free web hit counter Skocz do zawartości
fighter

Porażenie przysenne

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

czy ktoś z Was kiedyś coś takiego doświadczył? Ja miałem coś takiego pierwszy raz wczorajszej nocy i zastanawiam sie czy jakis wpływ mogła mieć na to kuracja. Myślę, że to raczej mało prawdopodobne, ponieważ nic nie zmieniałem od 3 lat i nigdy żadnych skutków ubocznych nie było, ale zastanawiam się czy ktoś może coś takiego zaobserwował i zauważył jakiś związek.

 

Wyjaśniając termin użyty w temacie. Porażenie przysenne to "stan występujący podczas zasypiania lub rzadziej podczas przejścia ze snu do czuwania, objawiający się porażeniem mięśni przy jednoczesnym zachowaniu pełnej świadomości." U mnie wyglądało to tak, że właśnie podczas ponownego zasypiania tak jakby się obudziłem, czy byłem obudzony, ale nie mogłem się w ogóle poruszyć (nawet otworzyć oczu) mimo że byłem świadomy. Trwało to koło 10 sekund- okropne uczucie. Tak mnie to wystraszyło, że teraz boję się zasypiać.


Aktualna Kuracja (data rozpoczęcia)

RU 5% w KB 2 ml dziennie ( 9.08.12)

Biotyna 10 mg (22.01.14)

MSM 1.5g (15.01.18)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JA tego doświadczyłem. Natomiast podobnie jak ty, nie miałem żadnych halucynacji, nie widziałem żadnej nocnej zmory co się zdarza przy paraliżu sennym dość często. - To można nazywać różnie, zderza się tu nauka i religia.


Fin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedy to miałeś? Zauważyłeś jakiś wpływ kuracji na to? Od tamtej pory miałes podobne przypadki? Powiedz coś więcej.

 

Czuje się dzisiaj fatalnie, chce mi się wymiotowac, pewnie dlatego, że spałem z 3h, ale nie mogę teraz jakoś zasnąć.


Aktualna Kuracja (data rozpoczęcia)

RU 5% w KB 2 ml dziennie ( 9.08.12)

Biotyna 10 mg (22.01.14)

MSM 1.5g (15.01.18)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie miało to związku z kuracją bo w tedy na żadnej nie byłem. Spokojnie, gdzieś czytałem,że większość ludzi doświadcza tego chociaż raz w życiu.

Musisz się uspokoić, zrozumieć,że to naturalne zjawisko i nie przez RU. Jak nie możesz usnąć ze strachu to się pomódl jak jesteś wierzący.


Fin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naturalne zjawisko, nie wiązałbym tego z niczym z Twojej kuracji. Miałem to może 2 razy w życiu, fakt nic przyjemnego, ale nie ma się czym przejmować. Wiadomo, że w tym stanie serce bije jak oszalałe, minie jednak parę dni i stwierdzisz że nie było to jednak takie straszne. Wymioty, być może masz od stresu. Oczywiście słaby nastrój to też następstwa małej ilości snu.

 

Kiedyś, w dawnych czasach ludzie tłumaczyli to jako "zmorę duszącą", są nawet sugestywne ryciny jak ją sobie wyobrażali. Nie polecam Ci jednak tego oglądać, jeśli jeszcze nie czujesz się na siłach Jest nawet odniesienie do mitologi słowiańskiej.

 

Do końca dnia masz jeszcze sporo czasu, polecam wysiłek fizyczny aby potem porządnie się wyspać i zregenerować organizm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie, trochę mi humor poprawiliście. Jestem wierzący, ale do tego zdecydowanie podchodzę naukowo


Aktualna Kuracja (data rozpoczęcia)

RU 5% w KB 2 ml dziennie ( 9.08.12)

Biotyna 10 mg (22.01.14)

MSM 1.5g (15.01.18)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też miałem coś takiego z 15 lat temu, właśnie przebudziłem się, byłem w pełni świadomy ale nie mogłem wykonać żadnego ruchu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...