free web hit counter Skocz do zawartości
Jarek1975

Mistrzowie zagęszczania micro FUE

Rekomendowane odpowiedzi

Ja wam powiem że miałem w BHR pierwszy zabieg manualnie a kolejny (poprawkowy) mechaniczny i szczerze mówiąc żadnych różnic oprócz czasu nie dostrzegłem. Powiem więcej, wydaje mi się że teraz dużo szybciej się zregenerowałem niż poprzednio choć może to kwestia ilości (1 zabieg 3k, 2 zabieg 2k). Wstawię zdjęcia w moim wątku niedługo bo minie 2 miesiące od zabiegu. Tak na szybko pisząc na razie wydaje mi się że bardzo wiele włosów po przeszczepie nie wypadło i rośnie dalej choć nie traktuje ich inaczej niż po pierwszym zabiegu - dziwna sprawa... Oczywiście nie wypowiadam się tu o cenie manuala vs mechanicznie bo miałem zabieg za darmo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Coraz mniej juz dobrych manualnych klinik zostalo( szczegolnie tych w rozsadnej cenie).

 

Z drugiej strony byłoby dziwne gdyby przez 20 lat robili tą samą techniką i nie było żadnej formy automatyzacji ani postępu. Nawet w stomatologii korzysta się ze zdobyczy techniki i widać to jak ktoś leczył zęby kiedyś (np 20 lat temu) a dziś.

 

Ty masz jak widzę nieźle zrytą banie. Wszędzie otaczają cię złodzieje, którzy lecą na kasę. No może ten twój Koray działa pro bono publico.

Tylko, że już ci ktoś wklejał nieudany zabieg od Koraya na manualu i było to partactwo - efekt "po" był gorszy niż efekt "przed". Wpadkę Poswala - zjebaną linię włosów, też najdziesz na tym forum.

Oczywiście wpadki zdarzają się każdemu, ale poza tym to mamy na tym forum jeden zabieg u Koray'a od grzegorzrz'a i bynajmniej go nie chwalił. Przerabiając trzech chirurgów Koray, Maral, Poswal, polecał tylko dwóch ostatnich. To o czymś świadczy.

BHR ma też całą masę znakomitych efektów i to klientów z Polski, zaczynając od roku 2008 (kiedy ludzie zaczęli tam latać). To jest jakieś odniesienie, bo klienci z Turcji czy Włoch (z uwagi na wyraźnie grubsze włosy) nie są dla nas odniesieniem.

 

Rozumiem, że można mieć własne zdanie. Ale u ciebie to jest - "mój ukochany chirurg - ostatni bastion manuala", a reszta to gówno. A sam miałeś tylko jeden zabieg, po którym czekasz na odrost. A ferujesz wyrokami strasznie niczym guru od przeszczepów.

 

Vice versa.

Jezeli chodzi o polecanie Koraya to gdzie widzisz to polecanie?? Pisze o innych klinikach ze w mniejszej cenie sa lepsi. To juz nie mozna swojego zdania wypowiedziec i kazdy ma robic w BHR i BHR jakas super swieta klinika,na ktorej zlego zdania nie mozna wypowiedziec?? Wciaz uwazam ze w tej cenie wolalbym Poswala,Kesera,Koraya i to moje zdanie a gdzie ludzie beda robic to juz ich sprawa. Sam czekam na pelny efekt,ktory nastapi badz nie dopiero po roku czasu i podkreslam wszedzie,ze wciaz czekam i zdania nt kliniki nie moge wypowiedziec poza tym,ze jak do tej pory wszystko bylo git,lecz kazdy wie iz odrost najwazniejszy.

1 efekt Koraya na forum?? Chyba musisz forum przegladnac bardziej,bo ja tam fantastyczny efekt kolejny widzialem. Wpadki ma kazdy,ale tak jak tu nawet JustynaBHR pisze trzeba zminimalizowac je poprzez wybranie odpowiedniej kliniki. Na pieniadze tez kazdy patrzy wiec pisze jakbys nie zauwazyl,ze w tych pieniadzach sa lepsi badz nawet lepsi.

