free web hit counter Skocz do zawartości
dar3ko

Testosteron a łysienie

Rekomendowane odpowiedzi

Zrobiłem sobie wyniki badań testosteronu i wyszedł on jakieś 15% powyżej górnej granicy

 

Zakres referencyjny jest od 8 do 30 a mi wyszło 35.79.

 

Czy podwyższony testosteron może mieć wpływ na łysienie? Jak można go obniżyć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zrobiłem sobie wyniki badań testosteronu i wyszedł on jakieś 15% powyżej górnej granicy

 

Zakres referencyjny jest od 8 do 30 a mi wyszło 35.79.

 

Czy podwyższony testosteron może mieć wpływ na łysienie? Jak można go obniżyć?

 

Wykastrować się.

 

Dobra, a teraz poważnie. Owszem podwyższony T może niekorzystnie wpływać na łysienie to chyba oczywiste.

 

Jak można go obniżyć? - Nie można w sumie!!! Jeżeli ''ćpasz'' jakieś anabole to odstaw, jeżeli masz taki wysoki poziom z natury to nic z tym nie zrobisz nie ingerując poważnymi leki albo nie kastrując się - nie ma na to żadnej możliwości innej.

 

Jak bierzesz anabole to przestań, przestań też nap..lać giry na siłce. Niektóre chasze mogą ponoć nieznacznie go obniżać ale w żadnym znaczącym stopniu, zwałasza jak masz taki wysoki poziom. Starać się ograniczać adrenalinę bo adrenalina bierze udział w syntazie testosteronu. I wiecej nic się nie da zrobić bez leków.

 

A jeśli chodzi o leki to jedyny lek który potrafi nico obniżyć T (w niewielkim stopniu) to octan cyproteronu, niestety to też antygonadotrop i zatrzymanie spermatogenezy murowane. Oraz inne uboki związane z działaniem antyandrogennym bo jest to bloker receptorów dla T i DHT.

Można też obniżyć lekami do kastracji farmakologicznej (analogi GnRh lub antagoniści) ale metoda ta obniży za bardzo, czyli o przynajmniej 90%-95% czyli efekty podobne do kastracji prawdziwej (orchiektomi). Są jeszcze inne sposoby z użyciem chemi ale jeszcze bardziej dotkliwe w skutkach.

Nie ma takiej możliwości żeby obniżyć naturalny endogenny teść o np. 30%. Używanie inhibitorów 5AR jak fin i dut, obniży DHT ale podniesie jeszcze bardziej T. Jednak jeśli o łysienie androgenowe chodzi to inhibitory 5AR odgrywają zawsze kluczową i najważniejszą rolę, bez względu na różnorodność i intensywność reszty kuracji (wyjątek gdy są stosowane jeszcze mocniejsze leki o innym mechaniźmie działania).


Ruch wyzwolenia mieszków włosowych spod okupacji androgenów!

Łysienie łysienie to moje wkurwienie, biorę draże kokosowe, mam spokojną o to głowę.

Biorę draże kokosowe i mam włosów pełną głowę. Biorę żelki cytrynowe i mam ciągle włosy nowe. Piję także loxoniadę i łysieniu dałem radę.  

Ale i tak nie ma żadnego lepszego lekarstwa niż własne odbicie lustrzane, a w nim ''łómnisz herlajn''. Jest ''łómnisz herlajn'' to morda faluje, aż chciało by się porzucić wszystkie drażetki. Medytacja mogłaby trwać nawet kilkanaście godzin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...