free web hit counter Skocz do zawartości
piquille

BHR Clinic, Dr Bisanga , 2500FUT+500/1000FUE|październik'16|

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Z uwagi na duży postęp łysienia u mnie w marcu pojawiłem się na konsultacjach dr Bisangi w Warszawie.

Po zbadaniu u mnie obszaru dawczego wynika że gęstość w tym rejonie to średnio 63 grafty/cm2.

Lekarz stwierdził, że jedyną możliwością jest przeprowadzenie zabiegu łączacego obie techniki Strip i FUE.

Techniką Strip pobrane zostaloby ok. 2500 graftów natomiast FUE ok 500-1000 graftów.

 

Już prawie byłem dogadany na zabieg pod koniec kwietnia, ale m.in. zamachy w Brukseli i inne zawirowania sprawiły, że nowym terminem będzie październik 2016r. .

 

Trochę o moim łysieniu:

- wiek 35 lat,

- intensywne łysienie w wieku mniej więcej 26- 27 lat (włosy dosłownie garściami były wyciągane z umywalki podczas mycia),

- obecny stan, który mam na głowie utrzymuje się od około 3-4 lat, ewentualnie bardzo powolna utrata włosów na korownie jak obserwuję ze zdjęć,

- kuracja: szampon Nizoral, witaminy. Nie mogę przemóc się jakoś do fina, ale idę we środę do lekarza po receptę, aby zweryfikować jak branie fina wpłynie na mój organizm,

- linia narysowana przez Dr na konsultacjach jest dość wysoko - i tutaj jestem z tym OK, zależy mi na odbudowie linii i względnym zagęszczeniu korony.

 

Pytanie do osób bardziej doświadczonych - co myślicie o moim przypadku łysienia i czy w/w ilość (ok. 3000-3500 graftów) będzie wystarczające do zrealizowania w/w celów?

 

Pozdrowienia!

 

01zdj.thumb.jpg.75a3dae3470c9f7888404f5600a395bf.jpg

02zdj.jpg.e1fb86a8b18fafa0b2062da7e48d6db6.jpg

03zdj.thumb.jpg.3c599439e5daa661b791f510b883d0bf.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to sie dziwie, ze Bisanga zdecydoiwal sie w ogole zrobic zabieg u CB, bo on (z tego co tutaj na forum ludzie piszą ) zazwyczaj nie podejmuje sie robienia zabiegow u osob z bardziej zaawansowaną łysiną. Byc moze masz bardzo dobre grafty - grube. Tez mi sie wydaje a raczej ejstem pewien ze 3000 - 3500 bd za mało na taki obszar, chyba że rzeczywiscie linia bedzie bardzo wysoka. W kazdym razie, skoro sie podjal, to chyba wie co robi .

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja na twoim miejscu bym sie ceszyl ze bisangi podjol sie wyzwania, wlosy u ciebie wyglondajom fatalnie jak kolwiek by tej linie nie obnizyl napewno bedzie o niebo lepjej i bedziesz zadowolony z efektu...

....tez mi sie wydaje ze malo tych graftow wyliczyl ale bisangi wie co robi i pewno ze 300 graftow jeszcze dojdzie w trakcie zabiegu jesli uda mu sie tyle wycagnac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym na twoim miejscu sięgnął po duta na pół roku i zobaczył co się dzieje ogólnie wzmocnił włosy biotyna, cynk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Duta? A nie lepszy będzie proscar? Właśnie we środę udaję się do lekarza po receptę

 

pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie avodart jest dużo lepszy i mniej skutków ubocznych, zacząłbym brać przez miesiąc 1 tabs co 2 dni, później dołącz minoxa na środek lej i zobacz czy po 2 miechach coś wyrosło jeżeli będą czarne włosy(tam gdzie masz te resztki kłaków jest szansa, że coś wyrośnie) odstaw minoxa i zobacz czy sie trzymają na samym blokerze jak przeżyją powyżej miecha na samym ducie to raczej powinieneś powstrzymać dalsze łysienie no i lepszy efekt po przeszczepie będzie, jeżeli będziesz używał minoxa będzie poprostu trochę gęściej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli doktor zadecydował 3500 grafów to powinno wystarczyć.wiadomo, że byłoby lepiej dać większość ilość,jednakże dr jest ostrożny i zachowuje donor na przyszłość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dut oczywiście lepszy od fina i w teorii i w praktyce ale niestety droższy.

