free web hit counter Skocz do zawartości
rodimson

Porównanie ŁZS głowy a łysienia typowo androgenowego

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

Chciałbym się skupić wyłącznie na tym temacie, bo wiele razy ta kwestia była poruszana na forum, ale wg mnie nie dość dokładnie albo to była odskocznia od innego tematu. Chodzi mi mianowicie o to, że sami na pewno wiecie, że samo łojotokowe zapalenie skóry na głowie, nawet stosunkowo niewielkie, może długoterminowo powodować znaczne przerzedzenia w obszarach androgenowych. Dlaczego w takim razie większość z Was patrząc na zdjęcie użytkowników opowiadających swoje historie z góry stwierdza androgenówkę spoglądając na obszary przerzedzeń? Rozumiem, że ŁZS często towarzyszy łysieniu androgenowemu, ale czy nie może być sytuacji, kiedy po zlikwidowaniu ŁZS okazuje się, że to była jedyna przyczyna łysienia? Przecież wypadanie włosów spowodowane zapaleniem skóry będzie dokładnie na tym samym obszarze głowy. Rozumiem, że na upartego łysienie łojotokowe można nazwać też androgenowym, bo przez androgeny pośrednio jest spowodowane, ale dla mnie to jest lekkie nadużycie. Sam od paru lat, od kiedy zaczeły się problemy z moimi włosami, obserwuję mężczyzn i wyróżniam typy łysienia rozległego, z towarzyszącym łojotokiem, śladami po trądziku młodzieńczym (albo i nawet pomłodzieńczym), oraz takich, co mają ładną cerę, gęstą i zabarwioną brodę, oraz bardzo często wyraźną granicą między włosami nietkniętymi przez łysienie androgenowe, a zminiaturyzowanymi. Wg mnie kwestia przewlekłego łupieżu, zapalenia skóry jest niedoceniana w walce z łysieniem, szczególnie jeśli ktoś obserwuje u siebie nieprzyjemny zapach głowy nawet krótko po umyciu, pryszcze na głowie, etc. Czy ktoś z Was mógłby raz a porządnie wytłumaczyć zasadniczą różnicę w przebiegu chorób?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nadzieja matką głupich.

 

A głupi ojcami (nowych, następnych) nadzieji.


Ruch wyzwolenia mieszków włosowych spod okupacji androgenów!

Łysienie łysienie to moje wkurwienie, biorę draże kokosowe, mam spokojną o to głowę.

Biorę draże kokosowe i mam włosów pełną głowę. Biorę żelki cytrynowe i mam ciągle włosy nowe. Piję także loxoniadę i łysieniu dałem radę.  

Ale i tak nie ma żadnego lepszego lekarstwa niż własne odbicie lustrzane, a w nim ''łómnisz herlajn''. Jest ''łómnisz herlajn'' to morda faluje, aż chciało by się porzucić wszystkie drażetki. Medytacja mogłaby trwać nawet kilkanaście godzin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...