free web hit counter Skocz do zawartości
bartoenic

21lat łysienie moja historia-doradzcie jak działać dalej.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Moja historia zaczęła się w wieku 19lat, wtedy zaczęły mi wypadać pierwsze włosy, na początku tego nie zauważałem, w wieku 20lat przyjaciele zaczeli mi mówić-łysiejesz, dalej się tym nie interesowałęm,aż pewnego razu prowadząc samochód zacząłem sobie ''wyrywać włosy'' -popatrzyłem na ręce myślę o matko,włosy wypadały w ilości 5-10szt przy każdym pociągnięciu dłoniami. Gdy wróciłem do domu przyjrzałem się swoim włosom widząc piękne duże zakola. Włosy wypadły głównie w zakolach,a wypadały na środkowej linii głowy masowo. Tył czyli tzw.korona pozostała nienaruszona.

Wtedy pomyślałem-coś trzeba z tym zrobić, poczytałem trochę opinii i kupiłem szampon i lotion firmy dermena, po 1,5miesiąca stosowania +lepszym odżywianiu oraz mniejszej ilości stresów w tym okresie włosy przestał wypadać.

Nadal mnie to nie zadowalało, więc poszedłem do znajomego dermatologa.

Ten stwierdził łysienie androgenowe i zalecił minoxidil 5%+biotyna+szampon novophane.

Obecnie stosuje:

minox 5%

wcierkę jantar i szampon dermena

biotynę 5mg+cynk.

 

Na chwilę obecną włosy nie wypadają śmiem twierdzić w ogóle, gdy je silnie pociągam ku górze nie wypada dosłownie nic, ewentualnie 2-3 włosy po przejechaniu całej głowy, niestety zakola pozostały chociaż pojawiły się na nich małe włoski(baby hair(niewidoczne na zamieszczonych zdjęciach bo niedawno strzygłem).

 

Chciałbym się Was, którzy pewnie naczytali się ogromu informacji na temat łysienie zapytać-co jeszcze mogę do kuracji dodać.

Minoxidil stosuje obecnie 3-4tydzień i zauważyłem jedynie przesuszenie skóry głowy i trochę bardziej suche włosy po jego stosowaniu+może bardzo delikatne powiększenie zakoli?. Nie wiem czy jest sens go nadal stosować, ale na razie nie przerywam, bo podobno przy 3-4tygodniu stosowania nawet wypadanie po jego zastosowaniu to norma a na efekty trzeba poczekać do roku czasu.

 

Nie chciałbym się od razu pakować w oralne sterydy , gdyż jestem jeszcze młody, boje się skutków ubocznych po ich zastosowaniu oraz najnormalniej w świecie obecnie nie będę miał na taką kurację pieniędzy.

 

Warto do obecnej kuracji dodać wysokie dawki palmy sabałowej, wierzbownicy+pokrzywy-czy zioła nawet w dłuższej perspektywie czasu nie są w ogóle skuteczne i szkoda na to pieniędzy?

 

Co warto zastosować na skórę głowy aby nie była tak sucha a włosy ''sianowate'' po zastosowaniu minox-a?

IMG_20160904_162257.thumb.jpg.61265781a3686fdeb88452d4b12a59c1.jpg

IMG_20160904_160042.thumb.jpg.7ccd9fd56816beb01fff5d0f1f6b4211.jpg

IMG_20160904_162142.thumb.jpg.b11cea502970d5f6c9d73734c2d9d9e4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj forum.

 

Jak chcesz sobie palmą blokować DHT, to już lepiej wskoczyć na fina, kuracja to 50zł/mies. Ale jak chcesz, to poczekaj chociaż te 6-9 miesięcy na minoxie, żeby ocenić efekty.

 

Minoxa sobie kup na ebayu w piance, nie będzie tak suszył.

 

Popatrz po rodzinie - jeśli łysieją, to na minoxie i tak będziesz dalej dążył do placków na głowie.

 

I wg mnie aktualna fryzura bardzo podkreśla zakola.


Moje rady i opinie należy traktować, jako pierwszej przypadkowej osoby z internetu i nie podejmować na jej podstawie decyzji dot. leczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytałem forum i zaplanowałem kurację, w większości naturalną, czy da rezultaty nie wiem, boje się wskakiwać na fina w tym momencie.

 

Plan:

-atomowy Minox 5% 2xED,

-BioKap lotion 1xED(nie wiem czy się orientujecie w składzie Palma Sabałowa,Pestki dyni,pokrzywa itd),

-Prostatan 2x1ED,

-Nizoral 2xEW

-Biotyna 5mg 1xED,

-Cynk.

