free web hit counter Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Czy siwienie można powstrzymać lub zastopować ? Wiadomo że to nieunikniony proces ale skoro można mieć wpływ na łysienie to pewnie też da radę coś zrobić z siwymi włosami. Mi takie wyskakują na brodzie i zastanawiam się co z tym fantem można zrobić. W poradniku jest wzmianka że ekstrakt z pokrzywy, poza tym odpowiednia dieta pozbawiona cukru może coś zdziałać ale może o czymś nie wiem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@nord sam męczę się z problemem siwych włosów i do tej pory niestety żaden ze środków nie wykazał skuteczności.

Finasteryd - pociemniały włosy po 5 miesiącach (niematowe + naturalne refleksy) ale te które już były siwe nie odzyskały pigmentu. Obecnie 1.5 roku na finie.

Biotyna (5 mg) + PABA (500mg) - codziennie od 5 miesięcy - niestety brak jakiegokolwiek efektu. Oczywiście dobije z kuracją do 12 miesięcy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest pewien antybiotyk,nie pamietam nazwy,były badania nad jego działaniem na odrost a jednocześnie wyszło ,że repigmentuje włosy,jest na recepte, na starym forum musze poszukać bo tez mam ten problem

tylko martwi mnie wcieranie w kalp antybiotyku przez dłuższy czas ,choc ponoc nie bło uboków,

eclipte mam zamowioną więc zdam relację czy cos na siwienie daje/choc jestem sceptycznie nastawiony do Indyjskich wynalazków bo stosowałem 3 miechy olejek Brahmi-Amla -zero repigmentacji choć włosy ciut ciemniały/,eclipte bede stosował w kremie z emu, jeśli nic nie pomaga polecam odsiwiacz delia ale tylko dla osob ,które mają kolor szatyn lub ciemniejsze,jest to barwiące ale w 100% skuteczne ,barwi inaczej niż farba do włosów i to w taki sposób ,że nikt nie pozna,jest to odsiwiacz typowo dla facetów, kolor jest bardzo naturalny i nie rudy pod słońce itp, tylko trzeba zrobić tak ,że ok 0,5g proszku wymieszac z jakimkolwiek szamponem potem nałożyc wmasowujac na 1,5-2 minuty max i umyć głowę -efekt super, nikt ci nie powie ,że się farbowałeś ,bo nie pozna ale trzeba krotko trzymac ,bo faktycznie moze wyjsc jak farba ,a farbowany sztucznie facet nie wyglada ciekawie

wg mnie na dzien dzisiejszy jest to jedyny skuteczny sposób, a stosowałem niemal wszystko i paba i folligain tabletki, melatonan w zastrzykach , nic absolutnie do końca nie pomaga,repigmentacja to proces długotrwały i jeśli wogóle nastapi to po minimum paru miesiącach wcierek,leków itp po odstawieniu powraca

u mnie duży wpływ na pojawianie się siwych włosów ma też alkohol ,nie mam pojęcia czemu, więc to też problem bo czasem człowiek chce się wyłączyc

co do biotyny ,zeby troche dało kopa trzeba stosowac/5000mcg/ z duza dawka msm/4mg-dziennie/ i najlepiej jeszcze argininą, tylko ,że moim zdaniem szkoda na dłuższą metę watroby wiec lepiej to zrobić w kremie do wcierek,

jak mam sie pier...ć rok z jakimis tabsami,wcierkami /które zresztą ciężko pogodzić tak aby stosować razem z kuracją anty łysieniu/ to wolę raz na miesiąc użyć delii i mieć spokój,aha- nie niszczy włosów ,jest jeszcze w komplecie balsam do tego ,który sie nakłada po zastosowaniu odsiwiacza


moja kuracja: mezoterapia igłowa 1x tyg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

majette i jak możesz coś powiedzieć o Eclipta alba, stosujesz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż ja używam wspomnianej przez majette Deli i jest ok. Jedna aplikacja zgodna z instrukcją, tylko ilość proszku 3 razy mniejsza, i efekt murowany. Nie jest to drastyczna zmiana, nikt mi nie zwrócił uwagi, że coś robiłem z włosami - pod ostrym światłem delikatnie widać siwe włoski. Osobiście polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy Deli zdaje egzamin przy krótkich włosach rzędu kliku milimetrów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eclipte w podanym linku to niestety tylko suszone liście sproszkowane do herbatki,nie ekstrakt, dlatego odpuściłem ,piłem to pare dni,żadnej zmiany,być może przy ekstrakcie cos by bylo,jakis efekt,co do Delii -na włosach pare mm tez zabarwia i odsiwia ale gorzej oczywiscie

