free web hit counter Skocz do zawartości
Rafal93

24 - Nie jest źle, ale ...

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jest to moj pierwszy post, wiec na poczatku chcialem podziekowac wszystkim zalozycielom/aktywnym uzytkownikom - to dzieki wam ta ogromna ilosc wiedzy jest w przystepny sposob dostepna.

Juz minelo ponad pol roku od kiedy sie zarejestrowalem, ale ten czas glownie poswiecalem lekturze forum, aby jak najwiecej ogarnac zanim podejde pierwsze proby powaznej walki. Moja historia "dupienia" zaczela sie jakies 9 miechow temu, wtedy zaobserwowalem pierwsze zostajace wlosy na rekach gdy poprawialem czupryne. Od tego czasu podejmowalem sie roznych prob oszukiwania sie przez co zmarnowalem kase na kilka miechow porzadnej kuracji, w skrocie wygladalo to tak:

1) Trycholog .. - szampony, pillingi itp. W ostatecznosci wydaje mi sie ze przyczynilo sie to tylko do powstania u mnie ŁZS ( moja skora dziwnie reagowala na te gowna i prawdopodobnie przez to zrobil mi sie jeszcze wiekszy syf z ktorym musialem pozniej walczyc ).

2) Badania krwi - zrobilem wszystko w kierunku tarczycy i braku jakichs pierwiastkow/mineralow. Wyniki git, dodatkowo jeszcze sprawdzilem poziom DHT - okolo 90% gornej granicy.

3) Dermatolog (1) i (2) - (1) przepisala mi Fina i kazala leciec z tematem + sterydy na ŁZS. Wtedy po opiniach w necie nie skorzystalem ani z lania sterydow na glowe, ani z fina ( wiadomo jakie opinie na poczatku sie znajduje ). (2) przepisala Loxon + sterydy na ŁZS + stieprox na oczyszczenie glowy z łoju ( tez pod ŁZS ). Wtedy juz bylem czytelnikiem forum i nie zdecydowalem sie na solo Loxon z wiadomych przyczyn ( to w sumie dzieki wam ). Sterydow na glowe tez nie wykupilem - czego w sumie zaluje, a Stieprox kupilem i mega pomogl na uspienie LZS.

4) Zeskrobiny w kierunku drozdzakow ( ze wzgledu na ŁZS ) - wynik bede odbieral w tym tyg.

 

Od 2-3 miesiecy sytuacja wyglada tak: wlosy leca z calej gory - nie tylko z okolic zakoli ( nie wiem czy to swiadczy o dyfuzyjnym? ). Narazie jedyne miejsce na ktorym mozna zauwazyc przerzedzenia to zakole prawe, ale ogolnie mam wrazenie slabszej gestosci. Wlosy mylem wczesniej co 2 dni, ale od kiedy zaobserwowalem wypadajace wlosy to, jak w wielu wypadkach, zbieglo sie to z mega przetluszczaniem przez co myje teraz codziennie. Z ŁZS jest w miare spokoj, ale co tydzien uzywam Stieproxa zeby oczyscic glowe. Od dluzszego czasu uzywam Nizoralu, ktory tez pomogl na LZS, dodatkowo Biotynka + jakies suple typu Prostatan/NaturalRu (xd) ( wiem ze to nic nie pomagalo, ale chodzilo tez o to zebym przyzwyczail sie do regularnego lykania tabsow bo nigdy wczesniej nie musialem + wstepna faza oszukiwania sie ze takie srodki moga pomoc zatrzymujac lysienie).

Najdziwniejsze wrazenia jest takie, ze ogolnie wlosy trzymaja sie jakos slabiej - bo nawet na brwiach ich troche wypada przy lekkim pociagnieciu, ale tez w sumie ciezko ocenic bo moze nie zwracalem na to uwagi wczesniej..

 

Na dzien dzisiejszy kuracja to:

1) Nizoral co 3-4 dni, Stieprox E7D, Selsun Blue w pozostale dni.

2) 0.5mg Fina Nezyru. Łykam dopiero od tygodnia i chcialem zaczac od mniejszych ilosci, potem pewnie zwieksze dawke. Dlatego tez w sumie nie zdecydowalem sie od razu na Duta, chcialem zobaczyc jak bede reagowal na zbicie DHT, a Fin ma duzo krotszy okres poltrwania. Po jakims czasie moze wskocze na E5D zamiast 0.5/1mg Fina.

