free web hit counter Skocz do zawartości
kudlaty

Zakup fue punch

Rekomendowane odpowiedzi

Wie ktoś gdzie w Polsce lub Niemczech moża zakupić przyrząd do wyciągania włosów ze skóry tak zwany fue punch? Jedyne miejsca gdzie znalazłem to Azja albo USA

 

punch_fue_tailles.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
chcesz sam sobie przeszczepić włosy ? o.O

 

Musiałby być pierdolnięty to jest w gruncie rzeczy dziedzina chirurgii estetycznej wymagającej bardzo dużej precyzji chcąc uzyskać zadowalający efekt.

 

Sam nie wiem na chuj mu ten punch


24c8pok.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
chcesz sam sobie przeszczepić włosy ? o.O

 

Jak czytałem, że ktoś na HLT sam się wykastrował, to i włosy można samemu przeszczepić.

To wyższy etap rozwoju człowieka po prostu - zdolność do samo-operacji, samo-modyfikacji i samo-naprawy.

To już nie homo-sapiens.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samemu zrobić ht, zgłupiał ?

Co innego jak kolega mu zrobi.


Fin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Tak serio to ani samemu, ani kolega.

Nie wiem po co mu ten fue punch, ale co do zasady takie rzeczy robi cały zespół w sterylnych warunkach, po zrobieniu badań, podaniu antybiotyków, itp.

 

Pobranie graftu, nieuszkodzenie go ani sąsiednich, przygotowanie/obranie, zrobienie dziurek i wszczepienie na odpowiednią głębokość i tak by rósł pod odpowiednim kątem, wymaga wprawy. Zwłaszcza gdy robi się to setkami lub tysiącami i ma z tego wyjść naturalnie wyglądająca fryzura.

 

Nie wiem czy pamiętacie, ale swego czasu dr Lupanzula który pracował w BHR też przeszedł na własny rachunek (Medikemos). I jakoś ta klinika u nas ucichła. Niby miało być to samo, ale jakoś nie było.

To nie tylko kwestia chirurga, ale całego zespołu, który trzeba wyszkolić. Z resztą pisał już o tym też Skald.

 

PS.

W skrajnych przypadkach można dorobić się jakiejś poważnej infekcji, albo nawet martwicy (w necie są przypadki - rzadkie bo rzadkie ale są), o zniszczeniu skóry i dorobieniu się blizn na głowie nie wspominając.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
chcesz sam sobie przeszczepić włosy ? o.O

 

Jak czytałem, że ktoś na HLT sam się wykastrował, to i włosy można samemu przeszczepić.

To wyższy etap rozwoju człowieka po prostu - zdolność do samo-operacji, samo-modyfikacji i samo-naprawy.

To już nie homo-sapiens.

 

He he Kastracja to stosunkowo prosty i nie skomplikowany zabieg i może być wykonywany w warunkach ambulatoryjnych. Fakt jeden koleś z HLT sam się wykastrował ale trzeba dodać że był to student medycyny więc nie było też tak że zupełnie nie wiedział co i jak robić żeby to zrobić. Napisał też że kupił odpowiednie środki do dezynfekcji oraz narzędzia chirurgiczne. Nie jest też jedynym na świecie który to sam zrobił.

 

Ale taki przeszczep włosów patrząc fachowo to jest dużo bardziej skomplikowanym zabiegiem i tak jak napisałeś poniżej, ważne jest dosłownie wszystko, każdy szczegół w dziedzinie praktyki tego typu zabiegów. Ważna jest odpowiednia gęstość przy sadzeniu, jak i zachowanie odpowiedniego dystansu od sąsiednich graftów oraz równomierne rozproszenie pobierania na obszarze donoru tak aby nie robić rzucających się w oczy spustoszeń. Robienie otworków pod wszczepiane transplanty i kąt też mega ważne. Ważny jest tez czas żeby wyciągnięte grafty nie zaczęły obumierać, i odpowiednia opieka nad nimi, oraz selekcja. To wszystko wymaga naprawdę praktyki i wprawy i 100% że nikt samemu nie zrobił by dobrze przeszczepu włosów, nawet kolega koledze tego by nie zrobił fachowo i nawet jeśli jest wyjątkowo cierpliwy i ustatkowany, jeśli nie miał by żadnej styczności z osobami które takie zabiegi robią na co dzień jak i z samymi zabiegami, i jakby nie dostał żadnych instrukcji od takiego doktora czy personelu który ma w tym wprawę. To nie jest możliwe aby taki zabieg zrobić fachowo i dobrze. Nawet najlepszym renomowanym lekarzom zdarzają się wpadki oraz błędy czy zmęczenie personelu które później odbijają piętno na całokształcie i końcowym efekcie zabiegu. Nie da się ukryć że do perfekcyjnego zabiegu w pewnym sensie rolę odgrywa też trochę szczęście.

