free web hit counter Skocz do zawartości
maverick

25 lat - łysienie od 19 r.ż.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

nie ukrywam, że łysienie to dla mnie dość nieprzyjemny problem psychologiczny, czasem mam wrażenie, że tych włosów na głowie nie ma w ogóle i wszyscy na to zwracają uwagę.

 

Wiek: 25 lat

Łysienie: 18/19 r.ż.

 

Pierwszą uwagę nt. zakoli (czyli już wtedy były widoczne) dostałem w wieku 18 lat, czyli 6-7 lat temu. Chyba nie mam agresywnego łysienia, ale jak każdy tu obecny - pewnie - uważam, że wlosy to atrybut młodości i urody. Ale też - nigdy nie miałem równej linii włosów, mam wrażenie, że lekkie zakola miałem od zawsze.

 

Nie używałem nic, włosy leciały z głowy 2011-2012 r. od 2013 r. mam wrażenie, że łysienie spowolniło, lub się zatrzymało. Nie wypadają mi włosy w ogóle - poduszkę sprawdzam raz na jakiś czas - włosów sztuk może 1, ręcznik po kąpieli sprawdzam - włosów 1 lub 0. Nie zauważyłem od jakiegoś czasu wypadania włosów, kiedyś owszem przy kąpaniu - "dłonie pełne włosów" i świąd skóry głowy - teraz nic. Czy to możliwe, że łysienie spowolniło lub się zatrzymało samo z siebie?

 

Jaką kurację mi polecacie, jak myślicie jaki to stan (w skali NW), czy mogę liczyć na odrosty? Odbudować jakoś "linię"? Co robić?

Nie ukrywam, że boję się trochę używania leków hormonalnych-systemowych, przewertowałem całe forum i chyba w pewnym czasię zdecyduje się na transplantację. Jak myślicie ile graftów potrzeba do przeszczepienia w tym stanie? Włosy po bokach i z tyłu bardzo gęste. HT z tego względu, że planuje leczyć łysienie jak najdłużej - perspektywa 20 lat co najmniej. Czy w tym stanie na odrosty może pomóc LOXON 5%? czy nie ma co liczyć, że zdziała cuda?

 

pjona!

z góry dzięki za odpowiedzi i za pomoc . Poniżej foty.

gora.thumb.png.e027cb6d3e311328e9abb54ad7585744.png

lewe.thumb.png.77ee84c0abd03ce5d880e7045e1759bb.png

prawe.thumb.png.17777b6bfa83e6c59f7e5019b7b0a0b3.png

prawe3.thumb.png.b1e463405004993ddbb9c0b76b3cc7e3.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...