3) Biotyna + dokoncze opakowanie naturalru..

 

Plany:

1) Jako ze jedynym miejscem na ktorym widac przerzedzenia jest prawe zakole, to chce tam czegos uzywac miejscowo. Na RU sie nie zdecydowalem, bo u mnie w rodzinie niestety nie jest najlepiej z tematem serducha - wiele osob ma problemy. Stad decyzja o tym zeby nie podejmowac, przynajmniej narazie, takiej proby. Prawdopodobnie dolacze sie do zamowienia obecnego na CB.

2) MSM + cynk.

3) Skoro i tak zmarnowalem juz tyle kasy, to pewnie zrobie analize pierwiastkowa wlosa zeby miec juz cala serie szukania innych przyczyn lysienia za soba

 

Mialbym tez kilka pytan do bardziej obytych uzytkownikow:

1) Na opakowaniu Nezyru jest napisane, ze sa to tabletki powlekane i nie nalezy ich dzielic. Czy jest to tylko sciema? Czesto poruszany temat o tym ze producent by nie wiedzial jaka jest ilosc Fina w tabletce gdyby nie byl jednostajnie rozmieszczony, a to zalatwia sprawe ilosci Fina w polowce tabletki. Ale czy moze wplynac jakos na jego mozliwosci przedostatnia sie do watroby?

2) Po ŁZS pozostaly mi czerwone kropki w niektorych miejsach na glowie - zastanawiam sie czy warto moze przylaczyc SABE do takiej kuracji? Zawiera steryd i inne srodki ktore powinno lagodzic chyba takie zapalenia?

3) Przewertowalem sporo tematow ale jakos nie moglem trafic na info jakie ilosci MSM i cynku lykac optymalnie?

4) Czy stosowal ktos na LZS/poprawe kondycji skory glowy masc z Terbafinina? Widzialem chyba w dzienniku Lion'a wzmianke o tym ze stosuje/owal, ale bez wiekszego opisu jak czesto/w jakim celu.

 

Bede wdzieczny za wszystkie wskazowki

Na koniec dodaje kilka fotek + jeszcze raz wielkie dzieki wszystkim osobom ktore dzielily sie na tym forum wiedza na temat walki z tym defektem kosmetycznym

cale.jpg.b71537503a12204b66975baf5f244d7e.jpg

prawe_zak2.jpg.24c2b9c24a7bf7b2072130d17d5f44fc.jpg

prawe_zak.jpg.4d24bd9111876253e9299444cb1671c5.jpg

lewe_zakole.jpg.3d73e6d88bb7c6ff5b6fc63a6a30c7e2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli obserwujesz u siebie ŁZS to walka z tym powinna być dla ciebie priorytetem.

 

Sugeruję zmienić nizoral na np. zoxin-med(ja tylko te dwa mogę porównać), znacznie lepiej po nim włosy się układają i jest chyba nawet tańszy.

 

Nawet, jak rozrzut ilości substancji aktywnej w ułamanej tabletce jest 20% to się nie przejmuj. Ja tam na oko odgryzam 1/4 tabletki 5mg a resztę zawijam w sreberko.

 

Zobacz jak na ciebie podziała mydło siarkowe, u mnie dało spore efekty, chyba lepsze niż ketokonazol. Myję nim głowę codziennie/co drugi dzień+peeling z kawy. Ketokonazol też możesz używać troszeczkę częściej jak masz problem z ŁZS głowy. Dopiero jak go zlikwidujesz, to profilaktycznie możesz stosować tak, jak teraz stosujesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedz, wyprobuje mydlo siarkowe.

Na angieslkich forach mozna sporo przeczytac o poczatkowym shed'owaniu biorac fina, ale sa rozne opinie na ten temat. Czy przejmowac sie zwiekszonym wypadaniem po 1 miesiacu brania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Update.

 

Łykam fina ( Nezyr kupiony w aptece ) od blisko 2 miesięcy ( tydzień 1/2 kapsułki, potem już cała ). Brak uboków, ale ..

