free web hit counter Skocz do zawartości
Gość Lion

Gho HST - regeneracja donora (zdjęcia)

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

Temat: Gho HST - regeneracja donora (zdjęcia).

Źródło: lysienie.info

 

Pon Kwi 02, 2012 9:29

Na wstępie zaznaczam, że przedstawione w tym poście rezultaty zabiegu nie są moje.

Nie jestem też pracownikiem ani przedstawicielem Hair Science Institute (Hasci), a niniejszy post nie ma na celu reklamowania

wspomnianej kliniki, a jedynie zaprezentowanie efektów zabiegu wykonanego przy użyciu techniki, która od dłuższego

czasu budzi kontrowersje wśród uczestników forów dyskusyjnych poświęconych łysieniu.

 

Na początek trochę informacji o właścicielu głowy którą zobaczycie na zdjęciach.

Pacjent piszący na forach internetowych dot. łysienia pod pseudonimem gc83uk ma łysienie bliznowaciejące

(scarring alopecia), które wystąpiło u niego gdy był jeszcze dzieckiem. Jakiś czas temu zdecydował się na

przeszczep włosów. Po odmowach wykonania zabiegu w kilku klinikach (ze względu na rozległy obszar łysienia, przeciętnej

jakośc donor itd.) spotkał się na konsultacji z dr Gho, który zdecydował się przeprowadzić zabieg metodą HST

(Hair Stemcell Transplantation). Około 6 miesięcy temu pacjentowi przeszczepiono 700 graftów, a 2 tygodnie

temu kolejne 700. A oto wyniki drugiego zabiegu wraz z analizą kondycji donora wykonaną przez Iron Man-a z hairsite.com

(facet jest trollem, ale muszę przyznać, że w tym przypadku wykonał dobrą robotę ). Zabieg wykonano w klinice Hasci w Londynie.

 

1) Dni 1-6 po zabiegu - zdjęcia donora w powiększeniu (PDF by Iron Man):

http://www.hairsite.com/hair-loss/img/uploaded_files/2879_file49.pdf

 

Zdjęcia oryginalne:

36 godzin po zabiegu: http://www.fileden.com/files/2011/9/28/3202143/2nd%20treatment%20022.JPG

Dzień 2: http://www.fileden.com/files/2011/9/28/3202143/day%202%20after%202nd%20procedure%20020.JPG

Dzień 3: http://www.fileden.com/files/2011/9/28/3202143/3rd%20day%20-%202nd%20treatment%20003.JPG

Dzień 5: http://www.fileden.com/files/2011/9/28/3202143/DSCN0682.JPG

Dzień 6: http://www.fileden.com/files/2011/9/28/3202143/day%206%20-%202nd%20procedure%20003.JPG

 

Obszar biorczy w 5 dniu po zabiegu:

http://www.fileden.com/files/2011/9/28/3202143/day%205%20-%202nd%20treatment%20013.JPG

 

2) Dzień 10:

Na tych zdjęciach jest gorsza widoczność, bo włosy odrosły, ale i tak je zamieszczam.

Powiększenie: http://www.fileden.com/files/2012/3/15/3278666/day-10-comparison.jpg

Oryginał: http://www.fileden.com/files/2011/9/28/3202143/2nd%20procedure%20-%20day%2010%20015.jpg

 

3) Dzień 13:

Donor ponownie ogolony.

Powiększenie: http://www.fileden.com/files/2012/3/15/3278666/day-13-comparison.jpg

Oryginał: http://www.fileden.com/files/2011/9/28/3202143/day%2013%20part2%20012.jpg

 

Wszystkie powiększone zdjęcia donora z zaznaczonymi miejscami pobrań przedstawiają ten sam obszar:

http://www.fileden.com/files/2012/3/15/3278666/day-13-reference-area.jpg

 

Wnioski: po 13 dniach można zaobserwować odrost włosów w 45 z 53 obserwowanych puktów pobrań, co oznacza ok 85% zregenerowanego donora!

 

Zdjęć jest sporo, ale przynajmniej mamy dzięki temu dokładną dokumentację, prawie dzień po dniu.

Jak dotąd byłem dość sceptycznie nastawiony do techniki Gho, ale po zobaczeniu tych zdjęć muszę przyznać, że mój sceptycyzm znacznie osłabł.

Warto też wspomnieć, że podczas obu zabiegów włosy pobrano z tego samego obszaru oraz, że gc83uk ma w planach kolejną wizytę u Gho za parę miesięcy.

Jestem ciekaw co Wy o tym sądzicie? Kieruję to pytanie zwłaszcza do weteranów przeszczepów.

 

Pon Kwi 02, 2012 9:44

Jak zwykle musiałem o czymś zapomnieć (przydałaby się mozliwość edycji postów tak nawiasem mówiąc ).

Dla zainteresowanych podaję linki do tematów na hairsite, na podstawie których skleciłem powyższego posta.

 

http://www.hairsite.com/hair-loss/board_entry-id-99588-page-0-category-17-order-last_answer-descasc-DESC.html

 

http://www.hairsite.com/hair-loss/board_entry-id-100262-page-0-category-17-order-last_answer-descasc-DESC.html

 

Pon Kwi 02, 2012 13:01

Nic nadzwyczajnego dr. GHO robi multiplikacje od parunastu lat, wszystko fajnie tylko jak na razie dr.GHO nadal nie robi megasesji rzędu 4000 graftów w jednym zabiegu więc mega efektów tą metodą nie zrobimy:)

Poza tym , dopóki ktoś nie przywróci tą metodą fryzury z NW6 do NW0 z gęstością włosów naturalną to nadal GHO będzie traktowany jak szarlatan a na forach będą pojawiać się sceptycy knujący teorie spiskowe że niby multiplikacja jego polega na przepoławianiu graftów wielowłosowych i zwyczajnym dzieleniu ich:)

 

Ja myślę że czas dr. GHO jeszcze nie nadszedł i nie jest to jego ostatnie słowo w multiplikacji, ale kroczy w dobrym kierunku i jest pionierem w nowinkach technicznych a wszystkie firmy niby zajmujące się multiplikacją, wydające grube miliardy i obiecujące że lada dzień będzie nowa metoda pozwalająca przywrócić owłosienie na głowie nie dorastają dr.GHO do pięt:)

 

Mogłeś dołączyć temat do naszej rozmowy tutaj:

 

http://pokonajlysienie.com/forum/viewtopic.php?f=23&t=177

 

Pozdrawiamy dr. GHO i trzymamy kciuki:)

_________________

zew: nic

wew: nic

 

Pon Kwi 02, 2012 14:28

To nie jest żaden dowód że ta technika działa tak jak mówią.

 

Wygląda to wszystko jak reklama...

 

Pon Kwi 02, 2012 20:36

Gork, takie rzeczy? Tutaj? W niepisanym regulaminie stoi jak byk, że jedyną rzeczą, którą bezkarnie chwalimy jest strip doktora Bisangi a nie cuda jakieś! Dostałeś odpowiedź - to nie jest żaden dowód! A poza tym jakby GHO działało, to "światowe kliniki" by je robiły, a skoro nie robią, to znaczy, że nie działa. To jest dowód a nie zdjęcia jakieś kolejne...

Poza tym w przeszczepach nie chodzi o zwiększanie ilości włosów tylko o dobrą fryzurę. Konkretnie - z przodu musisz mieć taki pasek o gęstosci donora zrobiony, co na fotce kapitalnie wygląda, a tyłem - to się nie ma co przejmować, bo "linia włosów jest najważniejsza".

Poczytaj trochę, to ogarniesz.

 

Wto Kwi 03, 2012 7:10

Nie napinaj się tak cocos, nie przekonasz nikogo słowami, najlepiej będzie jak ogolisz głowę i pokażesz że nie masz z tyłu czegoś takiego to wszyscy uwierzą:)

 

10nfgqx.jpg

 

a60c5.jpg

 

A wtedy nikt nie posądzi Cię o reklamę a Ty staniesz się żywym dowodem na to że metoda działa, ja nie potrzebuje dowodów, wiem że działa i z nikim nie zamierzam konwersować, szczególnie na poziomie rozmowy :

 

To nie jest żaden dowód że ta technika działa tak jak mówią.

 

Wygląda to wszystko jak reklama...

 

A co do BHRu i stripu z gęstą linią włosową to też się trochę galopujesz bo z opisów naszych forumowiczów wynika że Bisanga chyba nie zrobił nikomu samego paska zostawiając górę nietkniętą (chyba że była nietknięta przez łysienie), a co do techniki stosowanej przez BHR to każdy z tutejszych przykładów ma większą gęstość od Twojej nie tylko w pierwszej linii ale również w połowie głowy czyli w linii kończącej, więc staraj się być obiektywny:)

 

Bisanga to inna bajka a GHO to inna bajka, w ogóle się ich porównać nie da, ani w złym ani w dobrym tego słowa znaczeniu, to tak jakby porównywać wino do wódki tylko pod jednym kątem, czyli ile trzeba wypić żeby zgona zaliczyć - w tym przypadku nigdy nie byłoby warto pić wina a jest jak jest:)

 

Pozdrawiam

_________________

zew: nic

wew: nic

 

Wto Kwi 03, 2012 12:11

Poza tym w przeszczepach nie chodzi o zwiększanie ilości włosów tylko o dobrą fryzurę. Konkretnie - z przodu musisz mieć taki pasek o gęstosci donora zrobiony, co na fotce kapitalnie wygląda, a tyłem - to się nie ma co przejmować, bo "linia włosów jest najważniejsza".

