free web hit counter Skocz do zawartości
nord

Emu krem

Rekomendowane odpowiedzi

Ziomu możesz powiedzieć coś o Emu krem co zachęciło by do kupna bo jest pewnie wielu co się zastanawia czy zainwestować w krem czy olej. Jakie są przewagi nad NRF i zwykłym olejem Emu, jakiego producenta Emu stosujesz w tym pojeździe (chodzi o jakość), jak szybko substancja czynna przedostaje się do mieszków włosowych (czyli po jakim czasie można zmyć) itp itd...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przecież ja nie mam takich badań nie jestem jakimś laboratorium.... Wiem jedno - że z ASC-J9 działa świetnie, łatwo się zmywa i odżywia skórę

 

Poza tym źle mnie odbierasz nord - według Ciebie zarabiam na tym krocie i chce każdego oszukać... Odpowiem Ci, praktycznie na tym nie zarabiam, liczę jedynie że zwróci mi się mój wkład np. na ściągnięcie środków do stworzenia KB solution, na które wydałem grubo ponad 1000zł i mnóstwo czasu żeby żeby było to dostępne w Polsce w przystępnej cenie - a nie za ponad 250zł+wysyłka z USA za 120ml jak sprzedają za granicą, lub krem NRF ponad 200zł - ja przepis podałem za darmo. Mogłem tego nie robić, stosować sobie swoją kurację i mieć gdzieś a Ty ciągle szukasz jakiegoś haczyka i wypytujesz ludzi o podanie informacji dostępnych w strefie zaawansowanych (takie dostałem informacje, że na boku przeprowadzasz rekonesans), dodatkowo zasypujesz mnie lawiną pytań na pocztę e-mail od kilku lat a ja Ci na nie zawsze życzliwie odpowiadałem więc uważam ze powinieneś uszanować mnie i to co robię...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Źle odbierasz, chodzi o to że dla niektórych może to być znaczny wydatek i napewno chciałby mieć pewność że inwestuje w skuteczny środek, mający przewagę nad komercjalnymi pojazdami typu np. olej z Emu

Ps. nie podchodź do tego emocjonalnie tylko postaraj się zrozumieć ludzi, którzy chcą jak najlepiej dla swoich włosów i adekwatnie wydawać swoje pieniądze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może rzeczywiście zachowałem się emocjonalnie, ale postaw się na moim miejscu gdy ktoś za plecami Ci szemra... Nie lubię czegoś takiego zwłaszcza że poświęcam tej społeczność bardzo dużo czasu, a robię to dlatego że wiem jakie są standardy u nas i jakie za granicą i chcę żeby rzeczy dostępne tam były również tutaj w cenach na które możemy sobie pozwolić. Tracę na to mnóstwo czasu, nie rzadko całe dnie

 

Musisz również zrozumieć że nie jestem naukowcem, nie mam osobiście dostępu do laboratoriów i aparatury pozwalającej mi stwierdzać takie rzeczy jak cytuje: "jak szybko substancja czynna przedostaje się do mieszków włosowych (czyli po jakim czasie można zmyć) itp itd..." wszystko opiera się na doświadczeniu i relacjach innych osób, środki przeciw wypadaniu włosów powinny być jak najdłużej na skórze głowy. Wiadomo kremy najlepiej stosować na całą noc i je zmywać rankiem przed aplikacją jakiegoś płynnego pojazdu w ciągu dnia....

 

A wracając do tematu to są rzeczy które mogę powiedzieć:

Krem ma przewagę nad czystym olejem tym że łatwo się zmywa i nakłada, wiem że substancja rozpuszcza się w nim całkowicie poprzez zastosowanie substancji fazy wodnej, olejowej i emulgatorów, dobrze się wchłania bo po 6-10h jest już dużo słabiej wyczuwalny na skórze głowy i jest bardzo dobry do ASC bo widzę nie tylko ja ale również inne osoby że wypada dużo mniej włosów i nie farbuje skóry na żółto. Nie mogę całkowicie go porównywać z innymi kremami jak NRF, bo jak wspomniałem nie jestem naukowce, ale osobiście nad NRF nie przepadam, bo jest gęstym i twardym kremem (przez co mam wrażenie że moja skóra dużo słabiej go absorbuje) i trzeba go zużyć ok 2x więcej na pokrycie takiego samego obszaru głowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I właśnie o taką merytoryczną odpowiedź mi chodziło.