jednak robie właśnie samodzielnie ekstrakt z tego proszku na spirytusie-moczy sie zioło juz tydzien w spirytusie,powinien wyjśc ekstrakt, zastosuje na skronie i zdam relacje,wiem ,ze na mazidla.com mozna tez dostac poprostu nie ekstrakt tylko sproszkowane liście

moZe ktos pamieta jaki był ten antybiotyk odsiwiający?


moja kuracja: mezoterapia igłowa 1x tyg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli to jeszcze aktualne to moge Ci pomoc. Mam w rodzinie farmaceutke i przywiozła mojemu Tacie jakies poł roku temu super specyfik - SILVER STOP. Pisze "super" gdyż pierwszy raz w zyciu, na własne oczy zobaczyłem ze ktos odsiwiał. Normalnie czarny jak kruk.

Ostattnio tata odstawił srodek, miał nieprzyjemny zapach, zreszta w jego wieku nie ma juz parcia na piekny efekt, jednak jesli mozesz - spróbuj. Nie jest to drogi srodek a odsiwial po nim nawet moj 78 letni dziadek

Nie wiem jaki masz stan siwienia, zarowno dziadek jak i tata siwieli na glowie, ale naprawde im pomoglo.

Pozdrawiam


Aktualna kuracja:

zew:RU58841+ Loxon 5%, Polaris 11, Zoxin

wew: Biotyna, Witamina D + B12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście mam kilka siwych włosków ale chciałbym napewno zapobiec dalszemu pojawianiu się niż odsiwiać.

Skład tego płynu jak poniżej, może niech ktoś inny się wypowie.

woda, spirytus, gliceryna, siarka, chlorek amonu, kwas cytrynowy, recorzyna 0,5%, chlorek cynku, aromat kosmetyczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w silver stop absolutnie nie wierze, ale sprawdź nord ,co ci szkodzi tutaj ciekawa dyskusja:http://www.laboratoriumurody.pl/forum/metody-na-odsiwianie,t776.html


moja kuracja: mezoterapia igłowa 1x tyg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytalem ten wątek i można by spróbować takich rozwiązań:

 

- Paba (ponoć naukowo udowodniony efekt)

- Ashwaganda

- Biotyna

- odpowiednia dieta

- odpowiedni szampon

 

Zastanawiam się tylko jaki szampon byłby najlepszy. Wyskoczył mi szampon Alba. Może ktoś się wypowie o jego składzie:

Ingredients: AQUA (WATER), SODIUM LAURETH SULFATE, COCAMIDE DEA, GLYCOL STEARATE, OLIVE OIL PEG-7 ESTERS, PARFUM, COCAMIDE MEA, COCAMIDOPROPYL BETAINE, SODIUM PEG-7 OLIVE OIL CARBOXYLATE, PHYLLANTHUS EMBLICA (AMLA) FRUIT EXTRACT, POLYQUATERNIUM-7, DIMETHICONOL, TEA-DODECYLBENZENESUFONATE, DISODIUM EDTA, LAWSONIA INERMIS (HENNA) LEAF EXTRACT, MELIA AZADIRACHTA (NEEM) LEAF EXTRACT, ROSMARINUS OFFCINALIS OIL, ACACIA CONCINNA (SHIKAKAI) EXTRACTM OCIMUM BASILICUM (TULSI) LEAF EXTRACT, PANTHENOL, PHENOXYETHANOL, PROPYLENE GLYCOL, SODIUM BENZOATE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce sie powatarzac, ale ten SIlverStop naprawde pomaga. Jednak ma minusy, tj. nieprzyjemny zapach no i po odstawieniu "żegnaj kolorze"


Aktualna kuracja:

zew:RU58841+ Loxon 5%, Polaris 11, Zoxin

wew: Biotyna, Witamina D + B12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...