warto stosować minoxa .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pogrzebalem troche po necie i dowiedzialem sie, ze chirurdzy zalecaja uzywanie minoxa przed i po zabiegu- skraca to ponoc czas odrastania wlosow po ht. Takze nie wszystko poszlo na marne mam nadzieje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety pójdzie na marne , ponieważ min. 2 tygodnie przed przeszczepem będziesz musiał odstawić Loxon . 2 tygodnie po przeszczepie też nie możesz używać minoksa, więc miesiąc bez minoxa i tak zrobi swoje . Sam się przekonasz , o ile minox w ogóle na Ciebie działa .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łysienie zauważyłem już dość dawno 8/9 lat temu ale dopiero rok temu postanowiłem coś z tym zrobić- od kwietnia jestem na Propeci i Loxonie.

 

Oczywiście każda ocena jest subiektywna, ale jest coś takiego w Twoim ogólnym wyglądzie, co sprawie, że wcale źle nie wyglądasz. Dokładnie to samo powiedziała moja pani. Wydaje mi się, że to kwestia kształtu twarzy, zarostu, który nosisz oraz faktu, iż linia włosów cofnęła Ci się w sposób jednolity (zresztą zapewne zawsze miałeś stosunkowo wysokie czoło). Nie masz ani odosobnionych kępek włosów, ani łysych plam. Z mojego punktu widzenia, przeszczep wcale Ci nie jest potrzebny tak na gwałt, ale oczywiście jeżeli masz inne zdanie, to mam nadzieję, że wszystko będzie OK i że będziesz zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z kolegą powyżej, na moje taka linia z zakolami wygląda spoko zwłaszcza po 30ce. Chyba nawet lepiej niż taka bardzo młodzieżowa, no ale to już kwestia indywidualna, kto jak się z tym czuje oczywiście

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hey! jestem juz w Brukseli i jutro rano zaplanowany mam zabieg. Co do ostatnich komentarzy to zgadzam sie z nimi i zwlaszcza przez ostatnie miesiace nie mam duzej potrzeby na ht ale zdecydowalem sie juz pare miesiecy temu, ze wole to zrobic niz zalowac ze nie zrobilem, wplacilem zaliczke i nie ma odwrotu. Zdam kolejna relacje juz po powrocie do polski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz w domu po zabiegu.

Z góry zaznaczam, ze jestem bardzo zadowolony z przebytego doswiadczenia i bede milo wspominal pobyt w Belgii. Tym niemniej postaram sie ponizej przedstawic w miare rzetelne sprawozdanie z zabiegu w nadziei, ze pomoze to kolejnym osobom.

 

Zabieg trawal 2 dni. Z samego poczatku bylo male nieporozumienie - dostalem informacje, ze zabieg odbedzie sie w srode a w czwartek bedzie juz tylko wizyta kontrolna z rana. Zabookowalem wiec lot na czwartek wieczor. Po przyjezdzie na miejsce okazalo sie, ze zabieg bedzie rozlozony na dwa dni ale ekipa BHR powiedziala ze powinno udac sie skonczyc calosc przed 15.

 

Przed zabiegiem niewiele czytalem o nim i w zasadzie nie wiedzialem czego sie spodziewac co mialo swoje plusy gdyz nie specjalnie sie stresowalem. W 1wszy dzien, doktor zaznaczyl nowa linie wlosow i nie bedac do konca pewien czego chce zgodzilem sie na propozycje Christiana Bisangi. Nastepnie pielegniarki zaprowadzily mnie na sale zabiegowa. BHR miesci sie w uroczej starej, odrestaurowanej kamienicy co przypadlo mi do gustu. W sali zabiegowej jest tv. Operacja zacela sie od znieczulenia i tu musze napisac ze bylo to dosc nieprzyjemne - mysalem ze dostane z 5 zastraykow i spokoj, niestety ku memu zaskoczeniu zastrzykow bylo kilkadziesiat i zwlaszcza pierwsze 10 -15 dosc biolesne. Poza samymi zastrzykami reszta byla juz znosna.

W pierwszy dzien przeszczepiono mi okolo 1000 graftow zaczynajac od tylu glowy - zostawiajac przod/linie wlosow na czwartek. Zabieg skonczyl sie okolo 18 ( zacza sie o 11) Po zakonczeniu dostalem czarna bandane i wesoly i usmiechniety udalem sie na miasto na kolacje, nastepnie ciepla kapiel i przespana, zupelnie bezbolesna noc.

