free web hit counter Skocz do zawartości
tovisto

2 dzien po zabiegu. strupy

Rekomendowane odpowiedzi

witam.

po przeszczepie wlosow. na drugi dzien zmyc strupy jakims plynem czy niczym nie ruszać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poinformował że mam spryskiwać te miejsce octenispetem.

Na forum czytam u niektorych. zmywanie strupów solą fizjologiczną dzień po zabiegu.

więc jak to jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz pryskać ale nie masuj, nie dotykaj za wiele. 8,9 dni po dopiero możesz delikatnie masować. Gdzie r9biles ten zabieg że nie dostałeś szczegółowych instrukcji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Możesz pryskać ale nie masuj, nie dotykaj za wiele. 8,9 dni po dopiero możesz delikatnie masować. Gdzie r9biles ten zabieg że nie dostałeś szczegółowych instrukcji?

 

Co klinika to inaczej.

U mnie dostalem specjalna pianke (oraz szampon od kliniki) , ktora trzymam 15-20 min na glowie przed myciem. Plucze glowe z pianki, nakladam szampon i wcieram go okreznymi ruchami. Plucze, nakladam szampon znowu i masuje. Plucze- wycieram papierowym recznikiem dotykajac/wklepujac tylko w glowe nie wycierajac!

Tak od 1-8 dnia pozniej od 9-12 ruchy masujace maja byc silniejsze. Coz kazda klinika ma zapewne inaczej ja trzymam sie swoich wytycznych.

Zaznacze jeszcze, ze wszystko odbywa sie przy uzyciu zimnej wody


Dut 0.5 mg E4D

CB-03-01 2% 1ml ED

Witaminy:Biotyna,Cynk,Żelazo,Wapń,Magnez,D3

Zoxin Med

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tak wcierasz od pierwszego dnia po zabiegu?! To ciekawe przecież te grafty są jeszcze na pewno ie zakotwiczone porządnie żeby nimi poruszac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, na drugi dzien po HT bylem nawet w klinice na 1 myciu. Wszystko pokazywali nam, mam na USB nawet filmik jak to ma wygladac. To nie sa mocne ruchy po prostu wcierasz/wmasowujesz delikatnie ten szampon okreznymi ruchami palcow. Hmm sam sie zdziwilem, ze tak robia, ale na pewno maja ku temu podstawy, efekty tez klinika ma niezle jakby to mialo byc zle i tracic sie grafty to by tak nie robili, stad tez trzymam sie zalecen.


Dut 0.5 mg E4D

CB-03-01 2% 1ml ED

Witaminy:Biotyna,Cynk,Żelazo,Wapń,Magnez,D3

Zoxin Med

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No Jasne ale i tak mnie to dziwi. W BHR pierwszy tydzień tylko pryskaniee po obszarze biorącym takim szmponem bez żadnego dotykania. Dopiero 8 dnia lekkie masowanie. Dziwne to wszystko. Skąd takie rozbieżności? Przecież klinika kliniką a zasada powinna być ta sama

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez tak uwazam, mysle, ze powinno byc wszystko zblizone do siebie a rozbieznosc niesamowita. Do teraz nie moge uwierzyc, ze taka procedura i zaznaczone mam, ze jedyny moment kiedy moge dotykac graftow to podczas mycia nawet. Kurcze mam nadzieje, ze nie bedzie mialo to zadnego negatywnego wplywu na odrost i czegos przez te mycia/masowania nie schrzanie.


Dut 0.5 mg E4D

CB-03-01 2% 1ml ED

Witaminy:Biotyna,Cynk,Żelazo,Wapń,Magnez,D3

Zoxin Med

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro tak ci kazali to chyba wiedza co robia. W BHR juz powiedzialem jak jest ale ciekawe jak inni koledzy co mieli w roznych klinikach zabiegi sie wypowiedza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...