Poczytaj trochę, to ogarniesz.

 

Cocos mijasz się z prawdą.

 

W moim przypadku (jak pewnie każdym innym w dowolnej szanującej się klinice) BHR stworzył plan dwóch zabiegów celujących w pokrycie całego obszaru łysienia tj. Przód, środek, korona.

Pierwszy zabieg pokrył 35% łysego obszaru.

 

Linia włosów była zaproponowana przez lekarza tak żeby z najlepszą możliwą do osiągnięcia gęstością pokryć cały obszar łysienia i zapewnić naturalny wygląd - powtarzam celem jest zapewnienie naturalnego wyglądu bez oznak łysienia co implikuje że wysokość linii jest dla każdego przypadku indywidualnie tworzona według doświadczenia doktora i dyskusji co do planowanych efektów zabiegu. To z kolei oznacza że przy dobrym donorze linia może być niżej, przy gorszym będzie wyżej lub z zakolami a wszystko wedle preferencji pacjenta.

 

 

Co do gęstości paska z przodu to w dokumentach które podpisuje się przed zabiegiem jest punkt w którym mowa że linia budowana jest z graftów jednowłosowych tak aby zapewnić naturalny wygląd i że doktor nikomu nie zrobi ściany włosów już w pierwszym rzędzie.

 

Na forum pojawił się jeden wpis kolegi z mniejszym doświadczeniem któremu się wydawało że będzie mógł zaczesać przód do tyłu a Ty zmontowałeś z tego ogólną teorie względności i przelałeś ją na nas wszystkich. To jest niepotrzebne.

 

Nie rób z nas wariatów którzy się cieszą z jakiegoś wyimaginowanego paska mając łysą reszte głowy.

 

Pozowole sobie również na stwierdzenie po obejrzeniu twoich zdjęć że do naturalnego zakolca jeszcze niestety długa przed tobą droga kolego (nota bene a jak ułożone są Twoje włosy - czyżby nie przypadkiem do tyłu;])

_________________

Grudzień 2011: 3837 graftów, BHR

 

Wto Kwi 03, 2012 12:22

I jeszcze jeden punkt odnośnie multiplikacji - taka technologia to realny krok naprzód w stosunku do normalnych przeszczepów, to tak jak przesiadka z konia na samochód, ale moim skromnym zdaniem ten samochód to na razie niestety rocznik 1910 nie 2012.

 

A wnosze po tym że mając taką technologie operuje się najzamożniejszych tego świata dla których przeznaczone wszystko to co najlepsze a nie ludzików z sąsiedniego kraju.

 

Taka technologia to fortuna, światowe patenty i sława. Trzymam za nią kciuki ale coś za cicho wszędzie żeby pozwolić sobie na stwierdzenie że to naprawde działa.

 

Brakuje naukowych informacji o tym jak konkretnie i na jakiej zasadzie włosy sa mnożone na głowie, jaka jest ich specyfika np. grubość włosa, jak długo utrzymują się w skórze głowy etc.

 

Gdyby to cudo było prawdą sam dałbym się kroić 2 razy do roku przez następne 5 lat - ale gdyby to było prawdą cena byłaby dla zwykłego człowieka nieosiągalna zapewne.

_________________

Grudzień 2011: 3837 graftów, BHR

 

Wto Kwi 03, 2012 12:35

@cocos

 

Do zakolca brakuje ci parę tysięcy graftów.

 

Na chwilę obecną masz trochę rzadkich włosów zaczynających się od połowy głowy. Czy ty chłopie nie masz w domu lusterka....

_________________

Amputacja jąder + przeszczep + fin + minoks + RU + Procerin od Łukasza + wcierka Babuni + Vitapil = fryzura 16-latka

 

Wto Kwi 03, 2012 16:34

No właśnie koledzy żeby nie wylać przysłowiowego "dziecka z kąpielą" nie wolno przeginać ani w jedną ani w drugą stronę. Ani negować pracy chirurgów ani ich negować, tylko konkretne rzeczowe argumenty bez dodawania ideologii typu "widzi mi się", "według mnie", "z mojego punktu widzenia" itp. Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia i przede wszystkim od potrzeb dlatego Feriduni, Rahal, Hasson, Bisanga to mistrzowie gęstości, HDC, Feriduni, Hasson, Rahal to mistrzowie potrójnego zamknięcia blizny, Koray, Keser, Bisanga, Feriduni, Poswal to wirtuozi FUE, Cole, Mwamba to mistrzowie FITu, Umar, Woods, Poswal, Hairline Clinic to najlepsi fachowcy od BHT, no i dr. Gho oraz koledzy z południa to niekwestionowani, jedyni w swoim rodzaju, niepowtarzalni, nieporównywalni do nikogo, najlepsi fachowcy od multiplikacji włosowej:)

 

I nie ma się co napinać i denerwować, bo ciśnienie nie jest wskazane dla naszych włosów, hihihihihih mam nadzieje że naukowcy wreszcie to odkryją że nie dht nam robi problem na głowie ale stresior i napięcie wewnątrzkomórkowe ale może zostawmy te dywagacje bo jeszcze się dyskusja zrobi nie w tym temacie co potrzeba:)

 

Wracając do tematu, było pisane już w innym watku ale powtórzymy, filozofia jednej sesji powstała po to aby jednym zamachem zagęścić możliwie jak największy obszar łysienia, możliwie największą możliwa gęstością żeby nie dogęszczać ponownie tego obszaru. Udowodniono że dogęszczanie jest nieekonomiczne i niebezpieczne dla graftów już wszczepionych.

 

Aby wszczepić gęsto za pierwszym razem i już nie dogęszczać wykorzystuje się nacięcia lancetem o długości od 0,3 mm do 0,7 mm

 

90 graftów na cm2

 

densepacking1a.jpg

 

PIC6-1.jpg

 

Metodą wszczepu dr. Gho nie da się tego zrobić ponieważ w tej metodzie wszczepiania wykorzystuje się metodę dziurkowania o średnicy nawiertu 0,6 mm

 

ddf44995d5de823b07074d5f360bc0aa_p2230007.JPG

 

Gdybyśmy zrobili więcej dziurek niż 30 - 40 obszar mógłby się nie wygoić dlatego że z 1 cm2 obdarlibyśmy ponad połowę skóry, dlatego robi się małą gęstość a potem dogęszcza. Można dostrzec że już przy 30 graftach wygląda to dużo gorzej niż przy 50 metodą lanceta, co by było przy 50 lub 70 nie mówiąc już o 90? Chyba każdy sobie sam odpowie:)

 

Nie ma złudzeń, aby metoda proponowana przez dr. Gho przynosiła mega efekty, należy zmienić metodę wszczepu graftów inaczej będziemy mieli to co proponują nam nasze rodzime kliniki czyli 30 - 40 na cm a potem ewentualne dogęszczenie i to maksymalnie do 40 - 50 graftów.

 

Jeśli więc metoda dr. Gho działa i ilość graftów jest nieograniczona (bo tak jest w założeniu), to należy tylko zmienić technologie wszczepu i mamy megaefekt kosmetyczny:)

 

Dlaczego żadna klinika się tego nie podejmuje?

 

Nie wiem ale skoro dr. Gho ma na to patent to może nie wolno tego robić nikomu bez jego zgody, a nikt nie chce płacić za coś co jeszcze nie jest w 100 % sprawdzone, pewne, bezpieczne:)

 

A co do gęstego paska z przodu i schodzenia z linii gęstościa to nawet dr.Gho to stosuje więc nie mówmy że to jakiś majstersztyk kliniki BHR:)

 

http://www.ghoclinic.cz/pl/article/?catID=28#

 

Oczywiście zupełnie inaczej wygląda to przy 600 graftach a inaczej przy 4000 graftów ale zasada jest dokładnie ta sama co na załączonym obrazku:)

 

Pozdrawiam

_________________

zew: nic

wew: nic

 

Wto Kwi 03, 2012 22:53

Widziałem rożne rzeczy na tym forum. I masakrę po Kolasie i zakola zrobione na zasadzie "mgiełki" pod gęstą linią włosów w jakiejś polskiej klinice, widziałem też krzywą, niesymetryczną linię od Bisangi (chłopak planował poprawki)...

Zrobiłem 1400gr - nie dużo. Jakoś nie uważam by był to powód do krytyki, ale wystarczy dotknąć "dogmatu" a już szum się robi.

Przecieram oczy coraz bardziej - porównanie wina i wódki jest celne, znam je z autopsji, jak mówię komuś, że piję wino, to uznają mnie za niepijącego.

Powtarzam - może ktoś mi nie uwierzy, ale SĄ ludzie których jedynym marzenie nie jest równanie do średniej. To co powiem może wydać się jeszcze mniej prawdopodobne - są ludzie z "wiankiem", którzy ani myślą o przeszczepach i nie mają kompleksów. I teraz uwaga - pomiędzy tymi, którzy dniami i nocami myślą co zrobić, by zapomnieć o fakcie łysienia a tymi uśmiechniętymi z wiankiem jest niemała grupa ludzi, taka powiedzmy "po środku". Być może jestem jedynym z nich zalogowanym na tym forum i zmuszony będę czytać n-tą uwagę jak to 1,4k to niewiele i gdzie zaczynać się powinno moje czoło a gdzie się zaczyna. Przypadkiem Jan z BHRu uznał narysowaną przeze mnie linię (którą teraz mam), za "bardzo dobre rozwiązanie w moim przypadku".

