free web hit counter Skocz do zawartości
Jarek1975

Mistrzowie zagęszczania micro FUE

Rekomendowane odpowiedzi

Implanter Pen FUE- tak tutaj to stosują. Dzięki za link. Teraz trzeba poszukać kliniki bo getFUE nie wiedzieć czemu nie ma mega rezultatów - myśle że to kwestia umiejętności chirurgów. To tak jakby wrzucić ten sprzęt do Polskiej kliniki - nikt by tym nie umiał majstrować ..,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Teraz trzeba poszukać kliniki bo getFUE nie wiedzieć czemu nie ma mega rezultatów

 

W getFUE robia mechaniczne fue dlatego nie ma mega rezultatow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Implanter pen stosują też w ahd hakan doganay, ale nie polecam kliniki, bo już widziałem w internecie parę wpadek od nich i podobno wszystko tam robią technicy.


Fin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

w MEDMIXIE rowniez jest stosowany implanter pen a efekty ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem z jakiej kliniki pochodzi film, i być może z tej samej co z mojego linku (przypuszczam tez że zdjęcie tego urządzenia na stronie kliniki może być tym samym co widok z tego filmu - aczkolwiek mogę się mylić), ale skoro pytacie kto jeszcze tego używa to wydaję mi się że ta klinika też. Tak zupełnie przypadkowo mi to wpadło w oko, po jak przeglądałem sobie ten link do tej kliniki, który dostałem od mojego rosyjskiego przyjaciela.

 

http://www.emrahcinik.com/dhi-method/

 

Tylko wg. tej kliniki metoda nazywa się DHI czyli Direct Hair Transplant. (Pobieranie natomiast w przypadku tej kliniki mikromotorowe)

 

Metoda ta jak wynika z opisu zwana jest też czasami choi method, i może pod takimi frazami należałoby też szukać.

 

Taka gęstość jak na filmie to głównie dla niełysiejących ludzi.

 

Wg kliniki do której link wkleiłem metoda ta jest lepsza przy stadium łysiny do max NW 4, a w przypadku NW 5/6/7 zwykłe FUE lepsze.


Ruch wyzwolenia mieszków włosowych spod okupacji androgenów!

Łysienie łysienie to moje wkurwienie, biorę draże kokosowe, mam spokojną o to głowę.

Biorę draże kokosowe i mam włosów pełną głowę. Biorę żelki cytrynowe i mam ciągle włosy nowe. Piję także loxoniadę i łysieniu dałem radę.  

Ale i tak nie ma żadnego lepszego lekarstwa niż własne odbicie lustrzane, a w nim ''łómnisz herlajn''. Jest ''łómnisz herlajn'' to morda faluje, aż chciało by się porzucić wszystkie drażetki. Medytacja mogłaby trwać nawet kilkanaście godzin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Filmik jest z kliniki w wiedniu ...juz kiedys w moim temacie pisalem o niej.....chodz jest zaraz obok mojego miejsca zamieszkania to nie wiem ile jest warta .... http://www.viennahair.com/

 

Dzięki za info. Trzeba przyznać że imponująca jest osiągana gęstość za pomocą tego pen'a

 

-- 25 wrz 2017, 13:11 --

 

Zastanawiam się czy dałoby radę zrobić taką gęstość u mnie nie tylko na samej nowej obniżonej linii ale i na całym czy prawie całym obszarze biorczym (czyli pół czółka, każdy centymetr kwadratowy obsadzić z taką max gęstością) i ile by wtedy na to graftów poszło. Muszę zmierzyć dokładnie i obliczyć.

 

I co najważniejsze, czy by się zgodzili na to i czy donor by mi pozwolił pobrać max ilość jaka byłaby potrzebna aby to zrobić.


Ruch wyzwolenia mieszków włosowych spod okupacji androgenów!

Łysienie łysienie to moje wkurwienie, biorę draże kokosowe, mam spokojną o to głowę.

Biorę draże kokosowe i mam włosów pełną głowę. Biorę żelki cytrynowe i mam ciągle włosy nowe. Piję także loxoniadę i łysieniu dałem radę.  

Ale i tak nie ma żadnego lepszego lekarstwa niż własne odbicie lustrzane, a w nim ''łómnisz herlajn''. Jest ''łómnisz herlajn'' to morda faluje, aż chciało by się porzucić wszystkie drażetki. Medytacja mogłaby trwać nawet kilkanaście godzin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Taka gęstość jak na filmie to głównie dla niełysiejących ludzi.

Zgadzam się w całej rozciągłości.


