free web hit counter Skocz do zawartości
kuba197

Mikonazol. Co myślicie?

Rekomendowane odpowiedzi

jesli faktycznie wykazuje takie dzialanie jak krem z ketokonazolem to można dodać jako środek wspomagający. wolałbym zeby osoby bardziej zaznajomione z tematem sie wypowiedziały

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Mikonazol działa. Nawet na forum kobiecym czytałem jak niełysiejące kobiety stosowały krem Daktarin (mikonazol) tylko dlatego, że włosy rosły lepszej jakości.

Jest bezpieczny i tani. Moim zdaniem warto mieć jedno z dwóch w kuracji (mikonazol lub ketokonazol).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może spróbuję, bo nie mogę pozbyć się łupieżu, a ketokonazol nie pomaga. Jak często stosować mikonazol - raz dziennie czy rzadziej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Możesz raz dziennie jak ci się chce. Ale to jest bardzo uciążliwe, bo ten krem musi swoje na głowie poleżeć, a na ulicę z tym nie wyjdziesz.

Ja stosuję raz lub 2x na tydzień.

 

Nie robiłbym sobie wielkich nadziei, że łupież zniknie po mikonazolu skoro ketokonazol nie pomógł. Możesz ew. jeszcze spróbować szampon z dodatkiem smoły węglowej, pirytionianu cynku, albo z piroktonem olaminy. Niektórzy radzą żeby te szampony przemieniać co jakiś czas.

Albo możesz coś mocniejszego jak Tebinafina krem.

 

Z czego właściwie masz ten łupież ? Może to od złej jakości wody albo specyfików wysuszających skórę (alkohol, glikol propylenowy) ?

Bo u mnie się łuszczyła właśnie od wysuszających specyfików, wtedy może ci pomóc emu oil (nic lepiej nie natłuszcza i nie regeneruje).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawda, tak może być, ludzie bardzo często mylą przesuszenie skóry z łupieżem i na dodatek jeszcze bardziej ją traktują silnymi wysuszającymi szamponami, albo nie odstawiają specyfików na alkoholach i glikolach - a to błąd, i może pogorszyć stan, i powodować nawet w skrajnym przypadku, wysuszenia powodujące utratę włosów, które to sypią się wraz z odpadającymi całymi wyschniętymi płatami skórnymi - jak też było u mnie rok temu.

 

Na babskich forach też często babki piszą że ludzie często mylą suchą skórę z łupieżem, ale w przypadku kobiet suchy skalp częściej występuje niż u mężczyzn to też może dlatego tak piszą bo i częściej się to zdarza.

 

Twarda woda to też fakt, i chyba nawet na większości obszaru kraju.


Ruch wyzwolenia mieszków włosowych spod okupacji androgenów!

Łysienie łysienie to moje wkurwienie, biorę draże kokosowe, mam spokojną o to głowę.

Biorę draże kokosowe i mam włosów pełną głowę. Biorę żelki cytrynowe i mam ciągle włosy nowe. Piję także loxoniadę i łysieniu dałem radę.  

Ale i tak nie ma żadnego lepszego lekarstwa niż własne odbicie lustrzane, a w nim ''łómnisz herlajn''. Jest ''łómnisz herlajn'' to morda faluje, aż chciało by się porzucić wszystkie drażetki. Medytacja mogłaby trwać nawet kilkanaście godzin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nie wiem skąd to się wzięło, ale wydaje mi się, że odkąd przerzuciłem się na delikatne szampony bez slsow itp (wcześniej stosowałem takie codziennie). Generalnie od okresu dojrzewania muszę myć włosy codziennie, bo po nocy są już przetłuszczone i "nieświeże".

 

Z wysuszających rzeczy stosuje glikol i alkohol jako pojazd do cb, ale to tylko na przód, a ta łuska, łupież jest przede wszystkim na srodku i z tylu głowy.

 

Na wymazie nic nie wyszło, nuzenca nie mam, a keto jest nieskuteczne. Teraz zaczalem używać stieproxa i zel keratolutyczny z mocznikiem i zobaczę czy coś pomoże. Jeśli nie to zostaje mikonazol lub terbinafina, bo szczerze mówiąc to nie wiem już co na to zaradzić.

 

Faktycznie zauważyłem, że miejscami odchodzą jakby płaty skóry, co sugerowaloby wysuszenie. Tylko że takie objawy powinny być raczej nasilone wtedy gdy stosowałem codziennie szampony z chemią, a nie teraz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...