free web hit counter Skocz do zawartości
Zakolson

Czy będę łysy?

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 24 lata, mój ojciec nie jest łysy, ale dziadek od strony ojca był, natomiast od strony matki miał bujną czuprynę. Mam łupież... :/ i przetłuszczające się włosy. Zakola miałem od dziecka.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt ci tego nie powie, czy będziesz łysy, czy nie. Obserwuj sytuację, a w razie pewności, że zaczynasz łysieć zacznij stosować bloker tak długo jak chcesz mieć włosy.I nie baw się w żadne środki pośrednie typu palma sabałowa. sam minoksydyl na początek też odradzam, chociaż niektórzy sobie chwalą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja magiczna kula mówi, że 27 sierpnia 2032 roku o godz. 11:34 czasu europejskiego - dopadnie Cię paskudnie łysienie, podczas którego zostaną Ci tylko włosy w nosie w przedziale czasowym tydzień-dwa.


24c8pok.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Moja magiczna kula mówi, że 27 sierpnia 2032 roku o godz. 11:34 czasu europejskiego - dopadnie Cię paskudnie łysienie, podczas którego zostaną Ci tylko włosy w nosie w przedziale czasowym tydzień-dwa.

Zrobiłeś mój dzień!!!Dzięki=)


Finasteryd 1,25 ED

Avodart 0,5mg E5D

Minoxidil 5% + DMSO 5% + dermaroller 1.5mm 1xday

Nizoral 1/week

Witaminy i mineraly

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
żądnego łysienia tu nie widać , nawet zakoli nie ma

Właśnie, że są tylko mam taką fryzurę która zakrywa zakola ;/

 

-- 10 paź 2017, 17:21 --

 

A co sądzicie o prądach d'Arsonvala? Może to spowolnić efekt łysienia? Jaki bloker polecacie i czy są one na receptę czy można normalnie je nabyć w aptece?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki sens jest wstawiać zdjęcia tak kiepskiej jakości w dodatku jak sam przyznajesz z fryzurą gdzie zakrywasz zakola? Jak na podstawie takiego zdjęcia ma ktokolwiek Ci coś doradzić, no chyba, że chodzi Ci o pocieszanie, że jest ok i tak dalej. Wstaw zdjęcia najlepiej z mokrymi włosami i odsłoń miejsca gdzie twierdzisz, że łysiejesz. Ja mam dużo mniej na głowie a też potrafię tak ułożyć włosy, że chyba nikt się nie skapnie, że mam problem z łysieniem.


3500 graft

Minoxidil 5%

Avodart 0,5mg eod

Zoxin-med

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro zakola miałeś od dziecka to taką masz linię włosów. Wg. mnie wygląda to zdrowo i nie powiedziałbym, że łysiejesz. Sam musisz to stwierdzić np. czy przy kąpieli wypada Ci dużo włosów, jeśli tak to wtedy znaczy, że masz problem. Jeśli nie to znaczy, że wszystko jest w porządku. Nie ma sensu się ładować w jakiekolwiek kuracje jeśli problem nie jest potwierdzony bo możesz tylko pogorszyć sytuacje (np. stosując minoxidil). Moje łysienie sam potrafiłem zdiagnozować na podstawie wielu włosów w wannie oraz kupy włosów na rękach podczas stylizacji, ubytki pojawiały się później, z czasem. Skoro masz łupież to zastosuj nizoral/zoxin-med.


3500 graft

Minoxidil 5%

Avodart 0,5mg eod

Zoxin-med

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Skoro zakola miałeś od dziecka to taką masz linię włosów. Wg. mnie wygląda to zdrowo i nie powiedziałbym, że łysiejesz. Sam musisz to stwierdzić np. czy przy kąpieli wypada Ci dużo włosów, jeśli tak to wtedy znaczy, że masz problem. Jeśli nie to znaczy, że wszystko jest w porządku. Nie ma sensu się ładować w jakiekolwiek kuracje jeśli problem nie jest potwierdzony bo możesz tylko pogorszyć sytuacje (np. stosując minoxidil). Moje łysienie sam potrafiłem zdiagnozować na podstawie wielu włosów w wannie oraz kupy włosów na rękach podczas stylizacji, ubytki pojawiały się później, z czasem. Skoro masz łupież to zastosuj nizoral/zoxin-med.