 

Co jeszcze mogę do tego dodać?

Mam jeszcze pytanie, generalnie Minox dobrze toleruję,niestety loxon ma w składzie alkohol i strasznie przesusza mi skórę głowy, staje się jak papier, można temu jakoś przeciwdziałać? Jakiś krem hydro czy coś?

Nizoral podobno też przesusza i włosy są jak siano, są jakieś dobre szampony zastępujące go a nie powodujące tego skutku?

Podobno można kupić minoxa razem z finem do aplikowania na skórę głowy, gdzie coś takiego można dostać i ile to kosztuje?

Pozdrawiam:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie do minoxa można dodać kofeinę bezwoodna proszek + ekstrakt z pestek winogron i to się powinno rozpuścić w loxonie z alkoholem? Słaby że mnie chemik..

Co z tą suchością na głowie są jakieś środki na to ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopie zmień fryzurę, Górę zostaw dłuższą. Boki może Ci zacząć maszynką, ale nad uchem niech Ci pocieniuje a nie wygoli na Borsuka czyt. irokeza. Masz dobrą gęstość, dobrze to będzie wyglądać, no chyba że tak lubisz.


Będzie co będzie stanie się co ma się stać tak kurwa mać przedstawienie musi trwać.

Big 3(1.25 g finasteryd + 2x/d minoxidil + 4xtyg nizoral + 3xtyg Alpecin(szampon kofeina) -

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Poczytaj forum.

 

Jak chcesz sobie palmą blokować DHT, to już lepiej wskoczyć na fina, kuracja to 50zł/mies. Ale jak chcesz, to poczekaj chociaż te 6-9 miesięcy na minoxie, żeby ocenić efekty.

 

Minoxa sobie kup na ebayu w piance, nie będzie tak suszył.

 

Popatrz po rodzinie - jeśli łysieją, to na minoxie i tak będziesz dalej dążył do placków na głowie.

 

I wg mnie aktualna fryzura bardzo podkreśla zakola.

Jakie 50zł/mies. Ogarniasz sobie proscar i masz 30zł na pół roku xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po 2 miesiącach stosowania minoxa 5% +nizoral 2xEW włosy jak na razie prawie nie lecą w w ogóle lub leci ich bardzo mało 5-10max podczas mycia, na zakolach pojawiły się małe włoski i jestem zadowolony z efektu, chociaż jakiejś mega rewelacji nie ma,ale nawet tego nie oczekuje po tak krótkim okresie.

Stosuje jeszcze od niedawna ekstrakt z palmy na skórę głowy +prostatan i wierzbownice, efekt pewnie na granicy placebo, chociaż po wierzbownicy podchodząc do niej mega sceptycznie zauważyłem dużo mniejsze libido i to jest fakt, czy będzie miało to wpływ na włosy wątpie.

 

Panowie poradzcie czy ma sens stosowanie do nizoralu w kremie na zakola? Ewentualnie saba gel lub spiro(o ile jest gdziekolwiek do kupienia w PL)?

Co jeszcze można dołożyć do takiej kuracji?

 

Na RU i CB obecnie mnie nie stać,a fina w tym wieku na razie brał nie będę, ale jeszcze to przemyślę:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skad bierzesz ekstrakt z palmy sabalowej na wlosy? I gdzie czytales ze moze to dzialac ? ;p


1 ml 1% CB codziennie grudzien 2016-styczen 2017

1ml 2% CB luty-kwiecien 2017

1 ml 3% CB od maj 2017

1 ml 4% CB od lipiec 2017

1 ml 4,5% CB od sierpien 2017

Ru 5% 2ml ED, Saba zel co 2 lub 3 dni, emu oil. od marzec 2018

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wstępne polepszenie mogłes uzyskać po minoxie, i jeszcze przez jakis czas moze byc coraz lepiej by potem nastąpiło gwałtowne pogorszenie. palma etc działaja na takiej zasadzie jak fin/dut, wiec gydyb działały wystarczająco również dawały by działania uboczne, spadek libido itd to nie efekt brania substancji lecz spadek poziomu dht w organizmie. Moim zdaniem robisz nieodpowiedzialnie stosując samego minoxa ale to twój wybór;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodaje zdjęcie po ok 3 miesiącach stosowanie minoxa, + od ponad miesiąca biokap anticudata, nizoral 2xew, prostatan + piję herbatkę z wierzbownicy.(tak wiem,że pewnie nic z tego nie działa)

Przez ostatnie 2 tygodnie stosuje prawie codziennie nizoral krem na skalp na zakolach po nim zrobiły się czarne i odrosło ich więcej

Z efektów jestem bardzo zadowolony zobaczcie sami.

