free web hit counter Skocz do zawartości
Hidemi

Moja przygoda z łysieniem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem Andrzej mam 24 lata.

 

Moja przygoda z łysieniem zaczęła sie jakieś dwa lata temu, kiedy jak to nie trudno się domyśleć zaniepokoił mnie stan mojej fryzury. Już nie wyglądała tak wystrzałowo jak przed laty.

Zanim się zorientowałem pojawiły sie sporawe zakola oraz lekkie przerzedzenie grzywki i na czubku głowy.

Udałem się z tym do dematolog i od jakiegoś marca 2015 roku do dziś stosuje minoxa 5% i wspomagam sie vitapilem od czasu do czasu jakieś drożdże i takie tam pierdoły.

Po tej 1.5 rocznej "kuracji" nie zauwazylem jakiegos szału ale włosy stały sie mocniejsze troche pociemniały, zniknęło tzw gniazdo i na zakolach pojawił sie neiwielki meszek. Wydaje mi się ze w jakimś stopniu to zahamowało łysienie ale jak dla mnie to troche słaby rezultat.

Co do uboków to muszę przyznać z włosów przybyło na całym ciele i teraz wyglądam bez koszulki trochę jak niedźwiedź.

Od jakiegos miesiąca stosuje duta co 5 dni. Wydaje mis sie ze to chyba trochę za krótko żeby zaobserwować jakieś zmiany, pocieszam sie tym ze jak narazie zadnych uboków nie widze.

Planuje na dniach dorzucić do kuracji saba z 0,5% prednizolonu co 2 dni.

Myślicie ze po takiej kuracji uda mi się coś cofnąć zakola?

 

Na jakie nw oceniacie mój obecny stan?

 

51a3b59b1797a9a8.jpg

07d21ed8d29d422b.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli nie masz ubokow na ducie staraj sie go zmniejszyc do 3 dni- na razie wejdz na co 4.

Ogolnie kuracja dobra, jak chcesz mozesz dodac wieksze stezenie minoxa, jezeli chcialbys jakies odrosty poczytaj o polaris-nr 10 lub 11.

Powodzenia!


Dut 0.5 mg E4D

CB-03-01 2% 1ml ED

Witaminy:Biotyna,Cynk,Żelazo,Wapń,Magnez,D3

Zoxin Med

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jezeli nie masz ubokow na ducie staraj sie go zmniejszyc do 3 dni- na razie wejdz na co 4.

Ogolnie kuracja dobra, jak chcesz mozesz dodac wieksze stezenie minoxa, jezeli chcialbys jakies odrosty poczytaj o polaris-nr 10 lub 11.

Powodzenia!

 

Ok wejde na co 4 a po jakims miesiacu na co 3.

A co do tego minoxa to faktycznie jest szansa ze po nim beda jakeis odrosty? bo z tego co sie orietuje to on jest troche drogawy, moze lepiej jakis inny specyfik typu RU czy cos w tym stylu?

 

Przeglądajac troche forum natrafilem na ludzi starajacych sie o linie wlosow poobna do Ian D'S ma ktos jakis zloty srodek na to?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest moze i drogawy dla kogos kto sie nie zna. Jezeli wezmiesz pod uwage skladniki ktore ma. to ze stosuje sie go 1x dziennie i ma dzialanie 3x mocniejsze niz zwykly minox plus blokuje w ten sam sposob co fin 1mg tylko stosowany zewnetrznie to wyjdzie nie tak drozej niz kirkland i fin w tabsach. 200 zl z wysylka na 2 miesiace nie jest tanio, fakt, ale moze warto go sprobowac. Sam zamowie 2 sztuki i zobaczymy czy po 4 miesiacach bedzie jakakolwiek poprawa, ten 12% minox sulphate i fin w liposomach do mnie przemawia. Dziwne, ze tak bardzo malo osob na swiecie to uzywa( w usa maja straszny problem ze zdobycem tego, mamy szczescie, ze tak latwo mozna to u nas dostac!)


Dut 0.5 mg E4D

CB-03-01 2% 1ml ED

Witaminy:Biotyna,Cynk,Żelazo,Wapń,Magnez,D3

Zoxin Med

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jest moze i drogawy dla kogos kto sie nie zna. Jezeli wezmiesz pod uwage skladniki ktore ma. to ze stosuje sie go 1x dziennie i ma dzialanie 3x mocniejsze niz zwykly minox plus blokuje w ten sam sposob co fin 1mg tylko stosowany zewnetrznie to wyjdzie nie tak drozej niz kirkland i fin w tabsach. 200 zl z wysylka na 2 miesiace nie jest tanio, fakt, ale moze warto go sprobowac. Sam zamowie 2 sztuki i zobaczymy czy po 4 miesiacach bedzie jakakolwiek poprawa, ten 12% minox sulphate i fin w liposomach do mnie przemawia. Dziwne, ze tak bardzo malo osob na swiecie to uzywa( w usa maja straszny problem ze zdobycem tego, mamy szczescie, ze tak latwo mozna to u nas dostac!)

 

Ale masz na mysli zastapienie minoxa 5% na 15% czy uzywac 5% 2x dziennie i 1x dziennie 15%?

Jezeli sie przerzucę na ten 15 to nie trzeba go sosowac 2x dziennie?

Pytam bo gdzies mi sie obilo o uszy ze uzywanie minoxa raz dziennie nie ma sensu.