Oczywiście, że BHR jest mistrzem gęstości na raz, pozwoliłem sobie jedynie wskazać (odosobnione) sytuacje, w których nie ten parametr decyduje. Od początku pisałem dla ludzi, którzy z różnych powodów nie chcą stripa i planują mniejsze sesje. Liczą na naturalny efekt (ma być widać częściowe łysienie, ale nie chirurga) Czy to takie skomplikowane?

 

Nie wiem jak kolega właśnie oglądał moje zdjęcia, bo od pewnego czasu serwer z ich hostingiem leży - i do tej pory nie są dostępne ale nawet jeśli tutejszy znawca od "społecznie akceptowanych fryzur" wystawi mi minus, to ważniejsze pozostaje wykonanie MOJEGO zamysłu - co w GHO zrobili bezbłędnie. I choć stać mnie na zabieg w tym roku (nawet nie tknę linii i przodu, denerwuje mnie wciąż mniejsza gęstość z tyłu), to chcę to przełożyć, jak coś więcej poleci, by był efekt równomiernego uzupełniania a nie prezentacji "przed' - "po".

 

Sro Kwi 04, 2012 7:41

Migdał zdjęcie z GHO które wkleileś też sporo mówi. Gość miał tylko 800gr. Jasne, że zasada - z przodu więcej i pojedyńcze a z tyłu mniej i 2-3 włosowe jest tam stosowana - także u mnie. Jednak nie jest to strategia danse line. W swoim wątku też czytałem, że z 1400g to powinienem sobie samą linię i zakola zrobić a inne rozwiązanie to "niemoralność, błąd w sztuce" itd.

Na przedostatniej fotce jest ten sam gość 6-mcy później, widać, że na kolejnej sesji i widać też, że jego donor daleki jest od objawów zużycia jakie pokazałeś na fotce czarnego kolesia. Jak się lepiej przyjrzeć, to widać, że znów pobierają grafty z tego samego obszaru.

Dla mnie "naturalny wygląd" to nie koniecznie wygląd części głowy jako nie dotkniętej łysieniem, ale efekt mniejszej ilości włosów utraconej naturalnie. Fotka z GHO właśnie to pokazuje a przeciwieństwo to różnice gęstości na poziomie 200%-300% na korzyść przodu.

 

Natomiast najlepsze jest, że istnieje wybór! Myślę, że strip Bisangi i multiplikacja + BHT z Pragi realizują na tyle odmienne potrzeby, że nie ma obaw o dylemat, ale decydując się na udział w dyskusji z kimś, kto ma inny od naszego plan na wygląd warto wyjść poza własne kompleksy, co jak czytam o moim za wysokim czole itd - nie każdemu się udaje.

 

Zdaję sobie sprawę, że krytyka rozwiązania na które ktoś wydała majątek życia, albo nadal spłaca kredyt nie może obyć się bez spięcia. W każdym razie w całym etapie nie znalazłem żadnego błędu, czy niedociągnięcia GHO a niektóre elementy pozytywnie mnie zaskoczyły. Krytykowany jest mój pomysł... i fakt, że naturalnie mam NW6.

 

Sro Kwi 04, 2012 8:18

Gork, takie rzeczy? Tutaj? W niepisanym regulaminie stoi jak byk, że jedyną rzeczą, którą bezkarnie chwalimy jest strip doktora Bisangi a nie cuda jakieś! Dostałeś odpowiedź - to nie jest żaden dowód! A poza tym jakby GHO działało, to "światowe kliniki" by je robiły, a skoro nie robią, to znaczy, że nie działa. To jest dowód a nie zdjęcia jakieś kolejne...

Poza tym w przeszczepach nie chodzi o zwiększanie ilości włosów tylko o dobrą fryzurę. Konkretnie - z przodu musisz mieć taki pasek o gęstosci donora zrobiony, co na fotce kapitalnie wygląda, a tyłem - to się nie ma co przejmować, bo "linia włosów jest najważniejsza".

Poczytaj trochę, to ogarniesz.

 

 

pieknie cocos piszesz o tolerancji i jak to sie nie powinnismy nawzajem obrażać... daleki jestem od ingerencji w przekonania innych osób a jak realizowana jest przez ciebie ta idea, cytat wyżej.

 

tak jak jak ty i ja mam wizje wlasnej osoby i realizuje dobrze obmyślany plan. Przykumaj to kolego.

_________________

Grudzień 2011: 3837 graftów, BHR

 

Sro Kwi 04, 2012 12:28

do cocos

 

Nie przejmuj się opiniami innych cocos. Ważne że ty jesteś zadowolony. Jednak musisz też zrozumieć że niektórzy z nas wybrali trochę inną drogę niż ty i chcą mieć lepszą gęstość i mniejsze zakola. Ty swoją fryzurę robisz pod siebie i pod swój wiek. Ja mam dopiero 30 lat i myślę że to nie jest dla mnie pora żeby mnie zadowalało 30 gr na cm. A zabiegi co 2 lata po 1000 gr to też jak dla mnie strata czasu i kasy(organizowanie urlopu, odrost itp). Strip jest jedynym rozwiązaniem jak na moje rozległe łysienie, dlatego nie będę się bawił w FUE. Jeżeli bym był o wiele starszy to może moje myślenie i

postępowanie,decyzje byłoby inne co do HT(zbliżone do twoich)

pozdrawiam

 

Sro Kwi 04, 2012 13:16

Dlaczego żadna klinika się tego nie podejmuje?

 

Nie wiem ale skoro dr. Gho ma na to patent to może nie wolno tego robić nikomu bez jego zgody, a nikt nie chce płacić za coś co jeszcze nie jest w 100 % sprawdzone, pewne, bezpieczne:)

 

Dokładnie taki sam powód przychodzi mi do głowy. Gho ma patent na HST i za udostepnienie tej technologii (wraz ze szkoleniem personelu i potrzebnym sprzętem) bierze 50 tys. dolarów. Nic dziwnego, że innym chirurgom nie chce się wydawać tyle kasy, skoro ich kliniki dobrze funkcjonują wykonując stripy i FUE.

Mam nadzieję, że to się jednak zmieni i najlepsi specjaliści od przeszczepów w końcu zainteresują się HST, co przyniosłoby nam same korzyści (spadek cen zabiegu, lepsze efekty końcowe). Ideałem byłby zabieg z efektem końcowym a'la Bisanga i zregenerowanym w 80% donorem.

Jeżeli chodzi o transformację z NW6 do NW2 to myślę, że warto obserwować przypadek gc83uk. Gość ma dość spory obszar łysienia:

 

http://www.hairsite.com/hair-loss/img/uploaded/4246_image2.jpg

 

...i jeszcze co najmniej dwa zabiegi w planach (tym razem z większą ilością graftów). Jeśli jego efekt końcowy będzie OK to będzie można założyć, że taka transformacja jest możliwa.

I na koniec uwaga. Widzę, że niektórzy wrzucają do jednego worka kliniki Hasci (gdzie teraz pracuje dr Gho) z kliniką GHO w Pradze, co jest moim zdaniem błędne ze względu na różnicę w sposobie dzielenia mieszków.

 

PS. Gc zamieścił zdjęcia z dnia 15 (donor i obszar biorczy) w wątku z drugiego linku w moim drugim poście. Jak ktoś jest ciekaw to może zajrzeć.

 

Sro Kwi 04, 2012 14:47

50 tys dolarów to nie taka fortuna bo jedna mega sesja kosztuje około 8-11 tys. w dobrej klinice. Więc nie sądzę że kliniki nie podejmują się tego z powodu finansów.

 

Sro Kwi 04, 2012 16:46

Daro - zgoda, zobacz, że ja od początku nie drwię z ludzi, którzy myślą inaczej niż ja, tylko pozwoliłem sobie, przy całym szacunku dla BHR, pokazać inne motywy i inne rozwiązanie. Zdaję sobie sprawę, że większość osób tutaj, to ludzie zdesperowani pierwszymi przejawami łysienia a nie dojrzałe uśmiechnięte zakolce jak cocos. Potrafię sobie wyobrazić, że istnieją różne potrzeby i różne sposoby (kliniki), które to zrealizują a zdobywam się na docinki nie wobec tych, którzy postanowią wyglądać inaczej niż ja, ale tych, którzy różnic nie są w stanie sobie wyobrazić.

Wejdź na wątek o jakimś VIPie, piłkarzu zdaje się - facet zrobił HT za 60000 funtów w GB a tutejsi spece już ocenili błędy jego decyzji (bo wiadomo co i gdzie powinien wybrać).

A co do pytania, dlaczego nie kupują od GHO technologii? To proste. Jak wspomniałem, różnorodność to wartość. Doświadczony i uznany za kunszt chirurg stałby się jedynie świeżym praktykantem podejmując obcą metodę i inne narzędzia. To powód specjalizacji i póki jakaś metoda nie będzie zdyskredytowana na całej linii, puty będzie się ją stosować. Choćby z racji jednej tylko zalety, jak jest ze stripem.