Zobaczcie sobie tez moje wypowiedzi przed zabiegiem zawsze sceptycznie do BHR podchodzilem nie jest tak,ze zrobilem w Asmed i kazdemu wow jest super jezdzcie tam. Mi to lotto gdzie kto robi od poczatku pomagam ludziom na ile jestem w stanie i jak bede zadowlony z efektu badz nie to kazdy sie o tym dowie. Wiem przez co kazdy przechodzi i jak wydaje sie gruba kase to chce sie miec jak najlepszy efekt wiec reklamowac nie zamierzam zadnej z klinik. Jezeli by tak nie bylo to o Poswalu,Keserze,Maralu a wczesniej nawet Marasie bym nie wspominal i polecal lol


Dut 0.5 mg E4D

CB-03-01 2% 1ml ED

Witaminy:Biotyna,Cynk,Żelazo,Wapń,Magnez,D3

Zoxin Med

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba antyreklama z mojej strony a nie reklama haha.

To jeszcze post przed tym jak decydowalem sie pomiedzy Poswalem,Marasem i Korayem. Na szczescie mi nie odpisal 5000graftow, bo to mega naciagniecie by bylo a swojego czasu tak wiekszosci odpisywal o czym glosno tu bylo


Dut 0.5 mg E4D

CB-03-01 2% 1ml ED

Witaminy:Biotyna,Cynk,Żelazo,Wapń,Magnez,D3

Zoxin Med

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to zboczyło z tematu, Panowie i Panie tu chodziło tak jak Angel wcześniej napisał że za tą cenę są może lepsi może nie ale z podobnymi wynikami (Maral, Koray - dużo wyników na zagranicznych forach), no i przede wszystkim o zachowanie BHR - jak chorągiewka na wietrze, zmiana punktu widzenia w zależności od punktu siedzenia, najpierw motor be, a teraz wszystko zależy od tego kto go trzyma, no Panowie jak bym oglądał TV i wypowiedzi posłów PO na temat 500+ (nie jestem fanem rozdawnictwa) ale przed wyborami be, a po wyborach damy wam 1000, tylko nas wybierzcie.

Bardziej zadowoliło by mnie jakby Basinga lub jego przedstawiciele powiedzieli słuchajcie dostosowujemy się do rynku robimy za mechanika 3,6 € za graf a manuala za 5€ bo jesteśmy tak zajebiści, że możemy sobie pozwolić i wtedy to jest dla mnie argument i tyle, a resztę zweryfikuje rynek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jest ważne jakimi argumentami tłumaczy się cenę, przynajmniej dla tej wąskiej grupy znawców tematu którzy są na takim forum jak to. Tu większość ogarnia temat HT i wybiera wedle własnych przemyśleń względnie rad innych. Nie ma się co za wiele rozwodzić nad BHR. Bisanga zmienił technikę bo tak jest łatwiej, szybciej, mniej męcząco a kasa ta sama. Pytanie tylko czy przez tą zmianę mają tyle samo klientów co wcześniej. Ja już pisałem że będąc po zabiegu na drugi dzień umówiony na zdjęcie opatrunku i kontrolę przyszedłem trochę wcześniej do kliniki (przed 10tą) a tak drzwi zamknięte! Nikt nie odbiera domofonu... Stałem tak kilka minut aż nadjechała Carmen i mnie wpuściła. Po niej jakieś 10 minut przyjechał doktor. Pytam co tak pusto a oni na to że dziś nie mają żadnego zabiegu. Tak więc jak ta zmiana techniki podziała na klientele ciężko stwierdzić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ale to zboczyło z tematu, Panowie i Panie tu chodziło tak jak Angel wcześniej napisał że za tą cenę są może lepsi może nie ale z podobnymi wynikami (Maral, Koray - dużo wyników na zagranicznych forach)

 

Czytając twoje posty to wogóle nic nie ma sensu - tylko sprawdzić czy manual czy motor. Potem posortować w odwrotnej kolejności ceny, jechać do najtańszej i jazda.

 

Tymczasem wiadomo, że jest więcej czynników. Nie jest też żadną chyba tajemnicą, że im taniej się płaci tym mniej uwagi jest na jednego pacjenta. W Hasson&Wong np zabieg robiono kompletnie - dbano o odpowiedni kierunek wzrostu włosa, selekcjonowano grafty, farbowano i czesano. Projektowano całą fryzurę, ale efekt tego był po prostu zajebisty. Ma to oczywiście przełożone na cenę, skoro o pacjenta dbano od początku do końca.

