free web hit counter Skocz do zawartości
Tepeeno

Przeszczep - Porady Ogolne / Wyjazd do Marala

Rekomendowane odpowiedzi

Jako, że w niedziele lece do Marala zrobic zakola chciałbym utworzyć temat, na którym będzie można opowiadać swoje doswiadczenia pozabiegowe dla ludzi, ktorzy na zabieg dopiero sie wybieraja. W roznych watkach mozna znalezc odp na kazde z tych pytan, ale chcialbym, aby były w jednym od roznych osob.

Jesli przychodza Wam inne cenne rady proszę pisac.

 

 

1. Jakie leki bądź suplementacje radzicie zazywac po zabiegu?

2. W jakich czapkach chodzicie po zabiegu ? Kiedy można uzyc czapki? Kiedy nie wolno jej uzywac?

3. Czego nie wolno robić po zabiegu i w jakim odstępie czasu?

4. W jaki sposób i czym myjecie głowe po przeszczepie ?

5. O co warto zapytać osobę, u której robimy zabieg ?

6. Jakie są przeciwskazania do zabiegu ?

7. W jakim czasie od zabiegu można sciac wlosy? Kiedy nożyczkami a kiedy maszynka ?

8. Kiedy można wrocic do pracy aktywnie fizycznej a kiedy do pracy biurowej ?

9. Jakie to uczucie kiedy zaczynasz uzywac grzebienia po wielu latach nieuzywania ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

mozesz go zapytac czy jest jakas gwarancja na grafty, czy jakby cos poszlo nie tak, to czy poprawi za free

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Jakie leki bądź suplementacje radzicie zazywac po zabiegu?

Fin+Minox5% (po miesiącu)+Ketokonazol(po miesiącu)+cynk+biotyna+witaminy

2. W jakich czapkach chodzicie po zabiegu ? Kiedy można uzyc czapki? Kiedy nie wolno jej uzywac?

Kapelusz choć moim zdaniem luźny fullcap lepszy, nie używać nic przylegającego.

3. Czego nie wolno robić po zabiegu i w jakim odstępie czasu?

Wysiłek ciężki do miesiąca, używki do miesiąca i po krótce uważałbym na biorcze do pół roku i nie stosowałbym nic poza szamponem i ew. minoxem.

4. W jaki sposób i czym myjecie głowe po przeszczepie ?

Najpierw delikatnie wklepując balsam/szampon po miesiącu normalne mycie cały czas będąc delikatnym jeśli chodzi o biorcze

5. O co warto zapytać osobę, u której robimy zabieg ?

Generalnie to ta osoba powinna o wszystkim powiedzieć i w lepszych klinikach tak się robi natomiast Maral to budżetówka więc...

6. Jakie są przeciwskazania do zabiegu ?

Pewnie jakieś są skoro w niektórych klinikach pobierają krew, natomiast Maral tego nie robi więc u niego nie ma.

7. W jakim czasie od zabiegu można sciac wlosy? Kiedy nożyczkami a kiedy maszynka ?

Pół roku bym biorczego nie obcinał maszynką, niektóre potrafią wytargać włos, zaleca się raczej skracanie nożyczkami.

8. Kiedy można wrocic do pracy aktywnie fizycznej a kiedy do pracy biurowej ?

Do biurowej właściwie odrazu w fizycznej lepiej się zbytnio nie forsować od 2 tygodni do miesiąca.

9. Jakie to uczucie kiedy zaczynasz uzywac grzebienia po wielu latach nieuzywania ?

Pewnie fajne.


3500 graft

Minoxidil 5%

Avodart 0,5mg eod

Zoxin-med

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z tym obcinanie do pół roku to chyba przesada...

Mi maral powiedział ze obcinanie biorczego maszynka dopiero po roku, a wcześniej jedynie nożyczkami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Placil ktos u Marala banknotami 500 euro nie ma problemu?

 

Ja płaciłem w GBP, 2 kolesi co ze mną mieli płacili w euro więc z walutą nie ma większego problemu. Napewno przyjmują GBP,euro i USD.


3500 graft

Minoxidil 5%

Avodart 0,5mg eod

Zoxin-med

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ile tam wziac kasy na sprawy inne ?

 

Brac tylko euro czy lepiej dolary ?

