free web hit counter Skocz do zawartości
sgrmari

Naturalne sposboby na blokadę DHT !! (ZIOŁA)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od jakiegoś czasu czytam forum, od 2 lat wypadają mi mocno włosy, widać już przerzedzenia, wypadają równomiernie nie robią mi się zakola, ale są coraz cieńsze i coraz bardzej przerzedzone.

 

Wczoraj trafiłem na ten filmik: https://www.youtube.com/watch?v=1ryLzrvXib4

 

Jest po angielsku, ale gościu omawia sprawę w prosty sposób, podaje 6 sposobów, m.in. zachamowanie DHT i wzmacnianie włosów. Jest lekarzem i robi dobre wrażenie.

 

ok. 800 tys. wyświetleń, prawie same lajki, jutro zamawiam zioła o których mówi i jazda, jako że jestem za naturalnym leczeniem wszelkich schorzeń i wierzę w to że na naszej planecie możemy znaleźć remedium na wszystkie dolegliwości nie używając przy tym laboratoriów jestem dobrej myśli, powodzenia panowie i panie (jeśli tak owe są).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak przedmówca powiedział, zgadzam się z tym że ziółka niektóre są dobre do palenia. Od siebie dodam że naprawdę niektóre ziółka mają niesamowitą moc w oddziaływaniu na organizm SERIO mają wielką moc, nawet niektóre tzw. twarde, mocne narkotyki produkowane są z ziół właśnie. Nie bedę mówił jakie bo nie o to tu chodzi. Powiem natomiast że pochodne tych narkotyków są często wykorzystywane w medycynie nawet w ciężkich przypadkach jeżeli stan pacjenta jest już beznadziejny a ból nie do zniesienia. Fakt niektóre ziółka mają moc ale jeśli chodzi o obniżanie 5AR / DHT wpływ ziółek jest taki jak wpływ kropli wody na suszę. SKORO te wszystkie różne ziółka i sposoby na obnizanie DHT zdają egzamin tak super to dlaczego nie wykorzystuje się ich powszechnie do leczenia np. raka prostaty, zboczeńców seksualnych czy osób ts male 2 female ? Dlaczego?

Gdzie są jakiekolwiek badania ukazujące czarne na białym wyniki przed i po zastosowaniu danego ziółka ?

 

Jeśli chodzi o naturalne sposoby (bez chemi) obniżające poziom tego hormonu to kastracja chirurgiczna jest najlepszym sposobem, dającym najlepsze efekty (obniżenie androgenów o śr. 95% następuje już po kilkunastu godzinach). Jest to naturalny sposób bez używania chemi A nie jak w przypadku ziółek że stosuję się latami i łyka tonami a to nic i tak nie daje oprucz efektu placebo może tylko. Nie ma naturalnych sposobów oprucz wycięcia jaj na obniżenie DHT niestety. Nawet jeśli te wszystkie ziółka i stosowana dieta czy spokój ciała będzie w stanie obniżyć go o 1% to i tak w przypadku łysienia będzie się to miało nijak do efektów kuracji. Można jeszcze stosować leki na uspokojenie bo gdy cvzłowiek spokojny poziom hormonu się zmniejsza, ale to też chemia de facto jest czyli nic naturalnego. Abstrachując, wszystko jest chemią, każda żywa istota w tym organizm człowieka, oraz każdy przedmiot martwy - to chemia. Wszystko cała natura to są właśnie różnorako poplątane związki chemiczne. Ale wiadomo chodzi o chemie specjalnie i w zamyśle wyprodukowaną w jakiś konkretnym celu przez człowieka - jasne. Ale nie widzę dużej różnicy bo gdy sama natura mnie robi w *uja. Wyobraźcie sobie że ja jako ja zawsze właściwie jak dotąd przez całe życie byłem przeciwnikiem wszelakiej chemi, nigdy nie brałem nawet apapu, czy niczego na katar, kaszel, przeziębienie. Nawet w podstawówce jak dawali jakieś gówna to udawałem że łykłem i później wypluwałem. Jednak punkt widzenia zależy od punktu siedzenia - dosłownie, i jak choroba/stan może zmienić przekonania człowieka o 180 stopni.


Ruch wyzwolenia mieszków włosowych spod okupacji androgenów!

Łysienie łysienie to moje wkurwienie, biorę draże kokosowe, mam spokojną o to głowę.

