free web hit counter Skocz do zawartości
Gość Armando88

Przeszczep włosów w Turcji

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

Cześć pewnie wielu z was zastanawia się nad odłożeniem sterydów, męczyłem się długo z tymi myślami aż podjąłem decyzje, opiszę wam swoją historię, mam nadzieję że komuś pomogę.

 

Już mając 24 lata pozbyłem się większości włosów na głowie z powodów genetycznych. Rozpaczliwie szukałem kremów, witamin, suplementów diety i rożnego rodzaju proponowanych przez dermatologów szamponów. Dopiero w wieku 27 lat znalazłem w sobie tyle odwagi aby podjąć temat przeszczepu. Miałem już bardzo zszarpane Ego, wstydziłem się w szczególności w obecności kobiet. Czułem jak siadam psychicznie. Zacząłem wiec poszerzać temat przeszczepu włosów, wśród znajomych i internecie. Ciężko było znaleźć jakieś źródło informacji, które odpowiedziało by na wszystkie moje wątpliwości, nie mówiąc już o cenach, które bardzo odstraszały i demotywowały w działaniu.

 

Wtedy, szczęśliwym trafem podczas luźnej rozmowy dowiedziałem się ze mój znajomy przeszedł już taka operacje w co od początku nie moglem uwierzyć widząc jego bujna czuprynę. Pomyślałem że może wynikać to z faktu, że pochodzi z Turcji.

Okazało się że operacja przeszczepu włosów wcale nie musi być tak horrendalnie kosztowna, nie musi bolec i może obejść się bez blizn.

Polecił mi klinikę w Turcji, gdzie był sam operowany. Efekt tej operacji miałem namacalny i udokumentowany fotograficznie. Zatem nie moglem mu nie wieżyc.

Moje podekscytowanie było tak wielkie ze prawie od razu bylem zdecydowany na przeszczep. Pozostawało jeszcze pytanie ile to kosztuje w Turcji, bo muszę jeszcze tam dolecieć i się zakwaterować na około 4-5 dni. Z uśmiechem odparł ze Turcja rożni się od Polski, przede wszystkim pod względem chirurgii. Jest przynajmniej 50 lat do przodu ze względu na doświadczenie, ponieważ biorąc mniej pieniędzy za operacje zgłasza się do nich więcej pacjentów. Zdobywają zatem większe doświadczenie i działają wiele lat na rynku ciągle się kształcąc w nowoczesnej sztuce przeszczepu włosów.

 

JAK PRZEBIEGŁ SAM PRZESZCZEP WŁOSÓW ?

 

W pierwszy dzień pobytu w Turcji (Istanbul) odbyłem wstępną rozmowę z lekarzem, na której dowiedziałem się jak będzie przebiegał proces transplantacji w moim przypadku i jaką maksymalną liczbę graftów dokładnie potrzebuje, otrzymałem dodatkowe instrukcje jak mam postępować w następnych dniach aby przeszczep przyjął się z największym powodzeniem.

 

Drugiego dnia wypoczęty, w klinice wypełniłem formularz i poddałem moją krew badaniom, trochę to trwało ze względu na ilość osób przechodzących przeszczepy i badania krwi z tego co udało mi się wyciągnąć od lekarza około 20-30 osób dziennie.

Odbyła się wreszcie upragniona od kilku lat operacja. Lekarz prowadzący, zapoznał mnie z zespołem lekarzy, którzy także uczestniczyli podczas operacji. Ze względu na ilość graftów potrzebnych do uzupełnienia mojego ubytku operowało mnie aż 3 osoby, każdy wykonywał inne działanie, jeden pobierał włosy z gęstej części potylicznej, drugi przygotowywał miejsca do tzw „sadzonek” trzeci zaś przygotowywał pobrane włosy do zasadzenia. Wszystko odbywało się pod znieczuleniem miejscowym, przyznam się ze w pewnym momencie znudzony zasnąłem, co chyba świadczy o bezbolesnym przebiegu operacji. Po około 6 godzinach lekko „pijany” zostałem odprowadzony na stołówkę gdzie czekał na mnie ciepły posiłek i torebka z antybiotykami oraz tabletkami przeciwbólowymi, które się na szczęście nie przydały.

