free web hit counter Skocz do zawartości
ministroXXI

28 lat, początek walki z łysieniem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam 28 lat, spodziewałem się że z powodu kiepskich genów (mój ojciec był łysy w moim wieku) prędzej czy później problem łysienia mnie spotka. Włosy wypadały coraz mocniej, przeważnie jesienią, ale prawdziwy problem pojawił się jesienią 2016.

We wrześniu specjalista dermatolog zdiagnozował u mnie łysienie androgenowe i przepisał loxon 5% do stosowania 2x dziennie. Minoksydyl pomógł mi praktycznie od razu, włosy się na głowie rewelacyjnie się zagęściły, pojawiły się baby hair na zakolach, czole. Nie przechodziłem linienia, po miesiącu, dwóch loxon zrobił swoje.

Wszystko było super, ale od dwóch tygodni obserwuje wypadanie głosów garściami. Każde przejechanie ręką po włosach kończy się wyrywaniem włosów. Zawsze miałem twarde, grube, gęste włosy - te wypadające są cienkie, słabe, cebulki są niewidoczne. To chyba ta cała miniaturyzacja. Od tygodnia swędzi mnie głowa, najbardziej na czubku czyli tam gdzie włosy wypadają najbardziej.

Poczytałem trochę forum i z tego co piszecie stosowanie samego minoxa bez blokera to zły pomysł. W tym tygodniu wybieram się do swojej dermatolog, problem w tym że nie wiem po co - minox pomógł mi szybko, niestety krótkotrwale, nie wiem czy chce "ryzykować" finasterydem z uwagi na wiek, a przede wszystkim nie wiem czy w mojej sytuacji "włosowej" fin może pomóc.

 

Sytuacja z 24.12.2016:

b19e7ba846fcdf43med.jpg

6f54b15a091c0a5cmed.jpg

 

18.02.2017:

e8b5fb1ec89ce49amed.jpg

e519b77fd30abcaamed.jpg

6a1bef716b6a94c0med.jpg

 

Jak myślicie fin pomoże, czy dać sobie spokój?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nikt Ci nie powie na 100%, ale wydaje mi sie, ze masz dobre szanse, wyglada na to, ze gniazdo zaczyna leciec - ja na twoim miejscu bez wahania wskakiwalbym na finasteryd albo dutasteryd


3500 FUE (Dr. Maral) - 2016.08.19 - http://pokonajlysienie.com/forum/viewtopic.php?f=23&t=2490

Avodart - 1x co 2 dni od HT

Minoxidil 5% - 2x dziennie od 10.2016

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie bierz narazie minoxa ! najpierw bloker w twoim przypadku jakiś słaby na początek albo fin albo dut raz na 3 dni i obserwuj czy wypadają dalej jak po 2 miesiącach nie zatrzyma się zwiększysz dawkę na co 2 dni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troche sprostowan.

Masz 28 lat i mowisz, ze jestes za mlody? Moim zdaniem to juz dobry wiek jezeli chce sie walczyc o wlosy finem/dutem, tutaj biora go o 10 lat mlodsi to co oni maja powiedziec, skoro Ty jestes za mlody?

r4z3r nie polecaj mu co bys zrobil i od razu, ze bez wahania fin/dut. Ta decyzja musi nalezec do niego, lepiej niech chlop wdrazy sie w temat i poczyta przede wszystkim za i przeciw i wtedy zdecyduje. Jezeli wystapia u niego powazne uboki , wezmiesz za niego odpowiedzialnosc? Czasami zastanowcie sie co piszecie(sam w przeszlosci pewnie nie raz wpadalem z takimi rzeczami) jednak wraz z uplywem czasu staram sie patrzec racjonalnie nie tylko na siebie, ale rowniez innych szczegolnie tych nowych i niedoswiadczonych w temacie, ale takich co chca cos osiagnac a nie pytac co to minox i fin i gdzie dostac , a nie ruszyc tylka , zeby cokolwiek poczytac i sie dowiedziec.

matias21 po 1 to on juz dawno byl na minoxie i jak widac typowy przyklad jak dziala minox- czyli na poczatku wielkie WOW kazdy zadowolony(dermatolog i lysiejacy) a z czasem zaczyna sie pogorszenie, co i jak wiadomo nie temat , zeby opisywac dlaczego, bo to to juz bylo setki razy.

