free web hit counter Skocz do zawartości
AngelOnTheEarth

problem z tujami

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mysle,ze warto tez napisac o tym na tym forum,moze ktos byl kiedys w podobnej sytuacji lub ma wiedze co bede mogl zrobic w danej sytuacji. Otoz w domu rodzinnym mamy jak to bywa w pieknej Polszy upierdliwego szkodnika czyli sasiada. Raz ze wepchal sie w dzialke waska kolo nas to robi wszystko,zeby tylko uprzykszyc innym zycie. Wybudowal dookola murowane ogrodzenie i zyje sobie jak w getcie(oczywiscie mozna mu bo jego i sa wymiary 2.2m czyli wszystko git) o tyle zaraz obok tego ogrodzenia posadzil sobie tuje i urosly juz na okolo 3.5m i beda rosnac pewnie do 5m. Oczywista sprawa jest ze nic nie zamierza z tym robic. Tuje znajduja sie 1-1.5 m od naszego budynku a co za tym idzie okien. Zabieraja sporo swiatla i trzeba swiecic juz w dzien nawet w salonie i kuchni swiatlo a jak urosna na 5m to bedzie noc ciagle w budynku. W urzedzie miasta zero pomocy i wiedzy pod tym wzgledem,pisalem do ochrony srodowiska to odpowiedzieli ze jedynie sad cywilno-prawny jest w stanie w tej sytuacji roztrzygnac owy spor. Wiadomo,ze jest to sprawa ktorej nie zamierzam odpuscic,mimo ze tu nie mieszkam to szkoda mi rodzicow ,ze na stare lata musza sie tak jeszcze uzerac. Teraz moje pytanie jezeli podejme sie tego sadu czy mam spore szanse na wygranie sprawy i bedzie musial przycinac te tuje do powiedzmy 2.5m chociaz w miejscach gdzie sa okna czy sprawa mimo wszystko jednak i tak przegrana, bo na swoim moze robic co mu sie podoba i moge miec w domu noc przez 24h? Cena takiego sporu sadowego ile mogla by mnie mniej wiecej wyniesc??


Dut 0.5 mg E4D

CB-03-01 2% 1ml ED

Witaminy:Biotyna,Cynk,Żelazo,Wapń,Magnez,D3

Zoxin Med

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słaby temat. Tak to jest. Nawet jak z bloku się wyprowadzisz do domu to możesz trafić na problematycznych sąsiadów itd.

 

Kurde. No nie wierzę, że nie ma prawa, które mówi co możesz tam sobie posadzić i jaka wysokość ma być. Chyba tak samo jest z odmami. Nie możesz sobie tam dowalić 7 piętrowca. hmmm.


-------------------------------

Mój temat:Klik

 

Kuracja:

Nezyr: 0,5mg/dz (start 05.08.2016) zwiększone do 1mg

1 HT: 2407 graftów (front i zakola,2-3.06.2016, dwa dni zabiegu)

2 HT: 1002 grafty (12.01.2018 - poprawa lini prawego zakola i dogęszczenie przodu)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie nie ma konkretnego prawa i w tym caly problem. Tylko i wylacznie sad cywilno-prawny moze o tym zadecydowac, jezeli jednak mam wtopic sporo kasy i czasu a i tak przegrac sprawe ktora wysaje sie z natury prosta to jaki sens sie w to pchac?

Ludzie moga sobie na zlosc robic a nie mozna nic na to poradzic,chore prawo w Pl a w tym przypadku nawet jego brak! Stad tez napisalem na tym forum, moze ludzie maja jakies doswiadczenie czy wiedze i doradza cos


Dut 0.5 mg E4D

CB-03-01 2% 1ml ED

Witaminy:Biotyna,Cynk,Żelazo,Wapń,Magnez,D3

Zoxin Med

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Współczuję. A byliście pogadać i powiedzieć, że mógłby je przyciąć?

Postaw też tuje większe niż on ma (to tak żartując już)


-------------------------------

Mój temat:Klik

 

Kuracja:

Nezyr: 0,5mg/dz (start 05.08.2016) zwiększone do 1mg

1 HT: 2407 graftów (front i zakola,2-3.06.2016, dwa dni zabiegu)

2 HT: 1002 grafty (12.01.2018 - poprawa lini prawego zakola i dogęszczenie przodu)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wprawdzie konkretnych przepisow regulujacych te kwestie nie ma, mozna jednak odwolac sie do instytucji immisji (144 kc) i w zwiazku z tym wytoczyc proces o roszczenie negatoryjne (222 par. 2 kc). Poczytaj sobie o tym, jesli jeszcze nie ruszyles sprawy


genetic garbage (manlet aka heightcel, baldcel, post-acnecel, aspie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ruszylem nic wlasnie. Poczytam o tym co piszesz moze cos da sie zrobic z tym


Dut 0.5 mg E4D

CB-03-01 2% 1ml ED

Witaminy:Biotyna,Cynk,Żelazo,Wapń,Magnez,D3

Zoxin Med

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...