free web hit counter Skocz do zawartości
Pawel81

Avodart 0,5 mg nasilenie wypadania włosów.

Rekomendowane odpowiedzi

Na wstępie proszę moderatora o usunięcie mojego wątku z wczoraj o tytule Avodart 0,5mg w tym samym dziale. Teraz do rzeczy; koledzy miał ktoś po Avodarcie 0,5mg x1 na 5 dni nasilenie wypadania włosów??? Z łysieniem walcze od 10 lat, przed 2 msc zdecydowałem się dopiero na bloker w postaci dutasterydu w dawce i dawkowaniu opisanym powyzej. Do tej pory miałem problem jedynie z tonsurą...w tym tygodniu przerzedził mi sie strasznie przód. Mam nawet prześwity i problem z uczesaniem. Łysienie do tej pory postępowało baaardzo wolno. Dodam, ze mam 35 lat. Czy to moze tylko przejsciowy etap i szok dla organizmu po zmniejszeniu poziomu DHT??? CZEKAĆ, ODSTAWIĆ???!!!Proszę o pomoc i wszelkie sugestie bo jestem załamany....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Sprawa 1. Odpowiedz sobie szczerze czy nie jest tak, że 2 miesiące wczesniej zauwazyles spore pogorszenie w ostatnich tygodniach, miesiącach i dlatego zdecydowałeś się na Avodart. . Osobiście wydaje mi się to możliwe, bo skoro nie brałeś blokera przez 10 lat to zazwyczaj w takich właśnie okolicznościach ludzie nagle decydują się na ich branie. Twoje pogorszenie wynikać więc może nie z tego,że bierzesz Avodart tylko z akceleracji łysienia, która nastąpiła wcześniej.

 

Sprawa 2. 2 miesiące (a powinniśmy tu mówić o jeszcze krótszym okresie - bo proces ten już trwa od jakiegośc czasu) to dość krótko dla Avodartu. Całkowite ładowanie Avodartem wynosi jakieś 6 tygodni i dotyczy to dht w surowicy - reakcja na włosach będzie jeszcze bardziej opóźniona.

 

Sprawa 3. Chyba nikt kompetentnie jeszcze nie stwierdził i dowiódł, że obniżanie poziomu DHT może powodować przyspieszenie wypadania włosów. O ile wiem , nikt jeszcze nie wytłumaczył takiego mechanizmu. Nie twierdzę, że coś takiego nie istnieje - nie ma to jednak jeszcze żadnego pewnego merytorycznego uzasadnienia. W necie rzeczywiście krążą historie jakoby komuś stan się pogorszył itd - osobiście nie wykluczam, że tak jest - jednak nie buduję na tym mojego przekonania co do reguły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za zainteresowanie tematem kolego. Na 100% zaczeło się to na dniach...a avodart zacząłem dopiero brac 2 msc nie ze względu na zaostrzenie łysienia tylko z racji na napływ wiedzy w tym temacie, która pozyskałem na forum. Od nie dawna korzystam z forum i własnie tu dowiedziałem się o koniecznosci stosowania blokera. Gdzies czytałem na forum, ze po avodarcie tak moze się dziać, ale nie mogę odnaleźć wątku i dlatego szukam potwierdzenia zakładając nowy temat. Tak jak pisałem wczesniej od 10 lat do tej pory łysienie przebiegało bardzo powoli i cały "przód" miałem zachowany. Na tonsure stosuje nanogen i praktycznie problemu nie było widać...teraz jest lipa i mega załamka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stosuj dalej po min 6 misiacach bedziesz wiedzial czy pomoglo czy zaszkodzilo. Za krotko, zeby cokolwiek stwierdzic szczegolnie stosujac duta, ktory jest jak "żółw".


Dut 0.5 mg E4D

CB-03-01 2% 1ml ED

Witaminy:Biotyna,Cynk,Żelazo,Wapń,Magnez,D3

Zoxin Med

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No własnie nie wiem co robić, trochę się wystraszyłem i mam dylemat. Gdzies kiedys na forum czytałem, ze tak moze być....ale nie pamietam dokładnie. Stosuje tez Nanogen i tu moje pytanko: czy Nanogen moze ograniczać dostęp powietrza do włosów osłabiając ich strukturę? A odnosnie duta to nie mam innych problemów tzn uboków związanych z libido itd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raz na 5 dni ? to w ogóle zadziała ? avodart brany codziennie zaczyna działać w 100% dopiero po miesiącu. Ja bym zwiększył dawkę masz uboki jakieś ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
raz na 5 dni ? to w ogóle zadziała ? avodart brany codziennie zaczyna działać w 100% dopiero po miesiącu. Ja bym zwiększył dawkę masz uboki jakieś ?

 

Czym niby stwierdzasz, ze ma nie dzialac? Dut brany co 5-7 dni dziala i to lepiej niz fin brany codziennie(wedlug badan).