-------------------------------

Mój temat:Klik

 

Kuracja:

Nezyr: 0,5mg/dz (start 05.08.2016) zwiększone do 1mg

1 HT: 2407 graftów (front i zakola,2-3.06.2016, dwa dni zabiegu)

2 HT: 1002 grafty (12.01.2018 - poprawa lini prawego zakola i dogęszczenie przodu)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

haaa, szkoda, że ten temat pojawił się dopiero teraz...ja też robiłam w jednej ( ale na razie nie powiem której) z tych "forumowych" klinik...nie chcę krakać ale boję się, że będzie nędza z gęstością...te prace dr cevika (tego z Austrii) wyglądają fantastycznie...szkoda... i dziwne, że jego nazwisko wczesniej tu nie padło bo widać, że praktykuje już długo, długo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
haaa, szkoda, że ten temat pojawił się dopiero teraz...ja też robiłam w jednej ( ale na razie nie powiem której) z tych "forumowych" klinik...nie chcę krakać ale boję się, że będzie nędza z gęstością...

 

Wiesz, nie jest trudno znaleźć znakomitą klinikę. Trudno jest znaleźć dobrą klinikę za przyzwoite pieniądze.

Pamiętam czas gdy rozmawialiśmy na forum który chirurg lepszy (spośród tych ze światowej czołówki). Ale były to rozmowy o kant dupy roztłuc, bo praktycznie nikt nie miał wówczas pieniędzy na skorzystanie z ich usług.

Wtedy jeden z głośniejszych tematów miał tytuł: "Dobra wiadomość. Dr. Cole obniżył cenę FUE do 5 euro za graft".

Dzisiaj jakby ktoś powiedział, że obniżono cenę do 5 euro za graft, to byłby śmiech, ale gdzieś ok 2005 roku to była okazja i ludzie się cieszyli.

 

Teraz ceny znacząco spadły, pojawiła się tania konkurencja w krajach rozwijających się. Więc jest trochę zamieszania na rynku. Niestety nie wszystkie kliniki są jednakowo sprawdzone, a nawet w tych sprawdzonych istnieje zawsze te kilka procent ryzyka, że coś pójdzie nie tak.

Jak sobie dostatecznie długo posiedzisz na zachodnich forach, to zobaczysz, że praktycznie każda klinika ma jakieś tam wpadki. Oczywiście jeśli procent tych wpadek jest niewielki, to nie powód by przestać uważać ową klinikę za dobrą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takich klinik jest jeszcze kilka na rynku z innowacyjną końcówką micro pen. (Na przykład Madryt dr Lorenzo) Może ktoś coś o nich słyszał ?

 

Albo tutaj jakiś wariat;) wkłada 1500 graftów w 2h:O wiec widać że wielu próbuje mieszać już tym penem ale tez musimy uważać żeby sie nie nadziać - nie jest sztuką wpakować 100 graftow na 1 cm2 - tylko pytanie ile z tego wyrośnie - podsyłajcie pls linki i Wasze opinie - może w końcu kogoś znajdziemy kto robi mega gęstość bez zniszczeń natywnych przy rozsądniej cenie

 

 

-- 09 paź 2017, 23:54 --

 

Jeszcze Niemcy - German Estetica

 

Ciekawe dlaczego BHR, HDC i wiele innych nie stosują tego pena - macie jakieś przemyślenia ? Ktoś tu wspomniał że zależy od powierzchni ubytków - i słusznie - nie wyobrażam sobie machać takim penem przy 4000 + graftow a raczej przy 1500-2000 przy precyzyjnym dogeszczania - problem w tym że te kliniki w ogóle nie stosują pena - Why???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj macie link do badania Koray'a - on używa implanter pen'a własnego autorstwa o nazwie KEEP. To w zasadzie to samo co u Lorenzo.

 

W HDC Maras robi dziurki pod grafty zwykłą iglą. Dlaczego? Myślę, że ze względu na oszczędność czasu. Robi dziurki i idzie do następnego pacjenta. Sadzą już technicy. Gdyby używali implanter pen to przynajmniej 2 osoby ładowały by grafty do pen'a, a doktor(lub dodatkowy technik) musiałby je sadzić.

 

Jak dobrze poszukacie w internecie to Koray mimo stosowania tego "magicznego" urządzenia ma przypadki nieudanych zabiegów.

Powiem więcej nawet na lokalnym podwórku są kliniki które używają tych narzędzi (nie będę podawał nazwy żeby ich nie pimpować - w mojej ocenie na razie nie ma czego).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny materiał i dużo przemawia za logiką tego pena - teoretycznie mniej zniszczeń i gęściej można sadzić. Według Koraya można uratować +15/20% w stosunku do standardowego wpychania graftów na siłę w czesniej naciętych otworach przez skalper. Dla mnie to gigantyczny plus (zakładając oczywiście statystyczną próbę) - średni przeszczep to 3000 graftów (standard to dwa dni zabieg) i zgodnie z wyliczeniami Koraya standardowa strata w takim wypadku to 500-600 uśmierconych graftów...

