free web hit counter Skocz do zawartości
qwert12

Nezyr, finasteryd, chyba mam skutki uboczne

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Chciałem tylko dodać, że długotrwałe skutki uboczne po finie to nie legenda i- rzadko, bo rzadko- ale jednak potrafią istotnie pogorszyć jakość życia. Niecałe pięć lat temu byłem niemalże pewien, że propeciahelp.com to jeden wielki zbiór hipochondryków i także "spuszczałem razem z kałem wszelakie info z internetu (obojętnie z jakiej strony) o byciu eunuchem po leczeniu finasterydem".

Niestety, rzeczywistość okazała się brutalna i od czterech lat cierpię na szereg poważnych problemów zdrowotnych po finasterydzie (zaburzenia seksualne to jest jedynie drobna część z nich). Dodam, że te problemy powstały w wyniku tzw. "crash- u" systemu, powstającego w około dwa tygodnie po odstawieniu leku. Oczywiście brałem fina wedle zaleceń lekarza, podobnie zgodnie z tymi zaleceniami odbyło się odstawienie leku. Z całą pewnością można powiedzieć, że brałem go "z głową".

 

Skutki uboczne po zakończeniu kuracji są rzadkie i nie życzę ich komukolwiek z Was, jednak musicie wiedzieć, że mogą dotknąć każdego z łykających fina, a wtedy, wobec ich brutalności, największy z twardzieli na tym forum- niezależnie czy brał fina "z głową" czy też nie- raczej na pewno przeistoczy się w malutką, bezbronną dziewczynkę. Zresztą, sam kiedyś wykazywałem się dużą dozą arogancji w stosunku do skutków fina. Podobnie jak część z Was myślałem, że atletyczna sylwetka i zdrowe prowadzenie się uchroni mnie przed najgorszym.

 

A...i jeszcze dodam, że wszelkie antyestrogeny, sterydy anaboliczne, boostery teścia i inne cuda prawie nigdy na postfinasterydowców nie działają. W tej chorobie możesz mieć wyniki hormonów powyżej maksymalnych zakresów i dalej być zupełnym impotentem (przetestowane przez wielu postfinasterydowców).

 

Proponuję niektórym z Was, w szczególności Tobie antydhtor, więcej pokory wobec tego leku oraz osób mających naprawdę duże problemy po kuracji nim. Samo branie fina "z głową" nie zwalnia z możliwości wystąpienia trwałych skutków ubocznych. Osobiście przeczytałem kilka historii byłych użytkowników, u których skutki uboczne utrzymują się od +15 lat, a więc być może problem jest nieodwracalny. A co do badań, to kto miałby je przeprowadzić? FDA? Zalecam lekturę odnośnie powiązań Mercka oraz innych firm farmaceutycznych z FDA. Dla leniwych odpowiedź- nie różnią się one zbytnio od relacji FED- u z największymi bankami. Merck? Wolne żarty. Proszę poczytać o sprawie Vioxx- u, o tym jak Merck "usilnie" dążył do wyjaśnienia tej sprawy. Poza tym zapraszam na stronę www.pfsfoundation.org, tam masz opisanych kilka badań nt. szkodliwości działań fina, które aktualnie się toczą i których sfinalizowanie jest znacznie utrudnione wobec braków środków.

 

Wracając jeszcze do ludzi spod znaku propeciahelp.com, to w ciągu czterech lat rozmawiałem z kilkudziesięcioma osobami z tej strony. Nie spotkałem tam ani jednego hipochondryka. Fakt, dużo jest tam ludzi wkurzonych, zdesperowanych, zagubionych, ale wszyscy moi rozmówcy okazali się rozsądnymi facetami (nie różniącymi się od osób na tym forum), które kiedyś szukały remedium na łysienie u lekarzy i na forach, a które później, w rzeczywistości postfinasterydowej, zaczęły prowadzić wojnę o powrót do zdrowia. My tylko chcemy tak jak Wy cieszyć się zdrowiem seksualnym oraz ogólnym. Różni nas od Was jedynie to, że w większości z nas życie spuściło w***dol poprzez skutki uboczne fina. Poza walką o powrót do zdrowia oraz brak troski o włosy jesteśmy takimi samymi ludźmi.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cześć,

