free web hit counter Skocz do zawartości
piotrek44

Najlepszy lek na obniżenie DHT

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Od jakiegoś czasu zmagam się z łysieniem androgenowym. Niestety loxon 5% wiele mi nie pomógł. Muszę jednak coś brać na zmniejszenie DHT

 

Czytałem kiedyś, że najlepsze są leki na prostatę. Wymienia się wiele:

 

Prostatan, Prostaceum, Prostamol, Prostenal, Sterko

 

Czy lepiej kupić na receptę Proscar (5mg)??

 

Czy możecie mi napisać, które dają najlepsze efekty? Najlepszy stosunek cena/ jakość.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

 

Od jakiegoś czasu zmagam się z łysieniem androgenowym. Niestety loxon 5% wiele mi nie pomógł. Muszę jednak coś brać na zmniejszenie testosteronu.

 

Czytałem kiedyś, że najlepsze są leki na prostatę. Wymienia się wiele:

 

Prostatan, Prostaceum, Prostamol, Prostenal, Sterko

 

Czy możecie mi napisać, które dają najlepsze efekty? Najlepszy stosunek cena/ jakość.

 

Odp. brzmi: żadne z tych wymienionych, w większości to nie są to nawet leki ino suplementy diety. Oczywiście można próbować po koleji każdego z tych preparatów z zerowym lub co najwyżej z bardzo mizernym skutkiem.

 

Najlepszy stosunek cena/jakość to finasteryd 5mg (obojętnie jakiego producenta) dzielony na 5 części i nikt tutaj nie zaprzeczy.

 

Najlepszy lek na obniżenie testosteronu to octan degareliksu (antagonista GnRh pod nazwą handlową firmagon) gwarantuje spadek T o ok. 95% już na drugi dzień od rozpoczęcia leczenia - stosowany tylko w zaawansowanym raku prostaty i to nie w PL - tak dla ścisłości i ciekawości.

 

Leki takie jak finasteryd czy dutasteryd stosowane w BPH nie obniżają testosteronu w żaden sposób a nawet go podnoszą do 20% w przypadku długotrwałej terapii.

 

Temat mówi ''najlepszy lek na obniżenie testosteronu'' - zatem odpowiedziałem rzeczowo, żeby nie było że złośliwie. NIE MA ŻADNEJ MOŻLIWOŚCI ZBICIA TESTOSTERONU w jakimś znaczym stopniu terapeutycznym bez użycia leków do kastracji farmakologicznej (analogów/agonistów GnRh lub antagonistów GnRh). Nawet flutamid tego nie robi bowiem blokuje tylko receptory androgenowe i transport androgenów.

 

Jedynym lekiem żeby trochę obniżyć teścia jest octan cyproteronu (androcur) gdyż poniekąd ma wpływ (choć bardzo niewielki i przemijający) na przysadkę czyli co za tym idzie na LH i FSH. Oczywiście ma daleko bardziej idące skutki uboczne niż by się to wydawało na podstawie tego że tylko nieznacznie obniża T bo to nie tylko antyandrogen (jeden ze znanych najsilniejszych) ale i również gestagen i antygonadotrop.

 

Apropo po jaki *uj chcesz zbijać teścia? W leczeniu łysienia dozwolone jest tylko zbijanie DHT poprzez blokowanie enzymu/ów 5ar LEKAMI zwanymi dalej inhibitorami 5ar (5-alfa-reduktaza).

 

Najwyraźniej pojęcia nie masz o czym w ogóle piszesz, bo pisząc ''najlepszy lek na obniżenie testosteronu'' i wymieniając ziołowe suplementy - to z całą pewnością o tym świadczy! Dokształć się trochę zanim palniesz następną głupotę i to na miarę potęgi n-tej.

 

Nie że złośliwie tylko w dobrej wierze bo później zaś każdy nieznający się czytelnik tego będzie myślał że np. prostatan obniża teścia albo że obniżenie teścia jest kluczowe i najważniejsze w leczeniu AGA/MPB a to g***o prawda bo kluczowe i najważniejsze jest obniżenie/zbicie lub maksymalne zablokowanie DHT (wysoce aktywnej pochodnej T) jego metabolitu a nie samego T.

 

Tak, nie tylko lepiej ale najlepiej kupić proscar albo obojętnie jaki inny finasteryd 5mg i podzielić tab. na na 4 lub 5 części - wyjdzie wtedy możliwie najtaniej i możliwie najbezpieczniej w stosunku oczywiście korzyść-ryzyko, efekty to inna para kaloszy.


Ruch wyzwolenia mieszków włosowych spod okupacji androgenów!

Łysienie łysienie to moje wkurwienie, biorę draże kokosowe, mam spokojną o to głowę.