Teraz użyj mózgu i zastanów się przez 5 minut czy ktoś będzie się nad tobą starał za pensję z kazachstanu czy innego zimbabwe. Ty też jak idziesz do roboty to ci lata ile zarabiasz i zawsze dajesz z siebie tyle samo ? Usługi i towar - lepsze i gorze są zawsze w tej samej cenie. Jeśli ktoś liczy za coś więcej, to po prostu oszust/złodziej/hipokryta ? Inne czynniki dla ciebie nie istnieją.

 

Tak jak pisałem. Ja chyba sam zajmę się przeszczepianiem włosów, bo widzę, że mam już pierwszego pacjenta.

 

Pomijając też inne kwestie, weź pod uwagę, że turcy robią więcej turków, hindusi hindusów, itp. - to naturalne. Samych polaków mają tam wyjątkowo mało i nie jest to żadna tajemnica.

Te pierwsze nacje zaś różnią się od nas grubością włosów i ogólną urodą.

Jeśli ty tam przyjedziesz jako jeden na iluś biały blondyn z cienkimi włosami, to będziesz odróżniał się od turków (mają oni genetycznie grubsze włosy) którzy byli przed tobą i wymagał innego podejścia ze strony chirurga - w tym innej ilości graftów na ten sam obszar.

 

Jezeli by tak nie bylo to o Poswalu,Keserze,Maralu a wczesniej nawet Marasie bym nie wspominal i polecal lol

 

Miło, że zmieniłeś zdanie na temat Poswala i teraz jest on u ciebie po jasnej stronie mocy (ciekawe na jak długo).

Bo pamiętam jak Skald'a gnoiłeś jako naganiacza od Poswal'a, domagając się usilnie jego zbanowania. Wszyscy wiedzieli wówczas, że Skald jest porządku i jego motywy są uczciwe, tylko ty nie.

Teraz widzę, że Poswal to dla ciebie biała postać. Ciekawe kiedy stanie się gównem.

 

W ogóle ferujesz swoimi wyrokami jak małe dziecko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra widzę, że z Lionem nie ma żadnej konstruktywnej dyskusji, nie jestem fanem BHR jak on, to jestem przeciwko.

Widzę jedno rozwiązanie: Lion masz racje we wszystkim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po tym jak byl przedstawicielem kliniki i jednego z pacjentow zostawil na lodzie wciaz byl ok dla ciebie,dla mnie nie. Coz pozniej musial sobie sam radzic a bodajze 2000 za "pomoc" poszlo sie walic. Kiedy Poswal byl ble dla mnie?? Majette przyklad przekonal mnie jeszcze bardziej ku temu,zeby tam sie wybrac. Nawet on mi polecal a utrzymuje z nim wciaz kontakt.

Bralem pod uwage 3 kliniki Poswala,Marasa oraz Koraya i do kazdej pisalem. Jezeli by cos dla mnie bee bylo to bym tam nie pisal. Np. BHR nie odpowiada mi to z nimi sie nie kontaktowalem,bo nie bralem ich nigdy pod uwage oraz nie mialem takiej potrzeby.

Kazdy ma wlasny rozum i robi tam gdzie chce. Ty jestes zadowolony z BHR super czy ja jestem ze swojego wyboru zadowolony jezeli pozyjemy to zobaczymy a odpowiedz przyjdzie z czasem. Nie otwieram szampana, bo ht nigdy nie jest pewne ,zebys nie wiem gdzie nie robil. Stad kazdy ma mniejsze badz wieksze wpadki, zdaje sobie sprawe z tego.


Dut 0.5 mg E4D

CB-03-01 2% 1ml ED

Witaminy:Biotyna,Cynk,Żelazo,Wapń,Magnez,D3

Zoxin Med

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Dobra widzę, że z Lionem nie ma żadnej konstruktywnej dyskusji,

 

To po co w ogóle się wypowiadasz na forum, skoro nie ma to sensu. Już ci napisałem co masz zrobić - turcja/indie, sortowanie wg ceny, wybór najtańszej. Nawet nie pytaj ludzi co mieli po kilka zabiegów w różnych klinkach (a są tacy), bo to i tak nie ma sensu.