 

Chciałem tylko dodać, że długotrwałe skutki uboczne po finie to nie legenda i- rzadko, bo rzadko- ale jednak potrafią istotnie pogorszyć jakość życia. Niecałe pięć lat temu byłem niemalże pewien, że propeciahelp.com to jeden wielki zbiór hipochondryków i także "spuszczałem razem z kałem wszelakie info z internetu (obojętnie z jakiej strony) o byciu eunuchem po leczeniu finasterydem".

Niestety, rzeczywistość okazała się brutalna i od czterech lat cierpię na szereg poważnych problemów zdrowotnych po finasterydzie (zaburzenia seksualne to jest jedynie drobna część z nich). Dodam, że te problemy powstały w wyniku tzw. "crash- u" systemu, powstającego w około dwa tygodnie po odstawieniu leku. Oczywiście brałem fina wedle zaleceń lekarza, podobnie zgodnie z tymi zaleceniami odbyło się odstawienie leku. Z całą pewnością można powiedzieć, że brałem go "z głową".

 

Skutki uboczne po zakończeniu kuracji są rzadkie i nie życzę ich komukolwiek z Was, jednak musicie wiedzieć, że mogą dotknąć każdego z łykających fina, a wtedy, wobec ich brutalności, największy z twardzieli na tym forum- niezależnie czy brał fina "z głową" czy też nie- raczej na pewno przeistoczy się w malutką, bezbronną dziewczynkę. Zresztą, sam kiedyś wykazywałem się dużą dozą arogancji w stosunku do skutków fina. Podobnie jak część z Was myślałem, że atletyczna sylwetka i zdrowe prowadzenie się uchroni mnie przed najgorszym.

 

A...i jeszcze dodam, że wszelkie antyestrogeny, sterydy anaboliczne, boostery teścia i inne cuda prawie nigdy na postfinasterydowców nie działają. W tej chorobie możesz mieć wyniki hormonów powyżej maksymalnych zakresów i dalej być zupełnym impotentem (przetestowane przez wielu postfinasterydowców).

 

Proponuję niektórym z Was, w szczególności Tobie antydhtor, więcej pokory wobec tego leku oraz osób mających naprawdę duże problemy po kuracji nim. Samo branie fina "z głową" nie zwalnia z możliwości wystąpienia trwałych skutków ubocznych. Osobiście przeczytałem kilka historii byłych użytkowników, u których skutki uboczne utrzymują się od +15 lat, a więc być może problem jest nieodwracalny. A co do badań, to kto miałby je przeprowadzić? FDA? Zalecam lekturę odnośnie powiązań Mercka oraz innych firm farmaceutycznych z FDA. Dla leniwych odpowiedź- nie różnią się one zbytnio od relacji FED- u z największymi bankami. Merck? Wolne żarty. Proszę poczytać o sprawie Vioxx- u, o tym jak Merck "usilnie" dążył do wyjaśnienia tej sprawy. Poza tym zapraszam na stronę http://www.pfsfoundation.org, tam masz opisanych kilka badań nt. szkodliwości działań fina, które aktualnie się toczą i których sfinalizowanie jest znacznie utrudnione wobec braków środków.

 

Wracając jeszcze do ludzi spod znaku propeciahelp.com, to w ciągu czterech lat rozmawiałem z kilkudziesięcioma osobami z tej strony. Nie spotkałem tam ani jednego hipochondryka. Fakt, dużo jest tam ludzi wkurzonych, zdesperowanych, zagubionych, ale wszyscy moi rozmówcy okazali się rozsądnymi facetami (nie różniącymi się od osób na tym forum), które kiedyś szukały remedium na łysienie u lekarzy i na forach, a które później, w rzeczywistości postfinasterydowej, zaczęły prowadzić wojnę o powrót do zdrowia. My tylko chcemy tak jak Wy cieszyć się zdrowiem seksualnym oraz ogólnym. Różni nas od Was jedynie to, że w większości z nas życie spuściło w***dol poprzez skutki uboczne fina. Poza walką o powrót do zdrowia oraz brak troski o włosy jesteśmy takimi samymi ludźmi.

