free web hit counter Skocz do zawartości
stewie

Maral, lipiec 2017 3100 graftów

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć! Zacząłem tracić włosy dobre parę lat temu, szło po linii mojego taty i zmierzało w kierunku NW4. Nie wyobrażałem sobie bycia łysym, więc najpierw zacząłem od Minoxa - Loxon 2%, jakichś cudownych szamponów na hamowanie łysienia, kuracji polecanych przez panie z apteki (Inneov). Nic z tego nie działało i zacząłem się rozglądać za możliwością przeszczepu. Nie ukrywam, że ostatecznym aktywatorem do działania okazało się to forum. Później poszło już szybko. W kwietniu napisałem do kliniki Marala i umówiłem się na lipiec. Sam wyjazd wspominam jako dość traumatyczne doświadczenie - bankomat na lotnisku wessał mi kartę (ale klinika pozwoliła na płatność przelewem), więc nie było wesoło Natomiast pobyt w klinice/hotelu oraz zabieg były komfortowe. Kierowcy przyjeżdżają na lotnisko, zawożą do hotelu (kto nie wie jak jeżdżą w Turcji temu proponuję zamknięcie oczu), zawożą do kliniki etc. Sama klinika to malutki, niepozorny budynek. Wszczepiono mi ok. 3100 graftów, nie pamiętam już dokładnie. Grafty ocenili na jedne z najlepszych z jakimi mieli do czynienia i obiecali, że efekt operacji będzie super.

Po powrocie do Polski muszę przyznać, że nie uważałem jakoś specjalnie ani z noszeniem czapki, ani z myciem, ani z trybem życia. Byłem w fatalnej formie psychicznej z uwagi na życie osobiste, piłem, paliłem szlugi (i nie tylko) na potęgę, mało co jadłem. Po miesiącu, kiedy wszystko powypadało i nie bardzo wyglądało na to, że cokolwiek tam wyrośnie, pogodziłem się już z brakiem włosów Całe szczęście później okazało się inaczej. Obecnie od paru tygodni nie noszę już czapki, coś tam jeszcze sypię Toppikiem, ale i z tym za chwilę będę się mógł pożegnać.

Całkowity koszt wraz z przelotami zamknął się w 10tys. zł. Pewnie wydałbym na miejscu więcej, gdyby nie ta nieszczęsna karta

IMG_0058.thumb.JPG.65f1bb09e09e40cfd574fa96e66f7381.JPG

IMG_1148.thumb.JPG.435c8465ca754ec48ff506eecbb3bccb.JPG

IMG_1151.thumb.JPG.f86b71dd4fb4bc9b48362391c0c7dd57.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda fajnie tylko w imieniu kolegów którzy się ze mną zapewne zgodzą, poprosilibyśmy o lepszą jakoś zdjęć po zabiegu, a szczególnie linii i zakoli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracałeś od Marala w czapce do domu po zabiegu? Jeśli tak to byłbyś przykładem dla jednego forumowicza, że jednak czapka po zabiegu naprawdę nie ma wpływu na odrost. Fajnie to wygląda naprawdę, mam nadzieje, że u mnie będzie podobnie.


3500 graft

Minoxidil 5%

Avodart 0,5mg eod

Zoxin-med

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, wracałem w skórzanym kaszkiecie, który odradzał mi sam Maral, no ale jakoś nie bardoz chciałem świecić rozwaloną głową po Okęciu Później nosiłem na non stopie bandanę + kaszkiet, jeździłem rowerem do pracy w upały i nic się nie stało. Wydaje mi się, że pierwszy dzień-dwa są faktycznie kluczowe, ale im dalej tym mniejszy ma to wpływ na ostrość. O lepsze foty się postaram, poproszę dziewczę o odpowiednie kadry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 miesiąc a już widać, że fajnie zaczyna zarastać, będzie ok. Stosujesz jakąś kurację?


3500 graft

Minoxidil 5%

Avodart 0,5mg eod

Zoxin-med

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na 10k to wygrałeś los na loterii. Zazdro.


moja nowa mocna kuracja:

- szampon ziołowy

- witaminki

- nanogen lub sewich

 

Na takiej kuracji, łysienie mi nie straszne!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Moglbys wrzucic zdjecie donoru w krotkich wlosach ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetny efekt jak na 4msc. Po 12 naprawdę będzie mega.

 

-- 14 lis 2017, 17:04 --

 

Jakbys mógł wrzucić jakąś fotkę lub kilka zaraz po zabiegu.


3500 graft

Minoxidil 5%

Avodart 0,5mg eod

Zoxin-med

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Po tym temacie po prostu widać, że nie opłaca się płacić 3x tyle za to samo...

 

 

a donor ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Po tym temacie po prostu widać, że nie opłaca się płacić 3x tyle za to samo...

 

 

a donor ?