 

Sro Kwi 04, 2012 18:03

Cocos strategię "dense line" o której mówisz z tego co się orientuję na chwilę obecna stosuje bardzo mało klinik ale skoro chcesz podyskutować merytorycznie to bardzo proszę:)

 

Strategia ta powstała poniewaz było bardzo duże zapotrzebowanie na odpowiednie zamknięcie owalu twarzy właśnie gęstymi włosami żeby dawało to wrażenie i iluzję głowy pełnej włosów bez oznak łysienia kiedy rzeczywiście donor jest bardzo ale to bardzo ograniczony. Z tego co mi wiadomo technikę tą z powodzeniem stosuje klinika HDC z której to nota bene wywodzi się dr. Bisanga:)

 

 

Przykład Norwood 7 - 3000 graftów

 

DSCN1825.jpg

 

DSCN1826.jpg

 

DSCN1853.jpg

 

DSCN1869.jpg

 

DSCN1890.jpg

 

Przykład Norwood 5 - 4300 graftów

 

DSCN6474.jpg

 

DSCN6548.jpg

 

DSCN6548.jpg

 

Przykład 3 Norwood 5 - 5000 graftów

 

immedgt2.jpg

 

immed2da5.jpg

 

p1000874al7.jpg

 

Czyli bardzo gęsto z przodu 70 - 80 graftów i rzadko za linią włosową 30-40 graftów to taka iluzja dla niewtajemniczonych oczu, po zaczesce wygląda jakby głowa była pełna włosów:)

 

Zmartwię Cię ale ani Bisanga, ani Feriduni, ani Rahal, ani Hasson&Wong nie stosują tej metody:) Każdy z nich zaczyna linie włosową na tyle gęsto na ile pozwala donor, czyli jeśli 70 graftów "hair line" to następna linia ma 60 graftów, następna 50 graftów, i na takiej gęstości zazwyczaj się kończy pierwszy etap jeśli donor jest wystarczający aby potem zrobić w drugim zabiegu dogęszczenie miejsc z mniejszą gęstością i pokrycia reszty łysiny:)

 

Ktoś z kolegów BHRowców chce potwierdzić że nie ma czegoś takiego jak na zdjęciach HDC proszę o potwierdzenie ale mnie przekonywać nie musicie, znam doskonale prace dr. Bisangi:)

 

A co do dr. Gho to jestem jego wielbicielem i nic się nie zmieniło ale gdyby ktoś zapytał gdzie dziś zrobiłbym zabieg to odpowiedziałbym Feriduni, Bisanga, Rahal.

 

Ja nie boję się obrony prawdy, powiem więcej prawda sama się obroni, nie trzeba się nawet starać, to iluzję trzeba ciągle bronić i podsycać energią. Jeśli przeczytasz post kolegi Posi to zobaczysz jak wielu forumowiczów próbowało nagiąć rzeczywistość a prawda wyszła na jaw po pół roku, sama bez niczyjej pomocy, umilkły teksty o spierdolonej robocie, o wielkich dziurach i kraterach o nierówno posadzonych włosach nic nie trzeba było mówić, prawda zamknęła usta wszystkim niedowiarkom. A czy myślisz że ludzie nie wypowiadali się negatywnie o polskich klinikach w dobrej intencji, oczywiście że tak, każdy miał dobrą intencję aby odstraszyć potencjalnych klientów od naszych rzeźników zapominając że czasy rzeźni zniknęły z polskich klinik, pojawili się rzemieślnicy, prości, zwyczajni, może nie wirtuozi ale już rzemieślnicy i niczego im poza gęstością zarzucić nie można - niestety pod dobrą intencją zagubiła się prawda i merytoryczna dyskusja a została zaściankowa nienawiść i uprzedzenia.

 

W tym wątku dzieje się podobnie, nie starasz się pokazywać faktów, czyli swojej głowy z lotu ptaka, w dobrym zbliżeniu, swojego donora po ogoleniu na zero, tylko odwracasz kota ogonem i próbujesz pokazać swoją wizję rzeczywistości której na dobrą sprawę nikt nie chce kupić, niby dodatkowo niby mimochodem dodajesz że swoje teksty kierujesz do pewnej grupy odbiorców którzy nie liczą na mega efekt tylko na przywrócenie fryzury sprzed jakiegoś czasu np. Zakolca:) szczerze powiedziawszy jestem tutaj prawie 10 lat i takich nie spotkałem:)

 

Niestety ale po to mamy forum aby przedstawiać rzeczywistość, przed i po, fakty a nie swoje odczucia co do nich, niech każdy zobaczy Cię takiego jakim się stałeś po przeszczepie i niech sam oceni, niech prawda obroni się sama, każdy jest dorosły i każdy zdecyduje czy warto jechać do Gho czy do Bisangi:)

 

Nie idź tą drogą bo daleko nią nie zajdziesz, masz szanse stać się przykładem świetnego zabiegu techniką Gho a próbujesz udowodnić że jesteś jedynym sprawiedliwym. Zamiast przedstawiać pięknie swój zabieg stając się dowodem na fachowość GHO (zawsze liczyłem że ktoś taki się znajdzie) zaczynasz walczyć z nieistniejącymi wiatrakami:)

 

Pozdrawiam

_________________

zew: nic

wew: nic

 

Sro Kwi 04, 2012 18:26

Racja, dr Gho wielokrotnie mówił o tym, że jest otwarty na współpracę, że to tylko 50 tys zielonych + szkolenia i sprzęt. Nie oszukujmy się - taka suma dla klinik to po prostu grosze. Więc jeśli argument przemawiający za ceną odpada, co nam pozostaje? Skuteczność samej metody oraz prestiż. Mianowicie, mało który chirurg będzie chciał działać, reklamować się pod szyldem dr GHO. O ile FUE i STRIP ma również swoich ojców to muliplikacja dr GHO jest z nim pernamentnie powiązana, co za każdym razem akcentuje sam twórca, nie pozwalając o tym zapomnieć - co jest naturalne. Widać w tym wewnętrzną rywalizację między chirurgami(chociaż sam dr GHO nim nie jest). Nie chcę się wgłębiać w psyschikę i motywy działań całej kliki transplantologicznej, gdzie GHO funkcjonuje jako "outsider", "underdog", lecz wydaje mi się, że dla wielu, próba podjęcia testów jego metodą to zbyt wiele, rzecz nie do przełknięcia.

 

Co do skuteczności, tutaj można napisać książkę. Faktem jest, że rezultaty nie są zadowalające. Jedynie wypracowane mechanizmy pozwalają optymistycznie patrzeć w przyszłość.

 

 

Gork, takie rzeczy? Tutaj? W niepisanym regulaminie stoi jak byk, że jedyną rzeczą, którą bezkarnie chwalimy jest strip doktora Bisangi a nie cuda jakieś! Dostałeś odpowiedź - to nie jest żaden dowód! A poza tym jakby GHO działało, to "światowe kliniki" by je robiły, a skoro nie robią, to znaczy, że nie działa. To jest dowód a nie zdjęcia jakieś kolejne...
Cocos, na forum są relacje z zabiegów u innych chirurgów niż Bisanga. Przecież każdy z nas jest otwarty na nowe horyzonty. Ja bardzo się cieszę, że np. Majette wybrał Indie, ze inny kolega był w Turcji, że jesteś Ty - z dr Hajdukiem. Naprawdę. Im więcej alternatyw tym lepiej. Powtórze jednak to co Ci napisałem kiedyś - odrost sam w sobie, nie jest wartością pożądaną, liczy się końcowy efekt. Odrost jest tylko drogą która prowadzi do tego. Niestety, jeszcze nikt kto wybrał ta ściężke nie osiągnał zadowlającego efektu...jednak to nie znaczy, że ta rzecz jest niemożliwa. Jeszczę chcę podkreślić, że zadowlającego - w mojej opinii, ponieważ widzę jaki się tutaj ostatnio kładzie nacisk na relatywny aspekt przeszczepu, co uważam za błąd, ponieważ powinny istnieć standardy, których dla przykładu - przekroczenie nie powinno być chwalone. No ale ok - jeśli jesteś szczęśliwy jako przerzedzony zakolec - no problemo.

Temat o GHO był już tutaj wcześniej , więc to nie jest tak, że to forum zamknęło się na wszystko i w naszej świadomości istnieje tylko BHR - jako jedyne słuszna ścieżka prowadząca do odzyskania fryzury. Apeluję również o nie popadanie w skrajności w naszych ocenach , tzn jesli coś okazało się, tańsze i lepsze od BHR (a chyba Indie wysuną się na 1 miejsce) to w oczach wielu jednoznacznie implikuje tezę, że samo BHR jest do dupy. Nie, jest nadal dobre. To po prostu kolejna alternatywa, która nam konsumentom służy i powinniśmy się z tego cieszyć. Tak samo będzie z dr GHO - jeśli osiągniete rezultaty będą naprawdę dobre, to ja wrzucam go do mojego worka "alternatyw" jak sobie poradzić z łysieniem. W mojej ocenie - dr GHO nie zasługuje jeszcze na to, aby zdobyć moje pieniądze - konsumenta. Jego technika wymaga ulepszenia oraz spadku cen.