 

Pozdrawiam

 

Wzruszające aż się popłakałem i nie wiem czy to skutek czytania tej historii czy ubok od fina a może od octanu ?

Na prawdę dawno nie płakałem już chyba ze 20 lat.

 

Zanalazł się następny co pierdo*i że od brania fina można zmienić płeć. Brawo, to jeszcze lepsze niż bycie eunuchem - niech to Merck dopisze do ulotek propecii ale tylko propecii !

 

Pokory ? Pokory to teraz nabiera dihydrotoksyna akurat u mnie.

 

Jak już jesteś taki obeznany to może przytoczysz wypowiedź tego kolesia któremu fiut obumarł a później w następstwie tego odleciał, a to wszystko w skutek brania propecii - bo gdzieś to kiedyś czytałem ale nie mogę sobie przypomnieć już gdzie a nie chcę mi się tego szukać.

 

No wiesz mnie to trochę dziwi bo mi ku**s jeszcze staje (i czasami *ebać mi się chce nawet choć bardzo rzadko ostatnio) mimo kuracji i leków których używam, także na prawdę to dla mnie bardzo dziwne że ktoś ma stałą impotencje po krótkotrwałym braniu wypierdku dawki leczniczej substancji czynnej o nazwie finasteryd.

 

Pisząc wczesniej ''mientki'' napisałęm to specjalnie a na myśli wcale nie miałem twardzieli tylko fizycznie ale również psychiczne.

 

Owszem ten lek jak i inne o tym samych mechaniźmie działania nie mówiąc o poważniejszych lekach nie są dla wszystkich, nie są dla ''mientkich'' fizycznie ani tym bardziej psychicznie.

 

A wiesz, mnie się nie da złamać i choćby dydek całkiem przestał działać to się nie pochlastam z tego powodu ani płakać nie będę.


Ruch wyzwolenia mieszków włosowych spod okupacji androgenów!

Łysienie łysienie to moje wkurwienie, biorę draże kokosowe, mam spokojną o to głowę.

Biorę draże kokosowe i mam włosów pełną głowę. Biorę żelki cytrynowe i mam ciągle włosy nowe. Piję także loxoniadę i łysieniu dałem radę.  

Ale i tak nie ma żadnego lepszego lekarstwa niż własne odbicie lustrzane, a w nim ''łómnisz herlajn''. Jest ''łómnisz herlajn'' to morda faluje, aż chciało by się porzucić wszystkie drażetki. Medytacja mogłaby trwać nawet kilkanaście godzin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

antydhtor,

 

kuśka mi już dawno opadła, a czytając twoje posty dodatkowo opada teraz szczęka. Nie będę się wdawać z Tobą w dyskusję, jesteś po prostu idiotą z przerośniętym ego. Dorośnij niezłomny rycerzu...klawiatury. EOT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Moim zdaniem są 2 opcje co do trwalej impotencji:

1. Fina bierze staruszek, któremu i tak już ledwo co kuśka staje i jest przewrażliwiony.

2. Fin sprawia że gościu potrzebuje większych bodźców do wzwodu i takie czeste walenie pały przy mocnych bodźcach daje ten efekt.

 

Jeżeli hormony są w normie to nie ma możliwości aby oręż nie stał. Doprowadzić do tego może tylko znieczulenie na słabe bodźce.