 

Co do motor-FUE, to tylko dodam, że samo FUE też kiedyś było odradzanym zabiegiem. A pierwsze zabiegi FUE były oszpecające - z uwagi na niedoskonałość techniki, tj.: uszkodzenia donoru i mikroblizny (white dots).

Później technika (narzędzia i umiejętności chirurgów) ewoluowała i dziś prawie każdy zabieg to zabieg FUE, a strip'a robi się już rzadko (co nie znaczy że w ogóle).

Zabiegu BHT (przeszczep z ciała) też były oszpecające dla wielu ludzi, a mimo to są chirurdzy, którzy dziś potrafią zrobić mega-sesje BHT z dobrym efektem.

 

Gdyby wówczas z góry skreślono te techniki, bylibyśmy w ciemnej dupie. Co nie znaczy, że warto było iść na taki zabieg jako pierwszy, gdy technika i narzędzia były jeszcze niedoskonałe.

 

Po tym jak byl przedstawicielem kliniki i jednego z pacjentow zostawil na lodzie wciaz byl ok dla ciebie,dla mnie nie.

 

Nie znam całej tej sytuacji, więc się nie wypowiem. Wiem jednak, że Skald pomógł bardzo wielu ludziom. Często bezinteresownie - w tym mnie osobiście.

Radził dobrze również tym, którzy nie robili zabiegów u Poswala. Przekazywał rzetelną wiedze na temat przeszczepów i bynajmniej nie naganiał każdego na zabieg, a wręcz sprowadzał hurraoptimistów na ziemię i zalecał rozsądek.

Często uzmysławiał ludziom ile rzeczywiście kosztów i wysiłku będą musieli ponieść oraz co mogą osiągnąć.

A miał realną, dużą wiedzę, podczas gdy większość tu radzących to żółtodzioby które nawet jednego HT nie mieli, a wiedzę czerpią wyłącznie ze zdjęć w sieci. Różnica była i uważam, że szkoda że już go tu nie ma. Ale każdy ma swoje życie i swoje sprawy.

Nigdy też na konsultacji u Poswala nie zarabiał kokosów i nie jest to żadna tajemnica.

 

Dla ciebie to tylko oszust. Ale od niego się czegoś dowiedziałem na temat przeszczepów, a ty miotasz się w swoich osądach - raz stawiając jednego chirurga na piedestale (jak anioła) innym razem mieszając go z błotem.

A tymczasem podział na dobrych i złych chirurgów jest dziecinny, bo sam właśnie przyznałeś, że nawet Poswal (który pomógł wielu ludziom oszpeconym, odrzuconym przez inne kliniki) zaliczył wpadkę przy robieniu prostej linii włosów. I to wpadkę już na etapie projektu.

Po prostu nie każdy do wszystkiego się nadaje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sensu wdawanie się w dyskus z tobą Lion nie podajesz żadnych argumentów(brak jakiegokolwiek obiektywizmu), tylko próbujesz "wykrzyczeć" swoje racje, więc nie widzę sensu prowadzić tego dalej, wystarczy że muszę z takimi inteligentnymi ludźmi w pracy się użerać, a że jestem wybuchowy to po co jeszcze po pracy się denerwować i podnosić sobie ciśnienie. I nie mów co mam robić, bo nie jesteś od tego, sam wybieram gdzie co robię - nie potrafisz wyargumentować swojego zdania, to mnie nie przekonasz. Wybór nie jest podyktowany ceną, a podobnie jak Angel, w swojej walce z dupizmem nie brałem nawet pod uwagę BHR, nie podobają mi się linie, teraz cena/jakość (moim zdanie co zawsze podkreślam) nie adekwatna, dopóki robili manualem jeszcze może bym się skusił, po tym co napisał antydhr lub JustynaBHR, że po podpisaniu kwitu zrobi jak chcę, ale już trochę za późno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

To nie jest debata o BHR, bo rozpoczęła się dyskusja "manual vs motor" i sprowadzenie wszystkiego do tego jednego czynnika. Czynników wpływających na udany zabieg jest wiele.