Robiłem badania DHT w kwietniu wtedy wyniki byly nastepujace 798 ng/l przy przedziale 250 — 1000, kontrolnie robiąc 18 sierpnia otrzymałem wyniki 1061,8 pg/ml k przy przedziale 250 — 1000. Nie wiem czemu zmienila sie jednostka choć robilem w tym samym lab, no ale WTF, czy to jest jakas reakcja obronna organizmu na lek? Teraz mam poza tym przedziałem ufności wskazanym w badaniu... Co myślicie? Zapomnieć, łykać dalej i zweryfikować np za pół roku co sie dzieje? Będę wdzieczny za jakiś feedback

 

Wypróbowalem mydło siarkowe - super produkt. Brak przetłuszczania + od kiedy korzystam do codziennego mycia, to włosy przestały lecieć praktycznie ( korzystam od około 2 tyg, wiec mógłby to być efekt fina, no ale chyba te wyniki na to nie wskazują? ). Dodatkowo włosy układają się super - polecam opór.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mówiłem, że mydło siarkowe jest niedoceniane. zrób sobie jeszcze przy okazji peeling np z kawy, jakiś najtańszy, gruboziarnisty śrut z lidla + szampon zoxin med, czy inny odpowiednik nizoralu (sam Nizoral jest zły). a co do badań dht to wiesz, że godzina badania ma ogromne znaczenie i powinno robić się je z samego rana?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robiłem o 8 rano badanie.

 

Sporobuje tego peelingu, a jak skonczy sie Nizoral to nastepny wskoczy Zoxin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej niemożliwe, żeby finasteryd zwiększył DHT. Jak już, to wtedy, jakbyś zaczął brać, obniżył DHT, na co organizm zareagowałby zwiększonym poziomem testosteronu, potem przestał brać, a nadmierny testosteron zaczął konwertować się do DHT, ale to raczej musiałbyś nie brać blokera dłuższy czas. Ja bym nie zwracał na te badania uwagi, tylko patrzył na efekty, czyli zaczął się ew. przejmować za rok. Mydło siarkowe też dobrze potrzymać na głowie, tak jak ketokonazol, z 5 min.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A czemu nizoral jest zly ?

Przepraszam, źle się wyraziłem. Chodziło mi o to, że włosy po nim źle wyglądają. Niektórzy używają nawet sformułowania "efekt nizoralu", czyli siano.

 

-- 09 wrz 2017, 19:53 --

 

A czemu nizoral jest zly ?

Przepraszam, źle się wyraziłem. Chodziło mi o to, że włosy po nim źle wyglądają. Niektórzy używają nawet sformułowania "efekt nizoralu", czyli siano.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od 1.5 roku moja kuracja w wyglada nastepujaca:

- nezyr 1 tabletka dziennie

- biotyna raz dziennie z krotkimi przerwami

- codziennie rano wlosy myte mydlem siarkowym

- basen 2-3 razy w tygodniu + szampon siarkowy do mycia po

- brak diety ( nigdy nie spozywalem duzo cukrow ale nie odstawilem coli 0 piwka itp )

- bardzo sporadycznie nizoral

 

Efekt:

-Od okolo pol roku calkowity stop wypadania wlosow. Na poczatku kuracji po kazdym myciu liczenie tych wlosow i bylo ich okolo 50 podczas czesania i ukladania. Obecnie 0, slownie zero, wlosow na grzebieniu. A wlosy myje codziennie .

-Brak ubokow z libido

-Wydaje mi sie ze troche latwiej sie otluszczam ( chociaz to tez moze efekt ze skonczylem studia, w rezultacie praca i stacjonarny tryb zycia ), stad ten basen czesto odwiedzam.

- Cos co moglo sie okazac kluczowe w mojej kuracji - wlosy przestaly sie przetluszczac, skora glowy produkuje zdecydowanie mniej loju przez to czesto musze uzywac kremu nawilzajacego do skory twarzy.

 

Generalnie ogromne thanks dla Was za zalozenie tego forum. To dzieki Wam zdecydowalem sie na fina + info o siarkowych produktach ktore mogly sie okazac rownie kluczowe jak fin.

 

P.S. mam 5g CB z naszego zamowienia zeszlorocznego ( myslalem ze zaczne uzywac ale nie chce mi sie bawic z nakladaniem na jedno zakole + sytuacje jest mega stablina obecnie ), jesli ktos ma ochote moge odsprzedac.

 

Cheers

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...