Biorę draże kokosowe i mam włosów pełną głowę. Biorę żelki cytrynowe i mam ciągle włosy nowe. Piję także loxoniadę i łysieniu dałem radę.  

Ale i tak nie ma żadnego lepszego lekarstwa niż własne odbicie lustrzane, a w nim ''łómnisz herlajn''. Jest ''łómnisz herlajn'' to morda faluje, aż chciało by się porzucić wszystkie drażetki. Medytacja mogłaby trwać nawet kilkanaście godzin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli masz substancje x która wprowadzona do krwiobiegu zmniejsza tylko sam DHT, to nie ważne jakiego pochodzena jest ta substancja.

To czy to urosło w lesie czy w laboratorium jest bez różnicy. Liczy się tylko efekt działania.

Uboki związane z obniżeniem DHT nie powstają dlatego że finasteryd jest sztuczną substancją. Powstają bo obniżyło się DHT.

Temat wielokrotnie poruszany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Ja stosuję od miesiąca wierzbownicę w suplementach. W następnym tygodniu idę zbadać poziom dht i testosteronu, bo przerzucam się na same beta sitosterole, które są mianowicie w wierzbownicy tylko w małej dawce.

Jak to nie zadziała będę przechodził na finasteryd.

 

Jeśli chodzi o skutki uboczne typu mniejszy popęd to dla mnie będzie to akurat plusem, bo jestem wierzący może w końcu przestałbym się onanizować. W dodatku mam taką nieśmiałość do dziewczyn, że nadmierny popęd powoduję niechęć do wchodzenia w jakikolwiek związek. Bardziej bałbym się ginekomastii i gorszego metabolizmu,ale mam testosteron po za normą i nie sądzę, żebym miał ginekomastię.

 

Moje wyniki przed braniem leków ziołowych.

 

Testosteron 11,89ng/ml norma (2,80-8,00)

Dihydrotestosteron 877/ng/l norma (250-1000)

 

 

Mam do was pytanie czy finasteryd obniża poziom samego testosteronu czy tylko dht?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam do was pytanie czy finasteryd obniża poziom samego testosteronu czy tylko dht?

 

Tylko DHT, a przy stałym stosowaniu blokery 5AR nawet podnoszą testosteron. Czytaj więcej na ten temat.

Przy tak wysokim poziomie androgenów chaszcze za dużo nie zdziałają i myślę że fin w dopuszczonej dawce do leczenia AGA też nie, - ale to moje tylko takie skromne wywody. Choć czytałem kiedyś gdzieś że chaszczami można nawet obniżyć DHT o 20 % Oprucz wierzbownicy jeszcze można stosować/pić siemię lniane, olej rydzowy, olej lniany, zieloną miętę, zieloną herbatę, chmiel, mieszanki orzechów, palmę sabałową, wyciąg ze śliwy afrykańskiej, tzw. fitoestrogeny i jeszcze pewnie coś by się znalazło . Jak już ktoś chce się bawić w naturę.


Ruch wyzwolenia mieszków włosowych spod okupacji androgenów!

Łysienie łysienie to moje wkurwienie, biorę draże kokosowe, mam spokojną o to głowę.

Biorę draże kokosowe i mam włosów pełną głowę. Biorę żelki cytrynowe i mam ciągle włosy nowe. Piję także loxoniadę i łysieniu dałem radę.  

Ale i tak nie ma żadnego lepszego lekarstwa niż własne odbicie lustrzane, a w nim ''łómnisz herlajn''. Jest ''łómnisz herlajn'' to morda faluje, aż chciało by się porzucić wszystkie drażetki. Medytacja mogłaby trwać nawet kilkanaście godzin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie jak chcę obniżyć popęd w dodatku dzielić tabletkę na 4 części to chyba lepiej pójść po ten finasteryd, bo nieco, że jest tańszy, skuteczniejszy to działa na tej samej zasadzie co zioła tylko mocniej.

