free web hit counter Skocz do zawartości
kade12

Palma sabalowa a finasteryd

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Ostatnio przeczytalem na jednej stronie ze nie mozna przyjmowac palmy sabalowej i fina razem czy to prawda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

Ostatnio przeczytalem na jednej stronie ze nie mozna przyjmowac palmy sabalowej i fina razem czy to prawda?

 

A niby to dlaczego ? Bo się bardziej DHT obniży ?


Ruch wyzwolenia mieszków włosowych spod okupacji androgenów!

Łysienie łysienie to moje wkurwienie, biorę draże kokosowe, mam spokojną o to głowę.

Biorę draże kokosowe i mam włosów pełną głowę. Biorę żelki cytrynowe i mam ciągle włosy nowe. Piję także loxoniadę i łysieniu dałem radę.  

Ale i tak nie ma żadnego lepszego lekarstwa niż własne odbicie lustrzane, a w nim ''łómnisz herlajn''. Jest ''łómnisz herlajn'' to morda faluje, aż chciało by się porzucić wszystkie drażetki. Medytacja mogłaby trwać nawet kilkanaście godzin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze tak dobrze sie nie znam powiedz mi czy polaczenie fina, palmy sabalowej i mionxa byloby w porzadku? Oraz druga czesc pytania jak minox to jaki bylby najlepszy i czy jest on na recepte (to z kolei 3 czesc pytania) :D

 

-- 08 lip 2017, 19:09 --

 

A biore fina od roku i miesiaca wiec zastanawiam sie czy warto dodac minoxa, jednak mam cos w stylu lojotokowego zapalenia skory i kiedys mi on ja strasznie wysuszal, gdyz probowalem go ale tylko pare dni i juz nie pamietam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze tak dobrze sie nie znam powiedz mi czy polaczenie fina, palmy sabalowej i mionxa byloby w porzadku? Oraz druga czesc pytania jak minox to jaki bylby najlepszy i czy jest on na recepte (to z kolei 3 czesc pytania) :D

 

-- 08 lip 2017, 19:09 --

 

A biore fina od roku i miesiaca wiec zastanawiam sie czy warto dodac minoxa, jednak mam cos w stylu lojotokowego zapalenia skory i kiedys mi on ja strasznie wysuszal, gdyz probowalem go ale tylko pare dni i juz nie pamietam

 

Tak byłoby w porządku bo oba leki tj. finasteryd jak i minoxidil są oficjalnie zatwierdzone do leczenia łysienia. A palma sabałowa to to nie jest żaden lek ino suplement.

 

Najlepszy to teoretycznie 15% z jakimiś dodatkami wspomagającymi działanie, ale i najzwyklejszy 5% też jest ok. ''Najlepszy'' - to też zależy od własnych preferencji (nośnik, konsystencja itd.) oraz od rodzaju i stanu skóry, gęstości i długości włosów itd.

Generalnie preparaty do użytku zewnętrznego też są na receptę ale w internecie można kupić legalnie bez recepty wiele preparatów zawierających minoxidil jako substancje czynną.

 

Tak, jak najbardziej warto dodać minoxa po tym okresie czasu na finie. Niestety co do skóry to trzeba dobrać odpowiedni nośnik preparatu i kontrolować stan skóry bo preparat może jeszcze bardziej ją podrażniić, i jeśli by to było bardzo mocne to wówczas nie warto stosować minoxa, albo stosować w mniejszych ilościach i starać się dbać o skórę np. ciągle nawilżając jeśli jest przesuszona i myć delikatnym szamponem nie zawierającym SLS'ów i innej agresywnej chemii.

 

Teraz Ty mi odpowiedz przyjacielu na moje pytanie, skoro stwierdziłeś że czytałeś że nie można brać finasterydu i palmy sabałowej to musisz a przynajmniej powinieneś wiedzieć/pamiętać dlaczego nie wolno brać palmy z finasterydem.


Ruch wyzwolenia mieszków włosowych spod okupacji androgenów!

Łysienie łysienie to moje wkurwienie, biorę draże kokosowe, mam spokojną o to głowę.

Biorę draże kokosowe i mam włosów pełną głowę. Biorę żelki cytrynowe i mam ciągle włosy nowe. Piję także loxoniadę i łysieniu dałem radę.  