No ale jak to napisałeś, (choć w żartach) jest ewolucja człowieka i nie jest niczym dziwnym że człowiek próbuje robić rzeczy których jeszcze do niedawna nikt by nawet nie pomyślał żeby samemu zrobić w ogóle czy samemu sobie zrobić.

 

-- 04 maja 2017, 13:08 --

 

Tak serio to ani samemu, ani kolega.

Nie wiem po co mu ten fue punch, ale co do zasady takie rzeczy robi cały zespół w sterylnych warunkach, po zrobieniu badań, podaniu antybiotyków, itp.

 

Pobranie graftu, nieuszkodzenie go ani sąsiednich, przygotowanie/obranie, zrobienie dziurek i wszczepienie na odpowiednią głębokość i tak by rósł pod odpowiednim kątem, wymaga wprawy. Zwłaszcza gdy robi się to setkami lub tysiącami i ma z tego wyjść naturalnie wyglądająca fryzura.

 

Nie wiem czy pamiętacie, ale swego czasu dr Lupanzula który pracował w BHR też przeszedł na własny rachunek (Medikemos). I jakoś ta klinika u nas ucichła. Niby miało być to samo, ale jakoś nie było.

To nie tylko kwestia chirurga, ale całego zespołu, który trzeba wyszkolić. Z resztą pisał już o tym też Skald.

 

PS.

W skrajnych przypadkach można dorobić się jakiejś poważnej infekcji, albo nawet martwicy (w necie są przypadki - rzadkie bo rzadkie ale są), o zniszczeniu skóry i dorobieniu się blizn na głowie nie wspominając.

 

-- 04 maja 2017, 13:11 --

 

Ale podobno jest wolność i kapitalizm,i można kupować wszystko (o ile nie jest zabronione prawem kupno czegoś) więc jak mu to do czegoś potrzebne to niech sobie kupuje co tylko chce, nawet takiego punch'a.

 

-- 04 maja 2017, 13:28 --

 

Trzeba też zauważyć że autor tego tematu wcale nie określił że sam będzie sobie (czy ktoś ze znajomych niewykwalifikowanych w temacie - jemu) robił przeszczep włosów, być może jest to ktoś ala nasz Pan forumowy doktor od HT który zaczyna działalność, i musi kupić potrzebne narzędzia. A każdy tutaj jedzie że o..... zgłupiał..... bo sam chce sobie robić HT. Choćby rzeczywiście nawet chciał to jego decyzja, może myśli że HT to coś podobnego do robienia tatuażu które to niektórzy sami sobie robią też i nawet własnoręcznie skonstruowanymi maszynkami z byle czego. Ale dobrze żeby mu uświadomić (jeśi jednak sam to planuje zrobić) jak poważny i skomplikowany jest taki zabieg i jakie następstwa oraz niezbyt fajne i przede wszystkim trwałe konsekwencje niesie za sobą zpierniczony zabieg transplantacji włosów.

 

A co do samego narzędzia czy jego kupna to z pewnością narzędzie to może też posłużyć do zupełnie czego innego.

 

Także nawiązując do pierwszej odpowiedzi w formie pytania - to też mnie ciekawi czy autor tematu sam sobie chce przeszczepiać włosy .


Ruch wyzwolenia mieszków włosowych spod okupacji androgenów!

Łysienie łysienie to moje wkurwienie, biorę draże kokosowe, mam spokojną o to głowę.

Biorę draże kokosowe i mam włosów pełną głowę. Biorę żelki cytrynowe i mam ciągle włosy nowe. Piję także loxoniadę i łysieniu dałem radę.  

Ale i tak nie ma żadnego lepszego lekarstwa niż własne odbicie lustrzane, a w nim ''łómnisz herlajn''. Jest ''łómnisz herlajn'' to morda faluje, aż chciało by się porzucić wszystkie drażetki. Medytacja mogłaby trwać nawet kilkanaście godzin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zawsze można liznąć trochę doświadczenia przeszczepiając z brzucha na klatę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
(...)

Gdzie można znaleźć ten temat o kolesiu co się wykastrował?

Ciekawe czy zdawał sobie sprawę, że to ma jakiś sens przed okresem dojrzewania chyba ;p...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
(...)

Gdzie można znaleźć ten temat o kolesiu co się wykastrował?

Ciekawe czy zdawał sobie sprawę, że to ma jakiś sens przed okresem dojrzewania chyba ;p...

 

Na hairlosstalk gdzieś był ale chyba moderatorzy go zamknęli bo wywołał zbyt dużą gównoburze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
(...)

Gdzie można znaleźć ten temat o kolesiu co się wykastrował?

Ciekawe czy zdawał sobie sprawę, że to ma jakiś sens przed okresem dojrzewania chyba ;p...

 

Na hairlosstalk gdzieś był ale chyba moderatorzy go zamknęli bo wywołał zbyt dużą gównoburze

 

W sumie to nie wywołał aż takiej gównoburzy jakby z pewnością wywołał na polskim forum - tylko że ówcześnie świeżo upieczony moderator musiał się wykazać. Jest ten temat nadal i nie został usunięty ale jest zamknięty i nie można w nim pisać. ale z drugiej strony w sumie to też może i lepsze rozwiązanie niż usunięcie.....