 

Metodą wszczepu dr. Gho nie da się tego zrobić ponieważ w tej metodzie wszczepiania wykorzystuje się metodę dziurkowania o średnicy nawiertu 0,6 mm
GHO wszczepia narzędziem 0,5mm. Ekstrakcji dokonuje za pomocą 0,6mm:)

 

 

PS. Gork, Przecież IronMan to kopalnia wiedzy o HT. Ma specifyczny charakter i swoje zdanie (czasami balansuje na granicy ostrego zacietrzewienia), jednak te wszystkie źródła które podaje - oficjalne dokumenty, analizy, wywiady, cytaty lekarzy, to wszystko jest nieocenione:)

 

Dla rozluźnienia atmosfery wrzucę twórzczość uzytknowników hairsite.

 

2879_image974.jpg

 

Gho_1.jpg

 

300movie_1.jpg

 

Oby przekaz tym "obrazków" okazał się kiedyś prawdziwy. Oznaczać to będzie, że jedynym ograniczeniem dla naszego "donora" pozostanie portfel.

_________________

Proscar 1 mg - Nizoral - Humavit - Zielona Herbata

 

Sro Kwi 04, 2012 18:44

GHO wszczepia narzędziem 0,5mm. Ekstrakcji dokonuje za pomocą 0,6mm:)

 

Dzięki za poprawkę, to rzeczywiście chyba było dawne stwierdzenie z GHO Clinic Praha gdzie pisali że miejsca na wszczepy wykonuje się rurką a takiej samej średnicy, teraz rzeczywiście się to zmieniło:)

 

Prawda nie boli i jest dla każdego jednakowa, a każdy może coś wnieść do rozmowy i poprawić starszego kolegę - wielkie dzięki:)

 

Pozdrawiam optymistów i patrzących z nadzieją na pracę GHO:)

_________________

zew: nic

wew: nic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Sro Kwi 04, 2012 20:49

Dzięki za poprawkę, to rzeczywiście chyba było dawne stwierdzenie z GHO Clinic Praha gdzie pisali że miejsca na wszczepy wykonuje się rurką a takiej samej średnicy, teraz rzeczywiście się to zmieniło

 

Prawda nie boli i jest dla każdego jednakowa, a każdy może coś wnieść do rozmowy i poprawić starszego kolegę - wielkie dzięki:)

Nie ma sprawy - zresztą, okazja aby Cie poprawić nie zdarza się często, jesli w ogóle.(Oczywiście nie zrobiłęm tego aby poczuć się lepiej hehe) Po prostu 0,5 mm to już naprawdę powazna miniaturyzacja i jesteśmy całkiem blisko tego co oferuje lancet.

_________________

Proscar 1 mg - Nizoral - Humavit - Zielona Herbata

 

Sro Kwi 04, 2012 20:53

Migdal, litości. Wlepiłem tu chyba z 20 zdjęć, to więcej niż zrobilem moim włosom przez 40 porzednich lat (dlatego brakuje mi jedynie przyzwoitych zdjęc "przed"). Były też "z lotu ptaka", są na nie pozytywne reakcje i nikt nie wskazał jakichkolwiek uchybień wykonania. Po prostu obrywa mi się za pomysły - przed operację "czeski ufoludek", pierwsze zdjęcie po -o po cholerę taki mały zabieg na takim obszarze, powinna byc tylko gęsta linia i zakola (nikt nie pisnął wtedy, że linia nie taka). Jak włosy wyrosły i nie widać by były jakoś żadsze od tych na skroni, to się zaczęło -cocos, ale ty masz wielkie czoło! Ja tak wyglądam przed zabiegiem

No nie twierdzę, że Hajduk dokonuje cudu i 1,4k gr wypadnie tak jak 5k - to jasne, na pewno jednak zabieg osiągną maksymalny, możliwy efekt dla tak małej liczby gr. i uwierz mi Migdał - są tacy jak ja, choć może masz rację, że nie na tym forum. Włącz TV, to ich zobaczysz. Kasa i donor to nie jedyne ograniczenie dla poprawiania swojej linii, dla ludzi z poczuciem własnej wartości istotniejszy jest swój utarty wizerunek.

http://www.film.gildia.pl/_n_/film/filmy/space_cowboys/poster-600.jpg

 

Sro Kwi 04, 2012 21:40

No dobra - uwierzyłem:)

_________________

zew: nic

wew: nic

 

Czw Kwi 05, 2012 13:51

Z mojej strony bez urazy.

Zabieg wiadomo trudna sprawa, sam tez postaram sie o merytoryczne w 100% komentarze. Nikogo nie chciałem urazić.

 

Wszystkim życze Wesołych Świąt! Najważniejszych dla Katolika Świąt.

 

Pozdrawiam,

Daro.

 

P.S w sobote wrzuce fotki po 4 miechach

_________________

Grudzień 2011: 3837 graftów, BHR

 

Czw Maj 24, 2012 19:57

Ciężko z tym polemizować. Włosy odrastają....

 

day-3-comparison.jpg

 

day-13-comparison.jpg

 

 

Dzisiejszy post dr. Cole :

Yes, we do Acell and PRP without hair transplant. We had one patient whose coverage went over 100% with Acell and PRP. Unfortunately, I don't think it works on 100% of the patients. Acell in extraction sites has worked to varying degrees on all patients. i've not seen it reach 95% yet though. I'd love to visit Dr. Gho in Maastricht. That's a big wow from me.

Pierwszy pozytywny gest (i to nie byle kogo - dr Cole to autorytet w tej branży) w stronę dr. GHO, skazanego, wydawało się, na wieczne potępenie za szerzenie swoich "diabelskich"teorii.

 

 

Źródło : http://www.hairsite.com/hair-loss/board_entry-id-104232-page-0-category-2-order-last_answer-descasc-DESC.html

_________________

Proscar 1 mg - Nizoral - Humavit - Zielona Herbata

 

Czw Maj 24, 2012 20:36

Jesteśmy w niezłym punkcie wyjścia do nowej ery transplantologii, kwestia rozwiązania problemu łysienia zbliżyła się na wyciągnięcie ręki:)

 

Mam nadzieję że dr. Cole się za to weźmie a potem reszta fachowców od FUE.

_________________

zew: nic

wew: nic

 

Czw Maj 24, 2012 20:49

Jesteśmy w niezłym punkcie wyjścia do nowej ery transplantologii, kwestia rozwiązania problemu łysienia zbliżyła się na wyciągnięcie ręki:)

 

Mam nadzieję że dr. Cole się za to weźmie a potem reszta fachowców od FUE.

 

Jeszcze nie otwierałbym szampana. Dr Cole i wielu innych specjalistów wiele obiecywało sobie także po np. ACellu, a co z tego wyszło wiemy. Jeżeli metoda GHO okaże się skuteczna to zapewne wszyscy czołowi (i nie tylko) chirurdzy z tej wiedzy skorzystają, natomiast naprawdę przynajmniej póki co nie ma się co nastawiać na wielki przełom, choć oczywiście trzymam kciuki.

_________________

Od lutego 2012 jestem przedstawicielem kliniki dr. Arvinda Poswala www.fusehairpolska.blogspot.com

 

Czw Maj 24, 2012 21:15

To już chyba kiedyś było 1600 graftów GHO Mastricht 3 dni po zabiegu.

 

http://www.fileden.com/files/2012/3/24/3282667/DSC_0735.JPG

http://www.fileden.com/files/2012/3/24/3282667/DSC_0736.JPG

http://www.fileden.com/files/2012/3/24/3282667/DSC_0737.JPG

http://www.fileden.com/files/2012/3/24/3282667/DSC_0738.JPG

http://www.fileden.com/files/2012/3/24/3282667/DSC_0742.JPG

http://www.fileden.com/files/2012/3/24/3282667/DSC_0743.JPG

http://www.fileden.com/files/2012/3/24/3282667/DSC_0744.JPG

 

9 dni po zabiegu

 

http://www.fileden.com/files/2012/3/24/3282667/DSC_0748.JPG

http://www.fileden.com/files/2012/3/24/3282667/DSC_0757.JPG

http://www.fileden.com/files/2012/3/24/3282667/DSC_0758.JPG

http://www.fileden.com/files/2012/3/24/3282667/DSC_0759.JPG

http://www.fileden.com/files/2012/3/24/3282667/DSC_0760.JPG

http://www.fileden.com/files/2012/3/24/3282667/DSC_0750.JPG

 

Donor ładnie się zregenerował czekamy na odrost z przodu.

_________________

zew: nic

wew: nic

 

Czw Maj 24, 2012 21:31

Nadal w to nie wierzę.

 

Zdjęcia to żaden dowód....

 

Jaka regeneracja donoru? Przeszczepili mu tyle graftów że nawet jakby się nie zregenerował to byś tego nie zauważył.

 

 

Narazie to to całe GHO wygląda jak klinika drugiej ligi która chce się przebić i zyskać trochę klientów różnymi metodami.

 

 

Nie ma co dyskutować. Na dzień dzisiejszy multiplikacja nie działa. A te ich reklamy to przypominają znane nam reklamy środków na łysienie. Zdjęć z efektami kupa.... a jak jest w rzeczywistości każdy wie.

 

Czw Maj 24, 2012 22:53

Jeśli obszar biorczy bedzie sie regenerował to łysieniu mówimy papa : )

 

Czw Maj 24, 2012 23:09

Jeśli obszar biorczy bedzie sie regenerował to łysieniu mówimy papa : )

 

Dokładnie

 

Dziwne jest że jest gotowy sprzedać swoją metodę, w sumie to jednak w jakiś sposób uwiarygadnia tą osobę, bo gdyby okazała się bujdą, straciłby klientów + reputacje na całym świecie, a więc wtedy bałby się sprzedać

 

Trzymam kciuki

 

Czw Maj 24, 2012 23:17

Właśnie robię obserwacje (systematyczne zdjęcia) miejsca dawczego, co jest o tyle łatwiejsze, że tym razem jest to ogolona klata.

