free web hit counter Skocz do zawartości
Elo1993

Łysienie w młodym wieku

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Mój problem wygląda tak że zacząłem łysiec w młodym wieku (mam 23 lata i juz ogromne zakola). Moje pytanie jest takie czy wogole warto w jakikolwiek sposob z tym walczyć? Czy sa jakies leki które nie powoduja skutków ubocznych? Dla podgladu załączam zdjecie.

20170306_020629.thumb.jpg.ab755a390e22d7245dd58909fdc2496e.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kazda kuracja i ingerencja w organizm przez leki na zatrzymanie lysienia powoduja mniejsze lub wieksze skutki uboczne.

Stan - lysienie na calosci, etap zaawansowany. Jak bardzo na czuprynie zalezy? Poczytaj forum i jezeli zalezy mocno to wybierz cos, jezeli chcesz cos jeszcze uratowac a mlody wiek i zakladajac , ze nic jeszcze nie stosowales to mozliwe, ze i da sie sporo zagescic.


Dut 0.5 mg E4D

CB-03-01 2% 1ml ED

Witaminy:Biotyna,Cynk,Żelazo,Wapń,Magnez,D3

Zoxin Med

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytałem trochę. Mam duzo testosteronu, czy to jest przyczyna takiego wypadania włosów? Czy leczenie za pomoca tabletek finosterydowych ma duze szanse powodzenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to znaczy, że masz dużo testosteronu? Powyżej normy, czy bliżej górnej granicy? Jak masz problemy ze zbyt wysokim testosteronem najpierw bym się udał do endokrynologa. Z rodziny ktoś jest łysy sięgając też do dziadków? Jak na taki wiek masz dość spore przerzedzenia i to na całej górnej części głowy. Tak jakby DHT ostro atakowało mieszki włosowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyczytalem w internecie że zbyt wysoki poziom testosteronu objawia sie paroma czynnikami ktore wlasnie mnie dotycza. Jest to wzmozony poped, lysienie, mocne owlosienie ciała. Tak w rodzinie jest pare lysych osob, ale nikt nie wylysial w tak mlodym wieku, jesli juz to po 40.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przed braniem finasterydu o ile się zdecydujesz zrób badanie DHT. Ja płaciłem 50-pare złotych, więc tragedii nie ma cenowo. Jaki masz wynik testosteronu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jaki mam testosteron. Troche sie pogubilem w tym wszystkim. Gdzie mam sie udac na sam początek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idź do jakiegoś labo i zrób sobie takie badania:

 

- DHT(Dihydrotestosteron)

- Testosteron

- Siarczan dehydroepiandrostendionu (DHEA-S)

- Estradiol

- Kortyzol

 

Te badania trzeba zrobić rano, max do 10 rano. Zwłaszcza kortyzol. Dorzuciłem to badanie bo to tzw. hormon stresu. Wypada zerknąć co się dzieje z kortyzolem także. Czy Ci nie lecą włosy od jakieś depresji, przewlekłego stresu, itd. O czym możesz nawet nie wiedzieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...