Nikomu nie chce nic zarzucić, czekam na obalenie

 

Z góry przepraszam jeżeli uraziłem jakiegoś amatora częstego "czepania dywanu o kant stołu".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
antydhtor,

 

kuśka mi już dawno opadła, a czytając twoje posty dodatkowo opada teraz szczęka. Nie będę się wdawać z Tobą w dyskusję, jesteś po prostu idiotą z przerośniętym ego. Dorośnij niezłomny rycerzu...klawiatury. EOT.

 

Gratuluję. Jeżeli ktoś będzie miał nadal sprawnego kut*sa choćby w takim stopniu jak ja po takiej kuracji jak moja i po tak długim czasie będzie się mógł ze mną mierzyć, jeżeli ktoś będzie miał mniejsze uboki ode mnie po takiej samej kuracji jak moja i tak samo długo trwającej to przyznam wtedy że jestem pi*da! I również nie będe płakał z tego powodu że nią będę.

 

Przyznaję moje ego jest nie do pojęcia przez wielu ale w sumie całe życie dobrze na tym wychodzę i bardzo mi to pomaga w pracy jak i w życiu codziennym. Bo wszyscy wiedzą że u mnie żartów nie ma żadnych. Obojętnie czego dotyczy temat.

I nigdy nie rzucam słów na wiatr. Apropo ja już może przerosłem a nie tylko dorosłem, mam 33 lata i nie jestem jakimś chłpaczkiem 18 letnim.

 

Apropo idiotów to zawsze świat czerpał od nich pomysły a każdy uczony (czy nie uczony) który coś odkrył na początku był zawsze okrzyknięty idiotą.

 

Także dziękuję bo bardzo mi to schlebia.


Ruch wyzwolenia mieszków włosowych spod okupacji androgenów!

Łysienie łysienie to moje wkurwienie, biorę draże kokosowe, mam spokojną o to głowę.

Biorę draże kokosowe i mam włosów pełną głowę. Biorę żelki cytrynowe i mam ciągle włosy nowe. Piję także loxoniadę i łysieniu dałem radę.  

Ale i tak nie ma żadnego lepszego lekarstwa niż własne odbicie lustrzane, a w nim ''łómnisz herlajn''. Jest ''łómnisz herlajn'' to morda faluje, aż chciało by się porzucić wszystkie drażetki. Medytacja mogłaby trwać nawet kilkanaście godzin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Milion skutków odczuwasz ... a może jakieś konkrety co się dzieje z Tw ciałem? Bo pisanie że masz wiele skutków ubocznych nie daje nam żadnych przykładów. Konkrety Panie. Konkrety prosimy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Deniak, ja Cię bardzo szanuję chociażby z forum HLT jednak napisałeś głupotę że wszystko albo nic bo FINASTERYD (mniej już nawet istotne w jakiej dawce) jest w stanie zablokować maksymalnie do ok. 70% 5AR-DHT ogólnie systemowo TYLKO, zatem to nie jest tak że działa wszystko albo nic, bo dużo jeszcze zostaje DHT jednak.

 

Nie pisałem o ilości blokowanej DHT, znam te liczby:) Na tę chwilę nie wiemy CO jest przyczyną uboków po finie, o ile dobrze wiem, to aktualna teoria mowi o kombinacji przetrzebienia DHT z organizmu i genetycznej "podatności" na uboki osoby stosujacej fina. "Wszytsko albo nic" napisałem w tym sensie, ze jezeli standradowo zablokujesz te 70% DHT w swoim organizmie (wymagane dla "kosmetycznej efektywności" fina) a jestes w grupie podatnych na uboki czy "crash" to go doświadczysz. Dłogofalowo 0,2mg dziennie blokuje niemal tyle samo DHT co 5mg i wedle oceny efektywnosci o ile pamiętam jest zaledwie 20% gorsza w ilości odzyskanych włosów - "zaledwie" bo wizualnie będzie to marginalnie lepszy efekt, zwazywszy na fakt, że dla 99,99% ludzi fin nie jest lekiem który przywróci NW0 z NW3.