W drugi dzien zabieg zacza sie o 8 rano.

Po przyjsciu do kilniki zazyczylem sobie rozmowe z Bisanga gdyz chcialem poprosic go zeby dodatkowe grafty ( jesli zostana jakies wolne) zostaly wykorzystane do obnizenia lini wlosow. Na poczatku podpisalem umowe ze zgadzam sie na 2000 graftow plus w razie koniecznosci 300 extra. Doktor jednak wyjasnil ze jesli obnizylby teraz linie wlosow potrzebowalby duzo wiecej graftow - narysowal nowa linie o jakies 5 mm nizej - ja jednak powiedzialem ze chocby milimetr wiecej to wole zeby obnizyl niz zeby pakowal w tyl glowy albo nie wykorzystal wogole. On jednak stwierdzil ze to trzeba bylo planowac wczesniej więc radze sobie to dobrze przemyslec przed zabiegiem, zeby nie pozostac ze znakami zapytania jak ja

 

Kontynuowalismy wiec z ta sama procedura jak dzien wczesniej(pobranie graftow, doktor zrobil naciecia na linie wlosow) i okolo 12 zaczela sie najtrudniejsza czesc zabiegu - otoz niestety znieczulenie przestawalo dzialac i panie asystentki ktore ukladaly mi wlosy zadawaly mi dosc duzo bolu tak ze chwilami mialem lzy w oczach przez jakies 2 godziny lezenia. Chyba jednak lepszym pomyslem jest wykonanie calego zabiegu w jeden dzien jesli to wogole mozliwe.

 

Doktor Bisanga podczas zabiegu wykonywal naciecia z tylu glowy do pobrania oraz w czescie biorczej. Nastepnie zespol asystentow pobieral wlosy i ukladal w nowe miejsca. Mam nadzieje ze wszystko zostalo ulozone poprawnie choc mam dosc mieszane uczucia odnosnie samego nadzoru Bisangi - mam odczucia ze mogl wiecej czasu mi poswiecic, rozumiem ze moglo to wynikac z pospiechu gdyz chcialem zdazyc na samolot ale mimo wszystko zaznaczylem ze nie zalezy mi na pospiechu i wolalbym zeby nacisk byl polozony na jakosci niz na czasie. W tym samym czasie poza mna bylo jeszcze 2 innych pacjentow.

 

Na sam koniec skierowano mnie na dol do biura, gdzie dosalem instrukcje postepowania. Dostalem informacje ze przeszczepiono mi lacznie 2382 grafty.

1 wlosowe: 472

2 wlosowe: 1046

3 wlosowe: 860

4 wlosowe: 0

 

Extra 82 grafty zostaly podarowane mi gratis. Zapytalem dlaczego nikt mnie nie poinformowal ze beda potrzebne dodatkowe 300 graftow i dlaczego zostaly te grafty wpakowane w tyl glowy, Pani odpowiedziala ze taki juz jest Bisanga, ze on wie lepiej. Pewnie taka jest tez prawda ale osobiscie wolalbym miec jakis wplyw na takie decyzje zwlaszcza ze nie sa to tanie rzeczy. Ostatecznie wyszedlem w poczuciu ze gdybym napisal ze moga uzyc dodatkowe 3 tys to tez by uzyli, pakujac je do tylu bo Bisanga wie lepiej ze olysieje ( choc w moim odczuciu centralna czesc z przodu miala sie calkiem niezle i nie potrzebowala juz dzisiaj wzmocnienia. Tak wiec na przyszlosc radze zainteresowac sie tym przed zabiegiem i dobrze przemyslec sprawe. Pisze to z całym szacunkiem dla doktora, w którego wieloletnie doswiadczenie ufam, pisze to ku przestrodze aby zorientowac sie przed zabiegiem w jakich okolicznosciach i w jakie miejsca zostana wszczepione dodatkowe grafty, ktorych ilosc sami deklarujemy przed zabiegiem.

Podsumowujac moje wrazenia z wyjazdu sa ogolnie pozytywne, Bardzo sympatyczna, miedzynarodowa zaloga bo i z Konga i z filipin, hiszpani, brazylii takze jest o czym porozmawiac z nimi w trakcie przeszczepiania

Po zabiegach czulem sie bardzo dobrze, powiedzialbym, ze nawet doskonale tak, ze bez problemu moglem po wyladowaniu w Polsce prowadzic samochod przez kolejne 5 godzin w nocy.Jednoczesnie przestrzegam, ze jest to moje subietywne doswiadczenie i sam mialem ze soba dziewczyne, w razie gdybym poczul sie gorzej.