 

Szczerze mówiąc, po lekturze forum - też mam spore wątpliwości.

Kolegom znającym angielski proponuję jeszcze jedno - odwiedzić stronki klinik GHO, odpuścić rysunki itp i przeanalizować, czy jest jedno zdanie mówiące o zwiększaniu ilości WŁOSÓW, nie graftów, mieszków, cebulek, komórek, tylko - włosów.

To może być pewna przesłanka. Sam jestem ciekaw.

_________________

Lata '90 - 2x Strip_Swarzędz (SS) - skutków ubocznych nie widać (pozytywnych także).

05.2011 GHO Praga - 1150 FUE-FM (multiplikacja) + 250 BHT

05.2012 GHO Praga BHT-1150, FUE-FM-200

 

Pią Maj 25, 2012 23:09

DZIAŁA !

 

1 i 10 dni po skubaniu:

 

k5Hp9.jpg

_________________

Lata '90 - 2x Strip_Swarzędz (SS) - skutków ubocznych nie widać (pozytywnych także).

05.2011 GHO Praga - 1150 FUE-FM (multiplikacja) + 250 BHT

05.2012 GHO Praga BHT-1150, FUE-FM-200

 

Sob Maj 26, 2012 9:51

Ja sie pytam jak to jest możliwe? 8) czyzbysmy sie zblizali do konca alopecia androgenica!

_________________

17alpha-propionate,minoxidil,Diane 35,estradiol,LIV52,Sylimarol

 

Sob Maj 26, 2012 10:37

Fajnie cocos że jesteś takim naszym pionierem dzięki za to

Mam nadzieję że to faktycznie działa, nie na zasadzie z 2 włosowego mieszka zrobienia 2 osobnych mieszków a z 1 włosowego mieszka, podzielenie go na 2 - cocos możesz coś więcej powiedzieć o tym jak to działa?

 

Sob Maj 26, 2012 11:01

JAK- to już oni tłumaczą, ja byłem ciekaw CZY.

Trochę zaintrygowała mnie opcja Biperiona, ale tym razem było to BHT z klaty - więc łatwiej o analizję a poza tym mam tylko 1 i 2 włosowe grafty. Na pierwszym zdjęciu nie widać żadnego włosa - teoretycznie możnaby oszukać tylko w taki sposób, że z 2-włosowego graftu pobierać jeden a drugi włos wyrywać, sztuczka by przeszła jeśli zabieg robiony byłby na głowie (pacjent nie widzi) i warta zachodu (wiadomo, że planuje anlizę). Tu nie miało to miejsc, nie dość, że mogłem patrzeć im na ręce, to jeszcze o możliwości multiplikacji dowiedziałem się przypadkiem, dopiero na stole (zakładałem, że małpiego zarostu klaty to już nie ma sensu mnożyć) - nie ma opcji by Czesi zakładali jakieś obserwacje. Do tego jeszcze - umuwiłem się na wbijanie 2-włosowców, nie dało się ich wybierać (duży obszar znieczulenia), ale widziałem, że są pobierane (2 włosy po wyjęciu).

_________________

Lata '90 - 2x Strip_Swarzędz (SS) - skutków ubocznych nie widać (pozytywnych także).

05.2011 GHO Praga - 1150 FUE-FM (multiplikacja) + 250 BHT

05.2012 GHO Praga BHT-1150, FUE-FM-200

 

Sob Maj 26, 2012 11:05

3 włosy tylko odrosły?

 

Pewnie nie trafili igłą. To dużo bardziej prawdopodobne niż to że multiplikacja działa.

 

No sorry... wiem że wy jesteście podekscytowani ale trzeba myśleć realnie.

 

Sob Maj 26, 2012 11:13

To oni mają jeszcze multiplikacje włosów z ciała pacjenta? najs

Faktycznie ciężej jest oszukać. Cocos to jest w cenie zabiegu(bo w sumie na ciele i tak jest sporo donora )?

Ciekawe, tym bardziej że z tego co czytałem na ciele 90% to mieszki 1 włosowe, praktycznie brak 2 włosowych.

 

Myślałem że skupiają się tylko na donorze z tyłu głowy, co wtedy faktycznie byłoby dość ciężkie do sprawdzenia

Podział mieszka na dwa i jego regeneracja, jest naprawdę świetną sprawą i chyba trochę innym podejściem, bo jednak klonowanie włosów to kwestia bardzo skomplikowana (zwłaszcza odbudowa włosa itd...), tym bardziej że przy HT 90% roboty wykonuje nasz organizm, bo to przekładanie z punktu A do punktu B, przyjęcie włosa, podłączenie do struktury to już kwestia naszego ciała tutaj też przy możliwości regeneracji, resztę zostawiamy naszemu organizmowi, to on odbudowuje mieszki włosowe i wytwarza włosy.

 

Sob Maj 26, 2012 11:20

3 włosy tylko odrosły?

 

Pewnie nie trafili igłą. To dużo bardziej prawdopodobne niż to że multiplikacja działa.

 

Popatrz też na wielkość tego obszaru, to jest malutki wycinek, a nie cały obszar, ile tam było graftów wziętych, 10? to już zawsze jest 30% regeneracji po 10 dniach (kolejna kwestia czy reszta nie urodzi się po 20?) to i tak jest jakiś sukces.

 

Tym bardziej że to nie jest "flagowa" klinika dr GHO, o której mówimy, opracował nowszą metodę(HST - Hair Stem Cell Transplant) i już nie współpracuje z kliniką w Pradze (w której miał, z tego co rozumiem zabieg cocos), tylko jest to klinika w Holandi - i to tam ma się dziać ta magia

 

Sob Maj 26, 2012 11:33

To oni mają jeszcze multiplikacje włosów z ciała pacjenta? najs

 

Sam się zdziwiłem - już na stole (opisywałem to). Wyszło wtedy jak zapytałem o talk na klatę i dziewczyna odradziła mi stosowanie, bo dodatkowo utrudni wydostanie się zregenerowanego włosa, które na klacie rosną skośnie powodując podrażnienia. Cena ta sam, po prostu chyba tej techniki są wyuczeni i jadą (większość czasu przecież robi personel).

 

Huberto

3 włosy tylko odrosły?

 

Pewnie nie trafili igłą. To dużo bardziej prawdopodobne niż to że multiplikacja działa.

 

To jest przypadkowy fragment skóry, pokazałem go też w dzień zabiegu, jest bardzo mały. Nie analizuję całości, mogę zanalizować więcej - to co powtarza się kadrze, ale to wymaga trochę pracy.

 

Co do nie trafienia igłą, to nie bardzo kumam. Że co, zrobili dziurkę obok grafta i z tej dziury ruszył włos? No to niech mięcej takich nietrafień zrobią, najlepiej od razu na głowie. Poza tym 3 nietrafienia na tak małym obszarze, to trochę dziwna statystyka.

_________________

Lata '90 - 2x Strip_Swarzędz (SS) - skutków ubocznych nie widać (pozytywnych także).

05.2011 GHO Praga - 1150 FUE-FM (multiplikacja) + 250 BHT

05.2012 GHO Praga BHT-1150, FUE-FM-200

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Sob Maj 26, 2012 11:39

Poza tym 3 nietrafienia na tak małym obszarze, to trochę dziwna statystyka.

 

Też mi się tak wydaje, co prawda gdyby to robił Kolasa, albo Prandecki to bym uwierzył że można nie trafić, ale to nie jest jakaś 4 ligowa klinika gdzie blizna jest większa niż obszar biorczy

 

Fajnie że jest to w cenie, bo jednak mało kto by dopłacał za kłaki na klacie

 

Sob Maj 26, 2012 11:42

COCOS robisz baby line?

_________________

17alpha-propionate,minoxidil,Diane 35,estradiol,LIV52,Sylimarol

 

Sob Maj 26, 2012 11:46

biberkon tu raczej juz nie chodzi o dopłacanie,jesli te włosy faktycznie sie regenerują to powinny sie regenerowac za kazdym razem i PROBLEM ŁYSIENIA ZNIKA

_________________

17alpha-propionate,minoxidil,Diane 35,estradiol,LIV52,Sylimarol

 

Sob Maj 26, 2012 11:47

Tak sobie myślę że już przy 50% odroście, można zdziałać takie cuda że hej NW7 do NW1, z pomocą BHT, ale wyglądające całkiem naturalnie

 

Sob Maj 26, 2012 11:56

biberkon tu raczej juz nie chodzi o dopłacanie,jesli te włosy faktycznie sie regenerują to powinny sie regenerowac za kazdym razem i PROBLEM ŁYSIENIA ZNIKA

 

Też mam taką nadzieję, tylko że są pewnie minusy, jednak te włosy generalnie są słabsze (to potwierdzone), ale że myślę że kilka lat się wzmocnią dwa te mieszki muszą się regenerować, więc też trzeba pewnie odczekać, co sprawia że jest to czasochłonne (ale nie niemożliwe), i ostatnia kwestia, środowisko HT.