 

Za duta placilem ostatnio 125 zl za 30 tabletek a minoxa 3 miesiezna kuracja nie cale 70 zl wiec jak juz to troche taniej wychodzi, ale jesli beda dobre efekty to te pare groszy miesiecznie nie bedzie gralo takiej roli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jest moze i drogawy dla kogos kto sie nie zna. Jezeli wezmiesz pod uwage skladniki ktore ma. to ze stosuje sie go 1x dziennie i ma dzialanie 3x mocniejsze niz zwykly minox plus blokuje w ten sam sposob co fin 1mg tylko stosowany zewnetrznie to wyjdzie nie tak drozej niz kirkland i fin w tabsach. 200 zl z wysylka na 2 miesiace nie jest tanio, fakt, ale moze warto go sprobowac. Sam zamowie 2 sztuki i zobaczymy czy po 4 miesiacach bedzie jakakolwiek poprawa, ten 12% minox sulphate i fin w liposomach do mnie przemawia. Dziwne, ze tak bardzo malo osob na swiecie to uzywa( w usa maja straszny problem ze zdobycem tego, mamy szczescie, ze tak latwo mozna to u nas dostac!)

 

Ale masz na mysli zastapienie minoxa 5% na 15% czy uzywac 5% 2x dziennie i 1x dziennie 15%?

Jezeli sie przerzucę na ten 15 to nie trzeba go sosowac 2x dziennie?

Pytam bo gdzies mi sie obilo o uszy ze uzywanie minoxa raz dziennie nie ma sensu.

 

Za duta placilem ostatnio 125 zl za 30 tabletek a minoxa 3 miesiezna kuracja nie cale 70 zl wiec jak juz to troche taniej wychodzi, ale jesli beda dobre efekty to te pare groszy miesiecznie nie bedzie gralo takiej roli.

 

jak kupisz tego minoxa 16% z finem to stosujesz 1x dziennie. Oprocz tego mozesz uzywac 5% tez 1x dziennie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A myślicie, że ten Polaris NR10 z 16% minoxu i 0,1% fina byłby wystarczający na łysienie bez żadnych innych blokerów i dodatków? Po prostu sam Polaris NR10 raz dziennie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polaris 10-11 stosuje sie 1x dziennie i tak jest zalecane, 2 x to juz ryzyko takie stezenie minoxa. Poza tym wieczorem polaris a w dzien normalny minox 5% tak jest zalecane stosowac.

Na razie nic nie dorzucaj masz dobra i mocna kuracje stosuj przez rok czasu i obserwuj co sie dzieje z czupryna.

 

Polaris(czyli mocny minox 12-16%) i fin. Niby tak samo jakbys stosowal osobno minox i fin wew tylko ten w polaris powinien powodowac mniej ubokow. Takze powinno wystarczyc w teorii , ale jak jest w rzeczywistosci ciezko ocenic, bo mowie malo osob to stosuje a szkoda...

 

1 uzytkownik tu na forum stosuje to bodajze solo, pisal, ze wypadanie sporo sie zmniejszylo i niby zatrzymal sie stan, ale fotek nie widzialem jedynie slowa , ktore na razie musza nam wystarczyc.


Dut 0.5 mg E4D

CB-03-01 2% 1ml ED

Witaminy:Biotyna,Cynk,Żelazo,Wapń,Magnez,D3

Zoxin Med

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zauwazyłem duże postępy, na jednym zakolu jakis centymetr pod linią włosów rosną mi 2 pełnowartosciowe włosy

 

Obecna kuracja:

1ml minoksidil (5%) - 2x dziennie

SABA gel (prednizolon) - co 2 dni

0,5mg dut - co 4 dni

szampon z ketokonazolem - co 3 dni

witaminki biotyna itp

 

Po kilku miesiacach mam zamiar dorzucic:

divigel

minox od polarisa 16% ewentualnie zwiekszyc dawke minoxa(5%) do 2ml 2x dziennie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2ml plynu bedzie sie dlugooo aplikowac na takim obszarze wiec z czasem wymiekniesz;d chyba ze pianke sobie zakupisz to juz inna sprawa.

Plaris 10 powiadasz;d no no dodatkowo fina bedziesz mial


Dut 0.5 mg E4D

CB-03-01 2% 1ml ED

Witaminy:Biotyna,Cynk,Żelazo,Wapń,Magnez,D3

Zoxin Med

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2ml plynu bedzie sie dlugooo aplikowac na takim obszarze wiec z czasem wymiekniesz;d chyba ze pianke sobie zakupisz to juz inna sprawa.

Plaris 10 powiadasz;d no no dodatkowo fina bedziesz mial

W sumie racja, taka ilość to moze mi troche splywac po czole i wtedy bedzie problem jak tam bede mial odrosty.

A co do fina to nie bedzie sie to gryzło z dutem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie bedzie sie gryzlo. Na pewno bedzie wielki problem stosowanie 2ml plynu 2x dziennie. Ja stosuje 1.5ml 2x dziennie tylko 1x to plyn a drugi to pianka. Przy plynie to jest masakra ile to schodzi i jak ciezko to zaaplikowac, z pianka bajka Nie wyobrazam sobie aplikowac tego plynu 2x dziennie po 2 ml. To min 30-40 min trzeba stracic dziennie na to, zeby w miare to zaaplikowac;p


Dut 0.5 mg E4D

CB-03-01 2% 1ml ED

Witaminy:Biotyna,Cynk,Żelazo,Wapń,Magnez,D3

Zoxin Med

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...