 

Po dwóch miesiącach to może wyrosnąć wrzód na dupie a nie włosy na głowie na takim scalpie. Może po dwóch minutach? matias z całym szacunkiem reszta wypowiedzi ok. ale przestań się ośmieszać z tymi dwoma miesiącami nawet w tych miejscach gdzie są jeszcze resztki włosów - przecież jaki on ma stan.....? To mocne całkowite NW3,5 z przejściem na 4 do tego wiadć po skórze że łatwo nie będzie, tłusta z dużym problemem nadmiernego wydzielania sebum i nafaszerowana DHT. Łysina ta też pewnie jest długo. Do tego on ma 35 lat a nie 25 czy 18. Wiem bo miałem NW3 i wiem ile czasu zajęło na samym ducie (a brałem nawet 2 kapsy dziennie czyli 1mg) spowodowanie jakiegokolwiek odrostu - trwało to 1,5 roku może nawet a muszę powiedzieć że przed dutem brałem jeszcze propecie (fina 1mg) przez 3 miechy. Mając podobny problem (miałem NW3 i gniazdo na łbie) byłem w podobnym wieku tez jak on i nigdy właściwie przed 29-30 rokiem życia nic z tym nie robiłem to wiem jak jest trudno. Dwa trzy miechy próby to może być ewentualnie dla kogoś kto ma dobre włosy co najwyżej NW1 a fina czy duta bierze niejako profilaktycznie żeby nie było właśnie stanu NW3 albo gorszego który i tak będzie pewnie w przyszłosći tylko że ten proces się dużo spowolni bo co to jest za blokada rzędu 30-kilku procent w scalpie przy finie, nawet wysoka dawka duta tj. 2,5 mg blokuje w scalpie max 82% tylko a nie tak jak ogólnie ustrojowo że nawet 96% czy 98%.

 

Każdej kuracji bez względu jaka mocna powinno się dać przynajmniej pół roku (to i tak skrajnie krótko) a najlepiej rok lub dłużej nawet 2 lata i wiecej żeby móc oceniac efekty bo te procesy zachodzą bardzo powoli jeśli chodzi o wzrost włosa w ogóle a jeśli mowa o ''przywróceniu do życia'' tych uśpionych mieszków (nie wszystkich oczywiście bo niektóre już na pewno przestały istnieć) to ten proces trwa 10 razy wolniej jeszcze. wielu ludzi z takich ludzi co leczą to np. finem czy dutem i nie mają uboków lub przymykaja na nie oko zbyt szybko dostawia nie widząc efektów a nie oszukujmy się cudów się nie da zrobić z dnia na dzień.


Ruch wyzwolenia mieszków włosowych spod okupacji androgenów!

Łysienie łysienie to moje wkurwienie, biorę draże kokosowe, mam spokojną o to głowę.

Biorę draże kokosowe i mam włosów pełną głowę. Biorę żelki cytrynowe i mam ciągle włosy nowe. Piję także loxoniadę i łysieniu dałem radę.  

Ale i tak nie ma żadnego lepszego lekarstwa niż własne odbicie lustrzane, a w nim ''łómnisz herlajn''. Jest ''łómnisz herlajn'' to morda faluje, aż chciało by się porzucić wszystkie drażetki. Medytacja mogłaby trwać nawet kilkanaście godzin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi po 2 miechach zawsze już małe kłaki po minoxie wyrastały, ale tutaj moim zdaniem jak kolega ni ezacznie używać blokerów za 2 lata będzie miał z tyłu gniazdo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko dzięki za odp. Idę jutro do endokrynologa to poproszę o receptę na duta. Właśnie obawiam się tego ze sam przeszczep nie załatwi tematu tj samo łysienie będzie postępować. Podobno działanie tych leków tez jest ograniczone w czasie.

Może lepsza opcją jest poprostu pojechanie maszynką na zero

 

pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i teraz musisz sam sie zastanowic i podjac DECYZJE przez duże "D" . Bo jesli zrobisz sobie przeszczep przy Tw dosyc agresywnym łysieniu (w kazdym razie wlosow juz sporo straciles) to raczej do konca zycia bedziesz skazany brać juz jakies blokery Propecie albo Dutasteryd co najmniej, bo lysienie nadal bd postepowalo i po przeszczepie Ci dalej wlosy bd wypadac. Dlatego tez albo robisz przeszczep i farmakologie albo maszynka i na 0 innego wyjscia nie masz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiepsko, że masz mieć stripa. Przy FUE u Bisangi mógłbyś się spokojnie ścinać na króciótko lub nawet na łyso gdybyś jednak zdecydował się w przyszłości na maszynke.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

przemyśl decyzję o przeszczepie i farmakologii jeszcze raz, bo możesz wpaść z deszczu pod rynnę. Według mnie powinieneś m.in. przyjąć, że:

 

1. Wydasz pieniądze na HT i nie będziesz miał zadowalającego efektu

2. Po HT będziesz miał z tyłu głowy bliznę i strzyżenie na 0,5-1 mm odpadnie - pozostanie fryzura a'la Rostowski lub Szpakowski

3. Masz słaby donor, więc kolejne zabiegi raczej odpadają - chyba, że z innych części ciała

4. Kuracja nie zadziała (lub z niej zrezygnujesz) a łysienie będzie postępować dalej = "wysepki" włosów na głowie po HT + łysienie