 

A i jeszcze jedna rzecz. Lecialem Rayanairem. Od BHR dostalem pare butelek ze sprayami itp ktore normalnie nie powinny znalezc sie w bagazu podrecznym, naszczescie mnie sie udalo i torba przeszla przez kontrola ale gdyby nie to pewnie mialbym problem...

01.thumb.jpg.9e21f2776bdd853c71415f7a79bc842e.jpg

02.thumb.jpg.5e3a2d005c8ac3f46b5d1803bbf2aeb7.jpg

03.thumb.jpg.1f4c478577c054cd74ea8b2ee6b8d6fb.jpg

04.thumb.jpg.9d37f54d2d6a882ce5d14764bab4ff65.jpg

05.thumb.jpg.57cf3bcb3a78d0937875dc46ca65d438.jpg

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wg mnie dobrze że ci przeszczepili dodatkowe grafty na cenbtralny przód bo troszkę brakowało mu gęstości. Nie mniej jednak powinien być przy tobie Jan abys na bieżąco mógł pytać doktora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale masz kształtny łeb, jakbym taki miał to bym nosił krótko ostrzyżone . Efekt zobaczymy. Raczej będziesz zadowolony. Gratuluję i trzymam kciuki;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy by chciał żeby dr B był jak najdłużej przy pacjencie, jednakże jest to nie możliwe bo BHR w tym samym czasie ma również innych pacjentów.w końcu to jest biznes i chcą zarobić jak najwięcej. Najważniejsze procedury doktor wykonuje a resztę robią technicy, później tylko nadzoruje od czasu do czasu. W niektórych klinikach pobieranie i nacięcia robią technicy

dlaczego nie poinformowałeś że czujesz ból przy HT.powinni tobie dać dodatkowe znieczulenie.Ja w drugi dzien HT mówiłem kiedy zaczynam czuć i dostawałem znieczulenie i nic nie bolało.

najwyraźniej środek miałeś zmninaturyzowany dlatego doktor wszczepił tobie tam grafty.Lepiej teraz niż miałbyś mieć następny HT za rok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hey.

Mowilem ze mnie boli, dawali wiecej znieczulenia ale nie pomagalo, mialem jedno miejsce po prawej stronie ktorego widac nie dalo sie znieczulic. Pozatym dziewczyny mowily ze teraz jak juz nalozyly nowe grafty to nie moga wiecej wstrzykiwac. Nie bylo to jakas wielka trauma poprostu troche bolalo najbardziej nie balem sie bolu, bo wiedzeialem ze to wkoncu minie, a tego ze poruszalem sie w trakcie i ze moglo przez to pojsc cos nie tak.

 

-- 16 mar 2015, 10:24 --

 

tak to obecnie wyglada czekam teraz az troche zarosne i zblenduja sie nowe wlosy.

image.thumb.jpg.26084395a491d585c61194b53da8f3e9.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wkoncu doczekalem sie 8 smego dnia i umylem wlosy . Jestem bardzo zadowolony z obecnego rezultatu i ciesze sie ze sie zdecydowalem to zrobic. Wkoncu lysienie mi nie straszne i mysle ze nawet jesli strace reszte wlosow na czubku to zdecyduje sie na kolejny zabieg zeby to pokryc. Kolejny zabieg bedzie juz duzo latwiejszy do zniesienia bo najbardziej obawialem sie tego jak zareaguja moi znajomi a jak wrzuce wlosy na gore to szoku juz nie bedzie. ale to najwczesniej za rok.

image.thumb.jpg.58c3e79eb1eab8119ed47ea6062c11d3.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie to rzecz gustu ale powiedz czy nie przeszkadza ci to że zrobili ci dość wysoko ? Czy to była decyzja kliniki odnośnie przebiegu linii ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to byla decyzja Bisangi. Teraz mysle sobie ze moglem zejsc troche nizej i troche tego zaluje ale wierze w doswiadczenie Bisangi bo przeciez z jego perspektywy to im nizsza linia tym wiekszy zarobek wiec jesli zrobil mi ja wyzej to napewno byly ku temu wazne powody.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiem szczerze ja te miałem takie odczucie tzn. nie za młodzieżowo bo ktoś się skapnie. Jak już byłem po operacji to próbowałem nie zwracać na to uwagi. Teraz jednak jak mi już odrosły włosy i jestem 7 miesięcy po zabiegu to trochę pluję sobie w twarz że nie zareagowałem na miejscu choć podczas operacji cięzko mysleć na trzeźwo. No cóż trzeba to wytrzymać do nastepnej operacji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No rzeczywiscie troche za wysoko zrobilbym to pomiedzy prosta a tym co masz, wtedy bylo by idealnie.


