free web hit counter Skocz do zawartości
jzs

Saw palmetto czy tribulus?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Interesuje mnie zakup suplementu diety, który ograniczy wybadanie włosów.

Podobno palma sabałowa blokuje konwersje testosteronu w DHT - czy to prawda?

Buzdyganek naziemny - jak jest z tym suplementem? trafił mi się artykuł, który mówi, że również blokuje konwersje testosteronu w DHT, czy to prawda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz na poważnie leczyć łysienie to daj sobie spokój z metodami naturalnymi, one mogą ewentualnie być tylko dodatkiem do kuracji. Jeśli chcesz zatrzymać łysienie to musisz pomyśleć o blokerze z prawdziwego zdarzenia.

 

Poczytaj na forum o blokerach takich jak: finasteryd, dutasteryd, Ru lub CB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeden z dwóch suplementów chce potraktować jako dodatek, tylko nie wiem, który wybrać.

 

Czytałem o tych blokerach. Zacząć je stosować na własną rękę to zapewne ryzyko? Wypada pierw skonsultować się z dermatologiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Saw powoduje uboki podobne do fina (dziala na podobnej zasadzie). Koniecznie skonsultuj to z lekarzem. Zdrowie masz tylko jedno i dla paru klakow nie warto ryzykowac


genetic garbage (manlet aka heightcel, baldcel, post-acnecel, aspie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zdrowie masz tylko jedno i dla paru klakow nie warto ryzykowac

 

Dla ''paru'' kłaków nie warto ryzykować utraty zdrowia - fakt, ale dla tysięcy kłaków to już bym się zastanowił z tym stwierdzeniem...

 

 

Koniecznie skonsultuj to z lekarzem.

 

Lub z farmaceutą, i także z FDA.

 

 

Czytałem o tych blokerach. Zacząć je stosować na własną rękę to zapewne ryzyko?

 

A stosować je pod kontrolą lekarza to już żadnego ryzyka nie ma tak ?

Albo uboki będą mniejsze lub w cale nie będzie jeśli bloker będzie stosowany z przepisu lekarza ?

Lekarz też pewnie jest Bogiem i w razie wystąpienia uboków lub/i także różnych dodatkowych problemów, powikłań i komplikacji zdrowotnych, sprawi że wszelkie różne uboki i komplikacje zdrowotne znikną ?


Ruch wyzwolenia mieszków włosowych spod okupacji androgenów!

Łysienie łysienie to moje wkurwienie, biorę draże kokosowe, mam spokojną o to głowę.

Biorę draże kokosowe i mam włosów pełną głowę. Biorę żelki cytrynowe i mam ciągle włosy nowe. Piję także loxoniadę i łysieniu dałem radę.  

Ale i tak nie ma żadnego lepszego lekarstwa niż własne odbicie lustrzane, a w nim ''łómnisz herlajn''. Jest ''łómnisz herlajn'' to morda faluje, aż chciało by się porzucić wszystkie drażetki. Medytacja mogłaby trwać nawet kilkanaście godzin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Saw powoduje uboki podobne do fina (dziala na podobnej zasadzie). Koniecznie skonsultuj to z lekarzem. Zdrowie masz tylko jedno i dla paru klakow nie warto ryzykowac

 

Sam palmetto może wywołać efekty uboczne? potwierdzone info?

 

 

A stosować je pod kontrolą lekarza to już żadnego ryzyka nie ma tak ?

Albo uboki będą mniejsze lub w cale nie będzie jeśli bloker będzie stosowany z przepisu lekarza ?

Lekarz też pewnie jest Bogiem i w razie wystąpienia uboków lub/i także różnych dodatkowych problemów, powikłań i komplikacji zdrowotnych, sprawi że wszelkie różne uboki i komplikacje zdrowotne znikną ?

 

W życiu bym nie pomyślał w ten sposób...

Chodziło mi o to, że może warto zacząć od podstawowych badań, odwiedzić dermatologa/trychologa i dopiero się za to zabrać.

A po drugie, samemu i bez odpowiedniej wiedzy można sobie więcej krzywdy niż pożytku zrobić

Nie twierdzę, że lekarz sprawi cud, włosy odrosną po 3 miesiącach i będzie bez skutków ubocznych.

Moim zdaniem warto posłuchać kogoś kto ma większe pojęcie, nie konieczne musi to być lekarz.

 

Choć po części mam racje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy sobie żartują. Chodzi o to, że saw palmetto nie pomaga wcale na łysienie, nic a nic i po prostu szkoda robić sobie nadzieje. Ja przyjmowałem ekstrakt z palmy w dawce 320mg przez 2 lata i mi to nic nie pomogło, włosy jak leciały tak lecą dalej. Zamiast tego spróbuj izoflawonów sojowych w dawce 30mg dziennie + pij wierzbownica 2x dziennie. Ale nie oszukujmy się to też nie pomoże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że same witaminy i minerały nie zatrzymają procesu wypadania włosów. Chciałem się dowiedzieć, który suplement będzie 'lepszy', palma czy buzdyganek naziemny oraz czy buzdyganek również może choć trochę blokować konwersję testosteronu.

 

Mam jeszcze pytanie odnośnie szamponu - nizoral lecznicy szampon przeciw łupieżowy - czy to jest ten polecany szampon zawierający ketokonazol?

500x500.jpg.11380caf3ba1a4786a47fb2a65c1b35b.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stosowałem Palmę Sabałową (Saw Palmetto) przez chyba 2 lata, 1 rok napewno stale i mogę z pełnym przekonaniem stwierdzić: gówno działa. Nizoral też stosowałem i wydaje mi się, że jako wspomaganie kuracji coś tam daje, solo bez blokera niewiele i jestem też tego przykładem


3500 graft

Minoxidil 5%

Avodart 0,5mg eod

Zoxin-med

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaden suplement nie bedzie lepszy. Rownie dobrze mozesz zamowic msze u proboszcza.

Tak, to ten szampon, aczkolwiek nie polecam, bo robi siano z wlosow. Moze inne zawierajace ketokonazol sprawuja sie inaczej, musialbys zasiegnac opinii albo przetestowac sam. Lepszym rozwiazaniem jest kupno selsun blue, ktory dziala podobnie, natomiast wlosy po nim sa ladne nawet bez odzywki, a dodatkowo mozesz sobie na noc aplikowac nizoral w kremie.


genetic garbage (manlet aka heightcel, baldcel, post-acnecel, aspie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie zapytać...

jak cenowo wychodzi miesięczna/kwartalna kuracja blokerem + minoxidil + szampon + zel na ew. stan zapalny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pozwolę sobie zapytać...

jak cenowo wychodzi miesięczna/kwartalna kuracja blokerem + minoxidil + szampon + zel na ew. stan zapalny?

 

107 zl 29 gr/ 321 zl 87 gr


Dut 0.5 mg E4D

CB-03-01 2% 1ml ED

Witaminy:Biotyna,Cynk,Żelazo,Wapń,Magnez,D3

Zoxin Med

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...