free web hit counter Skocz do zawartości
ziom1990

Wędkarstwo

Rekomendowane odpowiedzi

Zajmuje się ktoś wędkarstwem - ostatnio rozmawiałem z kumplem i pokazywał mi jego kolekcję sprzętu i muszę przyznać, ze fajnie to wygląda. Sam pewnie jakbym miał powędkować to też bym szedł w kierunku takich nowinek i jako fajny sport - ktoś się tu jeszcze zajmuje tym powiedzmy "na taką skalę" ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Przynęta z murzyna chwyciła

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Trzeba rozbujać temat

 

Troć:)

 

troc_wedrowna.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja łowie i coś tam wiem co chcesz wiedzieć to pytaj

 

Jaki jest podstawowy sprzęt potrzebny do takiego powiedzmy amatorsko-zaawansowanego wędkowania. Jakbyś mógł wypisać wraz z przybliżoną ceną : )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ziom zależy jaką metodą chcesz wękować: spławikową ,spinngową, muchową z gruntu albo może morską

tu Ci mogę powiedzieć co i jak , czy masz kasę na lepszy sprzęt , czy chcesz wyrabiać kartę wędkarską, temat "rzeka: ?

 

-- 24 lip 2015, 19:01 --

 

Trzeba rozbujać temat

 

Troć:)

 

troc_wedrowna.gif

ryba cięzka do złowienia , jest rodzaj morskiej troci i jeziorowej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Szczecin nie leży nad morzem:)

 

Już miałem Cię pochwalić za znajomość ryb , ale myślę a nóż łobuz się pomylił - sprawdzę go:). I wyszło syntax error:

 

Wzdręga:

 

wzdrega.jpg

 

A to jest niejaka Świnka:

 

3790.jpg

 

 

Pożniej zadałem sobie pytanie. Z jakich ryb robi się paprykarz? I doszedłem do mega ciekawego opisu na wikipedii - polecam:)

 

"Paprykarz szczeciński został opracowany w połowie lat 60. XX w. przez pracowników laboratorium PPUDiR Gryf ze Szczecina na zlecenie szefa produkcji Wojciecha Jakackiego. Paprykarz szczeciński był wynikiem pomysłu racjonalizatorskiego na zagospodarowanie odpadów po wykrawaniu kostki rybnej z zamrożonych bloków rybnych. Pierwowzorem paprykarza szczecińskiego była afrykańska potrawa czop-czop, którą na początku lat 60. skosztowali i zachwycili się jej smakiem technolodzy z polskich statków-chłodni do połowów dalekomorskich podczas pobytu w portach u wybrzeży Afryki Zachodniej.

 

Poza mięsem (uzyskiwanym ze ścinków powstałych przy krojeniu zamrożonych bloków rybnych w kostki) w ilości 50% zawartości puszki konserwowej z różnych gatunków afrykańskich ryb (m.in. gowik i pagrus), w pierwotnym oryginalnym paprykarzu szczecińskim była pulpa pomidorowa sprowadzana z Bułgarii i Węgier, ostra afrykańska papryczka pima, warzywa i przyprawy. Pierwsze puszki paprykarza zeszły z taśmy produkcyjnej Gryfa w 1967 r. 1 grudnia 1968 r. szczecińska puszka paprykarza otrzymała znak jakości Q.

 

 

Puszki z paprykarzem szczecińskim w brytyjskim sklepie

Paprykarz szczeciński eksportowano do 32 krajów. W Kolumbii podrobiono paprykarz szczeciński i produkowano podobny wyrób, m.in. również na eksport do krajów sąsiednich. Po utracie przez Polskę łowisk afrykańskich, do paprykarza trafiał atlantycki mintaj i miruna, a w latach 80. falklandzki błękitek (niechętnie przyjmowany wśród konsumentów ze względu na znaczne i powszechne skażenie tej ryby pasożytem Kudoa alliaria występującym w mięśniach, a przypominającym ziarna ryżu, które są w paprykarzach).

 

Podczas kryzysu gospodarczego w Polsce Ludowej paprykarz często nie spełniał wymogu pierwotnej normy zawartości 50% mięsa rybiego, a poza mięsem rybim trafiały do niego odpady: łuski, fragmenty płetw, ości, głowy i kręgosłupy rybie. Istniała również wersja paprykarza z kaszą pęczak zamiast ryżu. Obecnie (od początku lat 90.) paprykarz szczeciński nie jest produkowany w Szczecinie. Ponieważ nazwa „paprykarz szczeciński” nie była zastrzeżona, podobne wyroby rybne pod tą nazwą produkuje wiele różnych firm na terenie kraju.

 

Pod koniec lipca 2010 marszałek województwa zachodniopomorskiego zwrócił się do Ministerstwa Rolnictwa o wpisanie paprykarza szczecińskiego na listę produktów tradycyjnych i tym samym pojawiła się szansa na zakończenie długiej batalii o odzyskanie przez Szczecin praw do kultowej puszki.

 

22 grudnia 2010 paprykarz oficjalnie stał się produktem tradycyjnym."

 

 

Takie gówno - a taka ciekawa historia.

 

 

Ciekawa sprawa jest również z Zatoka Szczecinską- której nie da się sklasyfikowac jako teren słodkowody lub słonowody - poprostu to mix - i prawdopodobnie znajdziesz tu ryby obu środowisk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

-- 25 lip 2015, 14:30 --

 

"Już miałem Cię pochwalić za znajomość ryb , ale myślę a nóż łobuz się pomylił " nie kumam

 

-- 25 lip 2015, 14:38 --

 

sprawdziłem jest niskie zasolenie i wzdręga tam nie będzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Marcin to nie jest wzdręga:) To jest ryba o nazwie Swinka - masz tam porównanie obu na rysunkach. Pozatym jak , jeśli przeczytałeś o paprykarzu, jego się nie robi z polskich ryb:) szczeciński - bo tam go produkowano z ryb afrykańskich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Szczecin nie leży nad morzem:)

 

Już miałem Cię pochwalić za znajomość ryb , ale myślę a nóż łobuz się pomylił - sprawdzę go:). I wyszło syntax error:

 

Nie żebym się czepiał, ale nóż to masz na stole, a tutaj zdanie miało ukazać nadzieję, że coś się może wydarzyć, a wtedy to jest nuż, a nie nóż. Taki off.


Aktualna kuracja:

Polaris Lab 10

Pantostin

Minovivax 5%

Ketoxin forte

NIZORAL 2% Krem

PURITAN'S PRIDE Włosy, skóra i paznokcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...