 

Jak mam płacić za ten sam rezultat 10 000 zł czy 40 000 zł

To wybieram 10 000 zł i mam w chuju donor, tym bardziej, że normalnie po Tureckich klinikach można robić drugi zabieg, no chyba, że ktoś planuje robić 5 przeszczepów to faktycznie niech płaci po 50 000 zł za każdy zabieg

 

Ja więcej niż 2 zabiegów w życiu nie planuję, więc wolę ew. w systemie latać w najgorszym scenariuszu niż wydać na pokrycie całej pały 300 tyś zł w renomowanej klinice i dalej mieć rzadkie włosy na całej głowie


24c8pok.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam niestety zdjęć bezpośrednio po zabiegu, ale po pierwszym miesiącu czy dwóch wcale nie zapowiadało się to dobrze. Wyglądało to jak parę zapałek wbitych wiadomo w co. Odrost też nie następował równomiernie, niespecjalnie uważałem przy zdrapywaniu strupków i w paru miejscach miałem dość długo łyse placki - byłem pewien, że zniszczyłem tam włosy. Poza tym, wspominałem w pierwszym poście, śmigałem w czapce w upały. Kurde, nawet byłem nad morzem 2 tygodnie po zabiegu i spędziłem parę dni na plaży, w słońcu (z nakryciem głowy, ale jednak). Całe szczęście wygląda to póki co dobrze.

Co do donoru - został mi gęsty, z tego co mówił Maral spokojnie mógłbym jeszcze 2 operacje bez większej szkody zrobić. Weźcie jednak pod uwagę, że ja faktycznie mocno łysiałem z przodu/na zakolach i robiło mi się konkretne kółko mnicha, ale całą resztę mam bardzo gęstą. Z tego powodu nie bałem się specjalnie, że Turcja zniszczy mi donor. Poza tym na 10k mogłem sobie pozwolić, kliniki HDC czy inne, krojące po 40k były poza moim zasięgiem. Osobiście uważam też, że ich ceny są skrajnie przesadzone. Nawet jeśli to jest manualny pobór to przeszczep włosów nie jest - nie umniejszając wszystkim lekarzom tym się zajmującym - skomplikowanym zabiegiem. Czasochłonnym, owszem, ale to nie rocket science. Gdyby nie to forum, gdybym nie dowiedział się, że Turcja to zagłębie klinik od przeszczepów i że kosztuje to relatywnie mało, inwestowałbym obecnie w nakrycia głowy. Twórcom forum serdecznie z tego miejsca dziękuję.

Na moim przypadku widać więc, że ekipa Marala zna się na rzeczy i warto do nich jechać, ale oczywiście, każdy przypadek może wyglądać inaczej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlatego jak czytam temat marcinka co robił w BHR taką samą ilość graftów za 4 razy większą cenę, a ma efekt po 10 miesiącach dużo gorszy od tego tutaj po 4 to naprawdę się zastanawiam co ludźmi kieruje, że lubią przepłacać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dlatego jak czytam temat marcinka co robił w BHR taką samą ilość graftów za 4 razy większą cenę, a ma efekt po 10 miesiącach dużo gorszy od tego tutaj po 4 to naprawdę się zastanawiam co ludźmi kieruje, że lubią przepłacać.

 

ale tutaj mamy do czynienia z zupełnie innym rodzajem włosa, czarnym, grubym jak u murzyna, bez porównania- włosy jak u Lenny Kravitza. Statystyczny Polak raczej takich włosów nie posiada. Ja sam przeszczepiłem już ponad 8438 graftów w 3 przeszczepach w różnych klinikach Getfue i u Marala i w HDC ( wydałem łącznie ponad 66 tysięcy złotych) i nie mam i nie będę mieć takiego efektu z powodu słabszych i cieńszych włosów.

Także bez zbędnej podniety, to że tutaj u kolegi stewie taki efekt to nie znaczy że klinika cudo tylko włosy grubością i strukturą wyjątkowe jak u hiszpana.

Pozdrawiam.


40 lat

4 zabiegi HT

Łącznie przeszczepione już 11235 graftów.

Zoxin Med, Babydream Shampoo

Biotyna

Zielona herbata

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prośba do autora o dodanie zdj z przed zabiegu na suchych włosach tak zeby miec dobre porównanie, jak widomo mokre włosy bardziej podkreslaja łysine z góry dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dlatego jak czytam temat marcinka co robił w BHR taką samą ilość graftów za 4 razy większą cenę, a ma efekt po 10 miesiącach dużo gorszy od tego tutaj po 4 to naprawdę się zastanawiam co ludźmi kieruje, że lubią przepłacać.

 

ale tutaj mamy do czynienia z zupełnie innym rodzajem włosa, czarnym, grubym jak u murzyna, bez porównania- włosy jak u Lenny Kravitza. Statystyczny Polak raczej takich włosów nie posiada. Ja sam przeszczepiłem już ponad 8438 graftów w 3 przeszczepach w różnych klinikach Getfue i u Marala i w HDC ( wydałem łącznie ponad 66 tysięcy złotych) i nie mam i nie będę mieć takiego efektu z powodu słabszych i cieńszych włosów.

