free web hit counter Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Czy możecie mi podać nazwy leków na łysienie i ich ceny? Wiem tylko, że mają zawierać finasteryd i minoxidil.

 

Jak się je stosuje? Chodzi mi o dawkowanie.

 

Czy mogę liczyć na odrost włosów? To już 2 rok mam niewielkie zakola, które jednak uniemożliwiają mi noszenie jakiejkolwiek fryzury bez rzucania się w oczy. Czekam do skończenia 18 lat, dlatego 2 lata zwlekałem - zaczęło się w wieku 16.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz cały dział, w którym jest wszystko o lekach. Trochę wysiłku.


Fin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc mój wybór to:

Proscar 5mg - 28 tabletek i jedną będę dzielić na 4, łykać raz dziennie. Cena: około 30zł

Loxon 5% - wcierać w łyse miejsca 1ml dziennie? Cena: 50zł

 

Dobry wybór? Czy nie ma tańszego zamiennika niż loxon?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodaj jeszcze jakiś szampon z ketokonazolem i to jest taka podstawowa kuracja. Alopexy idzie dosyć tanio dostać, zwłaszcza jeżeli kupisz w trojpaku. Poczytaj o finie, po Twoich założonych tematach, wnioskuję że jesteś dosyć młody a finasteryd może ale nie musi powodować skutki uboczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MINOVIVAX 5% 100 ml ok 53 zł (dermatolog mi polecał, że stosunkowo tani jak na wszystkie inne tego typu)


Aktualna kuracja:

Polaris Lab 10

Pantostin

Minovivax 5%

Ketoxin forte

NIZORAL 2% Krem

PURITAN'S PRIDE Włosy, skóra i paznokcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dwa pytania - ponoć rozkrojony finasteryd łączy się z powietrzem i powinno się w przypadku proscaru ciąć na cztery części, a reszte wyrzucać. Co o tym sądzicie?

 

Jak zdobyć receptę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
dwa pytania - ponoć rozkrojony finasteryd łączy się z powietrzem i powinno się w przypadku proscaru ciąć na cztery części, a reszte wyrzucać. Co o tym sądzicie?

 

Jak zdobyć receptę?

Że to bzdury na resorach. Każdy lek się oczywiście utleniania, ale to proces długotrwały, zwłaszcza jak jest szczelnie zamknięty w małym pojemniku.

 

Musiałbyś to na kilka lat tak zostawić.

 

Receptę? Dermatolog po konsultacji urologicznej lub kompetentny lekarz rodzinny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli mogę po prostu powiedzieć lekarzowi rodzinnemu, że potrzebuję recepty? Nie będzie problemów robił?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi nie robił, powiedz że proscar tańszy jest niż nezyr, i że dzieląc ekonomiczniej będzie a substancja czynna ta sama jest, dodaj że wielu ludzi na swiecie tak robi, powiedz że nezyr jest na łysienie a chcesz proscar i tak jak wyżej ci napisałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Czyli mogę po prostu powiedzieć lekarzowi rodzinnemu, że potrzebuję recepty? Nie będzie problemów robił?

 

Tego na pewno ci nikt nie powie, bo nie znam twojego lekarza rodzinnego.

Jak będzie jakiś asekurant to odeśle cię do dermatologa albo zaproponuje wyłącznie finasteryd 1mg (Propecia, Androstatin, Nezyr).

Jak będzie zaś konkretny i rozumny, to posprawdza sobie składy chemiczne w leksykonie leków i ci przepisze finasteryd 5mg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy jest szansa na odrost włosów? Zacząłem łysieć dosyć wcześnie - pierwsze objawy zauważyłem w wieku 16 lat! Mam zakole po prawej stronie, które naprawdę jest widoczne - po lewej jest niemal niewidoczne. Niedługo kończę 18 lat i zaczynam walkę o włosy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...