free web hit counter Skocz do zawartości
tovisto

Zaczerwienienie po przeszczepie...POMOCY

Rekomendowane odpowiedzi

cześć, mam pytanie odnośnie przeszczepu włosów. Mam pytanie, jakby ktoś miał ochotę ze swojego doświadczenia to mi na nie odpowiedz. Dziś jest 19 dzień po zabiegu, Strupki już dawno poodpadały, włoski jeszcze nie wypadły ale nurtuję mnie to zaczerwienienie w okolicy dawczej. Jak dotykam czuje lekkie zgrubienia pod skórą ( nie widoczne ) ale najgorzej denerwuję mnie zaczerwienienie...

czy stosowałeś jakiś lek / maść na to zaczerwienie żeby znikło? po jakim czasie u Ciebie znikło?

 

Pozdrawiam

 

-- 18 paź 2015, 19:15 --

 

zabieg S.A.F.E.R

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaczerwienienie zawsze będzie, przecież skóra musi się zagoić. z czasem zblednieje i do 6 miesiąca powinno zniknąć całkowicie. możesz stosować olejki z witaminą e lub emu żeby przyspieszyć proces gojenia, ale nie pamiętam po jakim okresie . dopytaj się kliniki po jakim czasie możesz to stosować .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
cześć, mam pytanie odnośnie przeszczepu włosów. Mam pytanie, jakby ktoś miał ochotę ze swojego doświadczenia to mi na nie odpowiedz. Dziś jest 19 dzień po zabiegu, Strupki już dawno poodpadały, włoski jeszcze nie wypadły ale nurtuję mnie to zaczerwienienie w okolicy dawczej. Jak dotykam czuje lekkie zgrubienia pod skórą ( nie widoczne ) ale najgorzej denerwuję mnie zaczerwienienie...

czy stosowałeś jakiś lek / maść na to zaczerwienie żeby znikło? po jakim czasie u Ciebie znikło?

 

Pozdrawiam

 

-- 18 paź 2015, 19:15 --

 

zabieg S.A.F.E.R

 

.

.

Po 19 dniach nie powinno być zaczerwienienia. Może coś zjebali podczas pobierania graftów, ew. jakaś infekcja . Najlepiej zapytać dermatologa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zaczerwienienie jest tak jak piszesz , czyli w okolicy dawczej ,to włosy po prostu odrosną w donorze i nie będzie widać zaczerwienienia . Ale lepiej udać się do dermatologa, bo być może wdała się jakaś infekcja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli te zaczerwienie może utrzymać się przez 2-3 miesiące tak? smarować je witaminą E? Lekarz zalecił mi smarować tą okolicę pantenolem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że mamy podobny okres po zabiegu. Również mam zaczerwienienie. Ale widoczne tak na prawdę tylko robiąc zdjęcie z lampą z bliska, bo w świetle dziennym słabo widoczne, jeśli nie wcale, bo już sowicie zarosło. Bardziej widoczne są ciemniejsze obwódki przy każdym grafcie w miejscu biorczym. Jako, że wszczepiane w gołe, to pewnie musi się ukrwić (tak gdybam).

 

wTpyc6pl7iidrFnwYvpAJpWjxEnv5qf7HCwHPEQ5.jpg?v=0

Dwa dni temu pojawiły się pierwsze "odpdady" w trakcie mycia głowy. Wyglądają jak po strzyżeniu, co daje nadzieję, że to co najcenniejsze się przyjęło i zostało w środku.

 

Sugaar, dlaczego twierdzisz, że po 19 dniach nie powinno być śladu ?

 

 

FUE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

słuchaj tam gdzie włoski były brane u mnie już nie ma śladu, wszystko odpadło zagoiło sie, ale tutaj gdzie włosy zostały przeszczepione jest zaczerwienienie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
cześć, mam pytanie odnośnie przeszczepu włosów. Mam pytanie, jakby ktoś miał ochotę ze swojego doświadczenia to mi na nie odpowiedz. Dziś jest 19 dzień po zabiegu, Strupki już dawno poodpadały, włoski jeszcze nie wypadły ale nurtuję mnie to zaczerwienienie w okolicy dawczej. Jak dotykam czuje lekkie zgrubienia pod skórą ( nie widoczne ) ale najgorzej denerwuję mnie zaczerwienienie...

czy stosowałeś jakiś lek / maść na to zaczerwienie żeby znikło? po jakim czasie u Ciebie znikło?

 

Pozdrawiam

 

-- 18 paź 2015, 19:15 --

 

zabieg S.A.F.E.R

 

No to weź się proszę zdecyduj.

To, gdzie ci włosy przeszczepiono to okolica biorcza. Tam będzie jeszcze bardziej widoczne, jak ci włosy wypadną. Z tego co czytałem z wielu źródeł, smarowanie nie ma większego sensu, bo różnice pomiędzy pacjentami którzy smarowali jakimiś specyfikami i nie robili nic były żadne czy niemal żadne (a wynikać mogły raczej z predyspozycji organizmu pacjenta, wrodzonej długotrwałości gojenia etc) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...