 

-- 24 maja 2017, 12:36 --

 

(...)

Gdzie można znaleźć ten temat o kolesiu co się wykastrował?

Ciekawe czy zdawał sobie sprawę, że to ma jakiś sens przed okresem dojrzewania chyba ;p...

 

Tu jest https://www.hairlosstalk.com/interact/t ... ol.100153/

Historię swoją ten koleś co się sam wykastrował opowiedział w tym akurat temacie (temat innego kolesia) i nie dotyczy to autora tematu, ale jak się okazało i jak się później dowiedziałem z innych tematów i postów sam autor tego tematu też jest kastratem - tyle że nie zrobił tego sam.

 

Ale on tego nie zrobił przed okresem dojrzewania - także nie wiem co masz na myśli, a sensem to to było dla niego jedynym sensownym jak wynikało z wypowiedzi i w jego sytuacji.


Ruch wyzwolenia mieszków włosowych spod okupacji androgenów!

Łysienie łysienie to moje wkurwienie, biorę draże kokosowe, mam spokojną o to głowę.

Biorę draże kokosowe i mam włosów pełną głowę. Biorę żelki cytrynowe i mam ciągle włosy nowe. Piję także loxoniadę i łysieniu dałem radę.  

Ale i tak nie ma żadnego lepszego lekarstwa niż własne odbicie lustrzane, a w nim ''łómnisz herlajn''. Jest ''łómnisz herlajn'' to morda faluje, aż chciało by się porzucić wszystkie drażetki. Medytacja mogłaby trwać nawet kilkanaście godzin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podbijam, bo chcę zadać pytanie czy ktoś czasami sobie nie kupił fue punch'a ? Bo @kudlaty się nie odzywa coś...

 

-- 16 lis 2018, 0:10 --

 

zawsze można liznąć trochę doświadczenia przeszczepiając z brzucha na klatę

 

 

https://www.youtube.com/results?search_ ... transplant


Ruch wyzwolenia mieszków włosowych spod okupacji androgenów!

Łysienie łysienie to moje wkurwienie, biorę draże kokosowe, mam spokojną o to głowę.

Biorę draże kokosowe i mam włosów pełną głowę. Biorę żelki cytrynowe i mam ciągle włosy nowe. Piję także loxoniadę i łysieniu dałem radę.  

Ale i tak nie ma żadnego lepszego lekarstwa niż własne odbicie lustrzane, a w nim ''łómnisz herlajn''. Jest ''łómnisz herlajn'' to morda faluje, aż chciało by się porzucić wszystkie drażetki. Medytacja mogłaby trwać nawet kilkanaście godzin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytam, bo zastanawiam się nad zakupem narzędzi. Mając narzędzia, to na jakiś czas przed HT, mógłbym sobie przeszczepić troszkę włosów z dolnej partii potylicy, i z pogranicza tylnej linii i karku, na czoło, kreując kontur pożądanej linii.


Ruch wyzwolenia mieszków włosowych spod okupacji androgenów!

Łysienie łysienie to moje wkurwienie, biorę draże kokosowe, mam spokojną o to głowę.

Biorę draże kokosowe i mam włosów pełną głowę. Biorę żelki cytrynowe i mam ciągle włosy nowe. Piję także loxoniadę i łysieniu dałem radę.  

Ale i tak nie ma żadnego lepszego lekarstwa niż własne odbicie lustrzane, a w nim ''łómnisz herlajn''. Jest ''łómnisz herlajn'' to morda faluje, aż chciało by się porzucić wszystkie drażetki. Medytacja mogłaby trwać nawet kilkanaście godzin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę zakładać nowego tematu, więc podbijam ten. 

Pytanie dla weteranów HT i rzeźników wielkich znawców co to mieli już 15 razy HT.

Gdzie i jakie narzędzia najlepiej kupić oraz jaki zakres średnic jest najlepszy dla cienkich włosów ?

LH-FUE jest teraz tak drogie, że może kilka graftów bym spróbował zrobić sobie na próbę i zobaczył jak to będzie, z resztą na yt był kiedyś filmik HT DIY tyle że koleś BHT robił.


Ruch wyzwolenia mieszków włosowych spod okupacji androgenów!

Łysienie łysienie to moje wkurwienie, biorę draże kokosowe, mam spokojną o to głowę.

Biorę draże kokosowe i mam włosów pełną głowę. Biorę żelki cytrynowe i mam ciągle włosy nowe. Piję także loxoniadę i łysieniu dałem radę.  

Ale i tak nie ma żadnego lepszego lekarstwa niż własne odbicie lustrzane, a w nim ''łómnisz herlajn''. Jest ''łómnisz herlajn'' to morda faluje, aż chciało by się porzucić wszystkie drażetki. Medytacja mogłaby trwać nawet kilkanaście godzin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...