 

Antydhtor zartowałes, ze "Zanalazł się następny co pierdo*i że od brania fina można zmienić płeć", tak pół żartem a pół serio finasteryd w ilości 5mg dzienie jest jednym z 5-6 leków w stacku męzczyzn zmienijaących płeć. Szukałem i nie mogę znaleźc linku na potwierdzenie (chyab to było na wiki) ale prosze o wiarę an słowo:)

 

Moim zdaniem są 2 opcje co do trwalej impotencji:

1. Fina bierze staruszek, któremu i tak już ledwo co kuśka staje i jest przewrażliwiony.

2. Fin sprawia że gościu potrzebuje większych bodźców do wzwodu i takie czeste walenie pały przy mocnych bodźcach daje ten efekt.

 

Jeżeli hormony są w normie to nie ma możliwości aby oręż nie stał. Doprowadzić do tego może tylko znieczulenie na słabe bodźce.

Nikomu nie chce nic zarzucić, czekam na obalenie

 

Z góry przepraszam jeżeli uraziłem jakiegoś amatora częstego "czepania dywanu o kant stołu".

 

Tu tez nie wszystko jest takie łatwe i oczywiste. Istnieje pozytywna korelacja miedzy ilościa tescia i jakością wzwodu. Problem w tym, ze mniejsza ilość DHT w organiżmie, to z automatu wyższy testosteron! W związku z tym, goście po 30stce którzy wezma fina powinni zamieniac sie w jurnych buhajów. Niestety na forach masz różny obraz, jest dużo relacji zaniepokojonych MLODYCH męzczyzn, którzy traca siłe erekcji i odzyskują ja po odstawnieu. Placebo? W pewnych przypadakch na pewno, ale nie bądźmy naiwni, w jakiś spoósb fin wpływa na jakośc erekcji. Może istnieje koneksja ze zubozoniem neurosteroidu allopregnanolonu? Fin jest na półkach kilkadziesiąt lat, ale wiele rzeczy nei wiemy i prawdopodbnie zostaną w sferze domysłów.

 

Koniec końców decyzja o wzięciu fina jest powazna i kazdy powinienie ją przemyślec dobzre i przedewszytskim szukac wiedzy i informacji na ten teamt, wyrobić sobie własne zdanie. W mojej filzofoii w naturze nic nie ginie. Na kazdego gościa, którego super efektowny odrost zobaczymy na forach przypdanie gośc, który spędzi zycie w depresji z gumowatą kuciapką. Ot taka (nie)sprawiedliwość...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, teraz jest rzeczowo napisane.

Nigdy nie mówiłem nigdzie że fin to lek nie powodujący uboków na 100% tylko że sam ich nie miałem a na tle innych mocniejszych wypada jak cukierek.

 

A co do tego;

''Antydhtor zartowałes, ze "Zanalazł się następny co pierdo*i że od brania fina można zmienić płeć", tak pół żartem a pół serio finasteryd w ilości 5mg dzienie jest jednym z 5-6 leków w stacku męzczyzn zmienijaących płeć. Szukałem i nie mogę znaleźc linku na potwierdzenie (chyab to było na wiki) ale prosze o wiarę an słowo:)''

 

Nie muszę Ci wierzyć bo to wiem! Owszem fin 5mg jest jednym z leków pomagających zmienić płeć osób ts mtf. Jednak zatwierdzony oficjalnie do leczenia BPH a o tym się nawet nie wspomina na ulotkach, dlatego muszę trochę postraszyć tutaj ludzi tym bo nawet skoro 0,2mg czy 1mg fina działa na prawie takim samym poziomie co 5 mg to i pod kątem zmiany płci również a nie tylko pod kątem prostaty czy włosów

 

Nie musisz mi nic udowadniać bo znam tematy o tym, wiem doskonale jakie leki są używane w tym celu i wiem jak działają w praktyce nawet na własnej skórze bo wkońcu ich używam.

Biorę w sumie prawie pełen asortyment takich leków (jedne w dużych dawkach i inne w małych), biorę juź takie combo jak dla ts mtf od prawie 8 miesiecy a cpa od ponad 13-u. I nadal nie zmieniła mi się płeć a jak zacznie to dopiero wtedy odstawię.