 

Nie obchodzi mnie to jaką klinikę wybierzesz ani jaką linię sobie zrobisz. To twoja decyzja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że wszystkie nasze dyskusje w tym temacie są na zasadzie domysłów. Jedne trafne, drugie pewnie mniej lub całkowicie chybione. Nadal uważam, że nie za bardzo ważne jest czy motor czy manual tylko kto robi i bardzo ważne jest zaplanowanie zabiegu, zrobieniu go poprostu z głową. Oranie donoru przez Turków to pewnie w największym stopniu pobieranie za blisko graftów. Potem występuje dużo innych błędów- nie zbadanie donoru pod wzgl. miniaturyzacji, sadzenie pod złym kątem oraz kilku włosowych na linii itp. Wtedy zabieg jest loterią dlatego często się udaje i efekty są dobre. Przygotowanie do zabiegu powinno wszędzie wyglądać tak jak to przedstawił Angel (donor sprawdzony, grafty wyszczególnione, rozpisane ile jakich jest, strategia pobrania i obsadzenia- można jechać) Niska cena Turków chyba nie bierze się w dużej mierze z tego, że mechaniczne ale z tego, że te wszystkie przygotowania, przemyślenia (kluczowe zresztą) zostają pominięte. Czytałem już tematy gdzie manualnie wyciągali niewiele dłużej niż motoryką więc sam proces chyba znowu nie jest aż tak dużo szybszy, poprostu pomijają to co ważne.


3500 graft

Minoxidil 5%

Avodart 0,5mg eod

Zoxin-med

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tematem jest zagęszczenie micro FUE - więc wypowiadam swoje zdanie na temat przesiadki BHR na motor mechaniczny, ceny oraz tłumaczenia które dla mnie jako ewentualnego klienta jest niedorzeczne i bez sensu.

 

Co do motor-FUE, to tylko dodam, że samo FUE też kiedyś było odradzanym zabiegiem. A pierwsze zabiegi FUE były oszpecające - z uwagi na niedoskonałość techniki, tj.: uszkodzenia donoru i mikroblizny (white dots).

Później technika (narzędzia i umiejętności chirurgów) ewoluowała i dziś prawie każdy zabieg to zabieg FUE, a strip'a robi się już rzadko (co nie znaczy że w ogóle).

Zabiegu BHT (przeszczep z ciała) też były oszpecające dla wielu ludzi, a mimo to są chirurdzy, którzy dziś potrafią zrobić mega-sesje BHT z dobrym efektem.

 

Gdyby wówczas z góry skreślono te techniki, bylibyśmy w ciemnej dupie. Co nie znaczy, że warto było iść na taki zabieg jako pierwszy, gdy technika i narzędzia były jeszcze niedoskonałe.

 

Tutaj dałeś argument który do mnie przemawia, że doktorek może jeszcze nie być na tyle wprawiony(na czerwono).

 

Założeniem forum jest chyba to że ludzie mogą się wypowiadać, o czym chcą nie obrażając przy tym innych, przy okazji czego może dojść do wymiany argumentów, a wymiana argumentów to chyba taka swego rodzaju debata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie Jan.

Lion moze dla ciebie sie motam ,ale dla innych wyrazam opinie. A moja opinie wyrazilem 100x juz gdzie bym robil. Nie pisalem gdzie bym nie robil(jedynie oprocz BHR powody podawalem). Forum i doswiadczenie tez sie zmieniaja. Nie znaczy to co napisalem teraz nie zmieni sie za 5-10 lat. Jestem tylko czlowiekiem i ciagle sie ucze oraz zdobywam doswiadczenia.


Dut 0.5 mg E4D

CB-03-01 2% 1ml ED

Witaminy:Biotyna,Cynk,Żelazo,Wapń,Magnez,D3

Zoxin Med

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może już wystarczy tych połajanek?? W temacie: zagęszczałem ja, w BHR. Był to zabieg naprawczy ale jednak polegający na zagęszczeniu więc za jakiś czas napiszę czy Bisanga jest w tym mistrzem, jak to tytuł tego tematu głosi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Nie znaczy to co napisalem teraz nie zmieni sie za 5-10 lat. Jestem tylko czlowiekiem i ciagle sie ucze oraz zdobywam doswiadczenia.

 

Ja to rozumiem. Dlatego nie feruj wyrokami niczym Święty Inkwizytor. Bo się jeszcze kiedyś może okazać, że twoje białe nie jest takie białe, a czarne nie takie czarne, jak ci się dziś wydaje.