Biorę draże kokosowe i mam włosów pełną głowę. Biorę żelki cytrynowe i mam ciągle włosy nowe. Piję także loxoniadę i łysieniu dałem radę.  

Ale i tak nie ma żadnego lepszego lekarstwa niż własne odbicie lustrzane, a w nim ''łómnisz herlajn''. Jest ''łómnisz herlajn'' to morda faluje, aż chciało by się porzucić wszystkie drażetki. Medytacja mogłaby trwać nawet kilkanaście godzin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz rację gafę strzeliłem. Jednak już wcześniej doczytałem, że najlepszy jest proscar. W takim razie go zakupię dzielę na 4. Jeśli to nie pomoże to temat odpuszczam. Dziękuję za wyczerpującą odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnie najlepszym lekiem (z dostępnych) na obniżenie DHT jest dutasteryd (avodart) lub jego generyki np. dutas, duprost, dutagen, dutasteride, itp.


Ruch wyzwolenia mieszków włosowych spod okupacji androgenów!

Łysienie łysienie to moje wkurwienie, biorę draże kokosowe, mam spokojną o to głowę.

Biorę draże kokosowe i mam włosów pełną głowę. Biorę żelki cytrynowe i mam ciągle włosy nowe. Piję także loxoniadę i łysieniu dałem radę.  

Ale i tak nie ma żadnego lepszego lekarstwa niż własne odbicie lustrzane, a w nim ''łómnisz herlajn''. Jest ''łómnisz herlajn'' to morda faluje, aż chciało by się porzucić wszystkie drażetki. Medytacja mogłaby trwać nawet kilkanaście godzin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak tylko ta cena trochę wysoka. Jeśli Finasteryd jest ok to postaram się go załatwić. Już tyle kasy wydałem w różne barachło, że mam po prostu dosyć. Minoksidol niby mi pomaga ale co włos odrośnie to wypada. Coś najwyraźniej poraża cebulki. Jeśli ten Finasteryd mi nie pomoże to chyba temat oleję bo to dziura bez dna a efekty marne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak teraz zaoszczędzisz 300 zł miesięcznie to za rok dwa wydasz 15 tysięcy na przeszczep i i tak dołożysz to 300 zł co miesiąc ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak teraz zaoszczędzisz 300 zł miesięcznie to za rok dwa wydasz 15 tysięcy na przeszczep i i tak dołożysz to 300 zł co miesiąc ...

 

Adaś - 15 kzł żeby tylko, nieraz HT może wynieść nawet 150 kzł albo więcej, nawet tu na forum są tacy którzy wydali ponad ''stówę'' a i tak nie jest to w pełni satysfakcjonujące bo jeszcze by się przydalo uzupełnić przerzedzania i planują następne zabiegi. Jak się nie stosuje żadnej kuracji albo scam to jest prze*ebane żeby to powstrzymać nawet robiąc przeszczep, bo łysienie postępuje wtedy cały czas, (przeszczep to tylko przeniesienie włosów z jednego obszaru w którym jest ich dużo w inne w którym jest łysina, HT nie sprawia jakąś cudowną techniką że włosów jest więcej tylko jest to ich bardziej równomierne rozmieszczenie w skali całego obszaru owłosionej skóry tym samym tworzy się swego rodzaju iluzję - jakby łysiny nie było albo była w mniejszym stopniu - zależy od wielkości łysiny, koloru i grubości włosów i wydajności donoru), to tak w skrócie . HT nawet zmniejszy faktyczną ilość włosów bo zawsze jest jakaś strata.

 

300PLN to naprawdę kropla w morzu jak nie w oceanie w stosunku do całkowitych kosztów wydawanych na walkę z tym i maskowanie tego w niektórych przypadkach, ale każdy oczywiście sam podejmuje decyzję czy to jest dużo czy nie te przykładowe 300 PLN i czy w ogóle warto faszerować się lekami przede-wszystkim.

 

Piotrek, załóż swój temat najlepiej w dziale ''opowiedz swoją historię'' i tam zdawaj relacje ze wszystkiego związanego z tematem.


Ruch wyzwolenia mieszków włosowych spod okupacji androgenów!

Łysienie łysienie to moje wkurwienie, biorę draże kokosowe, mam spokojną o to głowę.

Biorę draże kokosowe i mam włosów pełną głowę. Biorę żelki cytrynowe i mam ciągle włosy nowe. Piję także loxoniadę i łysieniu dałem radę.  

Ale i tak nie ma żadnego lepszego lekarstwa niż własne odbicie lustrzane, a w nim ''łómnisz herlajn''. Jest ''łómnisz herlajn'' to morda faluje, aż chciało by się porzucić wszystkie drażetki. Medytacja mogłaby trwać nawet kilkanaście godzin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...