Ps. Nie o to chodzi czy jesteś naukowcem czy nie, przecież ja nie wiem jak obszerna jest czyjaś wiedza dlatego jest od tego forum żeby zadawać pytania i jeżeli nie wiesz to poprostu to napisz, że nie wiesz co w pełni zrozumię. Poza tym wyszedłeś z inicjatywą z Emu krem dlatego zapytałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra spoko... przepraszam za to ze się uniosłem, mam sesję i sporo nerwów, dodatkowo straciłem kilka dni na dokończenie zamówień grupowych i prze to narobiłem sobie problemów, także na chwilę obecną wszystko mnie drażni... Proszę o wyrozumiałość przez najbliższe 3 tygodnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem co przeżywasz więc powodzenia

A i jeszcze jedno, jak się miesza ASC z gotowym kremem, w czym rozpuścić ASC zanim się doda do kremu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

normalnie przyjąłem zasadę że wysyłam gotową bazę na sporządzenie 100g kremu (zawsze z lekkim zapasem bo wiadomo że część zostaje na ściankach). Może podam na przykładzie 100g kremu EMU z ASC-J9:

 

1.Odmierzasz 1g spirytusu, mieszasz w tym ASC i odczekujesz chwilę

2.Dodajesz 19g PG również mieszasz i odczekujesz

3.W tym czasie podgrzewasz delikatnie 80g bazy

4.Gdy zaczyna lekko się topić wtedy wyciągasz i mieszasz intensywnie wszystko razem mikserem/mieszadełkiem

5.Gotowe

 

Także nie jest to skomplikowane, potrzeba tylko wagi oraz miksera bądź mieszadełka(6zł allegro)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o efekt wizualny po nałożeniu można go porównać do Nizoral kremu ? Nizoral krem skleja włosy ale nie pozostawia tłustej skóry po bdb się wchłania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie, krem EMU ma sporo oleju w sobie (tak jak już kiedyś wspominałem) więc będzie natłuszczał dlatego stosuje się go na noc i rankiem zmywa szamponem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co w kremie Emu odpowiada za efektywną absorpcję bo z tego co pamiętam zawartość Emu w tym kremie jest na poziomie 15-20% ? Pytanie czy to nie za mało...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest większa ilość EMU, i dodatkowo PG oraz kilka innych rzeczy które odpowiadają za wydłużenie oraz polepszenie absorpcji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ziom, czy Emu może w jakimś stopniu odpowiadać za odrost? W sensie widziałem na forum zagranicznym gościa który stosował EMU + Castor z efektami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sam w sobie takiego działania nie ma ale odpowiada za regeneracje skóry i jej kobrą kondycję bez czego jakiekolwiek efekty nie byłyby zadowalające

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki jest najtańszy, ale i sprawdzony olej emu? Chciałbym go stosować bez żadnych dodatków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla tych osób którzy wzięli sobie bazę kremową EMU do AHK-Cu:

 

Na przykładzie 100g gotowego kremu:

1.Odmierzasz 5g AHK

2.Dolewasz 15g wody demineralizowanej i mieszasz do czasu aż się idealnie rozpuści

3.W tym czasie podgrzewasz delikatnie 80g bazy kremowej

4.Gdy będzie już wystarczająco pogrzana, mieszasz wszystko razem mikserem

5.Gotowe

 

Przykład dla ASC-J9 podany jest na pierwszej stronie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ziom czyli tzn. że te 15g wody odejmujesz od kremu aby przy dodawaniu AHK załatać tą lukę...

Analogicznie w przypadku 19g PG przy ASC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ziom czyli tzn. że te 15g wody odejmujesz od kremu aby przy dodawaniu AHK załatać tą lukę...

Analogicznie w przypadku 19g PG przy ASC.

 

tak robię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ziomu czy można porównać krem do standardowego pojazdu alk/pk/woda pod kątem penetracji do mieszków, utrzymywania się sub. czynnej w skórze ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chcecie dobra penetracje to sprobujcie kombinacji z dmi, sprowadzilem na probe teraz glownie na tym bede opieral swoje pojazdy i zelach ale to moze kiedys jak wszystko dopracuje to cos nie cos napisze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja znalazlem artykul wlasnie ze nie wchlania substancji do krwioobiegu tylko do skory wlasciwej i mieszkow wlosowych , poza tym dmi jest stosowany w roznych formulowaniach ale zadko go stosuja bo jest drogie i nie podraznia skory i ma dobre wlasciwosci penetrujace .stosuja dmi w roztworach od 5% do 50 % w masciach kremach nawet do 90 % mam na to patenty zlozone czarno na bialym nawet dmi jest stosowane do injekcji ale to juz inna bajka .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...