 

Wydaje mi się że GHO( i dr GHO ) ma opracowaną technikę regeneracji, ale nadal przy przekładaniu ich na miejsce biorcze brakuje skilla w gęstości (jaki choćby ma Bisanga) i tutaj jest brakujące ogniwo - to taki mój wniosek (być może błedny), problem taki że nikt ich nie nauczy... bo każdy ma swoją teorię i swoją nazwę na dobrego FUTA, np. Poswald ma swoje FUSE, inni mają od nazwisk itd...

 

Sob Maj 26, 2012 12:05

COCOSOWI juz po 10 dniach sie regenerują wiec niezwykle szybko ,moznaby łatać dowolny obszar i pożegnać sie ze średniowiecznymi STRIPAMI,co do gęstości nasadzania to nie wiem jaką robią ale jesli to multi działa to szybciutko sie rozpowszechni ,personel to robi albo ktos dostanie w "lape" i powie albo hajduk sam sprzeda tą wiedze ,takie tajniki nigdy nie zostaną "top secret" zbyt dużo potencjalnych klientów na całym świecie ,zacieram ręce do CZECH MAMY NIEDALEKO

_________________

17alpha-propionate,minoxidil,Diane 35,estradiol,LIV52,Sylimarol

 

Sob Maj 26, 2012 12:14

COCOSOWI juz po 10 dniach sie regenerują wiec niezwykle szybko ,moznaby łatać dowolny obszar i pożegnać sie ze średniowiecznymi STRIPAMI,co do gęstości nasadzania to nie wiem jaką robią ale jesli to multi działa to szybciutko sie rozpowszechni ,personel to robi albo ktos dostanie w "lape" i powie albo hajduk sam sprzeda tą wiedze ,takie tajniki nigdy nie zostaną "top secret" zbyt dużo potencjalnych klientów na całym świecie ,zacieram ręce do CZECH MAMY NIEDALEKO

 

Cosmodrugs, lepszą metodę ma dr GHO z Holandii, jeszcze większy odrost donoru i co ciekawe facet chce to sprzedać za 50 000 dolarów(ja myślę dla uwiarygodnienia się, a nie dla kasy), czyli dla średnio ogarniętego chirurga (albo słabego) to są grosze, 50 000 dolarów to jest tydzień pracy.

GHO w Pradze ma tą technikę opracowaną, ale tamta czyli HST jest udoskonalona jeszcze bardziej

Powiem tak HT idzie w fajnym kierunku, naprawdę dość szybko, nie zapominajmy że jeszcze 5 lat temu technika BHT to było voodoo i czary na które pozwalali sobie nieliczni, a teraz nawe Kolasiński się za to bierze

 

Jeśli to jest prawda, to będzie to przełom, będzie możliwe przy odpowiednich środkach finansowych zejść z NW7 do NW0, w końcu obszar donoru będzie się mógł powiększać, co za problem przeszczepiać z korony(mówię o mieszkach odpornych na DHT), skoro i tak będzie regeneracja

 

Ale tak naprawdę nie znamy działania do końca tej metody, jest kilka podstawowych pytań: (jeśli oczywiście multiplikacja działa, w sensie takim że z jednowłosowego grafu można zrobić dwa)

- czy włosy z multiplikacji na donorze i w miejscu biorczym się wzmacniają, jeśli tak to po jakim czasie

- czy graft zregenerowany można podzielić jeszcze raz i czy się zregeneruje)

- ile czasu potrzeba na przeszczep zregenerowanego graftu

 

Sob Maj 26, 2012 12:26

Wszystko składa się w całość. W tym zabiegu brałem też 200gr z głowy i zażyczyłem sobie nie tykać boków, bo hoduję pióra. Z tyłu miałem rok temu brane na max (w końcu były tam też stripy), teraz patrzą i słyszałem jak dziwczyna cicho mówiła Hajdukowi - te są słabe. Ale pobrali.

_________________

Lata '90 - 2x Strip_Swarzędz (SS) - skutków ubocznych nie widać (pozytywnych także).

05.2011 GHO Praga - 1150 FUE-FM (multiplikacja) + 250 BHT

05.2012 GHO Praga BHT-1150, FUE-FM-200

 

Sob Maj 26, 2012 12:28

wiesz ile gr miałeś 1,2,3,4 włosowych z głowy z tych 200?

 

Sob Maj 26, 2012 12:32

o to nie pytałem. Jedynie w trakcie BHT, to oszacowała, że jakieś 15% dwójek.

_________________

Lata '90 - 2x Strip_Swarzędz (SS) - skutków ubocznych nie widać (pozytywnych także).

05.2011 GHO Praga - 1150 FUE-FM (multiplikacja) + 250 BHT

05.2012 GHO Praga BHT-1150, FUE-FM-200

 

Sob Maj 26, 2012 12:34

Cocos jaka jest cena za odrastające FUE w GHO Praga i ile oni sa w stanie zrobić dziennie?

_________________

Medical Hair - 1547 STRIP - Styczeń 2011

BHR - 2930 STRIP - Maj 2012

 

Sob Maj 26, 2012 12:40

3,9 katolog, 3,5 do utargownia (ilość), 3,15 dostałem, chyba jako stały. BHT tak samo!

Metoda powolna 700, max 900gr/dzień, ale zero dolegliwości, można ciągnąć nawet kilka dni z rzedu (o 16.30 jesteś po zawodach - Czesi odpoczywają )

_________________

Lata '90 - 2x Strip_Swarzędz (SS) - skutków ubocznych nie widać (pozytywnych także).

05.2011 GHO Praga - 1150 FUE-FM (multiplikacja) + 250 BHT

05.2012 GHO Praga BHT-1150, FUE-FM-200

 

Sob Maj 26, 2012 15:04

COCOS napisz do Hajduka odnośnie tych pytań ,jako klient powinien ci bardziej cos sprecyzować odnośnie multiplikacji

_________________

17alpha-propionate,minoxidil,Diane 35,estradiol,LIV52,Sylimarol

 

Sob Maj 26, 2012 15:58

fajnie by było z miłą chęcią bym się dowiedział następujących rzeczy:

- Czy grafty jedno-włosowe można podzielić i multiplikować

- Czy odrośnięty graft można pobrać ponownie i go multiplikować (jeśli tak, to ile razy można to zrobić, jaki jest limit - albo może ile średnio razy można)

- Włosy w miejscu dawczym są słabsze(podobno), jeśli tak to czy się wzmacnają i po jakim czasie, to się łączy z pytaniem numer 2.

- Na jakiej zasadzie działa zabieg, czy jest to podział graftu na dwa które się regenerują?

 

Sob Maj 26, 2012 16:22

No widzisz Cocos i po co było pisać te wypociny o zakolcach, męskich wysokich liniach i o kosmicznych kowbojach - narobiłeś sobie tylko wrogów:)

 

A teraz wyrosły Ci 3 włosy i to wystarczy żeby stwierdzić że metoda działa, wszyscy są zainteresowani, Ty wychodzisz na spoko gościa który ładnie i rzeczowo opisuje swój zabieg, tak jak przewidywaliśmy - pokaż efekt a zamilkną głosy niedowiarków.

 

Ja jestem z Ciebie dumny i dziękuję że jesteś bo poza tym że możemy mieć dobrą relację z pierwszych efektów multiplikacji to możemy patrzeć z optymizmem na rozwój chirurgii odtwórczej:)

 

A tak przy okazji to Twoja historia zatacza koło - dziś już nie 1400 ale prawie 3000 przeszczepionych włosów z jakimś tam odrostem w donorze, jeszcze ze 3000 i staniesz się weteranem jak Georgis miejmy nadzieję że bez uszczuplenia miejsca dawczego:)

 

Pozdrawiam i życzę odrostów na głowie bo po BHT odrostów na klacie dużych bym się nie spodziewał, tam mieszki włosowe są dużo mniejsze a ty7m samym mniejsza ilość komórek macierzystych wokół włosa więc te 30 % odrostu to chyba taki bonus za wykonywanie zabiegu tą samą metodą a nie udokumentowany i gwarantowany rezultat multiplikacji włosowej:)

 

Jeszcze raz pozdrawiam.

_________________

zew: nic

wew: nic

 

Sob Maj 26, 2012 18:06

Nie ukrywam że dzieki Cocosowi zacząłem poważnie myśleć o wizycie w GHO , wcześniej HT w Czechach wywoływało u mnie śmiech i lekką pogardę , Cocos powinni Ci dać darmowe zabiegi 8)

 

martwię się jedynie o gęstość czy tutaj Hajduk da radę ? , zdjęcia na stronie niestety nie zachęcają ...

 

Sob Maj 26, 2012 18:34

No właśnie tu wydaje mi się jest lekki problem, bo o ile jedna metoda jest zarąbista, o tym wsadzanie tego w miejsca biorcze jest moim skromnym(ale to moje zdanie) dużo gorsze niż u Bisangi, bo jednak gęstość jaką oferują jest trochę na poziomie naszego Medical Hair. Ale powiedzcie że się mylę

 

Sob Maj 26, 2012 18:44

no ale też nie ma co płakać nad tymi miejscami biorczymi z tradycyjną metodą strip. Przecież przeciętny młody koleś jak ja, ma na tyle gęsty donor że można wyciągnąć stripa. Z punktu widzenia dobrze wykonanego przeszczepu włosów, lub dwóch przeszczepów można zażegnać problem łysienia, mieć dobrą gęstą fryzurę i niewytrzebiony donor. Powraca więc pytanie, jak gęsty docelowo obszar oferuje klinika GHO? mówię o gęstych włosach z przodu jakie ja będę mieć...

