free web hit counter Skocz do zawartości
yakubu

26 lat, proszę o poradę

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Jestem na tym forum od jakiegoś czasu, ale nie chcąc zaśmiecać nowymi postami chciałem zebrać mój przypadek w jednym poście.

Otóż łysienie w mojej rodzinie jest uwarunkowane genetycznie, a zaczęło się u mnie powoli w wieku 20-21 lat. Na początku olałem sprawę, ale one day dostrzegłem że na czubku głowy włosy stały się trochę rzadsze. Udałem się do dermatologa, który przepisał mi fina raz dziennie plus szampon z pokrzywy i tak stosowalem tą kuracje przez 4 miesiące i odpuściłem, bo stwierdziłem, że w sumie z przodu mam sporo włosów, więc mi nie potrzebne leki

W wieku 23 zacząłem się bawić minoxidilem (bez brokera sic), początkowo jakimś drogim za ponad 150 zł, potem przerwa i wszedłem na normalny Loxon + derma roller raz w tyg + szampon z ketokonazolem. (chociaż też nieregularnie i czasem z kilkumiesiecznymi odstepami)

Efekt?

Przez moją głupotę i brak systematyczności włosy poleciały mi bardzo, zwłaszcza w przeciągu ostatniego roku, gdzie jechałem na samym minoxie.

 

Aktualnie od 3 tygodni wróciłem do fina i w związku z tym proszę Was o porady w dalszym toku kuracji.

Czy mogę już włączyc minox 2 razy dziennie, czy jeszcze poczekać?

Czy stosowanie derma rollera rzeczywiście ma sens?

Co byście jeszcze zalecili w moim przypadku?

 

Za każdą odpowiedz będę wdzięczny!

 

Pozdrawiam

DSC_0054.thumb.JPG.64286e3fb9dd116ec2e09953030eca3e.JPG

DSC_0055.thumb.JPG.e2def6c2b357c53967e1e98b2cecc6b3.JPG

DSC_0053.thumb.JPG.8ad261111c152ca6498d827faa5aaed3.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Twoim miejscu nie dokładałbym minoxa i skupił się raczej na utrzymaniu stanu. Możesz ewentualnie pomyśleć o dodaniu zewnętrznego blokera na linię i zakola (Ru lub Cb). Natomiast śmiało możesz dorzucić szampon z ketokonazolem (2-3 razy w tygodniu) i łykać biotynę z MSM.

 

Tyle ode mnie, może bardziej doświadczeni koledzy coś Ci jeszcze podpowiedzą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szampon już korzystam, a co do RU to niestety muszę uważać, bo miewam problemy z sercem, a dokładniej z arytmia komorowa. Dlatego jedynie minox aż tak bardzo mi tego serducha nie obciąży. Myślisz że po 3 tyg fina mogę już ponownie wrócić do minoxa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz chore serce to odpuść sobie minoxa, z nim jak romans to na całe życie, w innym wypadku lepiej nawet nie zaczynać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, ale coś do fina dołożyć muszę, by cała ta kuracja miala sens. Myślałem że minox jako starszy środek i lepiej sprawdzony długofalowo będzie z dwojga złego lepszym pomysłem, niż RU, gdzie Bóg jeden wie jak się objawi jego stosowanie po kilku latach. Na przeszczep mnie nie stać, ale trzeba jakoś walczyć, stąd też moja prośba o Waszą poradę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...