Z tego co piszesz to rzeczywiście może być tu brany pod uwage aspekt ekonomiczny (większy zarobek dla kliniki) przy użyciu szczypiec i skalpera - nie jest tajemnicą że w wielu zagranicznych promowanych tu klinikach zabieg FUE stał się mega taśmowym przedsięwzięciem jak z chińskiej fabryki butów - w tym samym czasie w 5 oddzielnych salach leczy na baczność 5 kolesi do ktorych doktor (główna twarz kliniki) podchodzi robi nawierty z tylu głowy po czym po 30-45 min wychodzi i leci do kolejnego pokoju. Po 2 h wraca i robi nakłucia skalper przez 30 min i ucieka do kolejnych 4 pacjentów - reszta to już odpowiedzialność techników którzy dzielą i implementują pobrane grafty w nacięcia po sklaprze.

 

Jan (BHR) i Piotr (HDC) - wasi szefowie i kliniki które reprezentujecie są na tym forum mega popularne. Gorąca prośba o dopytanie u swoich pracodawców z czego wynika że nadal nie używają micro pena - jeżeli jest to tylko kwestia ekonomiczna bo wydłuży się pojedynczy zabieg będzie to zrozumiałe i utcziwe potwierdzenie ... ale może jest zupełnie inaczej i jesteśmy wszyscy w błędzie - może Bianga i Maral testowali pena i coś poszło nie tak,eksperymentowali i mają swoje uzasadnione przemyślenia itd. Jeszcze raz gorący apel Paniwie abyście się wypowiedzieli jako moderatorzy i Polscy specjaliści Waszych klinik. Z góry w imieniu forumowiczów dziękujemy za rozwianie tych wątpliwości!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że ten odsetek utraconych graftów jest mocno przesadzony. Gdyby zmarnowali Ci 600 graftów (czy jak wolisz 20%) na pewno byś to zauważył. HDC deklaruje 95% odrost (i na podstawie własnych obserwacji myślę, że jest to bardzo prawdopodobne).

Implanter pen pewnie jest jednorazowego użytku, a kosztuje więcej niż zwykła igła...

 

Ja jednak bardziej ufam technikom którzy robią ~250 zabiegów rocznie przez 10 lat przy użyciu pensety niż osobie, która przez 2 lata używa implanter pen'a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jan, Piotr - jakiś komentarz poprosimy od fachowców pls - wiemy, że to czytacie przecież wysyłam tez pytanie na prv

 

-- 12 paź 2017, 0:18 --

 

Gurney- tu nie chodzi komu ufasz - czytaj z uwagą.. tylko jaki sprzęt wybrać aby zapewnić mega gęstość wśród natywnych włosów - jestes pewien, że skslper Ci to zapewni ??? wątpię.. BHR i HDC to znakomite kliniki - ale gęstość jest tu ograniczona niestety sprzętem i techniką

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jan, Piotr - jakiś komentarz poprosimy od fachowców pls - wiemy, że to czytacie przecież wysyłam tez pytanie na prv

 

-- 12 paź 2017, 0:18 --

 

Gurney- tu nie chodzi komu ufasz - czytaj z uwagą.. tylko jaki sprzęt wybrać aby zapewnić mega gęstość wśród natywnych włosów - jestes pewien, że skslper Ci to zapewni ??? wątpię.. BHR i HDC to znakomite kliniki - ale gęstość jest tu ograniczona niestety sprzętem i techniką

 

tommy.13lv - hdc nie robi nacięć skalpelem. Czytaj uważnie...

Na temat BHR się nie wypowiadam bo nie mam doświadczenia. To, że Maras robi z mniejszą gęstością w miejscu gdzie masz jeszcze natywne włosy to jego świadomy wybór. Nie chce Ci zniszczyć Twoich własnych włosów (jak również reputacji kliniki, nie wspomnę już o fakcie że jest to bardziej pracochłonne i wymaga większej uwagi; a po co jak klienci i tak walą drzwiami i oknami?!). Myślisz , że za pomocą implanter pen'a nie można tego zrobić ? że zbyt duża gęstość sadzenia graftów nie może przyczynić się do gorszego odrostu?

Poproś Piotra o przykłady osób niełysiejących, u których HDC robiło linię to zdziwisz się z jaką gęstością są w stanie posadzić grafty. Tu nie chodzi jedynie o aspekt techniczny i widzę, że niektórym mądralińskim teoretykom trzeba to uświadomić.

 

Tekst komu ufam był odnośnie pewnej kliniki - myślę że kumaci wiedzą o co chodzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To w czym jest lepszy implanter pen od igly ?

 

To raczej hipoteza bo nie potwierdzona, ale chodzi im o to że przy uzyciu pena robiąc naklucia od razu wsadzasz/sadzisz graf. Dzięki temu przeżywalnosc grafów jest lepsza.

Minusem tej metody maiłobybyc to że musialby to robić hirurg, a więc zajmowałoby mu to wiecej czasu niż same nakłucia. Standardowy proces jest taki że hirurg robi nakłucia a technicy sadzą, dzieki temu jest rozdzielnośc obu tych czynnosci i efektywniejszy podział pracy pomiędzy zespołem.

 

W HDC technik powiedzial mi że mają odrost na poziome >95%, jesli pacjent dobrze sie prowadzi po zabiegu (stosują standardową metode).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...