free web hit counter Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Przymierzam się do kupna wagi, stąd moje pytanie co polecacie, bo z tego co widziałem rozpiętość cenowa wag o dokładności 0,01g, jest wielka... od 15 pln do 1000...

Stąd moje pytanie używał ktoś tych tańszych? Działają?

Chodzi mi o coś takiego:

http://allegro.pl/elektroniczna-waga-ju ... 71483.html

 

Czy lepiej inwestować w droższe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kup z większym zakresem 200-500g może Ci się to przydać, jak przyjdzie odważyć jakieś większe ilości, lub z tarowanym naczyniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale pytanie, czy takie tanie wagi za 15-20zł z dokładnością 0.01 rzeczywiście dobrze ważą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak, w takim przedziale cen 20-100zł wszystkie ważą podobnie. Różnice są praktycznie niezauważalne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez kupilem taką tanią i sie doczekać nie moge - patrz na komentarze bo "super sprzedawcy" maja czesto problemy z terminową wysyłką

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ja tez kupilem taką tanią i sie doczekać nie moge - patrz na komentarze bo "super sprzedawcy" maja czesto problemy z terminową wysyłką

 

Ja niedawno kupowałem komputer (do zakładu pracy) od sprzedawcy, który wydawał mi się pewnikiem (ok 27 tys. udanych transakcji).

Komputer został wysłany po dwóch tygodniach - po otwarciu przeze mnie sporu w centrum sporów allegro.

Ale tu problem jest inny - niektórzy "handlują powietrzem", tzn sprzedają towar, którego w chwili wystawienia nie mają na stanie.

 

Gdybym jednak wziął pod uwagę także negatywne i neutralne komentarze (za nieterminowe wysyłki), uniknąłbym problemów.

 

Na obronę mogę dodać tylko, że typowe wyłudzenie pieniędzy, nie przytrafiło mi się nigdy. Towar zawsze jakoś otrzymałem, albo zwrot kasy w skrajnym przypadku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie uważasz, że waga, ktorą można już dostać od 5zł może niedokładnie wskazywac setne częsci grama ? Boję sie, że dziesiętne będzie juz wskazywała na opak.

Pozdrawiam.


Aktualna kuracja:

zew:RU58841+ Loxon 5%, Polaris 11, Zoxin

wew: Biotyna, Witamina D + B12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak Ci niedokladnie wskaze przy jednym skaldniku to i przy innych także. Wiec koniec konców otrzymasz takie stezenia jakie chcesz...

 

Ale to są dobre wagi. W przedziale 20-300zł praktycznie roznica jest niezuwazalna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem tę wagę:

 

http://allegro.pl/ag52c-waga-precyzyjna ... 55580.html

 

Niestety, muszę wam ją stanowczo odradzić. Zważyłem na niej "dokładnie" 3g RU i 57g KB5.

Po zmieszaniu substancji uzyskałem 59,6g roztworu - bez większej paniki dodałem 0,4g KB5.

Policzyłem, że stężenie powinno wynosić w najgorszym wypadku około 4,8% czyli nie tak źle.

Na pierwszy rzut oka, po wymieszaniu, wydawało mi się, że wszystko się pięknie rozpuściło.

 

Butelkę z RU zawiniętą miałem w sreberko, więc nie widziałem ile faktycznie mi go ubyło (zamówiłem 10g RU).

Jednak później z ciekawości sprawdziłem i niestety podejrzewam, że jestem jakieś 200 zł w plecy.

Objętościowo ubyło mi mniej więcej pół butelki :/.

 

Waga bardzo nieprecyzyjnie reaguje na zmiany masy przy małym nacisku na szalkę co w przypadku ważenia proszków jest niedopuszczalne.

Dzisiaj starałem się nią zważyć 200mg minoxa sulphate. Niestety poległem.

 

Sprawdziłem też pod światło moje RU w KB5. Niestety zgodnie z obawami spostrzegłem niewielki osad na denku.

 

Myślałem nad tym, żeby kupić inną wagę, zważyć RU, które mi zostało, wynik pomiaru odjąć od 10g i na tej podstawie uzyskać ilość zużytego RU.

Później uzupełnić bieżący roztwór KB5, aby uzyskać prawidłowe stężenie. Co o tym sądzicie?

 

Która waga jest tzw. "pewniakiem"? Pytanie to kieruję przede wszystkim do osób ogarniających zamówienia grupowe.

Prosiłbym ewentualnie o jakiś link do allegro.

 

Do zakupu tej wagi skłoniła mnie możliwość pomiaru w dwóch zakresach - od 0 do 200g z dokładnością do 0,01g i do 500g z dokładnością 0,1g.

 

Proszę o pomoc w ratowaniu mojego RU .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie patrząc po allegro, to do 200zł nie zobaczysz wiekszej roznicy w zakupionej wadze.

 

Ja uzywam najtańszej wagi i zawsze staram sie działac w kierunku na korzyśc RU. Czyli mniej KB a wiecej RU. Wydaje mi sie, ze Twoja waga zwazyla wszystko dobrze, a efekt rozpuszczenia RU zalezy od dobrego wymieszania a nie jego zważenia. NIe warto pchać się w wagi po 500-1000zł.


Aktualna kuracja:

zew:RU58841+ Loxon 5%, Polaris 11, Zoxin

wew: Biotyna, Witamina D + B12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety te wszystkie wagi mają te same bebechy - elektronikę.

Nawet nie podają dokładności.

 

Ważenie o super dokładności (0,01g) dzięki wysokiej jakości czujnikom i systemowi ważenia !

Co za bzdura. 0,01g to ta waga ma rozdzielczość. A dokładność ma na pewno znacznie mniejszą. Cyferki po przecinku na urządzeniu cyfrowym robi się bardzo łatwo i można zrobić rozdzielczość nawet 0,000000001g ale dokładność pozostanie i tak kiepska.

 

Za dokładną wagę, z podaną dokładnością, o tej rozdzielczość to trzeba dać z 4-cyfrową kwotę.

Z moich obserwacji wynika że te wagi z allegro po kilkadziesiąt zł mają błąd nie większy niż kilka setnych grama.

 

Też tak macie że kładziecie wagę, wskazuje 0,00, ważycie przedmiot, później zdejmujecie go z wagi i waga wskazuje np. 0,03g ? No właśnie... Trzeba się liczyć z pewnym błędem.

 

@robson15

Mam taką samą wagę jak podałeś w linku tylko że moja ma zakres 100g. Do ważenia RU jest ok.

 

Jak kupujecie wagi to bierzcie zawsze z mniejszym zakresem. Mimo różnicy w cenie, przy tej samej rozdzielczości, waga o zakresie 100g powinna być dokładniejsza od tej o zakresie 300g.


p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...