Dut 0.5 mg E4D

CB-03-01 2% 1ml ED

Witaminy:Biotyna,Cynk,Żelazo,Wapń,Magnez,D3

Zoxin Med

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie wiem dlatego zapytałem nie słyszałem aby ktoś brał raz na 5 dni.

 

To slabo czytasz forum to i nie tylko. Dut brany co 4-5 dni jest bardzo popularny na calym swiecie nie od dzis.


Dut 0.5 mg E4D

CB-03-01 2% 1ml ED

Witaminy:Biotyna,Cynk,Żelazo,Wapń,Magnez,D3

Zoxin Med

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego nasilone wypadanie włosów wynika z tego że po odstawieniu finasterydu gwałtownie wzrosł poziom DHT w organizmie. Dut żeby osiągnąć maksymalną blokadę DHT potrzebuje być zażywany min. 14 dni na początku niestety zupełnie jest nieskuteczny dlatego dobrze byłoby wraz z nim stosować fina i stopniowo przesiadać się na ten lepszy bloker. Ja miałem podobny przypadek i biorę obecnie dut 0,5 mg codziennie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
są jakieś wyniki badań pokazujące efekty takiego brania ?

 

viewtopic.php?f=22&t=61

 

nie wydaje mi się aby to ukazywało skuteczność brania duta raz na 5 dni tylko pokazana jest na wykresie dawka 0,1 duta. Z tego co wiem duta wydala się razem z resztą od tylca więc aby działał przy braniu raz na 5 dni ktoś musiałby mieć bardzo słabą przemianę materii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolego nasilone wypadanie włosów wynika z tego że po odstawieniu finasterydu gwałtownie wzrosł poziom DHT w organizmie. Dut żeby osiągnąć maksymalną blokadę DHT potrzebuje być zażywany min. 14 dni na początku niestety zupełnie jest nieskuteczny dlatego dobrze byłoby wraz z nim stosować fina i stopniowo przesiadać się na ten lepszy bloker. Ja miałem podobny przypadek i biorę obecnie dut 0,5 mg codziennie.

 

Ewentualnie zamiast fina RU/CB i bedzie jeszcze lepiej.

 

-- 11 maja 2016, 0:07 --

 

są jakieś wyniki badań pokazujące efekty takiego brania ?

 

viewtopic.php?f=22&t=61

 

nie wydaje mi się aby to ukazywało skuteczność brania duta raz na 5 dni tylko pokazana jest na wykresie dawka 0,1 duta. Z tego co wiem duta wydala się razem z resztą od tylca więc aby działał przy braniu raz na 5 dni ktoś musiałby mieć bardzo słabą przemianę materii.

 

Wlasnie tobie sie nie wydaje a fakty sa inne.


Dut 0.5 mg E4D

CB-03-01 2% 1ml ED

Witaminy:Biotyna,Cynk,Żelazo,Wapń,Magnez,D3

Zoxin Med

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytalem dzisiaj ulotke od avodartu , bo chcialem zobaczyc czy jest tam cos nt. bezsennosci, bo wiem, ze gdzies czytalem czy to fin,dut czy ru moze to powodowac a od 4 dni niestety mnie to meczy(niekoniecznie obwiniam o to duta, bo wiadomo, ze moze byc setki innych przyczyn)- (ulotke czytalem dawno temu i tego wszystkiego jeszcze nie bylo, widac ciagle cos dodaja)

http://leki.lekmed.net/avodart/ulotka.html


Dut 0.5 mg E4D

CB-03-01 2% 1ml ED

Witaminy:Biotyna,Cynk,Żelazo,Wapń,Magnez,D3

Zoxin Med

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to tak jakby powiedziec, ze po wypiciu flachy wysikasz sie i bedzie 0,0% albo ze jak wypalisz fajki to przewietrzysz sie to nikotyna sie ulotni, a przeciez calkowite oczyszczanie pluc trwa latami jesli jestes biernym palaczem. Nie wiem jak z avodartem, ale kiedys pamietam nawet jak chcialem zrobic badania i mi pwiedieli ze na 2 tyg przed musze odstawic leki chodzilo wtedy o terbinafine.

 

jak dlugo bierzesz avodart angel?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak dlugo bierzesz avodart angel?

 

Od kwietnia 1x na tydzien, od okolo 2-3 miesiecy przeszedlem na co 4dni.


Dut 0.5 mg E4D

CB-03-01 2% 1ml ED

Witaminy:Biotyna,Cynk,Żelazo,Wapń,Magnez,D3

Zoxin Med

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jak tam Pawel, powiększyło Ci się to przerzedzenie czy dut coś zahamował? Miał ktoś może po avodarcie spadek koncentracji, senność i spowolniony napęd (nie popęd)? Ja łyknąłem 2 tabletki w odstępie 4 dni i już zacząłem takie coś odczuwać. Mam nadzieję, że organizm się przyzwyczai i ten efekt minie. Jeśli nie, spróbuję zwiększyć przerwę między tabletkami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...