 

Ekspertem nie jestem, ale zgadzam się z tym co napisał Antydhtor. Musisz się zastanowić, czy jesteś na to mentalnie gotowy. Życzę Ci jak najlepiej, ale jakoś tego nie widzę.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na twoim miejscu nie bralbym zadnych blokerow typu fin, dut itp bo na to moim zdaniem juz za pozno - one glownie opozniaja lysienie a efekty uboczne sa. Sam jestem obecnie po przeszczepie, jestem na finasterydzie ale zszedlem do bardzo niskiej dawki ze wzgledu na uboki, ktore z cala pewnoscia w moim przypadku wystepuja. Wiem to bo po zmniejszonej dawce jest duzo lepiej - niestety musze sie liczyc z tym ze wlosy wypadna szybciej. To moje zdanie i kazdy pewnie napisze inaczej ale z doswiadczenia na twoim miejscu zastanowilbym sie tylko nad permanentnym zalatwieniem sprawy. Np polaczenie ht z mikropigmentacja? przy strzyzeniu sie krotko. Blizna bym sie nie martwil- mozna w nia wszczepic wloski i nie widac jej (z tego co widzialem) ja stripa nie mialem ale jesli wyciagnie sie wiecej to czemu nie jesli bedzie dalo sie to pozniej zakryc. Ewentualnie sproboj fina przez rok i zobacz czy przyniesie efekty i uboki. I sam ocenisz wtedy lepiej sprawe.

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na tak dobry efekt jak tego goscia z hispani nie licz bo on mnial grube ciemne leko krecone wlosy....jesli maszynka jest dla ciebie opcija, to sie glemboko zastanow nad HT i prochami.....ale czos czuje ze nie jest ...nie siedzal bys na forum i juz dawno sie zgolil na 0 a nie zapuszczal resztki tych klakow......po HT napewno bedziesz 100 razy lepjej wyglondal niz teraz...a jesli faktycznie najgorsza z przedstawionych opcji (czyli lysienie postempuje, prochy nie dzalajom ) nadejdzie to i ta dlizne po stripie mozna zamaskowac paroma graftami......i na 0 ogolony facet tez lepjej wyglonda jak na tym czubku pare wlosow jeszcze jest ktore goli ....jak HT i dut nie zadzalajom ...to zawsze jest jeszcze mozliwosc Mikropigmentaci

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
na tak dobry efekt jak tego goscia z hispani nie licz bo on mnial grube ciemne leko krecone wlosy....jesli maszynka jest dla ciebie opcija, to sie glemboko zastanow nad HT i prochami.....ale czos czuje ze nie jest ...nie siedzal bys na forum i juz dawno sie zgolil na 0 a nie zapuszczal resztki tych klakow......po HT napewno bedziesz 100 razy lepjej wyglondal niz terat...a jesli faktycznie najgorsza z z przedstawionych opcji (czyli lysienie postempuje, prochy nie dzalajom ) nadejdzie to i ta dlizne po stripie mozna zamaskowac paroma graftami......i na 0 ogolony facet tez lepjej wyglonda jak na tym czubku pare wlosow jeszcze jest ktore goli ....jak HT i dut nie zadzalajom ...to zawsze jest jeszcze mozliwosc Mikropigmentaci

 

Taki off topic troche, sorry za pytanie mam nadzieje, ze nie odbierzesz tego jako atak. Jestes Polakiem czy uczyles sie jezyka polskiego jako obcokrajowiec?


Dut 0.5 mg E4D

CB-03-01 2% 1ml ED

Witaminy:Biotyna,Cynk,Żelazo,Wapń,Magnez,D3

Zoxin Med

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rodzicow mam z Polski ale czale zycie za granicom, przeczkole,skola,studia zawsze w innym jezyku wec moj niemecki lub Angielski jest lepszy od polskiego.....z tym ze mysle ze przy rozmowie bys moze tlko letkie akcet zauwazyl....jednak z ta polska pisownia juz jest troche gorzej

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myśle, że chłopaki wszystko fajnie Ci wyjaśnili piquille - Można by powiedzieć "tępe chuje" tylko same negatywy widzicie, no ale w sumie lepiej napisać prawdę, niż żebyś robił zabiegi za grubą forse i nie był zadowolony.

 

W twoim przypadku jak tak bardzo chcesz to myślałbym nad systemem włosów lub po prostu opitolił się na łyso, bo po HT już tego nie zrobisz, jak Ci STRIPE'm bliznę z tyłu zostawią (Pod włosami niby niewidoczna, ale jak na łysiaka będziesz chciał zgolić to i ślepy zobaczy)


24c8pok.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W życiu bym sobie nie dał zrobić stripa przy takim stanie, chyba że chcesz w najgorszym wypadku (co musisz brać pod uwagę) nosić fryzure jak jan maria rokita

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...