free web hit counter Skocz do zawartości
Rafal

Łysienie u dziewczyny w młodym wieku

Rekomendowane odpowiedzi

Moja znajoma ma 18 lat i już od 3 lat wypada jej sporo włosów. Porobiła różne badania i wszystko jest w porządku, ale ma problem ze stresem i to pewnie to tego. Jakie środki przeciw wypadaniu włosów moglibyście ogólnie polecić dla kobiet? Czy kobiety mogą stosować to co mężczyźni (Nizoral, Minoxidil, Saw Palmetto, itd.)? A może jest jakiś środek przeciw wypadaniu włosów, który szczególnie dobrze sprawdza się w przypadku kobiet?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mojej mamie lekarz przepisal aplicort e na recepte ale to jest kobieta dojrzala i po menopauzie gdzie lysienie dopiero teraz sie pojawilo. Niech zbada hormy tarczycy i moze pomysli o czyms na uspokojenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z kosmetycznych preparatów na wzmocnienie włosów dobre są Anastim i Neoptide firmy Ducray. Ten drugi wydaje się jednak lepszym produktem.

 

Ponadto możliwe jest, że znajoma jeśli jest obciążona stresami to może rozwijać się u niej jakaś lekka postać nerwicy. To też warto by sprawdzić (w tym sensie żeby z nią pogadać szczerze o problemach itp itd).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Jakie środki przeciw wypadaniu włosów moglibyście ogólnie polecić dla kobiet?

 

Szczerze, to jeśli nie ma ustalonej przyczyny, to żadne.

Jeśli wg badań wszystko jest ok, to sprawdź poziom witamin i minerałów (w tym także np żelazo i ferrytyna).

A jeśli już rzeczywiście NIC nie idzie znaleźć, to może faktycznie stres. Ale wtedy należy skupić się na metodach radzenia sobie ze stresem, a nie kupować jakieś ciulstwa, które może się okazać, że wyleczą tylko kieszeń.

I nie mówię bezpodstawnie. Jako stały bywalec znam już skutki leczenia wypadania włosów u kobiet bez ustalenia jego przyczyny (w większości były to zawiedzione nadzieje).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Oprócz żelazo i ferrytyna, co jeszcze?

 

Ferrytyna to białko magazynujące żelazo i bada się ją w uzupełnieniu do badania poziomu żelaza: http://portal.abczdrowie.pl/ferrytyna

Sam robiłem i wyszedł mi niedobór (ferrytyny właśnie).

 

Pozostaje ew jeszcze: cynk, witamina A (nadmiar/niedobór), witaminy grupy B (zwł. biotyna), aminokwasy (cysteina i cystyna, lizyna, arginina oraz metionina). Ale nie wiem czy to wszystko zbada.

 

Bezwzględnie natomiast polecam temat: Badania pomocne w ustaleniu przyczyny łysienia

 

PS.

Jeśli chodzi o suplementy ogólnie, to sam stosuję i mogę polecić:

 

http://www.puritan.com/puritans-pride-brand-0102/hair-skin-nails-one-per-day-formula-050779 (zestaw witamin, w tym biotyna, która ma udowodniony wpływ na wzrost włosa)

http://www.puritan.com/puritans-pride-brand-0102/msm-1500-mg-011732 (siarka organiczna, od której włosy rosną grubsze oraz szybciej)

http://www.doz.pl/apteka/p54850-Loma_Vital_plyn_zelazo__cynk_500_ml (cynk + żelazo w płynnej, dobrze przyswajalnej formie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za przydatne informację. Czy z szamponów mógłbyś coś od siebie polecić? Nizoral ewentualnie byłby dobry dla kobiety?

 

"W badaniach stwierdzono, że do odrastania włosów najskuteczniej stymuluje 2-procentowy roztwór minoxidilu nakładany bezpośrednio na skórę głowy. Mechanizm działania leku pozostaje niejasny. Nie zmienia to faktu, że badania z użyciem tzw. podwójnej ślepej próby (nie tylko pacjenci, lecz również lekarze nie wiedzieli, które próbki zawierają placebo) potwierdziły skuteczność terapii. W grupie kobiet w wieku od 18 do 45 lat, 13 proc. używających minoxidil zauważyło umiarkowany wzrost włosów, ponad 50 proc. - minimalną poprawę stanu rzeczy (w grupie kontrolnej odsetek ten wynosił, odpowiednio, 6 proc. i 33 proc.). W innej grupie przyrost włosów po zażyciu leku odnotowało aż 60 proc. badanych.

 

.............

 

Wyjściem jest też sięgnięcie po wersję przeznaczoną dla mężczyzn, zawierającą minoxidil w stężeniu 5 proc., i rozprowadzaną w postaci pianki, co ułatwia jej stosowanie na głowie."

 

http://wiadomosci.onet.pl/prasa/powrot- ... ryny/7k4hq

 

Czyli 2 % Rogaina byłaby dobra dla kobiet?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Minoks to dość kontrowersyjny środek. Zanim go polecisz znajomej lepiej poczytaj o nim. Akurat dla kobiet jest wiele przyzwoitych wcierek....nie wiem czy trzeba sięgać po minoks od razu. Taka mała sugestia. Polecisz co będziesz chciał. Ja swojej kobiecie poleciłbym inne środki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Problem polega na tym, że jak łysienie ma konkretną przyczynę (np tarczyca lub PCS) i ta przyczyna nie zostanie rozwiązana, to minox nie pomoże. A niektórzy twierdzą, że wręcz następuje po nim wówczas linienie, po którym nie zawsze wszystkie włosy chcą odrastać.

 

Minox jest dobry i owszem, ale na wzmocnienie włosów, przyspieszenie ich odrostu, ale nie na łysienie jako takie.

 

Na łysienie trzeba zastosować taki lek, żeby uderzał w jego źródło (np hormonalna terapia zastępcza, witaminy uzupełniające niedobory, zmiana trybu życia + zioła na stres, itp.).

Łysienia co do zasady nigdy nie leczy się objawowo (bo to nigdy nie jest skuteczne), tylko przyczynowo.

 

Zaznaczam, że czym innym jest leczenie łysienia, a czym innym dbanie o piękne włosy. To zupełnie 2 różne tematy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...