free web hit counter Skocz do zawartości
kubas782

24 lata, 3 lata różnych kuracji, chyba czas się poddać...

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!

 

Śledzę to forum już od dosyć dawna, ale dopiero teraz zdecydowałem się zamieścić swój temat. Łysienie zauważyłem na 1, może 2 roku studiów, czyli jakieś 3,4 lata temu. Zawsze miałem dosyć wysokie czoło i zakola, dlatego początkowo trochę to bagatelizowałem, ale po 3 roku sytuacja stała się na tyle poważna, że postanowiłem coś z tym zrobić. Zacząłem stosować loxon, który ostawiłem dopiero w marcu tego roku. Stosowałem też Saba Gel przez jakiś rok równolegle z loxonem, ale nie miałem jakiś mega satysfakcjonujących efektów. Poziom łysiny po prostu stał w miejscu. Oczywiście cały czas stosuję szampony takie jak Nizoral, czy Selsun Blue. Od stycznia 2015 zacząłem stosować fina w postaci Nezyru 0,5 mg na dzień. Sytuacja na głowie mimo to dalej się pogarszała i osiągnęła taki poziom, że wróciłem do stosowania loxonu razem z finem. Łysienie dalej postępuje i szczerze to jestem tym kompletnie załamany. Poczytałem też troszkę o chorobach towarzyszących łysieniu i podejrzenie u mnie wzbudziły liczne krostki i zaczerwienienia na skórze głowy, szczególnie na czubku. Poszedłem zbadać się na nużeńca w skórze głowy i wykryto dwa osobniki. Dermatolog zapisał mi metranidazol, który praktycznie zlikwidował problemy z przebarwieniami na skórze, ale włosy dalej lecą i lecą, szczególnie za grzywką, która się jako-tako trzyma. Mam też wielkie problemy z przetłuszczaniem. Mycie co 2 dni to konieczność,a czasami trzeba to zrobić niemal codziennie. W rodzinie nikt nie miał takich problemów jak ja. Ojciec zaczął łysieć koło 30-35 roku życia,a jego ojciec do 70 miał bujne, siwe włosy. Dziadek od strony mamy do śmierci miał rzadkie, ale liczne włosy na całej głowie. Mój 3 lata młodszy brat ma mega gęstą czuprynę i świetną fryzurę. Ja w jego wieku miałem 3x mniej włosów na głowie.

 

Aktualny stan:

 

Lewa strona:

http://www.fotosik.pl/zdjecie/981adce8e0ca7a3e

Prawa strona

http://www.fotosik.pl/zdjecie/56c26084ccb0d167

Góra

http://www.fotosik.pl/zdjecie/95ef25ab5a30ec5f

Tył

http://www.fotosik.pl/zdjecie/439b5ebb08f74989

 

Jest tragicznie, zastanawiam się co zrobić. Czy zamówić RU i spróbować z tym, czy odkładać na HT. Moim marzeniem jest tylko i wyłącznie zagęścić to co mam, nawet nie chce odrostów na zakolach. Zagęszczenie obecnej linii byłoby czymś niesamowitym, ale coś czuję, że niestety niemożliwym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to łatwe i niemożliwe co byś chcial osiągnąć,jednak musisz od razu z grubej rury uderzyć i sprobowac to najwazniejsze. Czytaj forum i decyduj sie na mocne kurację jezeli bedzie to dla ciebie dobrym rozwiązaniem.


Dut 0.5 mg E4D

CB-03-01 2% 1ml ED

Witaminy:Biotyna,Cynk,Żelazo,Wapń,Magnez,D3

Zoxin Med

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi, czy jeśli fin w ogóle na mnie nie podziałał i nie ma żadnej poprawy (nawet nastąpiło pogorszenie), to czy przyczyna łysienia może być inna? Jak już wspomniałem mam duże problemy z przetłuszczaniem się włosów, a wypadające włosy są raczej grube i zdrowe (przynajmniej tak mi się wydaje). Poza tym do takiego stanu doprowadziłem się w może 2 lata, co jest raczej zbyt szybkim łysieniem, szczególnie biorąc pod uwagę, że nikt z mojej rodziny nie miał z tym problemu do 30-35 roku życia. Ojciec dopiero po 35 roku życia zaczął tracić włosy i to w zupełnie inny sposób niż ja. Jemu najpierw zniknęła grzywka i owłosienie stopniowo znikało aż do połowy głowy. Dodatkowo ojciec ma łuszczycę na skórze rąk i nóg, a wydaje mi się, że z mojej głowy leci pełno naskórka. Linia włosów też raczej mi się nie zmieniła, bo zawsze miałem takie wysokie czoło, ale powstały spore przerzedzenia na zakolach i za grzywką. Tak jak wspomniałem w 1 poście wykryto w skórze mojej głowy nużeńca, co pewnie też jakoś wpływa na kondycję włosów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kubas, piszesz, ze "nawet nastąpiło pogorszenie" - w jakim czasie i jak sie dokladnie zaczęło objawiać? kurcze wspolczuje Ci no ale walka trwa!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fina zacząłem stosować w styczniu 2015. W kwietniu przestałem stosować loxon, bo miałem wrażenie, że nic nie pomaga. W czerwcu zacząłem zauważać duże przerzedzenia za grzywką, które cały czas się pogłębiają. Od miesiąca znów stosuję loxon. Od 3 lat kuracji mimo stosowania różnych leków stan się ciągle pogarsza. Swędzi mnie skóra głowy, a włosy się strasznie przetłuszczają. Włosy myłem dziś rano, a wieczorem już są nieprzyjemne w dotyku, szczególnie na górze, bo tył głowy jest w porządku. Dodatkowo w okolicach gniazda skóra jest dziwnie zaczerwieniona. Dermatolog, do którego chodzę na nfz ma mniejszą wiedzę niż ja na temat łysienia. Muszę się wybrać gdzieś prywatnie, tylko jaki lekarz i badania mogą mój przypadek odpowiednio zdiagnozować? Trycholog, dobry dermatolog, endokrynolog?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...