Cóż żeby odzyskać większość włosów z NW III czy gorszego stanu niestety trzeba na chwilę zmienić płeć jakby to co niektórzy określili a później można to próbować utrzywywać samym finem, dutem i innym k....stwem stosowanym miejscowo na łeb. Do tego HT i powinno być dobrze - taki właśnie mam plan a transgenderem oczywiście nie jestem i jakby mi ktoś z 10 lat temu powiedział że będę brać takie leki to kazałbym mu się *ebnąć w łeb i to czymś ciężkim a nie gołą ręką. A tematy trans nie po to studiowałem żeby się nim stać tylko żeby wiedzieć jak się nim nie stać ! Żeby m.in.wiedzieć jak co działa i mieć pojęcie jak to jest u takich ludzi w praktyce, żeby wiedzieć po jakim czasie nasila się działanie itd. I tak wiem np. że estradiol działa na wzrost cycków po ok pół roku dlatego wiem kiedy go odstawić (co też niedługo zrobię) żeby nie kusić losu dalej. Nie tylko przestudiowałem tematy ts mtf ale również ftm bo są pomocne rownież np. w tym żeby wiedzieć jak przeciwdziałać cyckom albo je maskować i ogólnie ubokom hardcorowych kuracji.

 

TAK TAK FINASTERYD JEST JEDNYM Z LEKÓW STOSOWANYCH W ZMIANIE PŁCI LUDZI TRANS MALE TO FEMALE I NIECH KAŻDY MA TO NA UWADZE !!! Zanim weźmie się za branie tego leku i mało ważne w jakiej dawce


Ruch wyzwolenia mieszków włosowych spod okupacji androgenów!

Łysienie łysienie to moje wkurwienie, biorę draże kokosowe, mam spokojną o to głowę.

Biorę draże kokosowe i mam włosów pełną głowę. Biorę żelki cytrynowe i mam ciągle włosy nowe. Piję także loxoniadę i łysieniu dałem radę.  

Ale i tak nie ma żadnego lepszego lekarstwa niż własne odbicie lustrzane, a w nim ''łómnisz herlajn''. Jest ''łómnisz herlajn'' to morda faluje, aż chciało by się porzucić wszystkie drażetki. Medytacja mogłaby trwać nawet kilkanaście godzin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Było też sporo pytań na temat tego czy da się mieć dobrą sylwetkę i czy ogólnie wpływa to na efekty ćwiczeń silowych

 

http://www.hairlossexperiences.com/forum3/3323-1.html

 

Swoją drogą ciekawy przypadek, bo fin zadziałał na niego rewelacyjnie, co można zobaczyć w tym temacie

 

http://www.hairlosstalk.com/interact/sh ... arting-fin)

 

Koleś bierze fina od paru lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak niektorzy wchodza juz w pewien wiek okolo 30 i nie ruszają się i biorą przykładowo fina i zaczyna się tycie poprostu z nieróbstwa i nie pracowania nad sobą , winnę zwala się na fina np

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak niektorzy wchodza juz w pewien wiek okolo 30 i nie ruszają się i biorą przykładowo fina i zaczyna się tycie poprostu z nieróbstwa i nie pracowania nad sobą , winnę zwala się na fina np

 

Dokladnie, zawsze winowajce sie znajdzie a swoje lenistwo zostanie zamaskowane:)


Dut 0.5 mg E4D

CB-03-01 2% 1ml ED

Witaminy:Biotyna,Cynk,Żelazo,Wapń,Magnez,D3

Zoxin Med

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Prawda jest taka, że z wiekiem organizm zwalnia i osoba, która zawsze była chuda i nie dbała o swoją sylwetkę, prawdopodobnie przytyje z wiekiem...

Po prostu czas ruszyć dupę i zadbać o zdrowie, żeby się nie poruszało jak paralityk na starość...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...