 

W czwarty dzień, nie zbyt wypoczęty ze względu na dyskomfort w spaniu, odbyło się czyszczenie solą biologiczną, zmiana opatrunku i mniej przyjemna od samej operacji, mezoterapia. Zdjęli mi wreszcie opatrunek i kolejny raz wyczyścili rany solą biologiczną, po czym mogłem już wracać do Polski z pełna instrukcja postępowania w kolejnych dniach.

 

Dziś po około 7 miesiącach od operacji widać zniewalający efekt, w miejscu gdzie jeszcze niedawno nie miałem włosów mam ich cale mnóstwo. W końcu mogę używać szczotki do włosów i bawić się układając włosy, czuje się pewniejszy siebie i wróciła chęć do życia. Polecam każdemu kto do tej pory ma zawahania czy poddać się operacji czy inwestować w bezskuteczne lub mało skuteczne leki na porost włosów.

 

ILE KOSZTUJE PRZESZCZEP WŁOSÓW ?

Koszt takiego przeszczepu w Turcji jest nieraz 3-krotnie mniejszy niż w Polsce i z tego co ostatnio obserwuje bardziej profesjonalny, nie mówię tu o wyposażeniu Polskich klinik, lecz o doświadczeniu, którego brak. Często otrzymuje zdjęcia od osób, które poddały się zabiegowi w Polskich klinikach, i efekt nie jest nawet w średnim stopniu zbliżony do mojego.

 

Cena za przeszczep w Polsce waha się miedzy 7 zł a nawet 13 zł za jeden graft zawierający około 1-3 włosów. Łatwo to policzyć gdy potrzebujesz 4000 graftow co miało miejsce w moim przypadku, musisz zapłacić od 28000 zł do 52000 zł

 

Natomiast w Turcji cena nie jest uzależniona od ilości graftow, po prostu uzupełniają tyle graftow ile potrzeba a cena pozostaje niezmienna.

 

Zapłaciłem 2800 Euro co w przeliczeniu daje nam około 12 000 zł

w cenie zawierało się już poniższe:

-Bilet lotniczy w obie strony

-Transfer (lotnisko, hotel, klinika)

-Zakwaterowanie w hotelu 3-4 dni

-Zabieg metodą FUE (pełne, gęste uzupełnienie owłosienia)

-Mezoterapia (kuracja osoczem bogatoplytkowym)

-Środki przeciwbólowe

-Antybiotyki

 

Celowo nie podaje nazwy kliniki, nie chcę być brany za jakiegoś naganiacza, chciałem jedynie przybliżyć wam jak wygląda taki zabieg i z czym to się je.

 

Prowadziłem także dokumentację fotograficzną średnio co 3 miesiące, dla chętnych podeślę drogą mailową, piszcie na adrian.przybylski@gmx.de

 

Pozdrawiam

Adrian

 

_____________________

UWAGA NAGANIACZ !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adrian , ale my to wszystko wiemy- nawet mamy sporo udokumentowanych relacji na forum. Jakbys chcial przesledzc to z checia polecamy

Tak w ogole swiezo zarejestrowany uzytkownik z 1 postem a wydaje mi sie, jakby byl bardzo zapoznany z forum. Hmm czyzby posiadane kilku kont staje sie coraz bardziej popularne? Chyba jestem przestarzalym dziadem, bo wole miec jedno i przy nim pozostane ;p


Dut 0.5 mg E4D

CB-03-01 2% 1ml ED

Witaminy:Biotyna,Cynk,Żelazo,Wapń,Magnez,D3

Zoxin Med

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Celowo nie podaje nazwy kliniki, nie chcę być brany za jakiegoś naganiacza, chciałem jedynie przybliżyć wam jak wygląda taki zabieg i z czym to się je.