 

Podczas mycia wypada ok. 20 włosów. Nie liczę zawsze, ale dzisiaj na dłoni miałem ponad dziesięć spokojnie. Włosy myję codziennie, bo szybko mi się przetłuszczają... W sumie odkąd zacząłem stosować prądy Darsonvala to włosy się mniej przetłuszczają i mógłbym myć co dwa dni. Czasami jak sobie przejadę ręką po włosach np. w celu poprawienia fryzury to też jakieś 2-3, niekiedy więcej wypadnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też nigdy nie liczyłem. Najłatwiejszy sposób sprawdzenia to chyba w wannie. Napuścić wody zanurzyć głowę wymasować, nanieść szampon, wmasować, spłukać. Robić wszystko cały czas przy zatkanej wannie z napuszczoną wodą. Wtedy będziesz widział jak dużo włosów dokładnie wypada przy myciu. Nie masz wanny możesz to samo zrobić w jakiejś misce (choć będzie to trudne z wzgl. na pojemność). To że masz jakieś 10 na rękach przy myciu i kilka włosów po przeczesaniu jeszcze o niczym nie przesądza. Moim zdaniem nie ma co liczyć, widzisz po kąpieli w tej wannie bardzo dużo włosów + zauważasz rzadsze włosy tu i tam to świadczy, że łysiejesz proste, wypadają ci umiarkowanie ale nie zauważasz zmiany w gęstości to nie ma się póki co czym przejmować bo jakaś ilość włosów wypada zawsze.


3500 graft

Minoxidil 5%

Avodart 0,5mg eod

Zoxin-med

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wierzę.. Już myślałem że ten sposób został zapomniany. Możesz i mieć mnóstwo włosów w wannie i nie łysieć. Rób sobie zdjęcia i sprawdzaj czy łysienie postępuje. A z liczeniem włosów możesz sobie dać spokój, bo szkoda czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem jakimś fachmenem w temacie ale stan włosów rewelacja i napewno nie ładowałbym się w żaden minoxidil czy finy/duty. Młody jesteś, nie widzę żadnego łysienia, możliwe, że włosy nie polecą wogóle albo nieznacznie w perspektywie czasu a jakimiś mocnymi lekami możesz doprowadzić do wyłysienia jak zaprzestaniesz. Witaminki, jakieś suplementy o potwierdzonym działaniu do tego nizoral 1-2 razy w tygodniu, do tego jakieś naturalne blokery palma sabałowa (choć ja nie wierzę w jej działanie za bardzo ale są osoby, które rzekomo widzą poprawę). Na tym bym narazie poprzestał. Robisz fotki to za jakiś czas będziesz miał porównanie czy coś się niedobrego dzieje. No i mniej się przejmować, jesteś już dorosłym facetem i nie każdemu jest dane mieć perfekcyjną linię włosów do późnej starości ale to, że pojawią się lekkie zakola wcale nie musi oznaczać, że wyłysiejesz. Nosisz fryzurę trochę dłuższą więc takie zakola nie będą zbytnio wpływały na wygląd bo włosy je zakryją. Nie panikuj jest bardzo dobrze i może tak zostanie, nie ma potrzeby narazie się niczym truć.


3500 graft

Minoxidil 5%

Avodart 0,5mg eod

Zoxin-med

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Mam 24 lata, mój ojciec nie jest łysy, ale dziadek od strony ojca był, natomiast od strony matki miał bujną czuprynę.