Mam jeszcze jedno pytanie czy wiecie za co odpowiada nadmierne owłosienie za dht czy testosteron? Finasteryd leczy też trądzik, więc same były by dla mnie plusy nie musiałbym wydawać kasy na maści itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz sobie obniżyć popęd to idziesz do seksuologa, nawijasz temat, jak masz rzeczywiście wysoki to możesz mu pomachać kut..em i przy odrobinie szczęscia dostajesz receptę na androcur. W przypadku tłumienia popędu dawka jest ustalana indywidualnie, nieraz jest to 50mg a nieraz 200mg, zazwyczaj na początku stosuje się większe dawki a później na podtrzymanie mniejsze dużo. Zapomnij że 1mg fina spowoduje drastyczny spadek popędu, ale tak, owszem jak chcesz dzielić tak jak wszyscy ''bo tak trzeba'', to fin 5mg obojętnie jakiego producenta będzie najlepszym i najtańszym rozwiązaniem. Osobiście na przestrzeni ok dwóch lat nigdy nie miałem spadku popędu od fina 5mg/ED ani od duta nawet przy 1mg/ED, fina 1mg też brałem przez 3 miechy i to w ogóle było dla mnie jak placebo ale są też tacy którzy twierdzą że dydek im prawie obumarł od fina 1mg już po zeżarciu 1 op. Od obniżania popędu jest octan cyproteronu i do tego celu jest też zatwierdzony m.in. Za nadmierne owłosienie ciała odpowiada głównie DHT ale jest to też ogólny efekt działania androgenów i predyspozycji genetycznych ku temu, bo niektórzy np. mają wysokie poziomy hormonów a nie są małpiszonami, nie każdy też łysieje nawet z ludzi którzy sobie zapodawają syntetyczne analogi teścia czy dht. CPA wytestowałem sam na sobie, uwierz to dopiero obniża popęd, zresztą bardzo dobrze działa przeciw łysieniu i na odrost włosów na głowie, powodować też może miniaturyzację i wypadanie włosów na ciele. Czyli spełniał by Twoje oczekiwania tutaj. Jak się nie boisz innych uboków a lista ich spora to próbuj. OFC legalnie od seksuologa. Każdy mięknie od tego leku nie ma opcji żeby było inaczej nawet jak się komuś wydaje że nic nie da rady i tak jak ja też twierdziłem kiedyś, to wszystko jest kwestią czasu i dawki. Finasteryd nawet 5mg i dutasteryd a nawet flutamid to cukierki przy tym leku. Ludzie się tu wypowiadają że flutamid bardzo osłabia libido itp. itd. - może u niektórych , czy większości tak ale tak naprawdę stosowany nawet w raku prostaty pozwala zachować potencje czyli nie działa tak mocno jak octan cyproteronu. Ktoś myśli że mówię głupoty oto dowód http://www.urologiapolska.pl/artykul.php?1885 - zaraz na początku tekstu jest napisane wyraźnie, a flutamid to przecież stary lek i wytestowany już na wszystkie strony. A dodam jeszcze że w PCa stosowany jest doustnie po 250mg 3x/ED a nie jak w przypadku łysienia stosują w roztworze w stężeniu ok 2% w małej ilości i zewnętrznie. To tak na marginesie bo wszedłeś na temat popędu a przecież wątek był o naturalnych sposobach na redukcję DHT . Wracając do sedna wątku odnośnie natury to jeszcze pestki dyni, len, sezam, słonecznik, soja, fasola. Medytacja i taki wewnętrzny spokój też pomaga chyba - ogólnie nie wk...anie się. Ogólnie dieta wegetariańska jest tu pomocna, nawet oleje które wymieniłem w poprzednim poście można zarówno stosowac zew. jak i pić ale nie za dużo bo sraka


Ruch wyzwolenia mieszków włosowych spod okupacji androgenów!

Łysienie łysienie to moje wkurwienie, biorę draże kokosowe, mam spokojną o to głowę.

Biorę draże kokosowe i mam włosów pełną głowę. Biorę żelki cytrynowe i mam ciągle włosy nowe. Piję także loxoniadę i łysieniu dałem radę.  

