free web hit counter Skocz do zawartości
nobody90

23 lata i duży placek z tyłu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam 23 lata i mam pecha dotyczącego łysienia anrdogenowego. Po wyleczeniu trądziku młodzieńczego w wieku 18 lat mogłem pocieszyć się wkońcu wmiarę zdrowym wyglądem 2 lata. W wieku 20 włosy zaczeły mi wypadać jak po chemioterapii -garściami. Nigdy nie miałem długich włosów i zawsze widziałem że wypada ich sporo ale zawsze bilans był raczej dodatni.

Niektórzy znajomi śmieją się że włosy powędrowały poprostu w inne miejsce - zapuściłem zarost z powodu że irytowało mnie codzienne golenie.

 

O ile z czubkiem głowy nie przejmuje się zbytnio bo to tylko wysokie czoło e przed tym się nie ucieknie chyba że przeszczep (za młody jestem jeszcze) to braki włosów na czubku głowy chciałbym cofnąć ile to możliwe.

 

Ogólnie leczenie zaczełem koło 20-21 roku z początku na NFZ:

Loxon 2% a następnie 2x loxon 5%. Kurację musiałem przerwać ze względu że zaczeły się u mnie bardzo poważnie objawiać skutki ubocznie.

 

Następnie znalazłem klinikę w warszawie która strasznie tnie na swoich brandowanych preparatach ale ogólnie zauważyłem poprawę kondycji mieszków włosowych. Niestety nie mam jak tego zweryfikować ale

jeżeli nie zrobi to problemu prosiłbym o tym czy dane leki mogły pomóc czy tylko nabrałem się na chwyt marketingowy:

DSD De Luxe Capixyl 3.4.4

Dixidox de luxe lotion forte 3.4

Dixidox de luxe peeling 1.3 - peeling teraz raz na 2 tygodzinie

Szampon: radical na zmianę z , czasami raz w tygodniu łagodny szampon ziołowy przeciwłupieżowy.

Dodatkowo rolowanie włosów rolerem po myciu- to akurat nawet polubiłem

 

Została mi zaproponowana mezoteriapia (5x wykonałem 4x) której skutkiem były takie że dotychczasowe włosy stały się ładne i lśniące oraz przybrały barwę ciemniejszą jakbym był po farbowaniu. Niestety nie pomogło odnośnie wzrostu nowych włosów.

 

Teraz do tego dorzuciłem witaminy Vitapil oraz coś z cynkiem. Skutki dodania witamin do diety widać po 2 tygodniach po bardzo zdrowych paznokciach (damn) oraz procerin.

 

Prosiłbym o ewentualne porady co mogę zacząć przyjmować i czego ewentualne odstawienie nie spowoduje szybkiej utraty włosów. Zależy mi głównie na zmniejszeniu widoczności tylniego placka...

 

 

PS: Taka ciekawostka, im człowiek ma mniej włosów to tym więcej na dobrego fryzjera jest w stanie wydać.

IMG_0446.thumb.JPG.21aa6a65d6bb3ff35dd5a9cfdc566e20.JPG

IMG_0445.thumb.JPG.33e641f5ed11e8797374f5f252999cb7.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj uwazne forum i dobierz kuracje, bo obecna jest nia tylko z nazwy. Bez blokera jestes skazany na porazke. A procerin to scam na miare nigeryjskiego przekretu.


genetic garbage (manlet aka heightcel, baldcel, post-acnecel, aspie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

twoja kuracja poza ubytkiem kasy z portfela jest w tej chwili żadna. Zbieraj na przeszczep bo moim zdaniem jest już za późno, a jak poczytasz o skutkach ubocznych blokerów to pewnie ich nie weźmiesz skoro po minoxie je masz. Ciekawi mnie jakie miałeś skutki uboczne po minoxie ? ja biorę 15% i nic nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie skutków ubocznych to oprócz bardzo mocnego swędzenia po 3 miesiącach miałem podwyższone ciśnienie krwi oraz bardzo złe samopoczucie. Po nieudanej kuracji u znachorów planuje wyciągnąć jeszcze raz ciężkie działa przed zgoleniem się na łyso .Niestety wiek nie pozwala mi zrobić przeszczepu i trochę się obawiam że nie będę mógł mieć krótkich włosów w przyszłości przez blizny.

Co myślicie o danym zestawie:

minoxidil nr 10

Proscar

szampon: nizoral

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polaris nr 10

proscar zamień na dutasteryd

nizoral zamień na zoxin med - szkoda kasy ja używam capitis duo ten sam skład a cena niższa.

 

generalnie raczej zakoli nie odzyskasz masz szanse odzyskać włosy na górze, zrobisz przeszczep na przód, a za jakiś czas drugi na reszte w turcji wyniesie cię to 15 -20 tys.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z niewiadomych powodów jakoś zakola aż tak mi nie przeszkadzają tylko to że włosy robią się coraz rzadsze z tyłu, za to jak istnieje jeszcze szansa na szubek głowy to będę łapał aby z niej skorzystać. W każdym razie dzięki za radę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale po co ci ten minox, jak masz po nim uboki? Tak naprawde trzeba bylo brac sie za to na powaznie, jak tylko zauwazyles problem, zamiast bawic sie w ziolka i naciagaczy trychologow. Teraz kuracja bedziesz mogl co najwyzej utrzymac resztki (chyba ze wskoczysz na cos ekstremalnego, co jest oczywiscie bardzo malo prawdopodobne). A na przeszczep za mlody nie jestes. Moze w BHR, ale to nie jedyna klinika przeciez..

Jak chcesz powaznie sie za to brac to do finasterydu koniecznie dorzuc bloker zewnetrzny (RU/flutamid) i stemoxydine (stymulator slabszy od minoxa, ale bez zadnych ubokow, po kilku miesiacach poprawia jakosc wlosow, ponadto mozesz w nim rozpuszczac antyandrogen zamiast w kb solution). Dodatkowo mozesz rowniez zastanowic sie nad saba gel i wcieraniem olejow (z dodatkami typu saw palmetto). Na cuda jednak nie ma co liczyc.


genetic garbage (manlet aka heightcel, baldcel, post-acnecel, aspie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli masz uboki po minoxie polecam ci pić albo napój likopenowy, ale codziennie szklankę soku z pomidorów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skutki oboczne mogły mieć podłoże w nieprawidłowej diecie która z połączeniem z kuracją mogła przynieść odwrotny skutek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Odnośnie skutków ubocznych to oprócz bardzo mocnego swędzenia po 3 miesiącach miałem podwyższone ciśnienie krwi oraz bardzo złe samopoczucie. Po nieudanej kuracji u znachorów planuje wyciągnąć jeszcze raz ciężkie działa przed zgoleniem się na łyso .Niestety wiek nie pozwala mi zrobić przeszczepu i trochę się obawiam że nie będę mógł mieć krótkich włosów w przyszłości przez blizny.

Co myślicie o danym zestawie:

minoxidil nr 10

Proscar

szampon: nizoral

 

 

Dlaczego wiek nie pozwala Ci na przeszczep ? Widać, że łysiejesz mega agresywnie i to co zostało tak czy siak poleci. Wiek może być przeszkodą przy nw2/nw3 gdy nie wiadomo jak bardzo to sie posunie w najbliższych latach. U Ciebie widać, że będziesz łysy. Zostaję Ci tylko jechać do Turcji i wpakować ile się da w konserwatywną wysoką linie, a następnie modlić się zeby jakoś to wygladało. Oczywiście jeśli chcesz mieć jakieś włosy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...