Także bez zbędnej podniety, to że tutaj u kolegi stewie taki efekt to nie znaczy że klinika cudo tylko włosy grubością i strukturą wyjątkowe jak u hiszpana.

Pozdrawiam.

 

Nie no masz racje, ale jak ktoś ma grube czarne włosy nie ma sensu przepłacać, a z cienkimi ci najdroźsi też cudów nie zrobią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego obojętnie gdzie by robił marcinek czy tam gdzie robił w BHR czy u Marala nigdy by nie miał takiego efektu jak kolega właściciel wątku- stewie, który posiada mocne i silne włosy gdzie już podczas zabiegu mu to lekarz powiedział odnośnie graftów.

Nieczęsto się zdarza, że 3100 graftów daje taki efekt, a przy drugim zabiegu stewie będzie mieć niesamowicie gęste włosy- gęstsze niż 70% zwykłych polaków nigdy nie łysiejących. Żeby z nw4-7 wyjść do stanu idealnego, gęstego to przeciętny Polak z przeciętnymi włosami potrzebował by chyba ok 15ty graftów czyli ok 4 zabiegów minimum a tego żaden donor nie wytrzyma.

Klinika owszem, ale przede wszystkim jakość włosa i stan wyjściowy.


40 lat

4 zabiegi HT

Łącznie przeszczepione już 11235 graftów.

Zoxin Med, Babydream Shampoo

Biotyna

Zielona herbata

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dlatego obojętnie gdzie by robił marcinek czy tam gdzie robił w BHR czy u Marala nigdy by nie miał takiego efektu jak kolega właściciel wątku- stewie, który posiada mocne i silne włosy gdzie już podczas zabiegu mu to lekarz powiedział odnośnie graftów.

Nieczęsto się zdarza, że 3100 graftów daje taki efekt, a przy drugim zabiegu stewie będzie mieć niesamowicie gęste włosy- gęstsze niż 70% zwykłych polaków nigdy nie łysiejących. Żeby z nw4-7 wyjść do stanu idealnego, gęstego to przeciętny Polak z przeciętnymi włosami potrzebował by chyba ok 15ty graftów czyli ok 4 zabiegów minimum a tego żaden donor nie wytrzyma.

Klinika owszem, ale przede wszystkim jakość włosa i stan wyjściowy.

Nie do końca mogę się z tym zgodzić. Pytałem ok 10 razy doktora przed zabiegiem czy efekt będzie przyzwoity. Nie marzyłem o włosach jak hindus zresztą ciężko porównywać brunetow do blondyna. Doktor zapewniał mnie że efekt będzie ok. Skoro mam tyle samo włosów co przed zabiegiem to zastanow się co piszesz?! Ja nie aspirowałem do miana "afro roku. Nie będę powtarzał wszystkiego co pisałem w swoim wątku...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inna sprawa że masz tyle samo włosów co przed zabiegiem, tutaj nie podlega dyskusji, że należy Ci się rekompensata w postaci darmowej poprawki lub finansowe zadośćuczynienie.

Mi bardziej chodziło o to, że bardziej włosy decydują o końcowym efekcie a nie tylko sama klinika. Trzymam kciuki!


40 lat

4 zabiegi HT

Łącznie przeszczepione już 11235 graftów.

Zoxin Med, Babydream Shampoo

Biotyna

Zielona herbata

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym nikt nie polemizuje ale napisałeś w takim stylu jakbyś chciał powiedzieć że to nie wina BHR tylko moja....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z tym nikt nie polemizuje ale napisałeś w takim stylu jakbyś chciał powiedzieć że to nie wina BHR tylko moja....

 

Absolutnie nie Twoja wina, tylko tak jak ustaliliśmy w Twoim wątku to wina kliniki a my jako członkowie naszego forum możemy Cię wspierać merytorycznie i życzyć sukcesów w pozytywnym rozwiązaniu sprawy po 12 msc od zabiegu.


40 lat

4 zabiegi HT

Łącznie przeszczepione już 11235 graftów.

Zoxin Med, Babydream Shampoo

Biotyna

Zielona herbata

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dlatego jak czytam temat marcinka co robił w BHR taką samą ilość graftów za 4 razy większą cenę, a ma efekt po 10 miesiącach dużo gorszy od tego tutaj po 4 to naprawdę się zastanawiam co ludźmi kieruje, że lubią przepłacać.

 

nie chodzi o to ze lubja przeplacac....ale jesli chodzi o wlasne cialo to ja osobiscie wole oczczendzac na chlebie niz na op

Tak jak kolega napisal jego bylo stac na 10K a nie na 50K w BHR i to rozumiem.

 

Tak samo jak rozumiem kazdego ktory woli wlosy od auta i inwestuje w '' najlepsze' kliniki

 

No i trzeba przyznc ze to wlasccie BHR i HDC jeszcze rock temu moglo sie pochwalic naprawde udanymi zabiegami,

 

Dopiero po efektach Matias21 Maral zaczol byc odwiedzany coraz czesciej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...