free web hit counter Skocz do zawartości
asia270888

29 lat wypadanie włosów- norma czy problem?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam 29 lat. Włosy wypadały mi raczej zawsze ale w ostatnim czasie ( kilka miesięcy) problem ten nasilił się. Po przeczesaniu ręką włosów wyciągam ich sporo, po myciu w umywalce też jest ich dużo, to samo w szczotce po czesaniu, zbieram je z podłogi i są wszędzie. Dodatkowo swędzi mnie skóra głowy. Byłam ostatnio na badaniu trychologicznym. Pani stwierdziła, że mam bardzo suchą skórę i dlatego się łuszczy a łuski oblepiają włosy utrudniając im oddychanie i dlatego wypadają. Zaproponowała zabiegi peelingu i kosmetyki trychologiczne ( oczywiście za niemała kwotę). Jeszcze się na nie nie zdecydowałam bo nie wiem czy ma to jakiś sens.

Nie wiem gdzie udać się z tym problemem, dodam, że w mojej rodzinie ojciec choruje na łuszczycę a mamie wypadły wszystkie włosy ( łysienie androgenowe?).

Bardzo proszę o radę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to najlepiej idź najpierw do jakiegoś polecanego dermatologa, bo nie za bardzo satysfakcjonuje mnie wytłumaczenie problemu zasugerowanego przez trychologa, u którego byłaś. Chyba, że coś pokręciłaś. Ale jeśli to prawda, że masz suchą skórę, która się łuszczy, to na pewno nie jest to przypadek, że razem z tym włosy ci wypadają. Ciężko cokolwiek napisać nie znając szczegółów. Innymi słowy problemy skóry głowy nieodłącznie wiążą się z wypadaniem włosów, a skórę głowy powinien obejrzeć kompetentny dermatolog/trycholog. On też powinien zalecić ci, jakie badania hormonów zrobić (to jest opisane tu gdzieś również na forum), na pewno konieczne będą poziomy męskich hormonów, ale żeby było zabawniej, ich prawidłowy poziom wcale nie musi oznaczać, że nie masz łysienia androgenowego. U kobiet łysienie androgenowe jest rozlane i rzadko powoduje całkowite wyłysienie, oznaką jest również ich ścieńczenie i pogorszenie jakości. Kobiety, które cierpią na androgenne wypadanie również często cierpiały z powodu trądziku, łojotoku i nadmiernego owłosienia pozostałych obszarów ciała. Miałaś coś takiego? Jeśli masz zaczerwienioną skórę głowy, możesz mieć np. łojotokowe zapalenie skóry głowy lub jakąś grzybicę, która również powodować może nadmierne wypadanie. Nie da się z tymi informacjami nic więcej napisać. Jakich szamponów używasz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...