free web hit counter Skocz do zawartości
D3s

W Katowicach robot przeszczepi włosy

Rekomendowane odpowiedzi

W Katowicach robot przeszczepi włosy. Pierwszy taki w Polsce

 

W Katowicach zaprezentowano pierwszy w Polsce i jedyny w tej części Europy robot medyczny, który przeszczepia włosy. Maszynę stworzyli amerykańscy inżynierowie z Doliny Krzemowej w USA. Robot Artas to jedyne na świecie urządzenie, które samodzielnie pobiera ze skóry głowy tysiące włosów, a następnie przygotowuje miejsca do wszczepień. Urządzenie pomaga lekarzom z dużą dokładnością odbudować owłosienie głowy u osób łysiejących, ale też po przeszczepach skóry, poparzeniach i radioterapii.

 

Więcej: http://wiadomosci.onet.pl/slask/w-katow ... sce/tb36xk i http://katowice.naszemiasto.pl/artykul/ ... id,tm.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Chyba najgorsza metoda wyciągania jaką można wybrać. Nie dałbym się temu kroić nawet jakby dopłacali do zabiegu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest gówno pokroju safera.

Również nie poddałbym się temu nawet za sporą dopłatą. Z resztą jest napisane, że zabiegi wykonują w Katowicach, a Katowice leżą w Polsce, a Polska jest dyskwalifikująca z góry jeśli chodzi o HT.


Fin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem po co taki artas mi Babka u Marala pobierała grafty ze 4 razy szybciej niż ten Artas, a to gówno kosztuje pół miliona $, to jest urządzenia dla starych dziadków którym już ręka drży.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Własnie dołączyłem do forum, ponieważ tak jak większość z Was chciałbym znaleźć skuteczną metodę walki z wypadaniem włosów, a właściwie odrostu włosów w miejscach gdzie ich już nie ma;)

Mój problem zaczął się pod koniec studiów i trwa już ok 6 lat. W nadziei na zachamowanie wypadania włosów próbowałem różnych metod:

1. Loxon 2%, potem 5% - nie zauważyłem spektakularnych efektów

2. Szmpony (alpecin/clermena/rudical)/ampułki różnego rodzaju (vichy, rudical i inne)

3. żółtko jajka wcierane we włosy;)

2. propecja/nezyr - stosowałem 3 lata. Efekty zacząłem zauważać już po kilku miesiącach stosowania - owszem, ale po jakimś czasie zauważyłem problem z erekcją do tego stopnia, że postanowiłem przestać stosować. Oczywiście jak przestałem stosować - problem wrócił

3. W HairMedica leczyłem się ok. 1 rok, ale odniosłem wrażenie, że to naciągacze. Wizyty są bezpłatne, ale specyfiki, które polecają są kosztowne (ok 250 zł/miesiąc) i efektów nie widzaiłem. Pani trycholog proponowała jedno, a jak nie było efektów to inne i tak w kółko. Za każdym razem mówiła, że jest lepiej mimo, że tego nie widziałem.

4. Mezoterapia osoczem - jestem po 3 zabiegach i za 2 dni mam 4-ty. Niby widzę jakiś tam efekt, ale bez fajerwerków. Co prawda lekarz, który mi to wstrzykuje mówił, że praca zaczyna się od poprawienia kondycji skóry głowy a z czasem zacznie to procentować lepszymi włosami. Po 3 zabiegu chyba zauważyłem, że jest lepiej ale to mnie to nie zadowala.

5. - zastanawiam się nad chyba ostateczną metodą, najbardziej kosztowną ale i trwałą - przeszczepem włosów. Widziałem, że kilka osób się wypowiedziało negatywnie, rozumiem, że jeszcze kilka lat temu stosowana metoda "STRIP" pozostawiała dużo do życzenia, ale z tego co się zdążyłem zorientować w internecie od niedawna stosuje się metodę SAFER i tak jak kolega wyżej przytoczył w Kato robi to nawet robot. Ja osobiście jestem pod wrażeniem tej metody bo z tego co widzę 1. jest bezbolesna i ma formę zabiegu ze znieczuleniem 2. w ciągu kilku dni człowiek dochodzi do siebie (obrzęki głowy) 3. są efekty a włosy przeszczepione już nie wypadają. Największym minusem jest oczywiście cena, dlatego wcześniej nawet nie myślałem o tej metodzie ale teraz odłożyłem sobie trochę grosza i jest to dla mnie na tyle ważne, że chciałbym spróbować.

 

Nie zauważyłem na forum, aby chyba ktokolwiek podzielił się swoim doświadczenie dot. tej metody - jakie są efekty, gdzie konkretnie robił zabieg i czy może polecić to miejsce. Kilka osób pisało, że najlepiej za granicą, ale za wyjątkiem chyba jednego przykładu nie było konkretnie napisane gdzie dokładnie.

Czy jest ktoś kto mógłby się podzielić opinią na ten temat? Bardzo proszę o pomoc,

 

Pozdrawiam,

Krzysiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kilka osób pisało, że najlepiej za granicą, ale za wyjątkiem chyba jednego przykładu nie było konkretnie napisane gdzie dokładnie.

 

Za bardzo się nie wysiliłeś. Masz cały dział, gdzie ludzie piszą o klinikach, dzielą się relacjami, zdjęciami, dyskutują jak gdzie, za ile. Jest trochę polecanych klinik, o seferach itp zapomnij.


Fin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

No chyba ze chcesz miec za te same pieniadze co za granica, w polsce efekt zapalek wbitych w gowno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...