_________________

siłka, stejki, anabole, anadren, steroidy...

 

Sob Maj 26, 2012 20:34

W sumie jak ktoś wejdzie na mój pierwszy post na forum, to dokładnie przedstawiłem to jako KOLEJNE rozwiązanie - z plusami i minusami, jak zwykle. Ponieważ w moim przypadku były niemal same plusy - to tak wybrałem

 

Powraca więc pytanie, jak gęsty docelowo obszar oferuje klinika GHO? mówię o gęstych włosach z przodu jakie ja będę mieć...

 

Hajduk może max 60g/cm, ale w praktyce robią do 40, nie wiem od czego to zależy - pewnie musiałby własnoręcznie robić całość i trudni na to liczyć. Natomiast naturalne ułożenie, kąty i gojenie uważam za perfekcyjne; delikatnie mówiąc - lepsze niż w przypadku zachodnich klinik. Po 3 dniach nie ma nawet zaczerwienień, po 7 dosłownie nic, z wyjątkiem nowych włosków, które nawet nie wypadną jednocześnie, tylko sobie rosną. Do tego żadnego golenia a obszar dawczy zasłonięty włosami. Słowem - jedziesz, sieją włosy i czekasz jak rosną. Dla mnie bajer a 80g/cm wyglądałoby nienaturalnie i tworzyło kontrast z resztą. Co innego chłopak o gęstej czuprynce "wyżartej" zakolami, które chce uzupełnić.

 

Na zdjęciu korona BHT (da się zobaczyć podwójne grafty).

 

PHLjV.jpg

_________________

Lata '90 - 2x Strip_Swarzędz (SS) - skutków ubocznych nie widać (pozytywnych także).

05.2011 GHO Praga - 1150 FUE-FM (multiplikacja) + 250 BHT

05.2012 GHO Praga BHT-1150, FUE-FM-200

 

Nie Maj 27, 2012 11:43

Szkoda że ta gęstość nie powala, moim skromnym zdaniem gdyby potrafili robić gęściej, ludzie waliliby drzwiami i oknami. Moim zdaniem tylko tego im brakuje, kto by nie chciał mieć regenerowanego donora

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Nie Maj 27, 2012 11:45

Coś mi sie wydaje że na ocene regeneracji trzeba poczekać dłużej. Włos wydepilowany na klacie odrasta chyba 2-4 tygodnie, myślę że technika GHO jest trochę bardziej inwazyjna..

 

Nie Maj 27, 2012 15:57

Szkoda że ta gęstość nie powala, moim skromnym zdaniem gdyby potrafili robić gęściej, ludzie waliliby drzwiami i oknami. Moim zdaniem tylko tego im brakuje, kto by nie chciał mieć regenerowanego donora

 

właśnie to, ja jestem nastawiony na efekt celu przeszczepu, czyli gęstość...

Donor mam bardzo wydajny, regeneracja sprawa drugorzędna, ale gdyby coś odrosło nie mam nic przeciwko

 

Multiplikacja o ile się nie mylę polega także na trafienie w miejscu wszczepiania w obumarłe mieszki włosowe? wtedy taka część regeneruje się otrzymując nowe właściwości z elementu wszczepionego mieszka włosowego?

_________________

siłka, stejki, anabole, anadren, steroidy...

 

Nie Maj 27, 2012 18:21

Multiplikacja o ile się nie mylę polega także na trafienie w miejscu wszczepiania w obumarłe mieszki włosowe? wtedy taka część regeneruje się otrzymując nowe właściwości z elementu wszczepionego mieszka włosowego?

 

http://lysienie.info/forum/viewtopic.php?t=7320&start=0

 

Tu masz opisane wszystko co potrzeba do zrozumienia multiplikacji GHO, wyjęta zostaje niewielka cześć torebki włosowej która w pełni wystarcza do rośnięcia włosa, w skórze pozostaje niewielka część komórek macierzystych które są wystarczające żeby w ciągu kilkunastu dni całkowicie zregenerować mieszek włosowy wraz z włosem.

 

Nie musisz postępować inaczej niż przy zwykłym FUE wystarczy robić to mniejszą igłą i już multiplikuje się włosy, tak samo nie trzeba trafiać w żadne specjalne miejsca , nowe włosy możesz posiać nawet na czole:)

 

Pozdrawiam.

_________________

zew: nic

wew: nic

 

Sob Cze 02, 2012 0:40

Multiplikują się nadal - ja już wątpliwości nie mam. Choć mnie mocno wyskubali moja klatę niebawem znów porośnie szczecina 8) więc póki coś widać, to pokazuję,

 

W pokazanym wcześniej malutkim obszarze proces postępuje:

 

j3Cl.jpg

 

 

Z miejsca pobrania wykiełkował kolejny włosek (w porównaniu z kolegami jest krótszy). Ciekawe jest też miejsce zaznaczone grubiej - tu pobrano jeden włos a drugi został (widać na zdjęciu pierwszym, musiał być za szeroki graft) - teraz włosek ruszył i graft znów jest dwuwłosowy.

 

Widzę na klacie mnóstwo nowych kiełkujących włosów, ale chcę skupić się na precyzji. Dzień po zabiegu dałem 2 fotki http://lysienie.info/forum/viewtopic.php?t=7320&start=300

 

Niestety jedna mniej ostra, ale też ją porównałem, bo ma więcej pobrań:

 

TY63b.jpg

 

Odrostów może być nawet więcej, ale wolałem zaznaczyć te, które na 100% pokrywają się z miejscami pobrań. Dwa grubsze kółka to zregenerowany grafty dwuwłosowe.

 

Przyznam, że jak poprzednio, tak i teraz najdłużej goi się klata (włosy odrastają pod niskim kątem i powodują podrażnienia).

_________________

Lata '90 - 2x Strip_Swarzędz (SS) - skutków ubocznych nie widać (pozytywnych także).

05.2011 GHO Praga - 1150 FUE-FM (multiplikacja) + 250 BHT

05.2012 GHO Praga BHT-1150, FUE-FM-200

 

Sob Cze 02, 2012 9:31

Jeżeli pobierają część mieszka to ile włosów z niego wyrośnie ?

 

Sob Cze 02, 2012 10:32

Odrost >90% gwarantowany pisemnie. Co ciekawe dość łatwy do potwierdzenia, bo włosy rosną od razu i dość szybko (po Revistemie ich patentu), przerzedzenie dopiero po ok 2m-cach (i nie leci wszystko tylko 20-60%), następnie stopniowy odrost.

_________________

Lata '90 - 2x Strip_Swarzędz (SS) - skutków ubocznych nie widać (pozytywnych także).

05.2011 GHO Praga - 1150 FUE-FM (multiplikacja) + 250 BHT

05.2012 GHO Praga BHT-1150, FUE-FM-200

 

Sob Cze 02, 2012 10:48

chodzi mi ile włosów odrośnie w miejscu gdzie zostały wszczepione grafty. Np : biorą z grafta dwuwłosowego tą część mieszka i przeszczepiają na koronę. Ile z niego wyrośnie na koronie? 1,2 a może 3 włosy?

 

Sob Cze 02, 2012 18:32

a, kumam. Tego nie wiem. Akurat przy BHT (<15% dwuwłosowych) to za wielkiego znaczenia nie zrobi. Z drugiej strony widać, że regenerują się i dwuwłosowce, więc zależności "włos za włos" nie ma. Przy braniu z głowy średnia włosów/graft jest tak jak dla normalnego FUE - o to pytałem Hajduka.

_________________

Lata '90 - 2x Strip_Swarzędz (SS) - skutków ubocznych nie widać (pozytywnych także).

05.2011 GHO Praga - 1150 FUE-FM (multiplikacja) + 250 BHT

05.2012 GHO Praga BHT-1150, FUE-FM-200

 

Sob Cze 02, 2012 18:37

chodzi mi ile włosów odrośnie w miejscu gdzie zostały wszczepione grafty. Np : biorą z grafta dwuwłosowego tą część mieszka i przeszczepiają na koronę. Ile z niego wyrośnie na koronie? 1,2 a może 3 włosy?

 

Z tego co rozumiem jeśli chodzi o HST, pobierają Ci graft 2 włosowy, to na głowie w teorii powinny odrosnąć dwa włosy, to takie dokładniejsze FUE którego bonusem jest multiplikacja.

 

Sob Cze 23, 2012 21:03

Polecam poczytać cały temat, duża dawka informacji, nadziei, od topowego chirurga:

 

http://www.hairsite.com/hair-loss/board ... -DESC.html

 

 

Dr Cole wypowiada się o swoich badaniach, całym przemyśle HT - bardzo uczciwe. Oskarza wielu lekarzy o ogólne zacofanie, bierność. Chwali dr GHO i zapowiada wycieczkę do Maastrich aby przyjrzeć się jego metodzie.

 

 

I am hopeful that my newer modalities will offer more hope to those with advanced hair loss, but there is no reason to jump in head over heels before we have more evidence. I looked into what Dr. Gho was doing a few years ago and then stepped back to give his work more time. It seems that it has potential so i really don't think i have any other choice other than to contact him.

 

Anyway, I'm glad you guys put him back on my radar screen. I've been reading and studying all his papers this weekend.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...