Dut 0.5 mg E4D

CB-03-01 2% 1ml ED

Witaminy:Biotyna,Cynk,Żelazo,Wapń,Magnez,D3

Zoxin Med

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

możesz dać zdjęcie z tyłu?

Jakie NW jest przewidziane u ciebie?

Na zdjęciu widać jakby środek się przerzadzał, albo miniaturyzacja włosa, albo tak to tylko wygląda na zdjęciu.

Jeżeli będziesz miał wysokie NW lepiej żebyś miał taką linię i zapas włosów na następne HT.

Po drugie jesteś po 30-ce i młodszy nie będziesz.Moim zdaniem wygląda to naturalnie.Dużo osób ma manie, żeby mieć linie nastolatka, tylko jak to będzie wyglądać jak będziesz miał 40 i więcej lat.

Dr B jest konserwatywny, ale moim zdaniem lepiej być ostrożnym w tych sprawach niż później wyczerpać cały zapas i obudzić się ręką w nocniku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak jak mowisz tadek - obszar u gory sie przerzedza i utrzymuje go finem. Dobrze jest wiec zostawic grafty na pokrycie tego obszaru jesli wylysieje. Po cichu licze ze moze do tego czasu znajda sie lepsze metody na walke z lysieniem, podobno klonowanie wlosow jest obecnie w testach. Jak tak piszecie to zrobilo mi sie smutno ze nie zrobilem tej lini nizej bo prawda jest, ze wygladalbym napewno lepiej ale coz ciesze sie ze wogole bedzie cos na gorze i nie bede wygladal jak lysiejacy czlowiek tylko jak czlowiek z gesta wysoka linia wlosow Prawde mowiac to akceptowalem siebie juz przed zabiegiem pewnie dlatego tez nie specjalnie przygotowalem sie, liczac glownie na wypelnienie zakoli. Mialem nawet nadzieje, ze wydam mniej pieniedzy ale jak widac apetyt rosnie w miare jedzenia i dzis wolalbym zainwestowac i obnizyc linie jesli byloby to rozsadne z punktu widzenia postepu lysienia. A tak nie jest wiec pozostaje mi cieszyc sie z tego co mam. Na pocieszenie watek, ktory znalazlem http://forum.bodybuilding.com/showthrea ... =146316103

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na klonowanie nie bardzo bym liczyl moze za 20 lat wreszcie nas to zaskoczy i wyjdzie:)

Jedynym najrealniejszym rozwiazaniem bylo by wyjscie CB, liczymy, ze do 2 lat wreszcie wprowadza to na rynek.

Hmm patrzac na to, ze lysiejesz na calosci i fin jakos skutecznie tego nie potrafi zagescic, to Bisanga bardzo dobrze postapil, ze nie obnizyl ci tej lini patrzac na przyszlosc, gdzie mozesz tych graftow potrzebowac na calosc.

Oczywiscie najlepiej bylo by zatrzymac obecny stan poczytaj jeszcze o Saba Zel i RU i dodaj jakies witaminy typu biotyna, cynk- postaraj sie za wszelka cene zatrzymac obecny stan dzieki kuracji i mialbys problem z glowy.


Dut 0.5 mg E4D

CB-03-01 2% 1ml ED

Witaminy:Biotyna,Cynk,Żelazo,Wapń,Magnez,D3

Zoxin Med

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Moim osobistym zdaniem masz ten twarz czaszki i twarzy (pociągła twarz, dobre proporcje i zgrabne kości ciemieniowe), ze jesteś w uprzywilejowanej sytuacji, że nawet jakbyś wyłysiał jak Jan Maria Rokita to wygladałbyś ok. W tej sytuacji spokojnie mozna pozwolić sobie na wyższą linie włosów i w ząden sposób nie będzie Ci on szpecic. Dodatkowo przy wysokiej linii łysienie na czubku głowy jest mniej zauważalne - gdyż niejako linie włosów masz zlicowaną z górną powierzchnią czaszki. Nie ma nic bardziej śmiesznego po transplantacji jak super linia na połowie czoła i łysiejąca góra. Dla mnie przy tych okolicznościach i pewnie słabszym donorze (jako cecha blondynów) ten wybór linii wydaje się być optymalny. Niech rosną!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...