 

Tymczasem piszesz ze zdecydowaną pewnością na temat klinik w których nie miałeś zabiegu. I tak jest u większości. A ci co naprawdę mają coś do powiedzenia, wypowiadają się tu rzadko.

Już nawet majette napisał mi, że zrezygnował z wypowiadania się, bo nie chce się kłócić. A to niewątpliwie weteran, który sporo przeszedł i coś tam wie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie odrozniasz pewnych rzeczy, ale nie ma sensu pisac czegos po raz 100. Nikomu niczego nie polecam, od poczatku pisze , ze sam nie jestem pewny swojego i 6 miesiecy poczatkowe a 12 miesiecy koncowe zdanie bede mogl wypowiedziec, jednak jak zwykle kota ogonem na swoje odwrocisz. Nie wiem skad bierzesz te swoje teorie. Podchodze bardzo powaznie do zabiegu od poczatku do konca, nic za pewniak nie stawiam znam realia i wciaz mam obawy.

Majette cos tam wie? To bylo ostre. Moim zdaniem bardzo wiele wie, twoim cos tam, ale malo istotne.

Po ostatnim poscie wnioskuje, ze powinni sie wypowiadac tylko ci co maja zabieg w danej klinice inaczej nie powinno sie pisac wlasnego zdania. Zawsze podkreslam to jest moje zdanie badz ja bym tak zrobil, nie pisze robcie tam itp itd. Idac tym tokiem myslenia tez nie powinienes sie wypowiadac o nikim poza swoimi doktorami, u ktorych robiles ht.


Dut 0.5 mg E4D

CB-03-01 2% 1ml ED

Witaminy:Biotyna,Cynk,Żelazo,Wapń,Magnez,D3

Zoxin Med

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Po ostatnim poscie wnioskuje, ze powinni sie wypowiadac tylko ci co maja zabieg w danej klinice inaczej nie powinno sie pisac wlasnego zdania. Zawsze podkreslam to jest moje zdanie badz ja bym tak zrobil, nie pisze robcie tam itp itd. Idac tym tokiem myslenia tez nie powinienes sie wypowiadac o nikim poza swoimi doktorami, u ktorych robiles ht.

 

Jeszcze zależy na podstawie się czego się pisze. Można pisać na podstawie własnych doświadczeń, a tam gdzie się ich nie ma, posiłkować się cudzą wiedzą i doświadczeniami.

A można się wypowiadać na podstawie fotek w sieci i własnych domysłów. To ostatnie tworzy wirtualną rzeczywistość. Bo równie dobrze możemy sobie porozmawiać o astronomii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wybór nie jest podyktowany ceną, a podobnie jak Angel, w swojej walce z dupizmem nie brałem nawet pod uwagę BHR, nie podobają mi się linie, teraz cena/jakość (moim zdanie co zawsze podkreślam) nie adekwatna, dopóki robili manualem jeszcze może bym się skusił, po tym co napisał antydhr lub JustynaBHR, że po podpisaniu kwitu zrobi jak chcę, ale już trochę za późno.

 

To tylko aby też potwierdza to o czym też zawsze mówiłem, że lekarze jednak powinni robić linie takie jak klient sobie życzy, a nie wciskać każdemu ich własne racje i widzimisię, do tego jeszcze złowierczo bulgocząc na klienta swego i ''odsyłając'' go do psychiatry bo ma inny gust, preferencje, podejście i strategię.


Ruch wyzwolenia mieszków włosowych spod okupacji androgenów!

Łysienie łysienie to moje wkurwienie, biorę draże kokosowe, mam spokojną o to głowę.

Biorę draże kokosowe i mam włosów pełną głowę. Biorę żelki cytrynowe i mam ciągle włosy nowe. Piję także loxoniadę i łysieniu dałem radę.  

Ale i tak nie ma żadnego lepszego lekarstwa niż własne odbicie lustrzane, a w nim ''łómnisz herlajn''. Jest ''łómnisz herlajn'' to morda faluje, aż chciało by się porzucić wszystkie drażetki. Medytacja mogłaby trwać nawet kilkanaście godzin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinnam tu czesciej zagladac

Wydaje mi sie, ze juz wytlumaczylam roznice pomiedzy manualnym a mechanicznym FUE. Sprobuje bardziej szczegolowo.

