free web hit counter Skocz do zawartości
mich4725

Blokować DHT w wieku 19l? Czy zacząć od czegoś innego?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich na forum,

Lada moment kończę 19 lat. Łysieję, co zauważałem mniej-więcej od miesięcy - pojawienie się zakoli, wzmożone wypadanie włosów, rzadsze włosy niż wcześniej. Dobry research zrobiłem jakoś 3 tygodnie temu dzięki temu forum i wielu innych źródeł, wtedy też podjąłem decyzję że chcę działać.

Ogólnie odziedziczyłem je po tacie, który zaczął łysieć już właśnie w młodzieńczym wieku, ciężko mi stwierdzić kiedy dokładnie bo sam tego nie wie, ale na zdjęciach ze studiów miał już wyraźne zakola, a obecnie w wieku 40 jest już chyba jakoś prawie NW4. Dziadek od strony matki podobno nie ma nawet porządnych zakoli - niestety nigdy go na oczy nie widziałem, ale wygląda na to że odziedziczyłem łysienie po ojcu.

Ogólnie tragedii nie ma, ale raczej nie histeryzuję że łysienie postępuje - oto zdjęcia:

tak to przebiegało w ciągu lat (więc opcja że zawsze taką miałem linię włosów odpada) - https://imgur.com/a/OXACA

i tutaj dokładniejsze zdjęcia zakoli, włosów, czubka głowy obecnie - https://imgur.com/a/kXm73

No i w sumie zakola i rzadsze włosy zauważyli nawet znajomi :/

 

Moje pytanie - Czy mogę stosować fina/jakikolwiek bloker dht w wieku 19 lat? Nie wiem czy skończyłem dojrzewać, bo zacząłem je dosyć późno, a jest to w takim wypadku odradzane. Jak dotąd mam bardzo mało owłosienia (i na twarzy i na ciele), którego wzrost takie środki podobno blokują. Z drugiej strony genetycznie zarost będę miał i tak raczej gówniany, więc nie wiem czy mi na tym tak zależy... czekać z rozpoczęciem fina musiałbym długo, bo mój tata zarósł porządnie też jakoś pod koniec studiów dopiero.

Poza tym owłosieniem to wszystko się już raczej zakończyło - chociaż pewności nie mam, a chętnie bym jeszcze np. urósł jeżeli jakieś 2 centymetry jeszcze są mi zapisane

Jak myślicie spróbować już z finem i wgl zorientować się jak to na mnie działa? Będę żałować jak zacznę później (np. rok, dwa)?

A, i czy wgl jest szansa że jakiś dermatolog mi to już przepisze? Ostatnio byłem prywatnie u babki w sprawie trądziku, chyba ją spytam o ten temat na nastepnej wizycie, nie wiem tylko czy bezpośrednio spytać po prostu czy mi przepisze fina.

 

Jeśli czekać z finem, to od czego zacząć już teraz? Minox - jest sens się w niego bawić? Wygląda na to że dość dużo z nim zachodu. Odrośnie mi coś na tych zakolach, podobno w tej części głowy działa słabiej? I wygląda na to że będzie się na niego skazanym do końca życia. Podobno żaden fin/najsilniejszy bloker nie zachowa mi włosów "wyhodowanych" na minoksie?

Może jakieś inne suplementy które by mi pomogły?

 

Na tą chwilę nic z łysieniem jeszcze robić nie zacząłem. Dodam jeszcze że przez jakieś 2 lata używałem pasty do włosów/pianki i suszarki, nie wiem czy to mogło mieć jakiś wpływ, ostatnimi czasy odstawiłem te kosmetyki. I miałem łojotokowe zapalenie skóry, kiedyś silne, ostatnio jakoś bardzo się nie objawia. No i towarzyszą mi jeszcze łupież oraz w cholere przetłuszczające się włosy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ja tutaj zakoli nie widzie, tylko nw 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja zacząłem brać fina w wieku 19 lat teraz mam 21, i uważam, że było warto bo sytuacja sie ustabilizowała a nawet poprawiła. Od roku jeszcze dorzuciłem minoxa 5% i efekty jeszcze lepsze


finasteryd (androstatin) 1x 1mg od czerwiec 2016

minoxidil 5% od styczeń 2017

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...