 

To wszystko jest na zasadzie prawdopodobieństwa. Im mniej łysych w rodzinie tym lepiej, ale to nie jest tak wyrocznia. Geny dziedziczy się dalej niż jedno pokolenie wstecz i po obu płciach.

 

Słynny "Kojak" też miał braci...

Savalas_Brothers_1980.png

...takich, że "nie powinien łysieć".

 

Są tylko 2 pewne sposoby na sprawdzenie łysienie.

 

Pierwszy to skala Norwooda-Hamiltona - jeśli w określonych miejscach włosy są rzadsze niż w innych, możesz podejrzewać łysienie.

 

Drugi to okresowe zdjęcia. I to jest jedyny pewny sposób.

 

Wypadanie włosów, obserwacja rodziców, to nie są pewne sposoby. Nie ma też znaczenia czy masz włosy gęste czy rzadkie. Wielu Kojaków miało kiedyś gęste włosy.

 

PS. A co do zdjęć, to są bardzo kiepskiej jakości i słabo nadają się do oceny. Korzystaj z lepszego aparatu i auto-focusa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciekawy przykład Lion spotkałem sie z takimi przypadkami ,że ojciec łysy jak kolano a syn miał gęste nw0 w wieku 30 lat.. albo ,że jeden brat miał bujną czupryne a drugi już łysiał.. no ale często sie spotyka,ze jak w rodzinie łysienie to bracia beda łysi.. np u mnie


hair mogged baldcel

 

giphy.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam kumpli gdzie ich ojciec łysy natomiast oni 3 bracia. Pierwszy 40 lat- łysy, drugi 37 lat- nie wiem czy mu choć jeden włos wypadł od dziecka i trzeci 34 lat- za kilka lat będzie już całkowicie łysy. Także będąc najmłodszym można się delikatnie wkur....


3500 graft

Minoxidil 5%

Avodart 0,5mg eod

Zoxin-med

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Także będąc najmłodszym można się delikatnie wkur....

 

Trzeba wziąć świeczki i protestować pod siedzibami firm farmaceutycznych pod hasłem "Łysi razem".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od kilku lat mam łupież, ogólnie mam skórę ze skłonnościami do przetłuszczania się. Myślicie, że łupież to może być jedna z przyczyn łysienia? Bo łysieje, co do tego nie mam wątpliwości... Nigdy nie stosowałem żadnych preparatów na łupież. Kupiłem dzisiaj Nizoral i zobaczymy, może coś pomoże...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Myślicie, że łupież to może być jedna z przyczyn łysienia?

 

Nie! Chyba, że masz grzybicę, ale w dzisiejszych czasach to rzadkość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, a co byś polecił żeby zahamować proces łysienia ? Nie chcę brać jakiś mocnych leków, bo włosów jeszcze trochę zostało, ale widzę, że mi się przerzedzają w okolicach grzywki. Kupiłem jeszcze sobie olej rycynowy.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja kuracja to:

1. Nizoral na łupież 2 - 3 razy w tygodniu

2. Olej rycynowy - codziennie wieczorem na noc

3. Do tego dorzucę biotynę i cynk

4. Wierzbownica drobnokwiatowa

 

Stosuję jeszcze prądy D'arsonvala, które symulują porost włosów.

 

Myślicie, że taka kuracja na razie pomorze zahamować wypadanie włosów. Jakie blokery DHT polecacie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pomoze. W kuracji musi byc bloker, zeby mozna bylo nazwac ja kuracja przeciw lysieniu i spelniala swoje zadanie.


Dut 0.5 mg E4D

CB-03-01 2% 1ml ED

Witaminy:Biotyna,Cynk,Żelazo,Wapń,Magnez,D3

Zoxin Med

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Co ma olej rycynowy do łysienia?

Poza tym kuracja o kant tyłka roztłuc. Brak dobrego blokera, więc nie pomoże (tym bardziej na przód), chyba, że jesteś w czopku urodzony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...