Ale i tak nie ma żadnego lepszego lekarstwa niż własne odbicie lustrzane, a w nim ''łómnisz herlajn''. Jest ''łómnisz herlajn'' to morda faluje, aż chciało by się porzucić wszystkie drażetki. Medytacja mogłaby trwać nawet kilkanaście godzin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tyle ile wiem to ta palma niby ma podobne działanie jak fin jeśli chodzi o kierunek - blokada - ale tak znikome ze w sumie to bez różnicy wiec w sumie nie ma sensu do do fina dorzucać tej całej palmy (działa czy nie działa bo to minimalny wpływ ) z tym minoxem to mam taka opinie ze on pobudza mieszki do pracy i te co w fazie wzrostu oraz te które sa w uśpieniu wiec włos zaczyna (powinien bo to działa kurna różnie na różnych ludzi) rosną - mieszek pracuje - ale generalnie to zaburza naturalny cykl pracy mieszka stad tez linienie jest możliwe - po linieniu włosy powinny odrosnąć- ale tez przez "zmuszenie mieszków do pracy" gdzie by normalnie były w innej fazie powoduje ze zaraz po odstawieniu włos sie posypie (nie wiadomo czy na stale ) bo mieszki musza "odpocząć" i zrobią to masowo - wiec to jest bilet w jedna stronę - jest tez teoria ze jak je minoxem zmusimy do pracy czyli zasilimy krwią a nie stosujemy blokady to zafundujemy mieszkowi kuracje dht co go w efekciec szybciej zabija po odstawieniu minoxa koniec jego pracy na zawsze - podsumowując loxon może dać efekty i można go stosować go tylko przy blokadzie TYLKO!! - jest ryzyko przy odstawieniu no i linienie jak sie z tym pogodzisz do dorzuć minoxa (palmę sobie daruj)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mowiac nie pamietam dokladnie, a nie moge znalezc tej strony i nie chce wymyslac, dziekuje bardzo Panowie za odp na nurtujace mnie pytania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To pewnie u slawka ambroziaka na forum takie bzdury wyczytales. A palmy jesc sensu najmniejszego nie ma, na pewno nie tej z naszego podworka (jesli koniecznie chcesz to jakas standaryzowana na zawartosc 85% - 95% kwasow tluszczowych, chociaz juz teraz z prawdopodobienstwem graniczacym z pewnowcia mowie, ze to i tak gowno da. Jednakze pozytywnych historii negowac do konca tez nie wypada bo one rzeczywiscie moga miec miejsce, czego przykladem jest moja osoba, ktorej pare lat temu dzieki palmie zaroslo przerzedzajace sie gniazdo - choc jestem przekonany, ze to nie ze wzgledu na jej rzeczywista skutecznosc, lecz efekt placebo, gleboko bowiem wierzylem w skutecznosc tego specyfiku, bowiem bylem stulejka ktora z kompletnie irracjonalnych powodow odrzucala mozliwosc leczenia lysienia jedynym slusznym blokerem zatwierdzonym przez fda)


genetic garbage (manlet aka heightcel, baldcel, post-acnecel, aspie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak jeszcze o tej palmie - jest lek prostamol uno - i to jest lek na prostate oparty o palme - lek nie suplement - jako lek to nie musi miec potwierdzenonego dzialania w badaniech klinicznych ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie musi, ale rowniez teoretycznie istnieja badania ktore wykazuja jakas skutecznosc palmy.


genetic garbage (manlet aka heightcel, baldcel, post-acnecel, aspie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wypadałoby też dodać że Prostamol Uno to lek wydawany bez recepty.


Ruch wyzwolenia mieszków włosowych spod okupacji androgenów!

Łysienie łysienie to moje wkurwienie, biorę draże kokosowe, mam spokojną o to głowę.

Biorę draże kokosowe i mam włosów pełną głowę. Biorę żelki cytrynowe i mam ciągle włosy nowe. Piję także loxoniadę i łysieniu dałem radę.  

Ale i tak nie ma żadnego lepszego lekarstwa niż własne odbicie lustrzane, a w nim ''łómnisz herlajn''. Jest ''łómnisz herlajn'' to morda faluje, aż chciało by się porzucić wszystkie drażetki. Medytacja mogłaby trwać nawet kilkanaście godzin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne ze tak to ze bez recepty to moze swiadczyc o poziomie jego skutecznosci - jednak jak jest zarejestrowany jako lek to jakies tam dzialenie musi wykazywac - musi chyba byc roznica od dzialania placebo ? Czy to z lekami tez moze byc calkowita sciema ? Tak pytam z ciekawosci nie zebym chcial dodawac prostamol do kuracji:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do zasady o jakas scieme trudno w tym zakresie, bo wprowadzenie leku do obrotu wiaze sie z koniecznoscia zlozenia wniosku zawierajacego dokumentacje swiadczaca m.in. o jego skutecznosci. Jednak zadne rygory formalne nie sa w stanie doprowadzic do takiej sytuacji, ze zarejestrowane jako leki sa preparaty zawierajace tylko i wylacznie substancje, ktore wykazuja rzeczywista skutecznosc. Pewnie wystarczylo przedstawic jakies badania, ktore swiadcza o skutecznosci palmy (takowe tez sa, chociaz ich wiarygodnosc jest watpliwa).


genetic garbage (manlet aka heightcel, baldcel, post-acnecel, aspie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...