Punch to igla pusta w srodku, ktore nacina skore dookola wlosa lub wlosow. Zadaniem lekarza jest przylozenie tej igly pod takim samym katem i w tym samym kierunku, w ktorym rosnie wlos. W innym wypadku wlos zostanie przeciety. Poza tym, cebulki wlosa sa grubsze niz sam wlos, a lekarz stara sie uzywac tak cienkiej igly, jak tylko mozliwe, aby nie pozostawic blizn. Co za tym idzie, grubosc igly jest mniejsza niz cebulka. Kazdy czlowiek ma inna dlugosc graftow, u jednych jest to 1cm pod skora, u innych mniej. Kolejnym zadaniem lekarza, jest wprowadzenie igly-puncha na odpowiednia glebokosc. Jesli punch zostanie wprowadzony za gleboko, zostanie zniszczona cebulka. Jezeli zbyt plytko, skora bedzie zbyt mocno trzymala graft i wyjecie go moze okazac sie niemozliwe (trzeba to robic bardzo delikatnie, by nie uszkodzic cebulek).

Po wprowadzeniu igly-puncha, nalezy ja przekrecic wokol wlasnej osi, poniewaz skora jest elastyczna i przy "docisnieciu" moze nie zostac przecieta, a jedynie rozciagnieta. Wtedy ekstracja grafta jest bardzo trudna. I w tym wlasnie pomaga mechaniczny punch. Na obroceniu igly. Nic wiecej. Kat, kierunek i glebokosc musi kontrolowac lekarz. Wiec jak widac, odpowiedzialnosc nadal spoczywa na czlowieku a nie maszynie.

Poza tym, ile klinik, tyle mechanicznych punchy. Roznice sa ogromne. Jedne sa ciezkie, drugie lekkie, trzecie z aplikacjami telefonicznymi itd. Pojawil sie w koncu punch, ktory odpowiada Bisangowi, czyli pomaga mu w pracy a nie ja utrudnia.

Prawda jest tez taka, ze segregacja graftow bardzo pomaga. Sa pewne strefy na glowie, w ktorych powinno sie umieszczac 1,2,3i4 wlosowe grafty, inaczej efekt bedzie bardzo nienaturalny. Racje tez macie z miniutaryzacja. Przewaznie w takim przypadku stosujemy dodatkowa terapie PRP oraz wdrazamy leki.

Oczywiscie, ze kazdy ma prawo do wlasnego zdania i wyboru kliniki wg wlasnych kryteriow. Ja nie probuje tu nikogo przekonac do BHR, a jedynie pomoc w kwestiach merytorycznych. Codziennie przebywam na sali operacyjnej z pacjentami, wiec jestem na biezaco z informacjami

Marcinekk, my pracujemy pewnym systemem. Mniej wiecej 3 tygodnie pracujemy, jeden tydzien przerwy - niezaleznie od ilosci pacjentow. Twoj zabieg odbyl sie w ostatni dzien sesji, dlatego na drugi dzien nie spotkales zadnego technika w klinice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dobrze przeczytać merytoryczny post pomiędzy tymi postami, gdzie toczy się jakiś dziwny spór czemu cena jest ta sama mimo, ze BHR zmieniło puncha.

 

Zupełnie tego nie rozumiem. Miałem tam 2 HT. Jeden manualem drugi mechanicznym. Póki co nie widzę różnicy (jestem 3 miesiące po 2 ht). Jedyna różnica to ta, że doktor robił mi zabieg świeżą ręką, a nie obolałą. I ja wolę jednak taką wersję. Weźcie róbcie przez ileś lat zabiegi HT, jedną ręką i wykonujcie ciągle te same ruchy. Oczywistym jest, że może ręka się już szybciej męczyć i nie ma znaczenia czy są technicy, którzy pomagają. Ba! Nawet pamiętam taką rozmowę z doktorem przy pierwszym HT (gdzie nie było rozważań na temat motorycznego). To doktor sam mówił mi, że potrafi go ręka boleć. Bodajże wywiązała się taka rozmowa jak zacząłem pytać jak szybko potrafi robić itd.