 

Zamień sobie najlepiej na liry jakieś pieniądze na drobne wydatki i żarcie. W hotelu zapłacisz euro ale na mieście już nie. Ja wziąłem tylko GBP i trochę euro z nadzieją, że przecież wymienie bez problemu. Co się okazało w niedziele byłem, wszystkie banki na mieście zamknięte. Dogadać się z kimś na ulicy to dramat albo nie umieją albo wogóle nie chcą z tobą gadać słysząc angielski. Jakimś cudem udało mi się dotrzeć do centrum handlowego (METRO) i wymienić. Jak nie chcesz też się niemile zdziwić to nie chlej napojów z lodówki Wyglądają, że poprostu tam są gratis ale tak nie jest. Ja tak myślałem i coś tam wypiłem na koniec jak mnie podliczyli to byłem zdziwiony i samym faktem i ceną, nawet nie liczyłem bo już jechałem na lotnisko ale wajcha poszła na 100% więc uważaj. Nie jestem cebulakiem ale lubię o takich rzeczach wiedzieć, dobrze że miałem co im wogóle dać, tak samo zapłaciłem za kebaba na mieście euro to też mnie podliczyli odpowiednio. Co do kasy na zabieg to też sobie najlepiej wymień w PL tyle ile trzeba (2100e?) i masz z głowy.


3500 graft

Minoxidil 5%

Avodart 0,5mg eod

Zoxin-med

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W hotelu tez można wymienić, ale nie pamiętam jaka była różniąca w kursie

MOD: Nie cytuj całego posta, który jest ostatni w wątku!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wymieniłem zaraz na lotnisku, co szczerze polecam. Kurs nie jest złodziejski. Na mieście taniutko, jak nie ruszasz się daleko od hotelu to nie wydasz więcej jak 100zł. Chyba, że chcesz poszaleć w dobrych knajpach, to wtedy obiad jakieś 50zł. Dalej się nie zapuszczałem, to nie wiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli troche euro troche lirow i bedzie spoko

Pamiatke to ja chce... tylko jedna

 

A jak ma sie w ogole skora.glowy po przeszczepie do ujemnych temperatur ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czym i jak myjecie wlosy 10 dni po zabiegu kiedy juz nie ma strupow ?

 

Stosujecie jakies specyfiki w stylu np biotyna w sprayu na wlosy po zabiegu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostalem od nich spray do pryskania 5-7 dni po zabiegu chyba. Rowniez pianke do zmiekczania strupkow oraz szampon. Szampon mam do teraz(3tyg po ht) pytalem sie jaki stosowac jak sie skonczy i jak najdelikatniejszy, wiec polecam Ci jakis dla dzieci bez chemii itd.


Dut 0.5 mg E4D

CB-03-01 2% 1ml ED

Witaminy:Biotyna,Cynk,Żelazo,Wapń,Magnez,D3

Zoxin Med

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ten spray co ci dawal? Ja juz 12 dni po takze po temacie.

 

No najlepiej chyba johnsona dla dzieci szampon

 

A lotion ile dni uzywales ? I ile dni od zejscia strupow?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na temat sprayu http://www.regrowhair.com/hair-loss-blo ... t-surgery/

Pianke stosowalem do 13-14 dnia. Jak strupy juz zeszly to zastopowalem.

Tak taki szampon jest najlepszy, uzywalem go chyba kiedys do codziennego uzycia. Teraz od x lat jade na simple baby shampoo.


Dut 0.5 mg E4D

CB-03-01 2% 1ml ED

Witaminy:Biotyna,Cynk,Żelazo,Wapń,Magnez,D3

Zoxin Med

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Angel szampony dla dzieci są niezdrowe dla włosów ze względu na wysokie pH, a robią je dlatego żeby nie szczypały dzieci w oczy. Najlepsze są z pH na poziomie chyba 3,7, albo coś koło tego, kiedyś o tym czytałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 raz slysze o tym. W takim ukladzie jaki szampon Twoim zdaniem powinnismy uzywac do codziennego uzytku badz po ht??


Dut 0.5 mg E4D

CB-03-01 2% 1ml ED

Witaminy:Biotyna,Cynk,Żelazo,Wapń,Magnez,D3

Zoxin Med

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Np.

1. https://skin79-sklep.pl/74135-whamisa-o ... 0-ml..html

2. https://www.iperfumy.pl/sebamed/washel- ... sportowcow

3. https://www.rossmann.pl/Produkt/Isana-M ... 83585,7137

 

 

Wiadomo im lepsze pH (niższe) tym droższy

 

2,3 to chyba żele pod prysznic ale chodziło mi bardziej o firmę

1 - w Polsce po 120 zł, w niemczech 40 Euro, w Angli nie wiem.

 

Myślałem że temat szamponów był gdzieś poruszany na forum, dlatego o tym nie pisałem, a nie dysponuje aż takim czasem wolnym żeby całość forum śledzić.

 

Ogólnie wg jakiś tam badań do skóry powinno się stosować chyba 5,5 pH, zaś do włosów trochę niższe, ponieważ mają niższe pH, ale lekarzem nie jestem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uwierzcie mi że szampon ma tak marginalne znaczenie po HT że ie warto o tym rozprawiać. Nie mówię oczywiście o pierwszych powiedzmy 3 tygodniach a czasie dłuższym...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...