free web hit counter Skocz do zawartości
piotrO.

Sonda odnośnie najlepszego preparatu

Rekomendowane odpowiedzi

Zacząłęm wnikliwie studiować forum - bardzo dużo szczegółowych, przydatnych informacji. Prawdę powiedziawszy, na ich podstawie ciężko podjąć decyzję jakiego preparatu (zestawu preparatów warto używać). Z pewnością na forum są osoby, które "przerobiły" znaczą część opisanych do leków i innej natury specyfików.

 

Co Waszym zdaniem przyniosło najlepsze rezultaty? Jestem facetem, lat 27, Łysienie czubka głowy + zakola (już od około 7 lat). Jedynym specyfikiem jakiego do tej pory używałem to szampon z czarnej rzepy

 

Pozdrawiam,

Piotrek z Warszawy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetny wybór, myślę, że szampon z czarnej rzepy to strzał w dziesiątkę.

 

A poważnie to temat bezsensu, na każdego działa coś innego, jeden będzie zachwalał to, a inny tamto. Przejrzysz tematy i sam podejmij decyzje, próbuj czegoś przez dłuższy czas, jak nie ma progressu to zmień na coś innego. Nikt tutaj nie ma czarodziejskiej kuli i nie powie Ci co zadziała, a co nie.

 

Pozdr.


Aktualna kuracja:

Polaris Lab 10

Pantostin

Minovivax 5%

Ketoxin forte

NIZORAL 2% Krem

PURITAN'S PRIDE Włosy, skóra i paznokcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Co Waszym zdaniem przyniosło najlepsze rezultaty?

 

Na to pytanie nikt ci nie odpowie. Bo już pierwszy błąd: co to znaczy najlepsze rezultaty ? Krótko czy długo-terminowo ?

Z dwóch zatwierdzonych leków krótkoterminowo działa lepiej minoxidil niż finasteryd, ale stosując konsekwentnie przez kilka lat, raczej na pewno wyszedłbyś lepiej (pod względem ogólnego stanu owłosienia) stosując ten drugi lek.

 

Druga sprawa to różnie różne osoby reagują na specyfiki. Jedni na samym finasterydzie jadą kilka lat i więcej. Inni mają całą armadę jak np dutasteryd + RU + SABA + minoxidil, a łysienie postępuje nadal.

 

Trzecia sprawa to tolerancja. Nie każdy, każdy specyfik toleruje. Znałem gościa na którego finasteryd działał znakomicie, ale zawsze po krótkim czasie musiał go odstawiać, z uwagi na problemy z wątrobą.

 

Dlatego uważam, że taka sonda z założenia jest bez sensu. Jedno co ci może każdy podpowiedzieć, to to, że podstawą jest dobry bloker: finasteryd, dutasteryd, flutamid, RU58841, CB-03-01. Dopiero potem jakieś dodatki.

 

Jedynym specyfikiem jakiego do tej pory używałem to szampon z czarnej rzepy

 

Jest on być może dobry na "piękne włosy", ale do łysienia ma się nijak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za odpowiedź!

 

Byłem w międzyczasie u dermatologa. Mam wrażenie, że nie jest specjalistą od łysienia. Widziałem, że o wielu lekach o których mu mówiłem nie był w stanie porozmawiać.

 

Przepisal mi Alpicort E oraz szampon fizjologiczny. Po poczytaniu o Alpicorcie nie jestem przekonany do kuracji tym sposobem.

Skłaniam się ku czemuś z minoxidil-em. Czy są jakieś specyfiki dostępne bez recepty z minoxidil-em, którymi warto rozpocząć kurację?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Np Kirkland, Spectral DNC. Szukaj w zagranicznych sklepach.

 

ps. Minoxidilem łysienia nie zatrzymasz prawie na pewno, choć trafiają się szczęściarze, którzy jadą na tym kilka lat.

Alpicort E jest słaby, przestarzały (dawno już sprawdzono, że niewiele daje) i wogóle bym sobie go darował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem zacząć od loxonu 2%. Wiem o początkowej fazie linienia - pewnie żal będzie **** ściskał, ale spróbujmy. Co Waszym zdaniem warto dorzucić do Loxonu w ramach terapii na początek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Przecież ci napisałem - dobry bloker to podstawa.

I nieważne czy na początek, bo zawsze jest potrzebny. A im wcześniej zaczniesz walkę tym ogólnie lepiej, bo potem to już jest bardzo ciężko (jak już się ma znaczne ubytki w owłosieniu).

Łysienie jest ogólnie trudne w leczeniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lion, dzięki za kolejną odpowiedź:)

 

Jaki bloker poleciłbyś? I czy są dobre blokery dostęne bez recepty? Prwadę powiedziawszy nie uśmiecha mi się znowu wydawać $ na dermatologa, który jest niedouczony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...