 

I choć bardzo bym chciał, żeby BHR (i nie tylko) obniżyło ceny. To z perspektywy ekonomicznej ja nie widzę takich podstaw jak już mam mówić szczerze i obiektywnie.

I ciekawi mnie to jak łatwo niektórym osobom przychodzi tutaj diagnozowanie i wysnuwanie wniosków - gdzie tak na serio to tutaj wpływa na cenę zbyt wiele czynników.

Od lokalizacji, waluty, opiekę dookoła zabiegową czy chociażby koszt np. takiego puncha. Może on jest droższy niż zwykły? I jego utrzymanie czy wymiany na nowy też generuje większa koszta niż manual? To jakim prawem miałaby zejść cena na niższą?

 

Oczywiście gdybam tu. Ale miałem zamiar pokazać jak wiele może być czynników wpływających na to. A to, że gdzieś w innej klinice manual jest drożej a mechanik taniej - to dla mnie nic nie znaczy. Nie wiem czemu miałoby to być jakimś wyznacznikiem.

 

I dlatego czytając te posty też odniosłem takie wrażenie jak Lion:

tylko sprawdzić czy manual czy motor. Potem posortować w odwrotnej kolejności ceny, jechać do najtańszej i jazda

A moim zdaniem jest to bardziej skomplikowane niż się wydaje. I ja daleki jestem by tak szybko wysnuwać wnioski.

 

 

Pani Justyno. Zdecydowanie musi Pani zaglądać tutaj częściej


-------------------------------

Mój temat:Klik

 

Kuracja:

Nezyr: 0,5mg/dz (start 05.08.2016) zwiększone do 1mg

1 HT: 2407 graftów (front i zakola,2-3.06.2016, dwa dni zabiegu)

2 HT: 1002 grafty (12.01.2018 - poprawa lini prawego zakola i dogęszczenie przodu)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I takie tłumaczenie Nerd jak twoje do mnie przemawia odnośnie kosztów itd., co do niektórych elementów mogę się nie zgodzić, ale nie lubię jak ktoś mi usilnie próbuje dać do zrozumienia swoich racji nie argumentując ich.

I też jestem za tym żeby P. Justyna częściej odwiedzała, bo właśnie przez to, że mamy opnie osób, które miały przeszczep dowiadujemy się jakie są odczucia itp., ale nie znamy strony technicznej, a mnie osobiście to bardziej interesuje czy ten co to robi umie przekazać takiemu laikowi jak ja dlaczego tak a nie inaczej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem tak powinno być:

 

Jak komuś nie odpowiada: metoda, umiejętności danego lekarza, czy lokalizacja danej kliniki, jak komuś nie odpowiada cena, albo cokolwiek innego w danej klinice u danego lekarza, to niech tam nie robi zabiegu - proste. A niech robi tam gdzie mu odpowiada i tyle.

 

Też to zauważyłem, że dla wielu, najważniejsza jest cena i to czy motor czy manual, A przecież czynników które powinny być brane pod uwagę jest dużo więcej.

Przy robieniu HT ludzie zachowują się tak jak przy kupnie auta, byle tylko diesel i najtańszy, i mało kogo interesuje cała reszta.


Ruch wyzwolenia mieszków włosowych spod okupacji androgenów!

Łysienie łysienie to moje wkurwienie, biorę draże kokosowe, mam spokojną o to głowę.

Biorę draże kokosowe i mam włosów pełną głowę. Biorę żelki cytrynowe i mam ciągle włosy nowe. Piję także loxoniadę i łysieniu dałem radę.  

Ale i tak nie ma żadnego lepszego lekarstwa niż własne odbicie lustrzane, a w nim ''łómnisz herlajn''. Jest ''łómnisz herlajn'' to morda faluje, aż chciało by się porzucić wszystkie drażetki. Medytacja mogłaby trwać nawet kilkanaście godzin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I takie tłumaczenie Nerd jak twoje do mnie przemawia odnośnie kosztów itd.,

Cieszę się bardzo


-------------------------------

Mój temat:Klik

 

Kuracja:

Nezyr: 0,5mg/dz (start 05.08.2016) zwiększone do 1mg

1 HT: 2407 graftów (front i zakola,2-3.06.2016, dwa dni zabiegu)

2 HT: 1002 grafty (12.01.2018 - poprawa lini prawego zakola i dogęszczenie przodu)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...