 

 

Oj Ardian, Ardian

 

Jak reprezentujesz konkrentną klinikę założcie, po ludzku, wątki z efektami i to będzie najlepsza promocja. Jak jesteś od tych pośredników co są hairtransplant-operatorami, to tez nie ma problemu, żeby się przedstawic.

 

Myślicie, że takie podchody to się raczej kojarzą dobrze, czy źle?

 

Za Profolany i grzebienie laserowe natychmiastowo ucinamy tutaj jaja, ale na normalne oferty przeszczepów jest tu zapotrzebowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Cześć, dzięki za hejt, z pewnością pomagacie tym osobom, które naprawdę mają problem,

 

Opowiedziałem swoją historię, prawdziwą, a czy wy w to wierzycie jest mi wszystko jedno, mam jedynie nadzieje ze pomogę tym naprawdę potrzebującym bo wiem jak to kiedyś dotknęło mnie.

 

Odpowiadając na wasze pytania nie będę kłamał, pomagam w wyjazdach na zabiegi do Turcji. Ale ten post ma na celu pokazanie że można przywrócić estetyczny wygląd nie wydając bilionów na kosmetyki i hormony, które mają nieciekawe skutki uboczne.

Można to zrobić o wiele taniej i wiele lepiej niż w Polskich klinikach, niestety.

 

Nie będę się reklamował, bo nie to jest moim celem tutaj.

 

Pozdrawiam

 

_____________________

UWAGA NAGANIACZ !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ta pomoc na czym niby polega? Na zarabianiu 1000eu na klijencie.

Czy moze udostepniasz swoj donor,jak ktos ma slaby

Cudowna historie opowiedziales,az sie poplakalem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pan Staszek przesyla pozdrowienia:

 

 

 

http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=35776

 

Post #15

Kliknijcie w link, który tam zostawil. To chyba strona operatora? Czy coś się mi pomylilo?

 

To nie hejt szanowny Armando, tylko prośba o minimum wiary w naszą percepcję.


genetic garbage (manlet aka heightcel, baldcel, post-acnecel, aspie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Na wtorek mam umowiony zabieg przeszczepu u Dr Wronskiego w Bialymstoku. Brak jakichkolwiek opinii, choc robi to od podobno 3 lat. Widzialem 2 zdjęcia z przeszczepem 250 draftow (podobno uczyli sie wtedy) i nic wiecej. Mowi ze nie robią zdjęć bo klienci nie chcą. Śmierdzi mi to ściemą.

Czytam z zoną na 2 komputery opinie i już jestesmy zrezygnowani. A to naganiacz, a to że w Polsce nikt nie robi przeszczepów. O co tu chodzi? Czy ktos tu w ogóle zrobił przeszczep czy tylko sami teoretycy? Ale tak czy inaczej proszę o porady bo nie mam już czasu -musze potwierdzic lub odwolac zabieg.

Już wiem, że Belgia jest dobra ale droga, ale wolalbym cos w Polsce - ktora klinika jest najlepsza i ile jednorazowo draftow max. mozna przeszczepic? Mam do zapelnienia zakola i czubek głowy.

Czy musze scinac wlosy na lyso?

Proszę o rady!!!!

 

Pozdr.

Nowy Tutaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O co tu chodzi? Czy ktos tu w ogóle zrobił przeszczep czy tylko sami teoretycy?

 

Już wiem, że Belgia jest dobra ale droga, ale wolalbym cos w Polsce - ktora klinika jest najlepsza i ile jednorazowo draftow max. mozna przeszczepic? Mam do zapelnienia zakola i czubek głowy.

 

No kuhwa, kilkadziesiąt udokumentowanych zabiegów na forum, a ty się pytasz czy tu w ogóle ktoś robił przeszczep

Twoja postawa zniechęca do pomagania.

 

Najlepsza jest żadna, w Polsce możesz się oszpecić, zniszczyć donor.


Fin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem już po zabiegu w Turcji u Serkana. Wszystko super. Opiszę za chwilę w poście o zabiegach chirurgicznych. Pozdro. Polecam z czystym sumieniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...