Ale i tak nie ma żadnego lepszego lekarstwa niż własne odbicie lustrzane, a w nim ''łómnisz herlajn''. Jest ''łómnisz herlajn'' to morda faluje, aż chciało by się porzucić wszystkie drażetki. Medytacja mogłaby trwać nawet kilkanaście godzin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak chcesz sobie obniżyć popęd to idziesz do seksuologa, nawijasz temat, jak masz rzeczywiście wysoki to możesz mu pomachać kut..em i przy odrobinie szczęscia dostajesz receptę na androcur. W przypadku tłumienia popędu dawka jest ustalana indywidualnie, nieraz jest to 50mg a nieraz 200mg, zazwyczaj na początku stosuje się większe dawki a później na podtrzymanie mniejsze dużo. Zapomnij że 1mg fina spowoduje drastyczny spadek popędu, ale tak, owszem jak chcesz dzielić tak jak wszyscy ''bo tak trzeba'', to fin 5mg obojętnie jakiego producenta będzie najlepszym i najtańszym rozwiązaniem. Osobiście na przestrzeni ok dwóch lat nigdy nie miałem spadku popędu od fina 5mg/ED ani od duta nawet przy 1mg/ED, fina 1mg też brałem przez 3 miechy i to w ogóle było dla mnie jak placebo ale są też tacy którzy twierdzą że dydek im prawie obumarł od fina 1mg już po zeżarciu 1 op. Od obniżania popędu jest octan cyproteronu i do tego celu jest też zatwierdzony m.in. Za nadmierne owłosienie ciała odpowiada głównie DHT ale jest to też ogólny efekt działania androgenów i predyspozycji genetycznych ku temu, bo niektórzy np. mają wysokie poziomy hormonów a nie są małpiszonami, nie każdy też łysieje nawet z ludzi którzy sobie zapodawają syntetyczne analogi teścia czy dht. CPA wytestowałem sam na sobie, uwierz to dopiero obniża popęd, zresztą bardzo dobrze działa przeciw łysieniu i na odrost włosów na głowie, powodować też może miniaturyzację i wypadanie włosów na ciele. Czyli spełniał by Twoje oczekiwania tutaj. Jak się nie boisz innych uboków a lista ich spora to próbuj. OFC legalnie od seksuologa. Każdy mięknie od tego leku nie ma opcji żeby było inaczej nawet jak się komuś wydaje że nic nie da rady i tak jak ja też twierdziłem kiedyś, to wszystko jest kwestią czasu i dawki. Finasteryd nawet 5mg i dutasteryd a nawet flutamid to cukierki przy tym leku. Ludzie się tu wypowiadają że flutamid bardzo osłabia libido itp. itd. - może u niektórych , czy większości tak ale tak naprawdę stosowany nawet w raku prostaty pozwala zachować potencje czyli nie działa tak mocno jak octan cyproteronu. Ktoś myśli że mówię głupoty oto dowód http://www.urologiapolska.pl/artykul.php?1885 - zaraz na początku tekstu jest napisane wyraźnie, a flutamid to przecież stary lek i wytestowany już na wszystkie strony. A dodam jeszcze że w PCa stosowany jest doustnie po 250mg 3x/ED a nie jak w przypadku łysienia stosują w roztworze w stężeniu ok 2% w małej ilości i zewnętrznie. To tak na marginesie bo wszedłeś na temat popędu a przecież wątek był o naturalnych sposobach na redukcję DHT . Wracając do sedna wątku odnośnie natury to jeszcze pestki dyni, len, sezam, słonecznik, soja, fasola. Medytacja i taki wewnętrzny spokój też pomaga chyba - ogólnie nie wk...anie się. Ogólnie dieta wegetariańska jest tu pomocna, nawet oleje które wymieniłem w poprzednim poście można zarówno stosowac zew. jak i pić ale nie za dużo bo sraka

 

Byłem u seksuologa w tej sprawie ok. 2 lata temu kiedy nie zauważyłem jeszcze u siebie łysienia jakoś po 22 rokiem życia. Przepisał mi lek finasteryd 5mg, a ja zamiast go brać systematycznie to po kilku dniach wyrzuciłem go do śmieci, bo bałem się jak przeczytałem w internecie, że obniżanie testosteronu może powodować dużo skutków ubocznych ,ale chyba on mnie okłamał, bo przecież finasteryd chyba nie obniża testosteronu.

Pamiętam jak musiałem jeszcze podpisać zgodę od lekarza na przyjmowanie tych leków. Później poszedłem na badanie trychologiczne jak mi włosy zaczeły wypadać i inny lekarz chciał mi przepisać ten sam lek co się zdziwiłem tylko o mniejszej dawce. Teraz żałuję. że nie wziąłem recepty. W sumie ja nie chcę być impotentem tylko obniżyć popęd do średniego poziomu, nawet jak będzie niski to spoko Chcę dać radę wejść w poważny związek i nie mieć obsesji na punkcie seksualności

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak w tak młodym wieku raczej nie dawają takich mocnych środków, ale jesteś dowodem że dostałeś fin 5mg i to od lekarza już w tym wieku. A ludzie myślą chyba że fin to trutka jakaś. Przeważnie wszystkie efekty są odwracalne nawet po kastracji farmakologicznej (a to jeszcze co innego) także z dystansem bym też podchodził do tego co np. wyznawcy strony propecia help wypisują, tylko ten paniczny lęk ludzi buduję psychę i strach przed ubokami, wielu ludzi wmawia sobie też uboki których nie ma.