Na razie nic w kuracji nie zmieniam, jak zaczną lecieć bardzo to albo dodam fina chociaż wątpie albo na łyso-trudno zdrowie ważniejsze,ale na razie chyba nie ma się o co martwić.

IMG_20161118_161343.thumb.jpg.ba24f20ed65eb40ab7b37cae989378be.jpg

IMG_20161118_161345.thumb.jpg.f07f11a191f59487fc6e3a9e1511023d.jpg

IMG_20161118_161338.thumb.jpg.8a98e366e3fa2e95da9a8591865ae9a9.jpg

IMG_20161118_161333.thumb.jpg.4c69144576c73bbbcb25180e941c48fe.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zdrowie ważniejsze ? to dlaczego stosujesz minoxa ? nie czytałeś jak on wpływa na serce i ciśnienie krwi ? Bloker jest o wiele mniej szkodliwym środkiem i w twoim przypadku raczej polecam ci go użyć. Jak cie zacznie boleć pukawka i z przerażeniem przestaniesz stosować minoxa wszystko ci poleci, a po blokerze co najwyżej będą cię pobolewać jajka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na bloker na razie się nie zdecyduje, wydaje mi się,że jednak skutki uboczne finasterydu mogą być poważniejsze.

 

Minoxidil z tego co mi wiadomo wchłania się bardzo słabo 0,3-4,5% co daje max 2mg substancji czynnej do krwio-obiegu, gdzie przy stosowaniu nadciśnienia pacjenci stosowali dawki po 40mg i więcej. Na razie nie odczuwam skutków ubocznych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Odrost super, ale bez blokera to gra na czas...

A szkoda, bo pozniej juz mu nic takiego odrostu nie da.


Dut 0.5 mg E4D

CB-03-01 2% 1ml ED

Witaminy:Biotyna,Cynk,Żelazo,Wapń,Magnez,D3

Zoxin Med

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, bo minox działa na Ciebie bardzo dobrze, ale z czasem poleci Ci to wszystko jak z choinki bez blokera. No cóż. Jedni psują to co mają/mogą mieć, a inni starają się ile mogą i mają przysłowiowe gówno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przemyślę to jeszcze i przeanalizuję wszystkie za i przeciw. Na razie włosy mi prawie nie lecą z głowy, zobaczymy jak będzie później, jak wypadanie się nasili być może sięgnę po bloker,muszę to jeszcze raz przemyśleć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przemyślę to jeszcze i przeanalizuję wszystkie za i przeciw. Na razie włosy mi prawie nie lecą z głowy, zobaczymy jak będzie później, jak wypadanie się nasili być może sięgnę po bloker,muszę to jeszcze raz przemyśleć.

 

Wiesz napisze tylko, bo masz okazje nie zrobic takiego bledu jak ja. Jezeli zacznie Ci leciec, to znaczy, ze proces sie zaczal i dolozenie blokera moze juz tego wtedy nie zatrzymac, dopiero zacznie dzialac na te mocniejsze wlosy a te co minox juz nie dal rady utrzymac i dzieki niemu wyrosly to wypadna tak czy siak. Coz minox to jest loteria i jezeli nie chcesz fina/duta pomysl o tym ru/cb. W pewnym momencie minox przestaje dzialac stosuje 10 rok to uwierz mi, ze wiem cos o tym.


Dut 0.5 mg E4D

CB-03-01 2% 1ml ED

Witaminy:Biotyna,Cynk,Żelazo,Wapń,Magnez,D3

Zoxin Med

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam po dłuższej przerwie.

Zdecydowałem się jednak na fina, stosuje go od tygodnia.

Minoxidil chcę ograniczyć ,gdyż powoduje on u mnie jednak skutki uboczne, zaczerwienienie czoła, jakby lekka opuchlizna/zmarszczki, pryszcze + miałem kilka razy objawy kołatania serca, nie wiem czy miało to związek z minoxem.

 

Aktualnie planuje

-ograniczyć minoxa do 1x dziennie 1-0,5ml 5%.(może później całkiem go wyrzucić, chociaż pewnie to się źle skończy dla włosów na głowie)

-głowę przed spaniem 2-3x tydzień nizoral krem

-1x ED fin 1mg,

-szampon Babydream

 

Poradzcie coś na podrażnienia skóry głowy, jakie olejki najlepiej stosować? (Na EMU obecnie mnie nie stać).

Warto zainwestować w cynk przy braniu fina?

1.thumb.jpg.68a1f3f94073186342c6d07967a57fe9.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...