free web hit counter Skocz do zawartości
pikpok78

"Łupież" na minoxie- zapobieganie

Rekomendowane odpowiedzi

Jednym z efektów stosowania minoxa w płynie jest łuszczenie skóry glowy wynikajace z obecnosci PG i alkoholu w mieszance. Walka z tym paskudztwem szamponami przeciwłupieżowymi z keto czy pirytonianem to pomyłka, bo nie ma ono pochodzenia grzybicznego czy drozdzakowego- to konsekwencja niejako chemiczna. Myślę, że jednym z potencjalnych rozwiązań może być odpowiednie natluszczanie, nawilzanie skóry głowy. I tutaj pytanie:

 

Czym najlepiej sprobowac nawilzac skore glowy? Macie jakies doswiadczenia, propozycje, ktore bylyby neutralne przy androgenowce?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Emu oil pomaga przy tego typu przypadkach. Mialem podobnie przy stemoxie od garniera, lupiez i luszczenie sie skory. Po dodaniu emu i stosowania go 3-5 x na tydzien problem jak reka odjal. Musisz tez uwazac jakie szampony stosujesz. Keto 2-3 x na tydzien nie czesciej. Do codziennego mycia jakis lagodny w uk, stosuje babydream dla dzieci, super jest w pl tez w rosmanie jest cos podobnego i stosowalem lata temu, ale nazwy juz nie pamietam xD


Dut 0.5 mg E4D

CB-03-01 2% 1ml ED

Witaminy:Biotyna,Cynk,Żelazo,Wapń,Magnez,D3

Zoxin Med

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Emu oil nie pomógł mi - on raczej chwilowo natłuszcza niż uelastycznia, czy nawilża - nawadnia skórę. Gdzieś widziałem dobre recenzje na temat stosowania oleju kokosowego w przypadku suchej skóry - masz/macie jakiesz obserwacje na ten temat- moze jeszcze cos innego?

 

Ps

 

Uscislajac to bedzie reakcja na PG - alkohol mogę wyłączyć, bo stosowałem wcierki na alkoholach- i nie miałem podobnych reakcji skórnych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jaki sposob stosowales ten emu oil? Jak czesto i kiedy go nakladales? Jak dlugo trzymales, kiedy zmywales? Jaka przerwa miedzy nim a stosowaniem minoxa?

Olej kokosowy gdzies o uszy mi sie obilo, ze wysusza. Nie stosowalem i nie mam doswiadczenia wiec nie pomoge.

Natomiast czytalem , ze olejek rycynowy w polaczeniu z emu dziala jeszcze lepiej w tej kwestii plus nawet ma sie tam cos do odrostow, wiec moze warto sie zainteresowac.


Dut 0.5 mg E4D

CB-03-01 2% 1ml ED

Witaminy:Biotyna,Cynk,Żelazo,Wapń,Magnez,D3

Zoxin Med

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Emu nakladam codziennie i nie zmywam - to sie wchlania- glowe myje raz na dobe. Wieczorowego minoxa klade ok 6 godzin po aplikacji emu.

 

Olej rycynowy ma wlaściwości wysuszające i tylko nasili problem suchej skóry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogles sobie "zaszkodzic" tym, ze nie myles glowy przed uzyciem minoxa a majac wciaz na sobie emu. Zrob tak:

Uzywaj emu 3-5 x tygodniu na godzine przed prysznicem, po umyciu glowy i wysuszeniu naloz minox.

Olej rycynowy nie solo, ale zmieszany z emu jak cos.

Jakiego emu uzywales- to tez bardzo istotne... ?


Dut 0.5 mg E4D

CB-03-01 2% 1ml ED

Witaminy:Biotyna,Cynk,Żelazo,Wapń,Magnez,D3

Zoxin Med

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale co mam zmywac:) Mam bardzo krotkie wlosy i niewielka ilosc emu wchlania sie w calosci- nie mam tłustego filmu, wedlug zasady jest to absorbowane przez skore, nie zatyka porów i nie blokuje transportu innych srodkow. Byc moze masz dlugie włosy i pakujesz tego od serca i wtedy bedziesz mial taki problem; przy krotkich wlosach (5 mm) emu jest absorbowane niemalze w kilkanascie minut - zrob test na ręce:)

 

Uzywam go codziennie - nie ma wytycznych do jego stosowania - luzne porady dotyczace stanow zapalnych sugeruja, zeby stosowac go kilka razy dziennie. Nie wiem skąd wymyśliles sobie 3-5:).

 

Uzywam Emu Oil ze Swansona 100% Pure Emu Oil 4 fl oz.

 

Olej rycynowy z emu również ma właściwości wysuszające. - testowane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesciej stosowane emu powodowalo u mnie uboki w kolejnosc, emu-cb-minox...

3-5 x w tyg w kolejnosci jaka Ci opisalem nie powoduje ubokow i likwiduje moj problem ze stemoxem.

W takim razie nie mam pomyslow, moze minox podraznia Ci skore tak mocno, ze nic nie pomoze. Przetestuj na sobie jeszcze minox pianke/zel/krem/liposomy moze to cos pomoze.


Dut 0.5 mg E4D

CB-03-01 2% 1ml ED

Witaminy:Biotyna,Cynk,Żelazo,Wapń,Magnez,D3

Zoxin Med

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupilem rezerwowo pianke. Sprawdzę jeszcze kokosy, a jak nie to piana. W pierwszej wersji bede sie bawil naprzemiennie - w nocy płyn , rano piana - czasem niby to pomagało skórze - mam nadzieję, że bez negatywnych konsekwencji w kontekście dozowania i działania minoxa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...