Blokerami 5AR napewno zbijesz DHT zwłaszcza finem w takiej dawce w jakiej ma moc leczniczą w BPH albo dutem (a zbijanie go nie jest wcale takie łatwe jak się tu ludziom wydaję) przy okazji podniesiesz poziom wolnego T nawet o 20% przy długotrwałym stosowaniu, skoro Ci juz kiedyś seksuolog tak zapisał tego fina, to tak bierz albo duta, poziom hormonów masz wysoki a jak będa jakies poważniejsze uboki to zawsze można odstawić. Inhibitory 5AR też mogą powodować spadek libido i utratę owłosienia ciała Ziółka mogą być trochę pomocne ale ziółkami nie możliwym jest zbicie DHT na tyle by uzyskać poziom terapeutyczny - nie ważne jaki jest cel i powód zbijania DHT. Czy to łysienie AGA/MPB, Hirsutyzm, tradzik, BPH (przerost gruczołu krokowego), PCa (rak prostaty), zmiana płci, tłumienie popędu, inne stany chorobowe wysoce androgenozależne. Tylko jak w przypadku łysienia, które to jest wyśmiewane i mówione jest że to nie choroba tylko jakiś problem kosmetyczny trudno jest zdobyć poważnejsze leki ''legalnie'' z przepisu lekarza nawet na zasadzie off-label niestety. Także przeświadczenie ludzi że to nic takiego robi tu swoje! Do tego stopnia że ''wynaleźli'' lek na łysienie w postaci okrojonej dawki (nie skutecznej zresztą) finasterydu i sprzedawanie go jako św. Grala/ cudowne lekarstwo za cenę 8-krotnie wyższą od normalnych finasterydów zatwierdzonych do BPH. To tak jakby sprzedawać malucha za cenę mercedesa i jeszcze wmawiac ludziom że jest cacy, super i że mają się cieszyć że coś wogóle jest! Nie jestem jakims skrajnym przeciwnikiem ziół ale naprawdę w temacie zbijania DHT najpotężniejszego męskiego hormonu żadne ziółka nie pomogą będą jedynie skromnym dodatkiem do czegoś albo jak placebo w przypadku ludzi wierzących w zioła. Zgadzam się tez z tym co napisał jeden user w jednym z wcześniejszych postów, że uboków (przynajmniej seksualnych) nie powoduje to że substancja jest pochodzenia syntetycznego/chemicznego tylko spadek hormonu. Natomiast inne uboki od chemi mogą się pojawić np. z wątrobą bo leki chemiczne wykazują jednak pewną toksyczność, czego raczej nie będzie przy używaniu ziółek przynajmniej nie jak ktoś skrajnie nie przedawkuje tych ziółek, bóle brzucha, sraki itp.


Ruch wyzwolenia mieszków włosowych spod okupacji androgenów!

Łysienie łysienie to moje wkurwienie, biorę draże kokosowe, mam spokojną o to głowę.

Biorę draże kokosowe i mam włosów pełną głowę. Biorę żelki cytrynowe i mam ciągle włosy nowe. Piję także loxoniadę i łysieniu dałem radę.  

Ale i tak nie ma żadnego lepszego lekarstwa niż własne odbicie lustrzane, a w nim ''łómnisz herlajn''. Jest ''łómnisz herlajn'' to morda faluje, aż chciało by się porzucić wszystkie drażetki. Medytacja mogłaby trwać nawet kilkanaście godzin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Inhibitory 5AR też mogą powodować spadek libido i utratę owłosienia ciała

 

Czytałem, że jest finasteryd działa tylko na 1 typ reduktazy a dutasteryd działa równocześnie na oba typy reduktazy: I i II z czego ten pierwszy jest odpowiedzialny za nadmierne owłosienie, ale tego nie wiem może to jakieś plotki w internecie.

W końcu samo obniżenie dht powinno zmniejszyć owłosienie jak na głowie włosy zaczynają rosnąć to na ciele powinno wypadać albo się zmniejszyć. To działa na odwrót tak mi się z resztą wydaję, bo dlaczego z głowy wypadają a na ciele jeszcze bardziej rosną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...