Po 2 piszesz, ze na poczatek jakis slaby bloker i wspominasz o finie i ducie?? Od kiedy to sa slabe blokery, jezeli cos jest nie tak z moja wiedza, to mnie oswiec ktore to sa mocne blokery zatwierdzone do AGA skoro fin i dut sa slabe?


Dut 0.5 mg E4D

CB-03-01 2% 1ml ED

Witaminy:Biotyna,Cynk,Żelazo,Wapń,Magnez,D3

Zoxin Med

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Troche sprostowan.

Masz 28 lat i mowisz, ze jestes za mlody? Moim zdaniem to juz dobry wiek jezeli chce sie walczyc o wlosy finem/dutem, tutaj biora go o 10 lat mlodsi to co oni maja powiedziec, skoro Ty jestes za mlody?

r4z3r nie polecaj mu co bys zrobil i od razu, ze bez wahania fin/dut. Ta decyzja musi nalezec do niego, lepiej niech chlop wdrazy sie w temat i poczyta przede wszystkim za i przeciw i wtedy zdecyduje. Jezeli wystapia u niego powazne uboki , wezmiesz za niego odpowiedzialnosc? Czasami zastanowcie sie co piszecie(sam w przeszlosci pewnie nie raz wpadalem z takimi rzeczami) jednak wraz z uplywem czasu staram sie patrzec racjonalnie nie tylko na siebie, ale rowniez innych szczegolnie tych nowych i niedoswiadczonych w temacie, ale takich co chca cos osiagnac a nie pytac co to minox i fin i gdzie dostac , a nie ruszyc tylka , zeby cokolwiek poczytac i sie dowiedziec.

matias21 po 1 to on juz dawno byl na minoxie i jak widac typowy przyklad jak dziala minox- czyli na poczatku wielkie WOW kazdy zadowolony(dermatolog i lysiejacy) a z czasem zaczyna sie pogorszenie, co i jak wiadomo nie temat , zeby opisywac dlaczego, bo to to juz bylo setki razy.

Po 2 piszesz, ze na poczatek jakis slaby bloker i wspominasz o finie i ducie?? Od kiedy to sa slabe blokery, jezeli cos jest nie tak z moja wiedza, to mnie oswiec ktore to sa mocne blokery zatwierdzone do AGA skoro fin i dut sa slabe?

 

Ciągle czuje się młodo Zastanawiałem się po prostu czy nie poczekać na jakieś większe spustoszenie na głowie, a póki co leczyć się w sposób zachowawczy. Ulota fina wygląda całkiem spoko, derma już mi kiedyś wspominała, że to nie taka tragedia. Tylko jak się poczyta forum to trochę się człowiek boi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ciągle czuje się młodo Zastanawiałem się po prostu czy nie poczekać na jakieś większe spustoszenie na głowie, a póki co leczyć się w sposób zachowawczy.

 

Fin to jest leczenie zachowawcze. Jak będziesz miał większe spustoszenie to pozostanie ci: przeszczep, system włosów, maszynka albo mikropigmentacja.

 

Tylko jak się poczyta forum to trochę się człowiek boi

 

Po trzech tabletkach pojawia się smok, który cię pożre. Nie prowokuj smoka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

r4z3r nie polecaj mu co bys zrobil i od razu, ze bez wahania fin/dut. Ta decyzja musi nalezec do niego, lepiej niech chlop wdrazy sie w temat i poczyta przede wszystkim za i przeciw i wtedy zdecyduje. Jezeli wystapia u niego powazne uboki , wezmiesz za niego odpowiedzialnosc? Czasami zastanowcie sie co piszecie(sam w przeszlosci pewnie nie raz wpadalem z takimi rzeczami) jednak wraz z uplywem czasu staram sie patrzec racjonalnie nie tylko na siebie, ale rowniez innych szczegolnie tych nowych i niedoswiadczonych w temacie, ale takich co chca cos osiagnac a nie pytac co to minox i fin i gdzie dostac , a nie ruszyc tylka , zeby cokolwiek poczytac i sie dowiedziec.

True story bro - ale zwyczajnie wychodze z zalozenia ze ludzie juz co nieco wiedza i licza na pomoc w podjeciu swiadomej decyzji.


