free web hit counter Skocz do zawartości
bejker

Ketoconazol vs. Spironolakton

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie, co jest lepsze, bo chce stosować jeden z tych preparatów na noc na czubek głowy (RU będzie na zakola), czy lepszy jest Nizoral krem, czy Spiro w K&B, jeśli chodzi o siłę działania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciężko to tak sobie porównać. Spokojnie możesz stosować oba. Ja stosowałem kiedyś spiro s5 i uważam, że nizoral krem jest lepszy, ale one działają na innej zasadzie trochę.


Aktualna Kuracja (data rozpoczęcia)

RU 5% w KB 2 ml dziennie ( 9.08.12)

Biotyna 10 mg (22.01.14)

MSM 1.5g (15.01.18)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę dużo będę miał tych środków ale w sumie może to dobre rozwiązanie rano Spiro + RU, wieczorem Keto, potem AHK, potem ASC-J9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko keto w szamponie ma raczej właściwości stymulujące, a w kremie blokujące... :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tylko keto w szamponie ma raczej właściwości stymulujące, a w kremie blokujące... :/

 

keto w szamponie nie ma żadnych właściwości stymulujących, nie wprowadzaj ludzi w błąd jeśli nie jesteś pewny... W szamponie może co najwyżej zwalczać łupież/grzyby (dobra kondycja skóry głowy, lepsza penetracja -> zdrowsze włosy), w kremie natomiast można powiedzieć że jest w stanie coś "blokować"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
keto w szamponie nie ma żadnych właściwości stymulujących, nie wprowadzaj ludzi w błąd jeśli nie jesteś pewny...

 

Wg badań ma stymulujące lub blokujące (trudno stwierdzić), w każdym razie zwiększa gęstość/cm2 w lepszym stopniu niż minoxidil. Badania dotyczyły stricte ketokonazolu w formie szamponu.


Jestem reprezentantem Dr. A's HRC, najlepszej na świecie kliniki transplantacji włosów wg #HairSite.com.

http://www.fusehairpolska.blogspot.com

 

Wszelkie opinie wygłaszane na tym profilu są prywatne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

które badania? Bo z tego co pamiętam badania szamponu zwiększały liczbę włosów w fazie anogenu... Natomiast badania w których osiągnięto spektakularny odrost (ten japończyk) bo była używana wcierka z ketokonazolem poprzedzona myciem głowy szamponem z ketokonazolem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tylko keto w szamponie ma raczej właściwości stymulujące, a w kremie blokujące... :/

 

keto w szamponie nie ma żadnych właściwości stymulujących, nie wprowadzaj ludzi w błąd jeśli nie jesteś pewny... W szamponie może co najwyżej zwalczać łupież/grzyby (dobra kondycja skóry głowy, lepsza penetracja -> zdrowsze włosy), w kremie natomiast można powiedzieć że jest w stanie coś "blokować"

 

Możliwe że źle piszę, jednak chodzi mi o to że swego czasu przeczytałem i pewnie źle zrozumiałem:

"Należy pamiętać, że ketokonazol i minoxidil to są nie tyle leki zapobiegające łysieniu, co po prostu środki wzmacniające włosy (wydłużające ich fazę wzrostu oraz pogrubiające ich średnicę i poprawiające charakterystykę)."

Stąd uznałem że keto(chodziło o szampon) i minox mają podobne działanie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...