free web hit counter Skocz do zawartości
eleganckiroman

kiedy zaczynaja wlosy odrastac,7 tydzien po zabiegu

Rekomendowane odpowiedzi

Gwoli ścisłości to raczej zaczynają w 3 miesiącu niż po 3 miesiącach. W manualu BHR jest nawet chyba, 3 miesiąc - odrasta średnio 20-30% wszczepionych włosów, chyba że to się odnosi tylko o FUT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Sztywnych reguł bym się nie trzymał, również tego co piszą w BHR. Dlatego, że raz to sprawa indywidualna, a dwa, że to zależy od użytej techniki, wielkości graftów, itp.

 

Np przy dense packingu grafty są mniejsze, bardziej poobierane ze skóry i sadzi się je gęściej, ale odrastają wolniej (dłużej trwa odbudowa tkanek). Polskie klinki używają większych narzędzi, grafty nie są tak poobierane i zazwyczaj szybciej odrastają.

Tzn tak to sobie tłumaczymy, ale szybszy pełny odrost w tych gorszych klinikach (które rzadziej sadzą i większe grafty), to fakt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Nie przyspieszy to odrostu włosów po przeszczepie.

Musisz czekać, nic nie zrobisz. Gdyby się dało coś zrobić, to każdy by starał się spowodować pełny odrost po np 3 miesiącach, a nie czekał czasem nawet 2 lata jak np ja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj rzeczy typy biotyna, MSM, emu oil. Zaszkodzić nie zaszkodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

To nic nie da. Tempa odrostu włosów przeszczepionych nie da się przyspieszyć.

A o to kolega pytał, a nie o to jak poprawić wzrost włosów, które już rosną.

Czekać dalej - jedyna rada.

 

Oczywiście mogą teoretycznie nie odrosnąć, ale to znaczy, że wada była już na etapie zabiegu albo wystąpiła miniaturyzacja mieszków w miejscu dawczym (rzadko się zdarza, ale zdarza się).

 

ps. Swoją drogą 850 graftów to niespecjalnie dużo i cudów bym i tak nie oczekiwał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem dwa tyg. po zabiegu.. Mam pytanie; odrywają mi się maleńkie strupki, tak...sporadycznie. Pod lupą widzę, że że mają jeden, dwa włoski. Czy to są niezakorzenione (nieudanie wszczepione) grafty, które wyschły i w naturalny sposób "opuszczają lokal" ? Czy może już osypują mi się te wszczepy, bo że wypadają, to piszecie :normalne. Tylko, czy nie za wcześnie?!!! Czy ktoś po zabiegu mi odpowie, jak było u niego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Jestem dwa tyg. po zabiegu.. Mam pytanie; odrywają mi się maleńkie strupki, tak...sporadycznie. Pod lupą widzę, że że mają jeden, dwa włoski. Czy to są niezakorzenione (nieudanie wszczepione) grafty, które wyschły i w naturalny sposób "opuszczają lokal" ? Czy może już osypują mi się te wszczepy, bo że wypadają, to piszecie :normalne. Tylko, czy nie za wcześnie?!!! Czy ktoś po zabiegu mi odpowie, jak było u niego?

 

Nie, nie za wcześnie. Jest to prawidłowy termin po którym rozpoczyna się proces odpadania strupków.

Poza tym strupki oderwane po dwóch tygodniach, wg licznych badań są na tyle zagojone, że nie powinny już wypadać razem z graftami.

 

To, że wypadł strupek z włosem, to nie znaczy, że graft uległo uszkodzeniu. To co ma zostać w skórze, to zostaje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Lion. U mnie w ósmym tygodniu (czyli dziś) co tam gdzieniegdzie nieśmiało kiełkuje. Oczywiście, to nie jest jeszcze odrost i lupy trzeba do tych obserwacji, ale wiadomo...cieszy. Na razie ogólna masakra, odechciało mi się życia towarzyskiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...