3500 FUE (Dr. Maral) - 2016.08.19 - http://pokonajlysienie.com/forum/viewtopic.php?f=23&t=2490

Avodart - 1x co 2 dni od HT

Minoxidil 5% - 2x dziennie od 10.2016

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oczywiście, że dut brany co 3 dni to słaba dawka, a brany np w ilości 1 mg dziennie to już wysoka, to samo z finem można brać 1 mg lub 5 mg, poprostu najlepiej dawkę dopasować indywidualnie, aby uboki były jak najmniejsze i zastopować łysienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
to samo z finem można brać 1 mg lub 5 mg, poprostu najlepiej dawkę dopasować indywidualnie, aby uboki były jak najmniejsze i zastopować łysienie.

 

Nie, nie to samo. Fin działa liniowo więc jeśli dopasujesz dawkę, która działa, to już jej późniejsze zwiększanie niewiele zmienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

matias krecisz sie troche. Dut co 3 dni jest sporo silniejszy niz fin 5mg, bo fin 1mg a 5mg to prawie to samo , jezeli chodzi o lysienie. Dut co 3 dni to juz mocno blokuje i z czasem odczujesz jego moc na wlosy. Jezeli fin dziala, to po ducie mozna sie spodziewac jeszcze wiecej, wiadomo, ze najlepiej brac codziennie, ale nie kazdy potrafi sie na to odwazyc.

viewtopic.php?f=22&t=61


Dut 0.5 mg E4D

CB-03-01 2% 1ml ED

Witaminy:Biotyna,Cynk,Żelazo,Wapń,Magnez,D3

Zoxin Med

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem dermatologa. Nowy powiedział mi że wcale nie mam łysienia androgenowego - włosy wypadają mi z powodu złej diety lub linienia spowodowanego przez loxon. Dostałem witaminki, poza tym mam dalej stosować loxon. Derma twierdzi, że androgenówka zaczęłaby się wcześniej (łysienie w mojej rodzinie zaczynało się lekko po 20), a wypadanie brwi, rzęs, słaby stan cery (zapomniałem o tym wcześniej) świadczą o niedoborach.

Szczerze mówiąc nie wiem co o tym myśleć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zmieniłem dermatologa. Nowy powiedział mi że wcale nie mam łysienia androgenowego - włosy wypadają mi z powodu złej diety lub linienia spowodowanego przez loxon. Dostałem witaminki, poza tym mam dalej stosować loxon. Derma twierdzi, że androgenówka zaczęłaby się wcześniej (łysienie w mojej rodzinie zaczynało się lekko po 20), a wypadanie brwi, rzęs, słaby stan cery (zapomniałem o tym wcześniej) świadczą o niedoborach.

Szczerze mówiąc nie wiem co o tym myśleć.

 

Jakie witaminki dostales?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zmieniłem dermatologa. Nowy powiedział mi że wcale nie mam łysienia androgenowego - włosy wypadają mi z powodu złej diety lub linienia spowodowanego przez loxon. Dostałem witaminki, poza tym mam dalej stosować loxon. Derma twierdzi, że androgenówka zaczęłaby się wcześniej (łysienie w mojej rodzinie zaczynało się lekko po 20), a wypadanie brwi, rzęs, słaby stan cery (zapomniałem o tym wcześniej) świadczą o niedoborach.

Szczerze mówiąc nie wiem co o tym myśleć.

 

Jakie witaminki dostales?

 

Belid SR i zincas forte

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracam. Od początku marca zdecydowałem się na fina i biorę codziennie Nezyr. Do tego loxon 2 x dziennie. Uboków brak. Absolutnie nic się nie dzieje, jak mi się chciało jak mi się chce, żadnych bóli etc. I związku z tym zaczynam mieć wątpliwości czy fin działa - od miesiąca, może trochę więcej włosy są słabe, coraz bardziej cienkie, zakole (prawe) leci masakryczne i zastanawiam się czy to nie jest już moment żeby obciąć się na 3mm. Z tego co czytam na forum zakola są do uratowania tylko przeszczepem, a one lecą mi najbardziej. Rano włosy są suche jak siano, a wieczorem strasznie tłuste. Ciągle mam nadzieję, że to tylko chwilowe pogorszenie, ale z drugiej strony po 5 miesiącach to powinny być jakieś efekty. W zeszłym roku sam minox mi pomógł po jakiś trzech, myślałem że teraz będzie podobnie...

 

Stan na 31.07.2017 r.

2f5078018cc8ab67med.jpg

9ef797407948e252med.jpg

55d61d4c8cc0751cmed.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...